dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 192
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 3827
  1. #2081
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Zrobisz jak chcesz... tylko po co radzić? Jaki wysoki ten kopczyk usypiesz?

  2. #2082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    W ostatnich tygodniach w płatkach moich róż pojawiły się małe 1cm chrząszcze - myślę, że to ogrodnica niszczylistka. Jeśli ktoś ma wypróbowane środki do zwlaczenia tych owadów, to bardzo proszę o ich wskazanie. Jest ich dość dużo i w ciągu kilku dni potrafią zjeść cały kwiat. Od ubiegłego tyg. obserwuję ich coraz więcej, niemal na wszystkich różach. Pilnie poszukuję rady na wytępienie zanim złożą jaja w ziemi i zaczną się żywić korzeniami.

  3. #2083

    Domyślnie

    Moje dalie opanowały obrzydliwe ślimaki (te brązowo-czarne, bez skorupy). I zjadają liście. Strzepywałam, ale to mało skuteczne.

    Czym wytepić tę zarazę i jak?

  4. #2084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Zrobisz jak chcesz... tylko po co radzić? Jaki wysoki ten kopczyk usypiesz?
    A jaki by sie spawdzil powiedzmy 20-25 cm

  5. #2085
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia i marek
    W ostatnich tygodniach w płatkach moich róż pojawiły się małe 1cm chrząszcze - myślę, że to ogrodnica niszczylistka. Jeśli ktoś ma wypróbowane środki do zwlaczenia tych owadów, to bardzo proszę o ich wskazanie. Jest ich dość dużo i w ciągu kilku dni potrafią zjeść cały kwiat. Od ubiegłego tyg. obserwuję ich coraz więcej, niemal na wszystkich różach. Pilnie poszukuję rady na wytępienie zanim złożą jaja w ziemi i zaczną się żywić korzeniami.
    Albo chemia- trująca silnie dośc, albo po prostu robótki ręczne.

  6. #2086
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    problem z korą .....kupiłem korę ozdobną, tylko 3 worki, ale po otwarciu
    okazało się, że kora pokryta jest białym nalotem, jakby spleśniała czy zaparzona,
    czy to się nadaje między krzaki, czy próbować reklamować

  7. #2087
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Nadaje, te grzybki, które tam rosną, to nie patogeny roślinne, zresztą słońce wysuszy i zdechną.

  8. #2088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Nadaje, te grzybki, które tam rosną, to nie patogeny roślinne, zresztą słońce wysuszy i zdechną.
    dzięki

  9. #2089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    annko, może coś dopasujesz.
    http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=144
    Choć objawy mi jakoś nie pasują do typowych chorób. Nie sypnięto nawozu za troskliwie?
    Wielkie dzięki Mirku ,zrobiłam dokładniejsze oględziny,przedarłam na pół liścia ,wysypały się małe czarne g....enka ,więc chyba jednak miniarki .Dzięki za stronkę

  10. #2090
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Mirku - mój powojnik nie kwitnie
    czy to możliwe, że dlatego, że w zeszłym roku kwitł 2 razy? /wiosną i jesienią -
    pierwszy raz tak się zdarzyło i pierwszy raz nie kwitnie teraz w ogóle.../

  11. #2091
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia.. może jeszcze się zdecyduje?

  12. #2092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cytat Napisał monia i marek
    W ostatnich tygodniach w płatkach moich róż pojawiły się małe 1cm chrząszcze - myślę, że to ogrodnica niszczylistka. Jeśli ktoś ma wypróbowane środki do zwlaczenia tych owadów, to bardzo proszę o ich wskazanie. Jest ich dość dużo i w ciągu kilku dni potrafią zjeść cały kwiat. Od ubiegłego tyg. obserwuję ich coraz więcej, niemal na wszystkich różach. Pilnie poszukuję rady na wytępienie zanim złożą jaja w ziemi i zaczną się żywić korzeniami.
    Albo chemia- trująca silnie dośc, albo po prostu robótki ręczne.
    He,he, he Robótki ręczne stosujemy, ale nie nadążamy, bo tego jest całe mnóstwo. Chyba ta chemia pozostaje, tylko jaki środek doradzasz jako skuteczny?

  13. #2093
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mariuszdro
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    ratunku!!! mam pierwsze szkodniki w moim mikro ogródku i nie wiem co robić!!!! Mirku poratuj!! na listkach mojej azalii żerują jakies mikro gąsienice (zielone) i obżerają mi listki tak że zostają same żyłki. jak do tej pory objadły 3 listki i usunęłam je razem z gałązką, ale jak wrócą to poradź czym to pryskać... please...
    druga sprawa to coś co pojawiło sie na młodych gałązkach berberysu - niby to podobne do mszyc (taki sam kolorek), ale sie nie rusza - może to jakieś jajeczka??? co z tym zrobić??? chciałam zrobić zdjęcie, ale aparat nie łapie różnicy i wychodzi jak jedna zielona plama...
    poratujcie, bo w szkodnictwie to mój pierwszy raz!!!!!!
    ewa

  14. #2094
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszdro
    ratunku!!! mam pierwsze szkodniki w moim mikro ogródku i nie wiem co robić!!!! Mirku poratuj!! na listkach mojej azalii żerują jakies mikro gąsienice (zielone) i obżerają mi listki tak że zostają same żyłki. jak do tej pory objadły 3 listki i usunęłam je razem z gałązką, ale jak wrócą to poradź czym to pryskać... please...
    druga sprawa to coś co pojawiło sie na młodych gałązkach berberysu - niby to podobne do mszyc (taki sam kolorek), ale sie nie rusza - może to jakieś jajeczka??? co z tym zrobić??? chciałam zrobić zdjęcie, ale aparat nie łapie różnicy i wychodzi jak jedna zielona plama...
    poratujcie, bo w szkodnictwie to mój pierwszy raz!!!!!!
    ewa
    Mszyca, mszyca, a niby po co ma sie ruszać, energię tracić... siedzi i ssie. Pryśnij bodaj Decisem, to stosunkowo mało toksyczne.

    A tu o ogrodnicy- zwalczanie niełatwe, a preparaty silnie toksyczne- jak przy wszystkich pędrakach.
    http://www.lodr-bratoszewice.pl/rada..._2003/agro.htm

  15. #2095
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał mruczysław
    Witam.
    Panie Mirku, tym razem coś obsiadło moje jodły.
    Na młodych przyrostach jodły w "wacie" są: jakby mszyce(biało-zielone)ok.3 mm dł.i przezroczyste, plastyczne krople jakby żywicy.
    Wprawdzie już Ci Mirek odpowiedział, że to mszyce, ale dodam coś od siebie.

    Mruczysławie, gdybyś nie miał pod ręką trucizn do pryskania (dyskutowaliśmy tu gorąco na ten temat w poprzednim roku ), weź najbliższy płyn do naczyń (najlepszy jest miętowy, zwykły Ludwik) i wlej 2 łyżki do 1 litra wody + trochę mleka, spryskiwacz lub gąbkę do garści i wyciskaj ten roztwór na kolonie mszyc.

    Zaczną się natychmiast odklejać od gałązek, bo się duszą i giną. Z tym, że zabieg trzeba powtarzać (można na wszystkich roślinach) ilekroć mszyce znów się pojawią.

    Właśnie dokonałam takich zabiegów na różach i śliwach
    ja wlasnie zamierzam takowy zabieg przeprowadzic bo zakupila 4 roze na pniu...
    hmm piszesz ze trzeba dodoac mleka, a inni ze octu.....to juz nie wiem co

  16. #2096
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mariuszdro
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cytat Napisał mariuszdro
    ratunku!!! mam pierwsze szkodniki w moim mikro ogródku i nie wiem co robić!!!! Mirku poratuj!! na listkach mojej azalii żerują jakies mikro gąsienice (zielone) i obżerają mi listki tak że zostają same żyłki. jak do tej pory objadły 3 listki i usunęłam je razem z gałązką, ale jak wrócą to poradź czym to pryskać... please...
    druga sprawa to coś co pojawiło sie na młodych gałązkach berberysu - niby to podobne do mszyc (taki sam kolorek), ale sie nie rusza - może to jakieś jajeczka??? co z tym zrobić??? chciałam zrobić zdjęcie, ale aparat nie łapie różnicy i wychodzi jak jedna zielona plama...
    poratujcie, bo w szkodnictwie to mój pierwszy raz!!!!!!
    ewa
    Mszyca, mszyca, a niby po co ma sie ruszać, energię tracić... siedzi i ssie. Pryśnij bodaj Decisem, to stosunkowo mało toksyczne.

    A tu o ogrodnicy- zwalczanie niełatwe, a preparaty silnie toksyczne- jak przy wszystkich pędrakach.
    http://www.lodr-bratoszewice.pl/rada..._2003/agro.htm

    a te mikro gąsieniczki???

  17. #2097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Tym samym

  18. #2098

    Domyślnie

    Na liściach winorośli pojawiły sie białe plamki grzybni, tylko na górnej stronie. Czy to mączniak rzekomy, czy prawdziwy?

  19. #2099
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Wkleiłem, bo sensownie napisane, a lenia mam

    Mączniak rzekomy winorośli to choroba grzybowa (grzyb Plasmopara viticola), którą często spotkasz na winorośli. Objawy występują głównie na liściach, ale atakowane są również pędy, kwiaty i owoce. Na wierzchniej stronie liści widoczne są dość charakterystyczne, okrągławe, żółtobrązowe,tłustawe i prześwitujące plamy. Na spodniej stronie liścia w miejscu tych plam widoczny jest białawy nalot. W przypadku silnej infekcji (w warunkach dużej wilgotności) plamy powiększają się i często obejmują całą blaszkę liściową. Jeśli w późniejszym okresie jest sucha i ciepła pogoda plamy brązowieją, zasychają, a tkanka w tych miejscach ulega wykruszaniu. Objawy na kwiatach występują rzadziej - porażone kwiatostany mogą żółknąć i zasychać; częściej natomiast widoczne są objawy na dojrzewających gronach - wówczas porażone jagody brązowieją i opadają.
    W przypadku mączniaka prawdziwego objawy są nieco inne - porażane bywają wszystkie zielone części rośliny. Szczególnie jest to groźna choroba w uprawie pod osłonami, ponieważ rozwojowi sprzyja wysoka wilgotność powietrza. W uprawie polowej spotykana jest rzadziej - choć w tym roku pojawiła się na Dolnym Śląsku, po obfitych deszczach pod koniec lata. Wracając do objawów - na początku na liściach pojawiają się niewielkich rozmiarów bladozielone plamki. Po pewnym czasie, w sprzyjających warunkach (wysoka wilgotność i temperatura powietrza), na liściach pojawia się mączysty, białawy nalot zarodników konidialnych. Jest on widoczny po obu stronach blaszki, ale najsilniej na wierzchniej stronie. W przypadku bardzo silnego porażenia liście więdną i obumierają. Na pędach natomiast widoczne są ciemnobrązowe plamki. Porażone owoce pokryte są brudnoszarym, silnym nalotem, ale jagody nie opadają lecz pękają na krzewach.

  20. #2100

    Domyślnie

    Mirku, podpowiedz, proszę:

    1. czym zwalczyć krytoryjka olchowca, który zażera moją wierzbę? czy może lepiej wierzbę wyciąć? Po drugiej stronie ścieżki rośnie druga (też iwa pendula), zupełnie zdrowa (przynajmniej na razie). Czy jej też grozi zguba? Może lepiej pozbyć się obu?

    2. mój piękny kuklik cały jest w białym nalocie na liściach, strzepuje się to jak mąka. Fakt, że rozeta liściowa jest bardzo gęsta. Służy mu jakoś nasza ziemia, bo kupiona była jedna sadzonka, ale rozrosła się jak oszalała. Jak pomóc tej roślince i zapobiec przeniesieniu na inne młodziutkie kukliki?
    A.

Strona 105 z 192