dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 192
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 3827
  1. #1861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Agrobacvterium tumefaciens- guzowatość korzeni.
    Na śliwie,brzoskwoini, moreli, wiśni, czereśni.
    Sadzić na glebie lekko kwaśnej. Niszczyć rośliny z naroślami na korzeniach. Nie sadzić po burakach. Zaprawianie systemu korzeniowego środkami miedziowymi.

  2. #1862
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    jak dobrze, że jest takie pogotowie to wspaniały pomysł, że Ktoś chce podzielić się wiedzą , doświadczeniem i POMÓC .
    Mam duży teren 6100 mk2 i są posadzone różne rośliny w takich grupach na reszcie będzie trawnik . ,Ponieważ tego jest dużo to nie chciałabym pielić i pielić bez końca . Teraz będzie zakładane nawodnienie .
    Pytanie ....czy rzeczywiście geowłóknina położona pod korą spowoduje , że chwasty nie będą rosły . Bo jeszcze teraz mogę to zrobić ( wiem , że część roślin się zmarnuje bo nikt z jakimiś maluszkami nie będzie się bawił ). Ten dom jest na Mazurach mam zawsze tabuny gości a nie da się siedzieć i w kuchni i przy roślinkach jednocześnie .
    Bardzo proszę o poradę ......
    Wiem , że Państwo tu o poważnych sprawach a ja o takiej głupotce ale każdy ma inne zdanie i nie wiem co robić
    Jeśli takie pytanie już gdzieś było ...to proszę mi wybaczyć i przepraszam ...
    Na pewnej części miała być " łąka kwietna" ...ale czy będzie ładnie ? ( chwasty ?).....może dać sobie spokój tylko zostawić trawnik ?....
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  3. #1863

    Domyślnie

    Mirku, pomocy.
    Z miesiac temu kupiliśmy wierzbę tą taką powykręcaną. Niestety ze względu na niesprzyjające warunki przestała z jakieś 2 tygodnie w garażu i tam ją totalnie zaniedbaliśmy jesli chodzi o podlewanie, bryła korzyniowa była w worku foliowym. Jak ją wsadzaliśmy to listeczka które zaczęła puszczać jak ją kupowaliśmy miała przyschnięte. Teraz juz chyba 3 tydzień jest w ziemi, słoneczko na niebie systematycznie podlewana i nic. Dzisiaj zdecydowaliśmy sie trochę poprzycinać i okazało się że gałązki ma zdrewniałe widać że na samym dole zaczyna coś wypuszczać z tego głównego pędu. Co z nia robić? Przycinać czy zostawić i może coś powypuszcza. Jeśli przycinać to jak daleko?

  4. #1864
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Hmm
    a ja mam pytanko o sianie trawnika. Czytam tu już wszystkie wątki na forum i dziś cały dzień obrabiałam swoje małe poletko pożyczając w tym celu nawet walec I w tych wątkach ludzie piszą, że nasiona posypać torfem. I pytanie brzmi - jakim torfem. Ja posiadam tylko torf kwaśny do iglaków - taki ma być? Może dla wszystkich to oczywiste , bo w tych wątkach nikt nie pytał , ale dla mnie nie No i czy po ew. posypaniu tym torfem znowu walcować? Na razie po posianiu zagrabiłam, zwalcowałam i podlewam cały dzień. I powiem,że na moje oko nie wyobrażam sobie, ze to urośnie
    Mirek będę jak zawsze bardzo zobowiązana za pomoc

  5. #1865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    bonetka- nie jestem zwolennikiem wyściełania ogrodu szmatami. To samo, albo i lepiej można osiągnąć ściółkując korą.
    moniga- zdaje się, że spokojnie możesz wywalić. Odbija podkładka.
    iga9- posiałaś, pograbiłaś, podlewasz.... no to teraz już podlewaj dalej i nie kombinuj. , urośnie.

  6. #1866
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Mirku .. przesyłam wirtualny koszyczek wiosennych kwiatków ...z wizytówką
    ......DZIĘKUJĘ......
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  7. #1867
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Mirek dzięki - popatrz jedna twoja odpowiedź a zero roboty To lubię

  8. #1868
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    moniga, przepraszam, nie doczytałem. Jeśli to "pogięta", to może być i pewno jest na swoich korzeniach. Wetknij, podlewaj i zobacz, co wyrośnie. Wywalić zawsze się zdąży.

  9. #1869

    Domyślnie

    Nawet jak cos tam jej sie dzieje to przeciez wierzba mandzurska to prawie jak perz, trzeba sie bardzo starac zeby nie przezyla.

  10. #1870

    Domyślnie

    czy można jeszcze w jakiś sposób uratować cyprysy....?

    kupiłam OKAZYJNIE oczywiście w markecie budowlanym cyprysy wysokie jak chciałam, czyli ok. 2m. Jak ktoś wcześniej już pisał - pięęęękne bez korzeni.

    aż wstyd pisać, że nie pomyślałam. kopane, bryła korzeniowa tak obcięta, by zmieścić do średniej donicy. jak wyjęłam przy sadzeniu, to ech... ale nie było komu odwieźć do marketu, więc teraz tkwią w ziemi. podsypałam ziemią dla iglaków, podlewam codziennie (?), nawiozłam czymś dla iglaków.

    coś jescze mogę im podać? czy tylko czekać na patyki... jakiś magnez, mikoryzę?

  11. #1871

    Domyślnie

    Sa zwolennicy i przeciwnicy takiej metody ale sprobuj w sklepie ogrodniczym kupic preparat o nazwie Asahi i nawoz o nazwie Plantstarter 10-52-10. Zastosuj zgodnie z instrukcja na opakowaniu, laczac oba srodki w jednym roztworze. Po tygodniu powtorz. I nie podlewaj codziennie, podlewa sie po posadzeniu raz solidnie, a pozniej jedynie utrzymuje wilgotnosc na odpowiednim dla danego gatunku poziomie, w tym przypadku wysokim, ale bez zatapiania.

  12. #1872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Ja mam pytanie odnośnie terminu potraktowania brzoskwiń sillitem, czy nie jest za późno? Opryskiwacz był używany na budowie i dopiero teraz go odzyskałam.

  13. #1873

    Domyślnie

    I jeszcze raz ja Kupiłam jesienią thuje brabanty z korzeniem w workach a właściwie w takich siateczkach w OBI/z bryłą korzeniową- teoretycznie / Korzenie wiadomo...obciachane i niestety po jakimś bytowaniu w sklepie troszkę z wysuszoną ziemią...ale same thuje nie wyglądały żle . Wkopaliśmy i było OK aż do marca....jak część zaczęło brązowieć i usychać. Część usuneliśmy ale mimo podlewania i nawożenia następne schną..... co to może być?? nie przyjęły się ?? czemu tak późno to sygnalizują.....a może to coś je podrzera od spodu ??? /podkopywał sie kret/ może to coś innego tak czy inaczej najwyżej je wyrzucę...nie będzie innej rady

  14. #1874
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Tanie mięso psy jedzą.. i tyle. 88 razy pisał Pinus, pisałem ja. Albo inaczej.. z g.. bata nie ukręci. A porządnych szkółek dostatek.
    A Syllitem- nie zaszkodzi, trudno radzić, bo w różnych regionach kraju wegetacja w różnej fazie i przesunięcie jest o ok. 2 tygodnie.

  15. #1875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    .. z g.. bata nie ukręci.
    Mimo szczerych chęci...
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  16. #1876

    Domyślnie

    Dostałam oleandra (sadzonka pozostała po przesadzeniach), posadziłam w torfie, ściółkowałam korą i schnie(( da się jakoś uratować?

  17. #1877

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikita
    ...posadziłam w torfie, ściółkowałam korą i schnie(( da się jakoś uratować?
    A dlaczego posadziłaś w torfie, jeżeli można spytać .
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  18. #1878

    Domyślnie

    hmm, jako laik ogrodnictwa:
    a) posłuchałam osoby dającej mi sadzonkę
    b) czytałam, że lubią kwaśną ziemię
    c) jak kupowałam ziemię, to prosiłam o odpowiednią dla oleandrów

    P.S. czy oleander to to samo co różanecznik?

  19. #1879

    Domyślnie

    hmm sprawdziłam

    Posadziłam różanecznika

  20. #1880

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikita

    P.S. czy oleander to to samo co różanecznik?
    Zupełnie co innego
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

Strona 94 z 192