dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 192
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 3827
  1. #1201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Daj se siana , bo przekrasisz i będzie problem. Azofoska szybciej działa..

  2. #1202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Wiesz Mirku, usiadłam i najnormalniej, rozryczałam się...

    Codziennie wyrzucam nad rzekę kilkanaście skorupkowych, a nagie - zabijam i zostawiam ( ponoć zapach ślimaczej padliny, odstrasza inne nagie ślimory) i całe to zbieractwo, na nic.
    Plenią się i mnożą w tempie zastarszającym. A na dodatek co drugi dzień -leje, a temperatura wysoka sprzyja mnożeniu się.
    A teraz obżarły całkowicie liście ligularii Desdemon, wielkości dużej pizzy. Zostały łodygi i koronki nerwów. I czarne ślimaki, u podstawy, wielkości połówy parówki
    A może by tak starą metodą. Porozkładaj po ogródku kapuściane liście (to towar dostępny łatwo, po każdym rynku stosy zostają, można kamykiem przycisnąć). Po pierwsze-żrąc kapustę nie zeżrą kwiatka, a po drugie, jak wylezie słoneczko, to wejdą pod liścia- łatwo pozbierać. I jeszcze jedno- wynosisz? Chwalebne to może, ale ... chyba nie wiesz, ile taki ślimak przez noc w swoim ślimaczym tempie potrafi się przemieścić. Spławić Rabą

  3. #1203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jeszcze to wygrzebałem:
    Inna mniej humanitarna metoda - oparta jednak nie na chemii, lecz na doświadczeniach starego ogrodnika - polega na zagłębieniu w ziemi małych zbiorniczków o głębokości 3-5 cm, tak by górne ich krawędzie były na równym poziomie z glebą. Do pojemniczków nalewa się piwa i przykrywa je częściowo, aby padający deszcz nie rozcieńczył piwa i nie obniżył jego mocy. Ślimaki ogromnie lubią ten trunek (wiedzą co dobre) i zwabione jego zapachem ściągając do pojemniczków, topią się. Wystarczy codziennie oczyścić pojemniki i ewentualnie dodać piwa, aby zawsze poziom płynu był równy z powierzchnią ziemi.

  4. #1204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Tak jest, pisałam też o pułapkach z piwem. Zarzucono mi okrucieństwo, ale uważam, że ślimaczki giną szczęśliwe, a co najmniej znieczulone tym piwem.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  5. #1205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    MajaK

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    ... Spławić Rabą
    Błagam, tylko nie to!!! mieszkam nad Rabą...

  6. #1206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No i dobrze, przecież ryby zeżrą, to nie trucizna ani śmieci.

  7. #1207
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby mi napisać co to za jodełka? Bo mniemam, że to jodła własnie - ale jaka to nie wiem, dostałam w prezencie. Nie wiem gdzie ją wysadzić bo nie wiem jaka duża i jak szybko urośnie..

    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  8. #1208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Zdjęcie spodu gałązek poproszę. Zwłaszcza igieł zeszłorocznych.

  9. #1209
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Zdjęcie spodu gałązek poproszę. Zwłaszcza igieł zeszłorocznych.
    Ok - jak będę miała mozliwosć to zrobię (bo aparat pożyczony).
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  10. #1210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    MajaK

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    No i dobrze, przecież ryby zeżrą, to nie trucizna ani śmieci.
    Jasne. Sama od czasu do czasu urządzam kąpiel spojonym piwem ślimakom

  11. #1211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Coś złego dzieje się zmoją różą, Ratunku !!! Róża pienna szczepiona na pniu.



    Shot with Canon PowerShot A520 at 2007-06-29


    Shot with Canon PowerShot A520 at 2007-06-29


    Shot with Canon PowerShot A520 at 2007-06-29

    Zasychają jej listki. Dodakowo niektóre kwiatki są jakby odbarwione, zupełnie białe, mimo,że róża jest różowa.


    Shot with Canon PowerShot A520 at 2007-06-29

    Mirku, Hanka, co jestmojej róży ?

  12. #1212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Mam pytanie - na liściach moich wiązów pojawiły się narośla i na forum ustaliłem już, że jest to mszyca bawełnica wiązowo-turzycowa (kogutnica wiązowa).

    Pytanie czy w tym roku powinienem drzewa czymś spryskać (jeśli tak to czym), czy dopiero na wiosnę?

    Dzięki za pomoc!

    Pzdr,
    TS

  13. #1213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    W temacie wiąza- tu masz wszystko. Warto poczytać
    http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=111

    A róża?
    Czy była czymś na coś pryskana? Jakoś to mi dziwnie wygląda.

  14. #1214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Róża niczym nie była pryskana.

  15. #1215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    A czy ta róża nie była czasem podlana zimną wodą w słoneczny gorący dzień? Te uszkodzenia podobne jakieś do "spalenia" zimną wodą ...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #1216

    Domyślnie

    Mirku poproszę o pomoc!
    moja szczepiona brzoza ma całe listki żółte mało tego moja dalia też i wygląda jakby ktośposypał ją srebrzystm popiołem. nie umoem tego inaczej opisać, ale już to się przeniosło na inne rośliny. może taki opis pomoże rozpoznać to cuś
    dziękuję
    CHCESZ BYĆ SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM ZOSTAŃ OGRODNIKIEM.

  17. #1217
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wwiola
    Coś złego dzieje się zmoją różą, Ratunku !!! Róża pienna szczepiona na pniu.



    Zasychają jej listki. Dodakowo niektóre kwiatki są jakby odbarwione, zupełnie białe, mimo,że róża jest różowa.

    Mirku, Hanka, co jestmojej róży ?
    To uszkodzenia starych liści, nowe są pięknie odżywione, ciemnozielone i całe. Więc tak jak piszą wyżej fachowcy - albo po deszczu było ostre słońce i "soczewką kropel wody" spaliło tkankę lub majowe uszkodzenia mrozowe.
    Gdyby była przesuszona - liście zwijałyby się w trąbkę. Na zdjęciach jest wyraźne odcięcie tkanki zdrowej i martwej.

    Kwestia wybarwienia - to pokarm/zasilanie nawozami + słońce.

    Im ciemniejsze, bardziej pochmurne dni, tym jaśniejsza barwa kwiatów ( coś jak z bieleniem mleczy).U mnie różowe damascenki są niemal białe!!! Słonka tak mało, że nie mogą się wybarwić przez przekwitnięciem.

    Poza tym niektóre odmiany róż, mają cechę tworzenia róznych odcieni koloru podstawowego- i to raczej ogromna zaleta, niż wada))
    Tu, na Twoich zdjęciach wygląda to jak połączenie Parade z New Dawn
    PIĘKNE !!!!!
    Przyjrzałam się, czy może to nie z podkładki wybijają jaśniejsze, ale..na zdjęciu
    gałązki są jednakowo wiotkie, a liście identyczne, więc raczej różnorodność odcieni, to cecha tej róży - GRATULUJĘ

  18. #1218
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cytat Napisał hanka55
    Wiesz Mirku, usiadłam i najnormalniej, rozryczałam się...

    Codziennie wyrzucam nad rzekę kilkanaście skorupkowych, a nagie - zabijam i zostawiam ( ponoć zapach ślimaczej padliny, odstrasza inne nagie ślimory) i całe to zbieractwo, na nic.
    Plenią się i mnożą w tempie zastarszającym. A na dodatek co drugi dzień -leje, a temperatura wysoka sprzyja mnożeniu się.
    A teraz obżarły całkowicie liście ligularii Desdemon, wielkości dużej pizzy. Zostały łodygi i koronki nerwów. I czarne ślimaki, u podstawy, wielkości połówy parówki



    A może by tak starą metodą. Porozkładaj po ogródku kapuściane liście (to towar dostępny łatwo, po każdym rynku stosy zostają, można kamykiem przycisnąć). Po pierwsze-żrąc kapustę nie zeżrą kwiatka, a po drugie, jak wylezie słoneczko, to wejdą pod liścia- łatwo pozbierać. I jeszcze jedno- wynosisz? Chwalebne to może, ale ... chyba nie wiesz, ile taki ślimak przez noc w swoim ślimaczym tempie potrafi się przemieścić. Spławić Rabą
    U sąsiada na hektarze pocmentarnej kwatery jest wylęgarnia - średnio 30-60szt/m2. Zrobię zdjęcia i załączę, bo sama pierwszy raz w życiu widziałam coś takiego. Nad Rabą i owszem, można spotkać winniczka , czy "luizytana", ale to?!






    Mirku i Aniu - dziękuję serdecznie za rady. Spróbuję obu sposobów, może któryś zadziała. Gdy w zeszłym roku prowadziliśmy ten temat w osobnym wątku, ktoś sugerował pradawną metodę robienia wywarów ze ślimaków i podlewania tym roślin. Ponoć miało odstraszać - NIE ODSTRASZA!
    Żrą nawet czosnek, który podobno jest odstraszaczem
    Z Alium Giganteum w maju, zostały tylko kwiatostany, uwierzycie?!

    W ramach desperacji(?) ślimaki obłążą nawet rododendrony, a wyłapywanie codziennie kilkunastu/kilkudziesięciu sztuk, jakoś nie wpływa widocznie na ograniczenie ich populacji na 60-ciu metrach grządek ( bo te na trawniczku sa widoczne i nie mają szans na przeżycie .

  19. #1219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał szuna
    Mirku poproszę o pomoc!
    moja szczepiona brzoza ma całe listki żółte mało tego moja dalia też i wygląda jakby ktośposypał ją srebrzystm popiołem. nie umoem tego inaczej opisać, ale już to się przeniosło na inne rośliny. może taki opis pomoże rozpoznać to cuś
    dziękuję
    Foto

  20. #1220

    Domyślnie

    żeby to takie łatwe było
    postaram się
    CHCESZ BYĆ SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM ZOSTAŃ OGRODNIKIEM.

Strona 61 z 192