dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 192
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 3827
  1. #861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał Teska
    dzieki....w weekendzik przesadze te moje tawułki, w zeszłe lato liscie po prostu sie zasuszyły,,tzn przypiekły.wsadze to na wschodnia strone

    dzieki
    Czy mogę przesadzić moją magnolię? Mam dla niej lepsze miejsce - ale kiedy to zrobić? Teraz ma już duże pąki - poczekać aż przekwitnie pewnie.. ?
    No i napisałem: pewnie nie. Teraz... itd

  2. #862
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    witajcie!

    prace ogrodowe rozpoczęte , raczej dosadzamy a ja muszę wykopywać ......a wiec MIRKU do Ciebie pytanko , jestem zmuszona zlikwidowac rabatkę na której miałam posadzone mnóstwo cebulek, częśc z nich juz kwitła, tulipany , hiacynty, narcyze dopiero się szykuja , co z nimi zrobić .........czy te które już przekwitły można wykopać i przechować do jesieni, te które będa kwitły i jeszcze trochę rosły przesadzać w inne miejsce, czy podarować sobie kwitnienie w tym roku i złożyć gdzieś wykopane cebulki z nowymi liścmi i poczekać do jesieni i wsadzić

    doradź mi bo mi ich strasznie szkoda zmarnować

  3. #863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No cóż, nie da się ukryć, że wybrałaś porę najgorszą z możliwych na te wykopki. Wykopanie i ususzenie jest bez sensu- to musi rosnąć, aby wytworzyć nowe cebulki do momentu naturalnego zasychania liści.
    Jedyne rozwiązanie to przesadzenie z bryłą ziemi- wcześniej dobrze podlać i np. szpadlem wyciąć kwadrat, podważyć na sztych głęboko i włożyć w uprzednio przygotowany dołek, podlać ponownie. Troszkę odchorują, nowe cebule może mniejsze będą, ale przeżyją. Można to przesadzić byle gdzie, a jak liście zaschną wykopać, podsuszyć, no a dalej wiadomo.

  4. #864
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    niektóre poprzesadzałam w donice, tak jak pisałeś małą łopatką z bryłką ziemi , ale parę mam gołych cebulek bo się łodyżki połamały, niektóre jeszcze wsadziłam cebulka plus łodyzka z liścmi ( zero ziemi bo się obsypała)bezpośrednio do donicy , nie wiem czy tak moznas i tak wszystkie żeby przestrzymały? , poczekac aż liście wyschną i wtedy wykopać i znowu wsadzić gdzieś w październiku ?

  5. #865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    A i owszem, a te co ziemia obleciała, też teraz wsadź. Zawsze coś urośnie. Natomiast zasuszenie teraz to zmarnowanie roślinki.

  6. #866

    Domyślnie

    witam
    Przyszła i na mnie pora poprosić o pomoc.

    Przeżyłem dzisiaj szok!!!!
    Patrzę na moją koreankę i co widzęz daleka?? Czarne kawałki gałęzi. Podchodzę bliżej i oczom nie wierzę.
    Olbrzymie mszyce wielkości 3-4mm !!!!
    Co z tym dziadostwem zrobić?? Czym to opryskać?? Jodłę mam kilka lat ale to co zobaczyłem zdarzyło się pierwszy raz.
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  7. #867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    He, he, he... dzisiaj znalazłem na sosnach. Czarna, tłusta i bardzo paskudna. Ciekawie się zapowiada, dopiero 1 kwiecień. Trzeba prysnąć, środków na mszyce dostatek jest, ja akurat znalazłem Calypso.

    A na brukselce?

  8. #868

    Domyślnie

    witaj Mirku,
    Pytam bo z mszycami mam kilka doświadczeń. Kilka lat temu zjadły mi prawie 60 m ligustra który pryskałem. Okazało się, że zastosowany przeze mnie środek latał mszycom koło nosa i śmiały się ale ja tego nie zauważyłem.
    Dopiero mospilan dał im radę i teraz corocznie po zazielenieniu się wykonuję oprysk.
    dzięli za radę
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  9. #869
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Toż już pisałem , sadź, to nie wierzba.
    gdzie????

  10. #870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    na irdze szczepionej....na baydlach sa male kropeczki pomaranczowe....suche...co to za badziew jest?????


    fotki nie moge....aparat w naprawie

  11. #871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No jak to gdzie? pod ścianą.
    Takie kropki
    http://www.biol.uni.wroc.pl/obuwr/ar...4/image/46.jpg

  12. #872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jeśli tak, to gruzłek cynobrowy, ale to saprofit, po ludzku na martwym drewnie. W ciepłe i wilgotne lata może przeleźć na żywe. Zwalcza to Nectec. Porażone pędy wyciąć.

  13. #873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Jeśli tak, to gruzłek cynobrowy, ale to saprofit, po ludzku na martwym drewnie. W ciepłe i wilgotne lata może przeleźć na żywe. Zwalcza to Nectec. Porażone pędy wyciąć.

    Mirek ta irga w poprzednia zime wymarzła, tzn jej czesc, wczoraj ogladam a ona chyba cała jest sucha.....bezpieczniej bedzie ja poprostu wykopac i wyrzucic....

    obok jest inna irga i modrzew.

  14. #874
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Jeśli tak, to gruzłek cynobrowy, ale to saprofit, po ludzku na martwym drewnie. W ciepłe i wilgotne lata może przeleźć na żywe. Zwalcza to Nectec. Porażone pędy wyciąć.
    dokładnie takie

  15. #875

    Domyślnie

    wracając do tych mioch czeresienek, Mirku,
    rany opatrzone, dzięki za radę,
    tylko zastanawiam się teraz czy nie powinnam ich podciąć, do tej pory nikt o nie nie dbał, tak więc owocują tyle co pies napłakał, a myślę sobie że takie cięcie by im sie przydało, bo jak się nie mylę wspomaga to kwitnienie drzewka, tylko że pojawiły się już pąki, a może powinnam wykonać jakieś inne zabiegi???

    tak dla jasności: do tej pory wycięliśmy tylko duże przeszkadzające dolne konary
    "w życiu trzeba być twardym a nie miętkim" K.P.
    kaajowy domek - zapraszamy

  16. #876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Zależy, jaka odmiana. Może po prostu brak zapylacza.

  17. #877

    Domyślnie

    jaka nazwa to nie wiem,
    ale to są szczepiowe duże biało-różowe czereśnie
    "w życiu trzeba być twardym a nie miętkim" K.P.
    kaajowy domek - zapraszamy

  18. #878
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Odmiany obcopylne bez zapylacza owocują marnie. Uniwersalny zapylacz to Van i Schneidera Późna. Zobacz np tu:
    http://grzywaszkolka.pl.testy.strefa.pl/czeresnie.html

  19. #879
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Mirku, długo juz zbierałam się z pytaniem, ale problem zaczyna ponownie byc aktualny. Ile razy maja spryskiwacze podlewac trawnik i jak długo?A, linia kroplujaca jak czesto ma byc uruchamiana?Moj fachowiec od nawodnienia jakis taki nie bardzo jest.Linia załoózna, wszystko oki, ale z czasem, to mnie coś "bajeruje"

  20. #880
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Na to to ja Ci nie odpowiem. To zależy najpierw od rodzaju gleby, temperatury, nasłonecznienia. Nie ustawisz tego raz na zawsze. Zasada jest jedna- rzadziej, a obficie. Moczenie codziennie po troszku jest bez sensu.

Strona 44 z 192