dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 192
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 3827
  1. #2861

    Domyślnie

    proszę o radę:
    -co zrobić ze śliwą zasadzoną na jesień, której liście są w połowie zielone a w połowie suche? Nie ma nowych przyrostów.
    -co zrobić z grujecznikiem japońskim który po wsadzeniu na wiosnę zmienił kolor liści z zielonych na brązowo-czerwone? czy będzie dalej rósł czy uschnie?
    pozdr.

  2. #2862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał marc78
    proszę o radę:
    -co zrobić ze śliwą zasadzoną na jesień, której liście są w połowie zielone a w połowie suche? Nie ma nowych przyrostów.
    -co zrobić z grujecznikiem japońskim który po wsadzeniu na wiosnę zmienił kolor liści z zielonych na brązowo-czerwone? czy będzie dalej rósł czy uschnie?
    pozdr.
    Ja może trochę ogólnie... na taki post to ja nie odpiszę, Duchem św. nie jestem. Nie wiem nic, tyle , że posadzone było... Albo uschnie, albo będzie rósł..

  3. #2863

    Domyślnie Co sie dzieje z wiśnia ??

    Proszę o pomoc
    Coś niepokojącego dzieje się z moją wiśnią . Ciekaw jestem czy mozna coś na to zaradzić . Oto kilka fotek tej wiśni :





  4. #2864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No pęknięcie mrozowe, zaniedbane. Nawet gdyby papiakami przybić wiosną tą odłażącą korę, byłoby lepiej, teraz to cóż- wyrzeźbić martwe, tak, żeby nie uszkodzić kallusa tworzącego się przy ranie i wtedy ocenisz, ile zdrowego zostało. Ranę umalować białą emulsją z dodatkiem Topsinu.

  5. #2865

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    No to już są martwe. Trzeba by się zastanowić dlaczego....

    Ale odbiją???
    ta zachowała się najlepiej

    zdjęcie z początku maja, kiedy zaczynały rozkwitać


    a to już wczorajsze






    pozostałe są bez kwiatów a część bez liści
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  6. #2866

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanko:
    co to za roślinka??Szukałam w internecie i nigdzie nie mogę jej znależć, pięknie i dość szybko się rozrasta, rośnie w słońcu...Chyba na dobre zadomowiła się w moim ogrodzie ale nie znam jej nazwy...


    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  7. #2867

    Domyślnie

    A oto wspomniana kilka postów wcześniej magnolia gwiaździsta, która jeszcze nie wypsuściła listków



    Przyciąć? czy sama odbije.

    pozdrawiam
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  8. #2868
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    jag_24- widze zamierające azalie i nadal nic nie wiem..
    - kiedy były sadzone?
    - jaka gleba, jakie pH
    - czy to było podlewane (u mnie wczorajszy deszcz był pierwszy od 2 m-cy-)
    - czy nawożone, czym, ile (czy nie za wiele???)
    Podobnie z magnolią

  9. #2869

    Domyślnie

    Magnolia posadzona na początku kwietnia a nawożona pod koniec kwietnia, nawóz w granulkach Doktor O'grodnik 1 garść obficie podlana, od tamtej pory systematycznie podlewana wodą ze studni. Azalie posadzone na początku kwietnia tego roku, wcześniej rosły w donicach ( i pięknie kwitły) nawożone w zeszłym roku nawozem tej samej firmy 1 łyżka na doniczkę średnica donicy ok.30cm. były równiez podlewane zakwaszaczem do gleby. w tym roku jeszcze nie nawożone, posadzone do ziemi podsypane kompostem. A PH gleby??? nie mam pojęcia, ziemia była uboga więc została przekopana i podsypana równiez duża dawką kompostu, wokół magnolii pięknie rozrósł się bożykwiat oraz inne byliny
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  10. #2870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jeśli decydujemy się na uprawę kwasolubnych zaczynamy od sprawdzenia pH gleby- i przygotowujemy glebę zgodnie z ich wymaganiami. Jest na temat cały długi wątek, zygmor napisał chyba wszystko, nie będę sie wymądrzał
    A roślin świeżo sadzonych się nie nawozi... garscią. Najlepiej wcale.

  11. #2871

    Domyślnie

    chciałam dobrze
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  12. #2872

    Domyślnie Co je moje drzewka i czym to zwalczyć?

    Dzień dobry,
    chciałabym zapytać, co zżera listki mojej brzózki i magnolii? Te robale są małe, zielone, umieją latać, mają na głowie 2 małe czułki? różki? nie wiem jak to okreśłić. Z listków po zeżarciu zostaje tylko szkielcik (te "nerwy"). Buuu, chcę te małe zielone wszystkie pozabijać.
    Pomocy!
    Joasia.

  13. #2873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Naliściak srebrnik.
    Ładny.
    Zaraz pozabijać?

  14. #2874

    Domyślnie

    No - bo co innego mogę z nimi zrobić, z tymi naliściakami, jak nie wymordować? Zwłaszcza brzózki mi szkoda

  15. #2875

    Domyślnie

    Nowoposadzona (ok. 2-3 tyg temu) jarzębinka pozwijała młode listki i jakaś pajęczyna jest obok.
    Na tujach już wcześniej widziałam takie pajęczynki, ale one nie chorują i czytałam gdzieś wczesniej na forum, że to jakieś pajączki pożyteczne. Polewam drzewka wodą przy podlewaniu, ale dalej to się trzyma.
    Czy to przeszło na jarzębinę i ją zżera ? Przędziorek ? Pryskać czymś ?

  16. #2876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Rozwiń i sobie obejrzyj...

    A tak ogólnie- listek jarzębiny czy brzozy to baza pokarmowa dla różnych owadów. Żrą... ano żrą. I co- chcecie wytłuc wszystko w okolicy? Z powodu paru uszkodzonych listków?
    Chronimy, jeśli szkodnik (pojęcie umowne) zagraża naszej roślinie, przy masowym pojawie. Rzeczy cenne... ale brzozę, jarzębinę? Nie widziałem w naturze drzew tych gatunków które coś zeżarło.
    Żyj i daj drugiemu żyć.
    A pozwijane można ręcznie oskubać...

  17. #2877
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Mam plagę ochojnika na iglakach. Spryskałam to preparatem (nie pamiętam nazwy) tzw. "wsobnym' czyli miał przeniknąć do wnętrza 'szyszek'. Ale czy mimo wszystko należy usuwać te 'szyszki'? Dodam, że tego jest na niektórych iglakach mnóstwo (co ciekawe na niektórych wcale), zwłaszcza na tegorocznych przyrostach i musiałabym je nieźle 'ogolić'.

  18. #2878

    Domyślnie

    Mirku drogi... mam takie pomarańczowe glistki na mojej juce... wygladaja tak:




    jukka z powodu ich obecności zadowolona nie jest, ma zeschłe końcówki i nie wiem jak ja ratować

    proszę o pomoc w ich i swoim imieniu

    pozdrawiam

  19. #2879
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Nie mogę się dopatrzeć, co to... nie myślałem, że jukę może coś żreć. Tyle, że to żre martwe? Czy zielone też?
    Bodaj Decis wystarczy...

  20. #2880

    Domyślnie

    mam wrażenie, że one raczej na tym suchym siedzą, jukka po ziemie nie wygladała dobrze, miała suche końce... ale nie wiem sama, czy te zyjatka jej szkodzą czy nie... chyba bardziej dokładniego zdjęcia nie zrobię, one sa takie maleńkie, robiłam na funkcji super makro i juz lepiej mi chyba nie wydzie, no chyba że w słoneczny dzień, jak będzie wiecej światła...
    zaobserwowałam że mają długi odwłok i chyba 3 albo 4 pary nóżek umieszczonych bliżej głowy




    [/img]

Strona 144 z 192