dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 214
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 4265
  1. #1281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    a ma ktoś takiego naprawdę super-hiper stolarza?? Co to i meble zrobi i może schody? I z drewna i z mdf-u? Czy tacy w ogóle istnieją? Aaaa i żeby nie zdarł ze mnie ostatnich złociszy
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  2. #1282

    Domyślnie Fernis i Pozbud

    Czarna lista

    Zalecam szczególną ostrożności przy realizacji zakupu i montażu stolarki okiennej firmy Pozbud z Lubonia w firmie Fernis (stoisko ul. Klimeckiego).

    Sam zakup i dostawa bez uwag jednakże w wyniku montażu zostały uszkodzone okna (rozwarstwienie ramy okiennej poprzez nieumiejętne wbicie klinów). Po około 2 miesięcy uszkodzona prowadnica okna w systemie HST (mało co otwierana) oraz lakier na oknie. Przez dwa miesiące kontakty telefoniczne i mailowe z firmą Fernis a potem dodatkowo z firmą Pozbud
    i dalej nic tylko obiecanki a prace idą dalej.

    Ciekawe co będzie dalej jeżeli już są takie problemy.

  3. #1283

    Domyślnie Podsumowanie

    BIAŁA LISTA
    Projekt przyłaczy wod-kan gaz.

    p. Krzysiek Zając (501435815 można sie powołać na Tomka z Bieżanowa) - fachowcy - robili całą wykończeniówkę (ocieplenie poddaszy g-k, tynki wew, wylewki tynki zewn.) - żałuję że nie budowałem z nimi od podstaw

    skład Budbet (kominy, materiały na stan surowy) - Kapelanka - Pan Mariusz - wszystko na telefon i terminowo

    Przyłącza wod-kan. Pan A.Wawro (603796124) - sprawnie szybko wszystko w MPWiK-u załatwione - nie tanio ale bez stresu

    Elektryka - Pan P. Porąbka - wszystko porządnie, sprawnie, doradził i pomógł

    Ułożenie kostki Pan Robert - szybko, sprawnie,

    [b]CZARNA LISTA

    Ekpia Pana Roberta Śliwy (okolice Limanowej) -"ekipa górali" stan surowy - jakość wykonania robót mizerna, projekt dla nich to magia, poprawek już nie można sie doprosić

    Pan Marek Skupień - ponad półroku trwało przesuniecie słupa energetycznego z formalnosciami - prawie położył mi budowę

    Nie podaję pozostałych nr telefonów ponieważ nie zostałem upoważniony (dla zainteresowanych podam na maila)


    Mam do sprzedania paletę Porotherm25, palete klinkieru, stemple, deski

  4. #1284
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziękuję za pamięć o innych inwestorach.

    A telefony podaj, przynajmniej tych polecanych. Inni podają.

  5. #1285

    Domyślnie Podsumowanie

    BIAŁA LISTA

    p. Krzysiek Zając (501435815 można sie powołać na Tomka z Bieżanowa) - fachowcy - robili całą wykończeniówkę (ocieplenie poddaszy g-k, tynki wew, wylewki tynki zewn.) - żałuję że nie budowałem z nimi od podstaw

    skład Budbet (kominy, materiały na stan surowy) - Kapelanka - Pan Mariusz - wszystko na telefon i terminowo

    Przyłącza wod-kan. Pan A.Wawro (603796124) - sprawnie szybko wszystko w MPWiK-u załatwione - nie tanio ale bez stresu

    Elektryka - Pan P. Porąbka - wszystko porządnie, sprawnie, doradził i pomógł

    Ułożenie kostki Pan Robert - szybko, sprawnie,

    CZARNA LISTA

    Ekpia Pana Roberta Śliwy (okolice Limanowej) -"ekipa górali" stan surowy - jakość wykonania robót mizerna, projekt dla nich to magia, poprawek już nie można sie doprosić

    Pan Marek Skupień - ponad półroku trwało przesuniecie słupa energetycznego z formalnosciami - prawie położył mi budowę

    Nie podaję pozostałych nr telefonów ponieważ nie zostałem upoważniony (dla zainteresowanych podam na maila)
    Mam do sprzedania paletę Porotherm25, palete klinkieru, stemple, deski

  6. #1286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    proponuję nie sugerować się czarną listą, przynajmniej w zakresie Pana Marka
    oraz proponuję Autorowi wyrażać się w temacie, w którym ma się choć blade pojęcie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #1287
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie Re: Podsumowanie

    Cytat Napisał ann&tom
    Pan Marek Skupień - ponad półroku trwało przesuniecie słupa energetycznego z formalnosciami
    Tego faceta to na białą listę tylko pół roku na załatwienie formalności (pozwolenie na budowę ) i przesuniecie słupa. Fiuuu, fiuuuu szybki gościu jest.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  8. #1288

    Domyślnie wykończeniówka

    Witam wszystkich, czy ktoś z Was współpracował z Panem Jan Boczoń
    z firmy " BB ", prace wykończeniowe.

  9. #1289

    Domyślnie

    PÓŁ ROKU, demon szybkości
    człowieku, tego nie da się zrobić szybciej za żadne pieniądze, przeproś i na białą listę

  10. #1290
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie odgrom

    Polecam firmę Błyskawica - Pan Marek wlasciciel firmy bardzo słowny i konkretny.
    To co zostało ustalone wszystko zostało wykonane a nawet więcej bo zrobił mi uziom dla instalacji elektrycznej.

    Gorąco polecam osobom ktore poszukuja wykonawcy odromienia - uziemienia domu.

    Firma: Piorunochrony instalacje odgromowe
    Imię i nazwisko: Marek Sokołowski
    Adres: Powstańców 66
    31-670 KRAKÓW
    E-mail: wyślij wiadomość
    Telefon: 502 522018

  11. #1291

    Domyślnie SZCZEGÓLNIE DO BARBOSSY

    Przesuniecie słupa nie wymagało pozwolenia na budowę ponieważ po mojej stronie było przygotownaie projeKtu uzyskanie BRAKU SPRZECIWU DO ZGŁOSZENIA (ponieważ była to procedura przebudowy). Panu Markowi tyle czasu zajęło potwierdzenie przesuniecia w ZE, dzieki czemu nie mogłem zaislić placu budowy!!!!!!!!
    Mam do sprzedania paletę Porotherm25, palete klinkieru, stemple, deski

  12. #1292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    proponuję nie sugerować się czarną listą, przynajmniej w zakresie Pana Marka
    oraz proponuję Autorowi wyrażać się w temacie, w którym ma się choć blade pojęcie
    A Tobie Autorze proponuję nie robić sobie osobistych wycieczek do stanu mojej wiedzy - być moze sie okazać że to twoje pojecie jest blade
    Mam do sprzedania paletę Porotherm25, palete klinkieru, stemple, deski

  13. #1293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    to mnie uświadamiaj
    chętnie czegoś nowego dowiem
    warto skonfrontować to co się wie, z tym co ktoś wie

    może dokładniej opisz tę traumę energetyczną
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  14. #1294

    Domyślnie

    uuuu, Barbossa, zostałeś ustawiony do pionu

  15. #1295
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    InkaTango

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie polecam fachowca budowlaniec, cieśla

    Z najczystszym sumieniem polecam Pana Franka Dudzika (usługi ciesielsko-budowlane, tel.: 50691638. Świetny fachowiec, słowny, dokładny U mnie robił dach i ogólnie wykończeniówkę.
    Pan jest z Jurkowa koło Limanowej. Pracuje na terenie małopolski. Nie wiem czy teraz ma wolne terminy, ale warto zadzwonić, zapytać
    Jeszcze raz polecam

  16. #1296
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mrmarcin

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Temat zainteresował mnie na tyle,że postanowiłem założyć konto na forum i podzielić się z Wami moimi opiniami-spostrzeżeniami.
    Zaznaczam, że sam mam firmę o podobnym profilu i jestem w stanie zrozumieć problemy właścicielskie, jednak zawsze staram się patrzeć z punktu widzenia klienta, aby uniknąć nieporozumień i budować dobry wizerunek marki. Ale wiem też jakie to jest trudne.....
    Zacznijmy od kwestii terminowości: istnieją grupy produktów, do których należą min. drzwi, produkowane przez największych Polskich producentów, takich jak PORTA czy DRE (a o takich drzwiach tu mowa), które wykonywane są tylko i wyłącznie pod konkretne zamówienie. Sprzedawca przyjmuje zamówienie od klienta na drzwi i wysyła je do regionalnego dilera danego producenta. Producenci w/w przyjmują zamówienia tylko od dilerów! Tak więc zamówienie idzie do dilera i rolą dilera jest jak najszybsze przekazanie zamówienia do fabryki. Z doświadczenia wiem, że to jest najsłabszy punkt całej operacji. Zamówienie albo sobie przeleży trochę u dilera, albo producent po wyprodukowaniu (daj boże terminowym) czeka aż uzbiera mu się minimum logistyczne, albo dzieje się jakieś nieszczęście przy rozładunku, albo towar ginie na magazynie.... Wierzcie mi, moim zdaniem, my sprzedawcy mający bezpośredni kontakt z klientem nie mamy żadnego interesu w opóźnianiu czy przetrzymywaniu zamówienia!!! Wszystkie pretensje klientów spadają na nas, a często wina leży zupełnie gdzie indziej! Niestety, kodeks handlowy dotyczy relacji klient - firma a stosunki z prawnego punktu widzenia firma - firma prezentują się odmiennie i bardzo ciężko jest wyciągnąć jakiekolwiek konsekwencje za opóźnione czy błędnie zrealizowane dostawy, nie mówiąc już o dodatkowym rabacie, którego klienci tak często oczekują. W konsekwencji więc zdarza się sprzedaż bez zysku, lub na "minusie"...
    Osobną kwestię stanowią dostawy. Nie jestem pewien jak skonstruowane umowy ma firma Panel-pol, ale jeżeli zamawiamy usługę transportową, zawsze dotyczy ona dostarczenia towaru w najbliższe możliwe miejsce rozładunku i nie obejmuje wynoszenia na jakiekolwiek piętro. Ja mam czytelnie zapisane to na umowie. W każdym bądź razie jeśli zamawiamy taxi i nawet jak jesteśmy po dobrej imprezie, to zostaniemy dowiezieni pod dom, ale już o wniesienie na pięterko chyba będzie ciężko . Cóż więc złego w tym że auto z dostawą jest prowadzone przez starszego pana? Jak kupowałem pralkę w Media-Markt która z opakowaniem ważyła prawie 100 kg, to dostałem zapakowany towar na wózek na hali sprzedaży i nawet nikt nie wyszedł ze mną na parking żeby to zładować do auta... A jak kupowałem meble w też dużej i znanej firmie BRW, to dostawa podjechała pod dom, a Pan kierowca miał napięty harmonogram, więc mimo marnej pogody zostawił mi towar pod blokiem i odjechał. O przypilnowaniu mi paczek na czas mojego wnoszenia nawet nie było mowy!
    Tak więc drodzy forumowicze - ja sie już tego nauczyłem - czytajmy umowy i dopytujmy o szczegóły!
    Tak jeszcze żeby nie zanudzać, bo nikt nie dotrze do końca mojego wątku dodam jeszcze tylko kilka szybkich spostrzeżeń, jak już się wziąłem za rolę mediatora
    Komu przeszkadza to że montażysta ubrany jest w koszulę i dżinsy? Czy jak nie jest upaprany farbą i cementem to znaczy że "symulant"? Proponuję zerwać ze stereotypem budowlańca, którego czuć i widać z daleka! Co innego, że nawet taki schludny monter powinien być terminowy i znać się na robocie...A tu widzę z tym gorzej
    Rozśmieszył mnie też wątek odnośnie dezodorantu, prysznica i piwka na stole u sprzedawcy no cóż.... komu z nas nie zdarzają się ciężkie noce....a tu jakoś trzeba wstać i iść do pracy.... Raczej bym współczuł, bo i kac musiał być straszny ale po co tak ostro? Łatwiej się żyje z odrobiną dystansu

  17. #1297
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Re: polecam fachowca budowlaniec, cieśla

    Cytat Napisał InkaTango
    Z najczystszym sumieniem polecam Pana Franka Dudzika (usługi ciesielsko-budowlane, tel.: 50691638. Świetny fachowiec, słowny, dokładny U mnie robił dach i ogólnie wykończeniówkę.
    Pan jest z Jurkowa koło Limanowej. Pracuje na terenie małopolski. Nie wiem czy teraz ma wolne terminy, ale warto zadzwonić, zapytać
    Jeszcze raz polecam
    I co nalezy wierzyc ze specjalnie sie zarejestrowalas dzisiaj zeby napisac o Panu Franku... i do tego 1 post?...

  18. #1298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...ciekawy wontek ciekawy....

    Trzeba by powitać! Tylu nowych użytkowników!
    Witajcie na Forum! Może się jeszcze rozpiszecie i zabierzecie głos też w innych sprawach...

    ...może nie spoczną na jednym poście...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #1299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Dokładnie, a to jeszcze raz polecam jest właśnie takie nieszczere.

  20. #1300
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Kurcze Sloneczko dzieki za czujnosc ....
    Ja wlasnie dzisiaj dokonalam wyboru "mojej " ekipy budowlanej i ekipy od daszku ..... troche to trwalo . Mam tylko nadzieje , ze trafilam w 10-tke , albo chociaz w 9-tke

Strona 65 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony