dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 145 z 192
Pokaż wyniki od 2.881 do 2.900 z 3827
  1. #2881
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Weż dobry sekator, wytnij, co suche i tyle. Juka to twarde zielsko, jeśli nie umarzło z kretesem, w co wątpie, odbije. A to co tam łazi na szkodnika nie wygląda.

  2. #2882

    Domyślnie

    oki, dziękuję sekatorem to lubię operować duzo bardziej niz opryskiwaczem

  3. #2883

    Domyślnie tuja brabant i żółknące łuski

    Witam, problem z tujami brabant. Warunki mają dość trudne, szpaler pod wysokimi drzewami, więc suche stanowisko.







    Czy jest to choroba? Susza?

    pozdrawiam
    w.

  4. #2884
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, nie wiem. Plamistość łusek żywotnika ciut inaczej wygląda.
    Inaczej też wyglądają objawy suszy. Dużo tego?

  5. #2885
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Mirku, mam pytanie. Czy mogę podciąć teraz moją wierzbę?
    Mam wrażenie, że jest jej bardzo ciężko . Ostatnie wichury mało jej nie wyrwały z korzeniami. Przywiązałam jej solidną podporę ale nie wiem czy to wystarczy?
    Jeśli nie teraz to kiedy?






    Beata

  6. #2886
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jak najszybciej, to powinno być ogolone na krótko po opadnięciu "kotków" przed rozwinięciem liści. Ale tnij, do jesieni zdąży odrosnąć.

  7. #2887
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Po opadnięciu kotków była golona, słowo! Ale ona rośnie jak szalona

    Dziękuję ci Mireczku bardzo

  8. #2888
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    To nie golić " na zero" tylko po prostu skrócić pedy... widać jej dobrze,

  9. #2889
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Jutro tak zrobię, jeszcze raz dziękuję

  10. #2890

    Domyślnie tuja brabant i żółknące łuski

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Szczerze mówiąc, nie wiem. Plamistość łusek żywotnika ciut inaczej wygląda.
    Inaczej też wyglądają objawy suszy. Dużo tego?
    Z 60 sztuk na ponad połowie. Tuje rosną pod jesionem i lipami. Tuje najbardziej zacienione wydają się zdrowe, brak zaschniętych łusek.

    pozdrawiam
    w.

  11. #2891
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Witam, Panie Mirku po moich różach pnących czerwona sympatia chodzą mrówki a zwłaszcza upodobały sobie pąki czy mam z tym coś robić?? Wiem że może to głupie pytanie ale od 2 miesięcy zajmuję się ogrodem więc jestem zielona.

    a wracając do klonu palmowego gdzie podpowiedziałeś mi że zmarzł, miałeś rację przesadxiłam go w inne miejsce, bardziej zacienione i odsłonięte od wiatru, podlewałam podcięłam i zaczął mi się puszczać


    Pozdrawiam

  12. #2892

    Domyślnie

    Witam

    Panie Mirku błagam o poradę, mam giga problem z moim ledwo posianym trawnikiem,
    tak po krótce...

    ziemia 6 klasa, piach
    nawieziona mieszanka ziemi ciemno brązowej i czarnej-śmierdzącej, torfowej z ogrodnicza wymieszanej
    razem zmieszane to 10 nawet do 15 cm
    nim były nawiezione zsypałem wapnem ogrodowym stara wypielona ziemie
    w obawach ze może być za dużo, posypałem mniej niżeli wychodziło z wyliczeń na worku producenta
    trawa posiana, 10 kwietnia, akurat na miesięczna susze trafiłem, ledwo rosła ale co dzień 2-3 godziny zawsze po 19 podlewana ursoła przyzwoicie ;o)

    tydzień temu pierwsze koszenie i juz wówczas zauważyłem żółte plamy - tak jak poniżej na zdjęciach
    po tygodniu trawa co ma plamy żółte nie rośnie, a tam gdzie zielona jest juz znowu gotowa do koszenia, bo caly tydzień bylo słońce i deszcz na zmianę wiec warunki miała znakomite

    nie nawoziłem jeszcze niczym trawnika

    co z tym robić, w obawie o robaki, przekopałem w środku dnia w kilku miejscach na 20-30 cm dołki i nie znalazłem ani grama robaka, czysta piękna ziemia - ale podobno robaki żerują nad samiutkim rankiem.. ?

    kolejne co...to zauważyłem przy kopaniu, ze trawa jest naprawdę bardzo mocno juz zakorzeniona, wyrwałem kawałek dywanu, dosłownie dywanu i ciężko mi było taki kawałek porozdzielać

    btw: nie mam zdanych pow, ale trawa jak widać jest blisko - ogrodzonego lasu - może to las ma jakiś wpływ?...mech tam kiedys byl przez podwojnym przekpaniem i pieleniem, ale narazie nigdzie naocznie go nie widac
    - nigdy nie było po deszczach kałuż więc raczej wykluczam ze cos przegniło
    - trawka z bliska - przykładowo z 1 ziarna wystają trzy kłosy - jeden cały suchy-żółty- jeden świeży zielony, trzeci zielony juz z czarną kropka po środku jakby było przypalone

    co robić z tymi plamami?

    czy da profilaktycznie cos na robaki (może akurat źle trafiłem ich szukając)
    jeśli tak to co?

    i jaki pierwszy nawóz zastosować na ten trawniczek

    i proszę może o kolejność, który nawoź kiedy polać, czy przed skosić dobitnie itp..itd...

    Bardzo proszę o porady... Pozdrawiam i zarazem Dziękuje za wszystko co można bylo przeczytać do tej pory ;o)

    zdjątka








  13. #2893
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Ech tam, nie panikuj
    Widziałem wiele gorszych trawników. Nierównomiernie- bo i pewno gleba nierównomierna, niedokładnie wymieszana. Nawóz, woda, koszenie. Za 300 lat będzie pokazowy trawnik... angielski.
    Nawóz trzeba posiać (z rozumem, na worku napisali ile) obciciej tam, gdzie licha. Przed deszczem, albo porządnie podlać. Jaki- a bądź jaki, bodaj azofoskę, a jak delikatnie tam gdzie głodna sypniesz saletę amonową, a później azofoskę po całości, jeszcze lepiej.
    No i kosić, im częściej, tym lepiej. Jak na świeżo siane, całkiem ładny trawnik biorąc pod uwagę fatalną pogodę. To musi się rozkrzewić.
    A, i tam gdzie licha może by warto pH sprawdzić, z ciekawości.

  14. #2894

    Domyślnie

    Dziękuje za rady..

    tylko jaki ten nawóz.. w sklepach polecanych polecaja jakies zestawy startowe, a w innym zwykly nawoz z magnesem... w kazdym co innego

    czyli jak pedrakow nie widzialem, szczegolowo ich szukajac.. narazie wpierw nawozem dzialac ?

    Pozdroffka

  15. #2895

    Domyślnie

    Witaj MIRKU,

    Także i ja chciałbym skorzystać z Twoich porad i pomocy.

    Byłem dziś na działeczce sprawdzić jak się mają drzewka skoro u Nas leje i leje już od tygodnia. Zauważyłem że niektóre gałązki są pół zielone a pół brązowe (brąz taki jakby były po prostu brudne) czy to normalne?
    Dodam iż sadziłem te drzewka miesiąc temu mam więc nadzieję że się przyjęły i po prostu w ten sposób reagują na przyjęcie się...
    Wwszyscy mi mówią że gdyby się nie przyjęły to nie wyglądałyby tak jak teraz czyli nie byłyby zielone i kilka gałązek jak opisałem ale całe uschnięte zapewne już i że nie ma się o co martwić...jakie jest Twoje zdanie? Czy rzeczywiście w pierwszym roku drzewka mogą cierpieć w ten sposób??

    Podaję link do zdjęć moich tujek....
    http://foto.onet.pl/a1aul,oigiwg4w8ee8

    Oceń proszę i jak najszybciej podziel się ze mną (a także pozostałymi forumowiczami) swoim poglądem..

    Z GÓRY BARDZO CI DZIĘKUJĘ!!
    Sajmon

  16. #2896
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał nakoto
    Dziękuje za rady..

    tylko jaki ten nawóz.. w sklepach polecanych polecaja jakies zestawy startowe, a w innym zwykly nawoz z magnesem... w kazdym co innego

    czyli jak pedrakow nie widzialem, szczegolowo ich szukajac.. narazie wpierw nawozem dzialac ?

    Pozdroffka
    Od magnesu to Kiepski A jaki- przecież napisałem.

  17. #2897
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Witaj MIRKU,

    Także i ja chciałbym skorzystać z Twoich porad i pomocy.

    Byłem dziś na działeczce sprawdzić jak się mają drzewka skoro u Nas leje i leje już od tygodnia. Zauważyłem że niektóre gałązki są pół zielone a pół brązowe (brąz taki jakby były po prostu brudne) czy to normalne?
    Dość normalne, jak coś jest ułamane, to sobie schnie

  18. #2898

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Witaj MIRKU,

    Także i ja chciałbym skorzystać z Twoich porad i pomocy.

    Byłem dziś na działeczce sprawdzić jak się mają drzewka skoro u Nas leje i leje już od tygodnia. Zauważyłem że niektóre gałązki są pół zielone a pół brązowe (brąz taki jakby były po prostu brudne) czy to normalne?
    Dość normalne, jak coś jest ułamane, to sobie schnie

    Rozumię Mirku, że uważasz że się przyjęły i wszystko jest ok?! Kamień spadł mi z serca!!!! A jest tego troszkę sztuk
    Kiedy uważasz mógłbym pierwszy raz przyciąć i w jaki sposób oraz kiedy zastosować jakiś pierwszy środek? Np. czy używać czegoś na jesień przed zimą czy pozostawić takie jakie są??
    Co mógłbyś mi jeszcze doradzić patrzać na foto które zawarłem?
    DZIĘKUJĘ CI BARDZO ZA POMOC!!!!!
    Sajmon

  19. #2899
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Melduję , zadanie wykonane
    moja wierzba w nowej fryzurc






    i mam pytanko, co to za krzew , który tak biało kwitnie, dostałam go w zeszłym roku i nie pamiętam nazwy, jeśli Mireczku wiesz ( a wiesz na pewno) to proszę o odpowiedź





    Beata

  20. #2900
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    A nie kojarze, foto hm... takie sobie Wierzba ładna...
    sajmon, daj tym tujom w spokoju rok rosnąć, no podlej czasem jak sucho. O cięciu i nawożeniu pomyśl wiosną przyszłego roku.

Strona 145 z 192