dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 192
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 3827
  1. #881
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Na to to ja Ci nie odpowiem. To zależy najpierw od rodzaju gleby, temperatury, nasłonecznienia. Nie ustawisz tego raz na zawsze. Zasada jest jedna- rzadziej, a obficie. Moczenie codziennie po troszku jest bez sensu.
    tak, własnie myslałam. Dziekuje

  2. #882

    Domyślnie

    To ja mam jeszcze pytanko czy i jak można rozmanzać leszczynę - tą pokręconą ??? przesadziliśmy z działki krzak ale chcielibyśmy nasadzić jeszcze parę... czy można ją sadzić z gałązki tak jak wierzbę ??? czy szukać od korzeni szczepek ??? bardzo proszę o pomoc

  3. #883

    Domyślnie

    Cytat Napisał betka35
    To ja mam jeszcze pytanko czy i jak można rozmanzać leszczynę - tą pokręconą ??? przesadziliśmy z działki krzak ale chcielibyśmy nasadzić jeszcze parę... czy można ją sadzić z gałązki tak jak wierzbę ??? czy szukać od korzeni szczepek ??? bardzo proszę o pomoc
    Prawdopodobnie chodzi o leszczynę pospolitą 'Contorta' .
    Szczepienie na leszczynie pospolitej.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  4. #884

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    Cytat Napisał betka35
    To ja mam jeszcze pytanko czy i jak można rozmanzać leszczynę - tą pokręconą ??? przesadziliśmy z działki krzak ale chcielibyśmy nasadzić jeszcze parę... czy można ją sadzić z gałązki tak jak wierzbę ??? czy szukać od korzeni szczepek ??? bardzo proszę o pomoc
    Prawdopodobnie chodzi o leszczynę pospolitą 'Contorta' .
    Szczepienie na leszczynie pospolitej.
    ..
    To nie jest pospolita ......... a tematu o leszczynie też nie znalazłam....choć bardzo się staram

  5. #885
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jeszcze raz
    To jest l. pospolita, odmiana 'Contorta'. I na pospolitej się szczepi.

  6. #886

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałem "od nowa" uformować pęcherznice kalolistną i czytając, że znosi radykalne cięcie ściąłem w lutym kilka sztuk na wysokości ok. 10 cm i niestety nic nie odbija z tych kikutów . Czy uśmierciłem te rośliny a może warto jeszcze poczekać ?
    Z pozdr, Filo.

  7. #887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Filo
    Witam,

    Chciałem "od nowa" uformować pęcherznice kalolistną i czytając, że znosi radykalne cięcie ściąłem w lutym kilka sztuk na wysokości ok. 10 cm i niestety nic nie odbija z tych kikutów . Czy uśmierciłem te rośliny a może warto jeszcze poczekać ?
    Poczekać, „śpiące" pączki wybijają później.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  8. #888
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Witam, czy ktos zna strone gdzie znajde fajne ukształtowania ogrodu? Planuje cos zrobic z moim poniewaz przod dzialki pam o 1 m wyzej od chodznika, tz ulica, chodnik, 1metr w gore i poł metra do przodu i zaczyna sie moje dzialka, chcialbym to jakos ladnie ulozyc, plot moze byc nawet przesuniety w głab dzialki, dom lezy 15m od płotu dzialki wiec miejsca jest sporo na jakis fajny podjazd, tylko czyms musze sie zainspirowac...

  9. #889
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Nie wiem, jakie są lokalne uwarunkowania. Drenaż ma sens, jeśli jest gdzie odprowadzić wodę- rów melioracyjny, studnia chłonna, oczko wodne itp.
    A może przeprofilowć teren tak, aby nadmiar wody spływał w najniższą część ogrodu- można wykonać tzw. suchy potok z kamieni, coby podczas ulewy nie wymywało gruntu, a w najniższej części stworzyć mały zakątek bagienny, okresowo podtapiany. Jest sporo ładnych roślin, które będą tam doskonale rosły. Na reszcie powierzchni bez dowiezienia bodaj piachu, kory (nie torfu, bo gorsze bagienko będzie) chyba się nie obędzie.
    A hiacyta- postawić gdzie widno, podlewać, jak się ociepli posadzić w ogródku.
    Z nieba mi spadliście z tym postem. Ja niestety mam takie najnizsze miejsce w ogrodzie, gdzie na dodatek mam oczko wodne Przy ulewach nie dosc,z e oczko wylewa, to na dodatek cała woda spływa i tak stoi. W tamtym roku miałam liliowce, funkie i niestety szlag je trafił;-(Liliowce widzę, ze odbijaja, ale funkie przeniosły sie na tamten swiat Teraz mam posadzone irysy japońskie, ale boje się, bo podobno w zimie musza zimowac w suchym?Jakie rośliny, byłyby najlepsze?

  10. #890
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    masakra. a dlugo ta woda tak stoi? bo wiadomo po roztopach to ja tez tak mam ale jeden lub 2 dni i sladu nie widac, a jak by mi sie utrzymywala tydzien to przekopal bym ogrodtak zeby tego nie miec np jakis drenaz do kanalizy albo do sosiada

  11. #891
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    masakra. a dlugo ta woda tak stoi? bo wiadomo po roztopach to ja tez tak mam ale jeden lub 2 dni i sladu nie widac, a jak by mi sie utrzymywala tydzien to przekopal bym ogrodtak zeby tego nie miec np jakis drenaz do kanalizy albo do sosiada
    Różnie, chwilowo jej nie ma to zdjęcie z zeszlego roku, po ulewach i wtedy stała tak ok tygodnia. Mam studnie chłonne, ale to nic nie daje, bo wtedy robi się wysoki poziom wód gruntowych. Nie mam jak przekopac, to najnizsze miejsce w terenie, a dom na południowym stoku. Woda gdzieś musi spływac Sąsiada lubię

  12. #892
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Najlepiej byloby zastosowac oczko wodne bez foli wtedy bylaby wieksza pow chlonosci, najwyzej podmurowac tylko brzegi oczka aby sie nie zapadaly, tylko jak latem przyjda upaly to codzienie bedzie trzeba dolewac wody bo przy 2 tyg grzaniu słonca o temp 30C to o polowe mniej wody bedzie. A mozna zdjecia jak wyglada teraz suchy?

  13. #893
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Oto zdjecie mojego ogrodu poki co widac na nimjeden dom(tz nie widac bo juz zburzony) i drugi dom który jeszcze stoi, juz niedlugo budowa nowego


    Oj bedzie co myslec jak go zagospodarowac, poki co brak finansow

  14. #894
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    Najlepiej byloby zastosowac oczko wodne bez foli wtedy bylaby wieksza pow chlonosci, najwyzej podmurowac tylko brzegi oczka aby sie nie zapadaly, tylko jak latem przyjda upaly to codzienie bedzie trzeba dolewac wody bo przy 2 tyg grzaniu słonca o temp 30C to o polowe mniej wody bedzie. A mozna zdjecia jak wyglada teraz suchy?
    Jak sucho, to wyglądało tak

  15. #895
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie


  16. #896
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    Oto zdjecie mojego ogrodu poki co widac na nimjeden dom(tz nie widac bo juz zburzony) i drugi dom który jeszcze stoi, juz niedlugo budowa nowego
    Masz już piekne duże drzewa, ładny trawnik. Twój ogód juz wygląda bardzo ładnie. Powoli nadasz mu kształt

  17. #897

    Domyślnie

    Mirku, kupiłam rododendrony, chcę je trzymac na tarasie w donicach. Nie bardzo wiem, jakiej ziemi potrzebują, czytałam różne opinie, że moga i w żyznej i na piachu, ale nijak nie było nic, o hodowaniu w doniczkach( a u mnie chwilowo innej możliwości nie ma). jaką dobrać doniczkę? niską? czy wysoką? czy rododendrony szybko się rozrastają? czy można je uformować "w drzewka?". serdecznie pozdrawiam
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  18. #898
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Zaraz obok jest wątek o rododendronach. Poczytaj. Bez sensu, abym zaczynał wszystko od początku.

  19. #899
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolinka 1125

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nie wiem czy ktoś już pisał o starych jabłoniach. Nie moge niczego znaleźć.Mam na działce dużą ok. 5m jabłoń. Ma bardzo gęste kruche gałązki. Na nich rośnie jemioła.Jabłka( w zeszłym roku) miala malutkie, zdeformowane ale bardzo smaczne. Chciałabym jej jakoś pomóc ale nie wiem jak i kiedy.

  20. #900
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolinka 1125

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nie wiem czy ktoś już pisał o starych jabłoniach. Nie moge niczego znaleźć.Mam na działce dużą ok. 5m jabłoń. Ma bardzo gęste kruche gałązki. Na nich rośnie jemioła.Jabłka( w zeszłym roku) miala malutkie, zdeformowane ale bardzo smaczne. Chciałabym jej jakoś pomóc ale nie wiem jak i kiedy.

Strona 45 z 192