dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 192
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 3827
  1. #681

    Domyślnie

    Krzysztofj! Chyba chcesz założyć żywopłot obronny.Podobną rolę będą spełniać żywopłoty z różnych gatunków róż:dzika,pomarszczona lub ich mieszaniec Rosa x rugotida. Gatunki te mają małe wymagania co do gleby.Lubią dużo słońca. Stanowią schronienie i pokarm dla ptaków.Pozdro STRASS.

  2. #682

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki wszystkim.
    Róże (rugosa) już sadzę - dobrze sie rozrasta (a najlepiej ta przywieziona z Mierzeji Wislanej). Tarninę takoż. Irgi nie brałem pod uwagę, bo znałem tylko horyzontalis i podobne. Lucidus się przyjrzę - poszukam informacji o wymaganiach.

    Widziałem piękny żywopłot z grabu prowadzonego poziomo. Gałęzie grubości ręki splątane fantastycznie - ale na to potrzeba z 50 lat.

  3. #683

    Domyślnie

    Czy można uratować drzewka z częściowo obgryzioną korą? To dzieło zajęcy. Drzewka ok2÷3 letnie, w niektórych przypadkach obgryzione wkoło, fatalnie to wygląda...
    pozdrawiam, mmiodek

  4. #684
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jeśli ogryzione dookoła, to nie. Jest taka możliwość, jak szczepienie mostowe, ale to nie takie łatwe. A swoją drogą już zające- wscześnie zaczęły.

  5. #685

    Domyślnie

    Zaczęły? Prawdę mówiąc u mnie robią to sukcesywnie cały czas... po trochu...
    pozdrawiam, mmiodek

  6. #686

    Domyślnie

    hej Mirek,

    No i przyszla moja pora na prosbe o porade do fachowca

    Tak sie zastanawiam czy nie zaryzykowac i zakupic jeszcze sosen w przyszlym tygodniu i posadzic?

    Male sosenki do 60 cm.

    Jak myslisz?

    Chce to zrobic przed sianiem trawy wiec albo wczesna wiosna albo teraz... teraz bedzie taniej, ale pytanie ile moze pasc?

    Z gory dzieki
    Marek

  7. #687
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    W pojemnikach czy "gołe'?

  8. #688

  9. #689
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Z gruntu to się sadzi jedno- lub dwulatkę. 60 cm to nie są "małe sosenki". Nie pora na goły korzeń zresztą. Pisałem wiele razy- przełom VIII/IX. A ile padnie to pytanie do jasnowidza. Sądze, że wiele.

  10. #690

    Domyślnie

    no tak... dzieki

  11. #691

    Domyślnie

    Witam
    Z góry przepraszam jeśli nie doczytałem.
    Mam młodą azalię ( zakupioną w tym roku, ok. 50 cm wysokości) w skrzynce o wym. 50x50 cm na ogrodzie.
    Jak zabezpieczyć ją na zimę?
    - przenieść do piwnicy (mam raczej ciemną) ?
    - owinąć czymś?
    - jak zabezpieczyć korzenie?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  12. #692
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmiodek
    Czy można uratować drzewka z częściowo obgryzioną korą? To dzieło zajęcy. Drzewka ok2÷3 letnie, w niektórych przypadkach obgryzione wkoło, fatalnie to wygląda...
    W rodzinnej lesniczówce - uszkodzone częsciowo drzewa w sadzie ratowano tak:
    1) Czyszczono z resztek luźnych włóskien i kory, zakładano opatrunek z maści żywicznej z dodatkiem fungicydu ( np , Topsin lub gotowe), owijano mocno płótnem. Maść przesiąkiwała " bandaż" i robiła się skorupa chroniąca przed słońcem.
    2) ochronę przeciwzajęczą robiono z najtańszej siatki Rapica lub Ledóchowskiego, owijając ją dokoła pni parę razy i zawijając kolce - drzewa w ten sposób zabezpieczone pozostawały nietknięte !!!

    Może masz coś jeszcze do uratowania mmiodku?
    Rolka siatki Ledóchowskiego ( ok.20m), kosztuje...5 zł! I jest w każdym sklepie budowlanym

  13. #693
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12marek
    Witam
    Z góry przepraszam jeśli nie doczytałem.
    Mam młodą azalię ( zakupioną w tym roku, ok. 50 cm wysokości) w skrzynce o wym. 50x50 cm na ogrodzie.
    Jak zabezpieczyć ją na zimę?
    - przenieść do piwnicy (mam raczej ciemną) ?
    - owinąć czymś?
    - jak zabezpieczyć korzenie?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Zakopać w ogródku i zapomnieć. Druga wersja- nagrabić kupkę liści i okryć doniczkę (tylko doniczkę)

  14. #694

    Domyślnie

    Tego się obawiałem (zakopać) Ale trudno - zakopię!
    Dziękuję za odpowiedź.

  15. #695
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No to trzecia wersja- zostawić. Podobno zima odwołana

  16. #696

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofj
    Widziałem piękny żywopłot z grabu prowadzonego poziomo. Gałęzie grubości ręki splątane fantastycznie - ale na to potrzeba z 50 lat.
    z tego co pamietam w Angli miedze były odgradzane dośc szczególnym rodzajem zywopłotu. Nazywa sie to chyba zywopłot kładziony. Polegało to na tym ze rosnace na miedzy drzewka ( takie 2-4 metrowe) były przecinane tak mniej wecej do połowy grubości pnia przy samej ziemi i kladzione w odpoweidnim kierunku.
    Takie drzewko dalej rosło tylko ze z głownym konarem poziomo wypuszczajac w góre kolejne galezie z którymi jak osiagneły odpowiednie wymiary robiono to samo. Powodowało to ze z czasem zywopłot skladał sie z grubych poprzeplatanych konarów polozonych pionowo i był nie do sforsowania przez zwierzeta wieksze od kota . W wersji ogrodowej mysle, ze mozna by było uzupelnić pielegnacje o strzyzenie
    zielonym do góry

  17. #697
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Inna wersja- sadzimy co 25 cm dwie sadzonki w jeden dołek skrzyżowane pod kątem 90 st, czyli 45 do gruntu. Nie przycinamy czubków tylko krzyżujemy, tworząc siatkę o oczkach 25 x 25 cm . Boczne gałązki regularnie tniemy. Po paru latach (w miejscach skrzyżowań można wiązać np paskami do szczepień) wszystko zrasta się razem. Nie do przebycia!

  18. #698

    Domyślnie

    Azalia zakopana!
    Ale mam następne pytanie:
    Mam nasionka sosny - czy można z nich uzyskać sadzonki ? Jeżeli tak to jak i kiedy to należy zrobić?

    SYNÓW MAM DWÓCH, DOM POSTAWIĘ TO MOŻE BY TAK OD PODSTAW I DRZEWO (SOSNĘ) ZASADZIĆ ?
    Pozdrawiam

  19. #699

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cała Polska jest już dokładnie obsadzona 'Smaragdem' i innymi tujami. A może szpaler cisowy, wbrew panującej opinii wcale tak wolno nie rośnie, jałowce 'Spartan','Stricta','Stricta Variegata','Obelisk','Schnewerdingel Goldmachangel' (niemcy jak wymyślą nazwę to..) Nie polecam tylko cyprysików- delikatniejsze, zwłaszcza lawson, na wygwizdówku padnie .
    Nie polecasz tuji ze względu że jest ich tak dużo. Czy że te inne podane przez Ciebie rośliny są ładniejsze i trwalsze ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #700

    Domyślnie

    Cytat Napisał asia1997
    W zeszłym roku na wiosnę posadziłam ognika 1,5 metra. Piękne drzewko z wielkimi żółtymi gronami owocow. Tak cieszył moje oczy. Po zimie jest cały bordowy , widać tylko że przy samej ziemi coœ wypuszcza. czy to oznacza że reszta przemarzła i nie ma szans by coœ wypuœciło?
    Mam nadzieję, że nie dostane jobów za odpowiedź na tak starego maila. Pewnie już ktoś odpowiedział. Ale ja mogę przekazać swoje doświadczenia w tym temacie (może komuś to pomoże).
    Niestety raczej przemarzł. U mnie było to samo. Podciąłem minimalnie, oglądałem w których miejscach puszcza nowe zielone. Docelowo musiłaem wyciąć ok. 80% ale roślina już potem ładnie rosłą (nie wszystkie przemarzły)
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 35 z 192