dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 192
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 3827
  1. #841

    Domyślnie

    MY NASZA WCZORAJ SKOSILISMY
    "w życiu trzeba być twardym a nie miętkim" K.P.
    kaajowy domek - zapraszamy

  2. #842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał justyna99
    Czy mozna juz kosić trawę?
    ja zamierzam kosic w weekendzik, najpierw skosze. pozniej wertukulacja.....nawoz i mam nadzieje ze deszczyk popada

  3. #843
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Rany Julek..
    Zacznę od tyłu: czy można..itd - jak trzeba, to zawsze można. Latoś wczesna wiosna. Tawułka- gleba kwaśna, wilgotna. Upalne słońce może nawet jeśli woda w glebie przypiec, przynajmniej w godzinach największego upału trochę cienia. Pieris- może choć foto. Czereśnie zamalować emulsją z dodatkiem fungicydu, (a bodajTopsin, co tam masz) otwarta rana to wrota dla chorób, a czereśnia wrażliwa bardzo. A mszyce pryskamy jak są, na zapas się nie da, środków jest wiele, należy pamiętać o karencji. Bluszcz sadź i nie martw się o drzewa, nic im nie zrobi. Czy przyciąć lawsona- nie wiem, nie widziałem go, a jaka odmiana?
    A na temat dziurawca.. zwyczajnie nie wiem i doświadczeń nie mam.
    Uffff.

  4. #844

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie odnośnie nawożenia iglaków.
    tam gdzie nie mam jeszcze kory dziś sypnęłam nawozu wymieszałam i podlałam.
    Gorzej jets tam gdzie jest kora i włóknina. Jak w takim przypadku nawozić?
    Czy ściągać korę sypnąć i przykryć? Trzoszkę za dużo roboty ale jak trzeba to trzeba.
    Pytanie może głupie ale nie wiem jak to zrobić
    Dzięki

  5. #845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Kupić Hydrokompleks. Nie wymaga przykrywania. Polecam.
    Inne nawozy warto jednak przygrzebać, bo będą straty azotu.
    Albo zasilać przed spodziewanym deszczem-zmyje i wpłucze.

  6. #846

    Domyślnie

    Z trawą- znaczy skosić. Dzięki.

    W tamtym roku zakładaliśmy ogród i nie przewidzieliśmy pewnej rzeczy. Otóż altanka, która się obecnie buduje w specjalnie wydzielonym miejscu (kamienie, folia itd) może przeszkadzać w rośnięciu brzozy. Tzn w przyszłości, po dojściu do pewnej wysokości, drzewko może zacząć opierać się o daszek i zacząć się krzywić.
    Pasowałoby tę brzozę przesadzić w inne miejsce. Kiedy to zrobić- teraz gdy nie ma liści, czy może dopiero na jesień?

  7. #847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Rany Julek..
    Zacznę od tyłu: czy można..itd - jak trzeba, to zawsze można. Latoś wczesna wiosna. Tawułka- gleba kwaśna, wilgotna. Upalne słońce może nawet jeśli woda w glebie przypiec, przynajmniej w godzinach największego upału trochę cienia. Pieris- może choć foto. Czereśnie zamalować emulsją z dodatkiem fungicydu, (a bodajTopsin, co tam masz) otwarta rana to wrota dla chorób, a czereśnia wrażliwa bardzo. A mszyce pryskamy jak są, na zapas się nie da, środków jest wiele, należy pamiętać o karencji. Bluszcz sadź i nie martw się o drzewa, nic im nie zrobi. Czy przyciąć lawsona- nie wiem, nie widziałem go, a jaka odmiana?
    A na temat dziurawca.. zwyczajnie nie wiem i doświadczeń nie mam.
    Uffff.
    dzieki....w weekendzik przesadze te moje tawułki, w zeszłe lato liscie po prostu sie zasuszyły,,tzn przypiekły.wsadze to na wschodnia strone

    dzieki

  8. #848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Kupić Hydrokompleks. Nie wymaga przykrywania. Polecam.
    Inne nawozy warto jednak przygrzebać, bo będą straty azotu.
    Albo zasilać przed spodziewanym deszczem-zmyje i wpłucze.
    hydrokompleks sypie na trawke w tym roku, zawsze tez sypałam pod iglaki...w tym roku skusiłam sie na nawoz z polic do iglakow posypałam ( tez mam agrowłoknine i kore) ale po tym podlałam....zmył sie tylko kolor z niebieskich granulek zrobił sie biały

  9. #849
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    dzięki Mirek, jak zawsze niezawodny, będę sadzić ten bluszcz... a piekny jest i sadzonki już się ukorzeniają

    justyna99, co do brzozy, ja ma ich sporo na działce, od małych po duuuuże co prawda nie miałam problemu z daszkiem ale generalnie wyszłam z założenia że drzewa muszą mieć tak wysoko koronę, żeby spokojnie można było pod nimi chodzić. I co roku w sierpniu podcinam najniższy poziom gałezi aż doszłam do wysokości jaka mi pasowała. Jak do tej pory żadna nie odchorowała cięcia. To samo zresztą robię z sosnami wymyśliłam sobie żeby na działkę wchodzić ścieżką pod drzewami, i pomału zaczyna to wygladać, co widać na załączonym obrazku


  10. #850
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Mirek


    czy budleje dawida mozna posadzic jakies 50 cm od sciany???

    na wiosne bede je ciac....chodzimi o to jakie toto ma korzenie???

  11. #851
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał justyna99
    Z trawą- znaczy skosić. Dzięki.

    W tamtym roku zakładaliśmy ogród i nie przewidzieliśmy pewnej rzeczy. Otóż altanka, która się obecnie buduje w specjalnie wydzielonym miejscu (kamienie, folia itd) może przeszkadzać w rośnięciu brzozy. Tzn w przyszłości, po dojściu do pewnej wysokości, drzewko może zacząć opierać się o daszek i zacząć się krzywić.
    Pasowałoby tę brzozę przesadzić w inne miejsce. Kiedy to zrobić- teraz gdy nie ma liści, czy może dopiero na jesień?
    A jakla ta brzoza duża? Pytam, bo to takie dziwne drzewo- sieje się na kupie cegieł, starym murze, w rynne czy innych nieprawdopodobnych miejscach. I rośnie! Skąd wodę bierze- cholera wie, a ma zapotrzebowanie olbrzymie i wyssie z gleby wszystko. Ale- nie lubi przesadzania, najlepiej przyjmuje się jedno- dwulatka, starsze gorzej, a taka z białą korą najczęściej wcale.

    Teska,budleje sadż, to nie wierzba, na pewno nie uszkodzi niczego

  12. #852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    dzieki....w weekendzik przesadze te moje tawułki, w zeszłe lato liscie po prostu sie zasuszyły,,tzn przypiekły.wsadze to na wschodnia strone

    dzieki
    Czy mogę przesadzić moją magnolię? Mam dla niej lepsze miejsce - ale kiedy to zrobić? Teraz ma już duże pąki - poczekać aż przekwitnie pewnie.. ?
    Natka

  13. #853

    Domyślnie

    Cytat Napisał justyna99
    Czy mozna juz kosić trawę?
    ja kosiłam w ubiegla sobote dzis zabieram sie za aeracje
    Natka

  14. #854
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał Teska
    dzieki....w weekendzik przesadze te moje tawułki, w zeszłe lato liscie po prostu sie zasuszyły,,tzn przypiekły.wsadze to na wschodnia strone

    dzieki
    Czy mogę przesadzić moją magnolię? Mam dla niej lepsze miejsce - ale kiedy to zrobić? Teraz ma już duże pąki - poczekać aż przekwitnie pewnie.. ?
    Pewnie nie Teraz, i to tak, żeby nie uszkodzić korzeni, bo nie lubi

  15. #855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Pewnie nie Teraz, i to tak, żeby nie uszkodzić korzeni, bo nie lubi
    czyli mozna teraz, jeszcze przed kwitnieniem??
    Natka

  16. #856
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Pewnie nie Teraz, i to tak, żeby nie uszkodzić korzeni, bo nie lubi
    czyli mozna teraz, jeszcze przed kwitnieniem??
    ja zrozumiałem, że nie czekać aż przekwitnie, zrób to dzisiaj

  17. #857

    Domyślnie

    I woda, woda, woda ...i przycieniować.
    No i uważać aby nie uszkodzić mięsistych korzeni magnolii, nie udeptywać po posadzeniu.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  18. #858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Mirek


    czy budleje dawida mozna posadzic jakies 50 cm od sciany???

    na wiosne bede je ciac....chodzimi o to jakie toto ma korzenie???

  19. #859
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Toż już pisałem , sadź, to nie wierzba.

  20. #860

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles
    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Pewnie nie Teraz, i to tak, żeby nie uszkodzić korzeni, bo nie lubi
    czyli mozna teraz, jeszcze przed kwitnieniem??
    ja zrozumiałem, że nie czekać aż przekwitnie, zrób to dzisiaj
    tez zrozumialam to sie nazywa parafraza
    Natka

Strona 43 z 192