dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 155 z 192
Pokaż wyniki od 3.081 do 3.100 z 3827
  1. #3081
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Mszyce bym skasował.
    A przy okazji i stworki pewno zrezygnują . Nie rozpoznaję z fotki.

  2. #3082

    Domyślnie

    Dziękuję Mirku, mszyce skasuję. Może i stworki sobie pójdą precz...
    Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera...

  3. #3083
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar dankaf
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANNNJA
    Słuchajcie, powiedzcie co to jest za "kwiatek"- ten FIOLETOWY???...samo mi urosło, ale nie wiem co to za cudo, ładnie wygląda, pieknie kwitnie- i tak ma juz ze 3tygodnie,, wabi motyle, i jest wysokie,

    To jest BUDLEJA DAWIDA

  4. #3084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olena
    Mirku ratunku!

    Zanabyłam via allegro ( ) hortensję dębolistną "Snowflake", właśnie do mnie dotarła i jest na niej pełno takich oto stworków:

    Co to jest? I czy z tym walczyć? I jeśli tak to czym? Biegają po niej jeszcze mszyce w niewielkich ilościach - popryskać ją na mszyce? I czy pomoże na te "żuczki"? I teraz czy po posadzeniu (chciałabym posadzić ją jutro...)?
    Wygląda na opuchlaka
    a jaśli to faktycznie on to powinny byc w liściach wżery w kształcie półkola
    Zwalczanie opuchlaków jest bardzo trudne - Dursban

  5. #3085

    Domyślnie

    Cytat Napisał dankaf
    Cytat Napisał ANNNJA
    Słuchajcie, powiedzcie co to jest za "kwiatek"- ten FIOLETOWY???...samo mi urosło, ale nie wiem co to za cudo, ładnie wygląda, pieknie kwitnie- i tak ma juz ze 3tygodnie,, wabi motyle, i jest wysokie,

    To jest BUDLEJA DAWIDA
    To nie jest budleja lecz krwawnica pospolita - bylina wystepująca na wilgotnych glebach

  6. #3086

    Domyślnie

    Cytat Napisał a4ogrody
    Wygląda na opuchlaka
    a jaśli to faktycznie on to powinny byc w liściach wżery w kształcie półkola
    Zwalczanie opuchlaków jest bardzo trudne - Dursban
    Nie, to nie opuchlak - właśnie o nim poczytałam. To "moje" nie ma ryjka, jest miękkie a młodsze egzemplarze przypominają trochę kleszcze - czarna główka i brązowy/pomarańczowy odwłok. I chyba nie żrą liści, co prawda niektóre liście wyglądają nieciekawie ale to chyba uszkodzenia mechaniczne/od słońca?
    Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera...

  7. #3087

    Domyślnie

    Mirku poradź, bo nam świerk srebrny ledwo żyje.
    Pod koniec lata 2008 zauważyliśmy, że jest z nim coś nie tak. Marnie wyglądał, gałęzie i igły miał jakby spryskane czymś czarnym i deszcz tego nie zmywał. Ucięliśmy kilka gałązek ,zawieźliśmy do ogrodnika, ten powiedział, że to misecznik i grzyb, kazał opryskiwać. Opryskujemy, a on nadal bardzo marnie wygląda. W tamtym roku miał przyrosty, w tym też, ale mniejsze. Wciąż jest taki czarny.
    Na misecznika był pryskany preparatem ACTELIC 500 EC - raz w czerwcu i 2 razy w lipcu, a na wiosnę jeszcze Karate.
    Na grzyba wiosna był miedzian, w lipcu Amistar 250 SC.
    Mamy jeszcze kupiony, ale do tej pory nie stosowaliśmy, NIMROD i SYLIT.
    Co z nim dalej robić, żeby wyżył?

  8. #3088
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Czarne to grzyby sadzakowe rozwijające się na spadzi.
    Pryśnij to porządnie dwa razy w odstępie dwu tygodni którymś preparatem systemicznym- Marshall, Confidor, Bi 58 EC Nowy. Co by tam nie było, zdechnie.
    A swoją drogą świerka sąsiada leczyłem Karcherem Oczywiście z rozumem. Zmyło spadż, sadzaki, wszystkie zasychające igły i podejrzewam że wiekszosć lęgnącego się robactwa. A było na nim wszystko- mszyca, przędzior, świerkowiec... . Oczywiście z dystansu, żeby zdrowego nie uszkodzić. A jak obeschnie, opryskać systemicznym.

  9. #3089

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę o podpowiedź, co może się dziać z tujami kórnik - kilkanaście z nich brązowieje i wygląda mniej więcej tak :

    [img]
    [/img]
    [img]

    Spryskałem to wczoraj środkiem Mildex 711,9 WG, ale niestety wkrótce spadł deszcz i podejrzewam, iż wiele nie zostało na roślinach.
    Druga strona brązowych pędów jest raczej zielona

  10. #3090

    Domyślnie

    witam,
    Potrzebuję pomocy dla mojej wierzby. Wzdłuż pnia od ziemi aż do korony jest pas zakażony, kora złuszczona chyba aż do rdzenia. Posadzona rok temu , na wiosnę wypuściła liscie, ale specjalnych nowych przyrostów nie ma. Co powinnam zrobić żeby uratować drzewko ? Spróbuję wkleić poglądowe zdjęcia.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33b1d2d3a5b1eb2f.html[/url]
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...53f573bae.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9c73b727b.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...cb512f0cd.html

  11. #3091
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    dziekuje za podanie co to za zielsko....!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  12. #3092
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    tauf- nie przenawożone czasem?
    martelia- leczyć, czyli wydłubać martwe i pomalować emulsją z Topsinem 2%, albo wyciąć i młode posadzić.

  13. #3093

    Domyślnie

    Tuje sadzone były pod koniec kwietnia. Nawóz ( hydrocomplex ) dawany był dwukrotnie - ale z umiarem. Iglaki, u których występują problemy, znajdują się w najniżej położonej granicy działki. Ziemia jest raczej gliniasta.

  14. #3094
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Podejrzewam jakieś fizjologiczne sprawy. Jeśli nie nawóz, to może i za mokro. Leje na okrągło. Tuja rośnie na wilgotnych, gliniastych glebach, no ale bez przesady- stagnującej wody nie lubi. Może jakiś rowek odwadniający wygrzebać?

  15. #3095

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że nie będzie już tak intensywnych deszczy. Zastanawiam się, czy opryskać tuje jeszcze raz jakimś środkiem przeciwko fytoftorozie ?

  16. #3096
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olena
    Mirku ratunku!

    Zanabyłam via allegro ( ) hortensję dębolistną "Snowflake", właśnie do mnie dotarła i jest na niej pełno takich oto stworków:

    Co to jest? I czy z tym walczyć? I jeśli tak to czym? Biegają po niej jeszcze mszyce w niewielkich ilościach - popryskać ją na mszyce? I czy pomoże na te "żuczki"? I teraz czy po posadzeniu (chciałabym posadzić ją jutro...)?
    a kupiłaś ja od hyzopa czy futuregardens( cos kolo tego)
    pytam, bo u nich hortensja snowlake to Snow Queen hyzopka idzie w zaparte, a ta druga przyznała ze taki materiał dostała i pozniej wycofała aukcje

  17. #3097

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    a kupiłaś ja od hyzopa czy futuregardens( cos kolo tego)
    pytam, bo u nich hortensja snowlake to Snow Queen hyzopka idzie w zaparte, a ta druga przyznała ze taki materiał dostała i pozniej wycofała aukcje
    Tesko myślisz, że to będzie Snow Queen??? Buuu, Snow Queen to ja mam w ogrodniczym i mogłam kupić bez gratisów w postaci robali :/ Kupiłam od cleome - polecana tu była...
    Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera...

  18. #3098
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A ja wciąż mam zaufanie do Cleome, choć nie jest najtańsza

  19. #3099
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Czy jest jakiś sposób, zeby odróznić od siebie jałowiec pośredni, sabiński i łuskowy?
    Kupiłam kilka dość małych iglaków i nie mam do nich karteczek z nazwami, i wszystko mi się pomysliło i teraz nie wiem co gdzie wsadzić...
    wszystkie są do siebie podobne, tylko, ze pamiętam , ze jeden miał być mało ekspansywny ale wyższy, a drugi niski ale szeroko się rozpościerający a trzeci chyba całkiem płożący...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  20. #3100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jest. Trzeba obejrzeć, pomacać, powąchać. Z daleka trudno.
    Może choć dobre fotki...

Strona 155 z 192