dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 191 z 192
Pokaż wyniki od 3.801 do 3.820 z 3827
  1. #3801
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar alusia1974
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski Zobacz post
    Przepraszam, dawno nie zaglądałem.
    Oba ładne- i oba nie na nasz klimat. Rośnie ładnych kilka lat... i jak już urośnie to trafia się taka zima jak poprzednia, co kończy się tym, że znów z mozołem odrasta od ziemi.
    Niestety, nie najlepszy pomysł. Nawet gatunek w podłe zimy mocno potrafi przemarznąć. Na glebie, pod śniegiem nie ma problemu. Na wygwizdówku ryzyko. U Ciebie owszem, trochę cieplejsze strony... może?
    No to juz kolejne"nie"dla bluszczu...Nic,tylko chyba mi tuje zostana.A tak sie wzbranialam.Juz przed twoja odpowiedzia mi wyperfadowano pnacza,jako,ze sasiad moze sie burzyc,ze mu na jego plot sie wspinaja-ma prawo mu sie to nie podobac,w koncu jego plot.
    W temacie tuji czy tuj czy jak sie to zwie jestem zielona.Czytam i nic nie wiem.Wiem,ktora mi sie w miare podoba w ogrodkach innych,ale czy ja wiem,co to za odmiana.Wyglada mi na Aurescens,tak soczysta,lekko falujaca sie.Brabant odradzaja,ze brzydki.Smaragdem mozna sie porzygac,tyle go wszedzie dookola(wlascicieli Smaragdow goraco przepraszam,brabantow tez.Ktory tobie sie podoba najbardziej i ktory bys radzil?

  2. #3802
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jagodao

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie dam sobie głowy uciąć, ale opryski z miedzią to raczej na jesień. Muszę to sprawdzić.
    www.ogrod-online.pl - Twój Poradnik Ogrodniczy

  3. #3803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Miedzian stosuje się wiosną, mozna jesienią. Najlepiej działa po prostu w niezbyt wysokich temp.

  4. #3804

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał duduś
    co może dolegać mojemu RH?



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us




    Uploaded with ImageShack.us

  5. #3805
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mirek03

    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, to mój pierwszy wpis na forum i mam pytanie:
    na jesieni zostały posadzone drzewka owocowe (w większości "patyki" bez bocznych gałązek"), zaspaliśmy troszkę i w kilka ostatnich dni puściły małe pączki, nie zdążyliśmy przyciąć gałązek. (są to jabłonie, wiśnie, czereśnie, morele - wszystko karłowate). I czy zostawić to, czy brać się za przycinanie?

    Pozdrawiam, Mirek

  6. #3806
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Ziarnkowe spokojnie tnij, pestkowe lepiej latem.

    Rododendronowi źle. Sprawdzić pH.

  7. #3807

    Domyślnie

    Bardzo proszę o poradę - posadzone jesienią klony flamingo mają podziurawione liście - zauważyłam małe brązowe gąsieniczki. Jak się ich pozbyć? Czy pomoże jakiś ekologiczny środek typu gnojówka z pokrzyw czy coś bardziej radykalnego?
    basia228

  8. #3808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak małe drzewka, spróbuj ręcznie je zebrać.
    Ekologiczny jest preparat Bioczos - zapach czosnku odstrasza niektóre szkodniki

  9. #3809

  10. #3810

    Domyślnie

    Witam po raz pierwszy w tym roku. Jak zwykle, muszę mieć jakiś kłopot. W tym roku nic mi nie umarzło, ale mój Białobok coś się ociąga z przebudzeniem się. Inne świerki już mają porządne przyrosty, a on nic, jakby zaspał. Mam go trzeci rok, jest jeszcze malutki, ale zawsze miał na wiosnę piękne białe przyrosty. Obejrzałam go dokładnie, niby nie wygląda na chorego ani tym bardziej martwego. Igły wszystkie niebieskawe, na końcach pędów nic nie " puchnie". Co mu jest? Może ktoś mnie pocieszy?
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  11. #3811

    Domyślnie

    Widzę, że temat utknął. Już się trochę sama pocieszyłam, bo Białobok żyje. Tylko jakiś dziwny w tym roku. Przyrosty malutkie, jak na pół małego paznokcia, i zaledwie kilka gałązek. No i nie takie jasne jak w zeszłym roku były. Jakieś takie mało różniące się kolorem od starych gałązek. W zeszłym roku były takie kontrastowe, w słomianym kolorze.Czyżby był "głodny"? W necie piszą, że wymagań wielkich nie ma co do gleby.
    No i jeszcze drugi problem mam. Jakaś choroba korzeni chyba. Zadrzewnia żółta traci gałązki jedna po drugiej. Zaczęło się zeszłego lata. Więdną całe zdrewniałe pędy, łatwo się wyrywają z ziemi, takie jakieś jakby przewężone przy gruncie. Ale szkodników żadnych nie widać. Pęd w przekroju też w porządku, na liściach żadnych objawów. Tak jakby nie pobierały wilgoci z gleby. Już nie wiem, czy wykopać, czy próbować ratować. Jeszcze połowa krzewu żyje i zdrowo wygląda, ale już coraz rzadszy.
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  12. #3812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    fytoftoroza?

  13. #3813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    fytoftoroza?
    Raczej nie. W necie piszą, że powstaje przy dużej wilgotności. U mnie piaski i raczej cierpią rośliny suszę, niż mają za wilgotno. Po drugie, pędy w przekroju wyglądają zdrowo, liście też, żadnych nekroz, czy innych plam nie ma. Ale jakiś patogen na pewno w korzeniu siedzi. W zeszłym roku, pisałam o tym na forum, zaczęło się od więdnięcia berberysów. Podlewałam je Bioseptem i pryskałam Topsinem i na razie rosną ładnie, chociaż raz zauważyłam zwiędniętą gałązkę.
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  14. #3814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    werticillium?

  15. #3815

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    werticillium?
    Tak piszą o objawach wertycyliozy:
    "Wyraźne objawy widoczne są na ogonkach liściowych. U podstawy ogonka (na
    przekroju poprzecznym) obserwuje się zbrązowienia naczyń, często rozwija się także nekroza
    obejmująca dolną jego część. Ponadto na przekroju korony (łodygi skróconej) chorej rośliny
    obserwuje się ciemne plamki lub smugi porażonych naczyń." Moje krzaki mają zdrowy przekrój pędów i żadnych plamek na łodygach, czy liściach. Może mi się jakieś nowe choróbska zmutowały?
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  16. #3816
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak dla mnie piwerwszym objawem wertycillium jest po prostu więdnięcie.

  17. #3817

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jak dla mnie piwerwszym objawem wertycillium jest po prostu więdnięcie.
    No a potem co? Berberysy więdły w zeszłym roku, w tym roku do tej pory rosły pięknie i zaczyna się to samo. Właśnie poobcinałam zwiędnięte gałązki i popryskałam Topsinem. Czyżby to było nie do zwalczenia?
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  18. #3818
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Od wiosny trzeba podlewac Bioseptem.
    To cos podobnego do uwiądu powojnika.

  19. #3819

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Od wiosny trzeba podlewac Bioseptem.
    To cos podobnego do uwiądu powojnika.
    Podlewałam w zeszłym roku i chyba dlatego ich nie straciłam. Teraz też podlałam i po tygodniu nie ma nowych uschnięć na berberysach oprócz jednego krzaczka, który i tak dostał najwięcej. Zadrzewnię i tuję Wareanę muszę chyba wykopać, bo nie wykazują żadnych oznak rośnięcia, Szkoda, że ten biosept taki drogi. Przydałaby się dobra beczka a nie mała buteleczka.
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  20. #3820

    Domyślnie wertycylioza

    Czy takie są objawy wertycyliozy? To pierwsze to złotlin japoński. Usycha pojedyńcza gałąź a jak ją pociągnąć to wychodzi z ziemi bez problemu i wygląda tak:

    http://www.fotosik.pl/u/ewakdz/album/1487952. A na berberysy pryskanie bioseptem też nie całkiem pomaga.
    Tak niewiele jest w sieci na ten temat, głównie o truskawkach. Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś, kto spotkał się z tym problemem się odezwał.
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

Strona 191 z 192