dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 192
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 3827
  1. #1901

    Domyślnie

    To i ja bede miał laickie pytanie na temat trawnika. Mianowicie zamierzam opryskać trawnik mniszkiem substrala, aby pozbyć się mleczy. Na opakowaniu jest napisane: "Preparat należy stosować na co najmniej 4 godziny przed spodziewanym deszczem". Jest to tylko ostrzeżenie przed tym, ze jesli w czasie 4 godzin spadnie deszcz to trzeba bedzie powtorzyc zabieg czy chodzi też o to, ze po czasie 4h fajnie by bylo gdyby trawnik pokropił deszcz, ewentulanie samemu go podlać?

  2. #1902
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał goja
    Mam pytanko dotyczące thuji smaragd. Czy to prawda że jako jeden z nielicznych żywotników nie lubi mocno kwaśnego podłoża. Powiększyliśmy
    ogród o kawałek i teraz czeka mnie przesunięcie 1,5 metrowych thuji. Sadziłam je 3 lata temu w kwaśne dołki, a gdzieś doczytałam że wcale kwaśne nie wskazane.
    Boję się tego przesadzania, czy głęboko mogą sięgać już korzenie?

    pozdrawiam
    A jakie żywotniki lubią mocno kwaśne podłoże?
    Jeśli lekka gleba, to system korzeniowy spory. Trzeba z dużą bryłą. Zła wiadomość- za późno- ruszyły. Mamy maj i przyśpieszenie wegetacji spore.

  3. #1903
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał adinek
    ostrzeżenie przed tym, ze jesli w czasie 4 godzin spadnie deszcz to trzeba bedzie powtorzyc zabieg

  4. #1904

    Domyślnie

    Moja znajoma zamierza wybudować garaż, przeszkadzają jej w tym thuje smaragd prawie 2 m.
    Dzwoniłam do firmy, która ma specjalny sprzęt (Holmac) i zamierzam wykopać te thuje ze sporą bryłą korzeniową, ale dopiero pod koniec sierpnia.
    W związku z tą operacją moje pytanie, jak prawidłowo przygotować podłoże by thuje dobrze zniosły przeprowadzkę?
    Nadmieniam, że nasza działka jest po budowie a więc bardzo uboga w składniki odżywcze.

  5. #1905
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jeśli będzie sucho, to porządnie podlać przed przesadzaniem, lepiej bryła się będzie trzymać. Posadzić, podlewać obficie i tyle. Żadnych nawozów i torfów.

  6. #1906

    Domyślnie

    P.Mirku mam pytanie odnośnie tui. Moje tuje zaatakowała chyba jakaś choroba, nie mam pojęcia co to jest , prosze o radę. Tuje od środka maja czarne liście i całe gałązki, , jakby takie robaczki.Z góry dziekuje za odpowiedż.

  7. #1907

    Domyślnie

    Przed kwitnięciem zrobiłem oprysk brzoskwiń Syllitem ,obecnie zauważyłem
    zwijające się liście ,czy ponowny oprysk nie zaszkodzi brzoskwiniom?

    Pozdrawiam

  8. #1908
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna_p
    P.Mirku mam pytanie odnośnie tui. Moje tuje zaatakowała chyba jakaś choroba, nie mam pojęcia co to jest , prosze o radę. Tuje od środka maja czarne liście i całe gałązki, , jakby takie robaczki.Z góry dziekuje za odpowiedż.
    Ja też nie mam pojęcia. Czarne, czy robaczki? Na podstawie takiego opisu to ja nie wiem.

  9. #1909
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał nunek
    Przed kwitnięciem zrobiłem oprysk brzoskwiń Syllitem ,obecnie zauważyłem
    zwijające się liście ,czy ponowny oprysk nie zaszkodzi brzoskwiniom?

    Pozdrawiam
    http://www.e-ogrody.com/tygodnik/cho...4,188,250.html

  10. #1910

    Domyślnie

    Panie Mirku ostatnio doczytałam ( trochę za póżno) że jodła kalifornijska lubi podłoże wapienne , ja kilka lat temu posadziłam ją razem z sosnami w torfie ( i zastanawiałam sie dlaczego nie rośnie ) Czy mogę jeszcze temu drzewku pomóc czy już dalej będzie tak zdechle rosnąć, zaznaczam że doły w które upchałam ten torf miały 70 cm/ 50 cm więc troche tego było , jak teraz zwapniować taka ilość?

  11. #1911

    Domyślnie

    Ja z kolejnym pytaniem

    Nasz (a raczej mojej mamy) ogródek chcemy uporządkować. Pozbyłam się już chwastów i przekopaliśmy ziemię pod trawnik, ale... mamy posadzone róże, rozchodnik, "kapustę", asparagus (chyba tak to się zwie - u nas się mówi szparagus), posadziłam też już cebulki mieczyków, jest jeszcze krzaczek bukszpanu. Chcieliśmy z tego zrobić jedną ładną dużą rabatę. Czy mogę to teraz poprzesadzać?

  12. #1912

    Domyślnie

    Oglądałam wczoraj thuje, te które zamierzam w sierpniu przesadzić. Jedna z nich stała za blisko kontenera na śmieci i z jednej strony gałązki zrobiły się suche.
    Co mam zrobić;
    1. Czy wyciąć te suche i czekać aż wyspuści nowe?
    2. Poczekać aż je przesadzę i jak się przyjmą na nowym miejscu wtedy próbować "uleczyć" suche miejsce?

  13. #1913
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kirkris
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.234
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Witaj,
    mam wielką prośbę - czy mógłbyś spojrzeć na pytanie które zadałem na forum:
    http://forum.muratordom.pl/jak-zneut...ie,t130469.htm

    Nie wiem co powinienem zrobić a boję się że drzewo całkiem zmarnieje

    pozdrawiam

    KK

  14. #1914

    Domyślnie

    Mirku
    na wszystkich moich i nie tylko leśnych sosnach na igłach pojawiły się pomarańczowe grudki, kropki, w tym miejscu igły jakby schną
    Co to za badziewie? czy jest groźne? Duuuuużo mam tych sosen i opryski będą chyba niemożliwe
    W ubiegłym roku jesienią dużo igieł na młodych przyrostach uschło i opadło.
    Czy to co teraz się pojawiło spowoduje uschnięcie igieł tak jak w zeszłym roku?
    Pozdrawiam Duśka

  15. #1915
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikita
    Ja z kolejnym pytaniem

    Nasz (a raczej mojej mamy) ogródek chcemy uporządkować. Pozbyłam się już chwastów i przekopaliśmy ziemię pod trawnik, ale... mamy posadzone róże, rozchodnik, "kapustę", asparagus (chyba tak to się zwie - u nas się mówi szparagus), posadziłam też już cebulki mieczyków, jest jeszcze krzaczek bukszpanu. Chcieliśmy z tego zrobić jedną ładną dużą rabatę. Czy mogę to teraz poprzesadzać?
    No teraz nie pora. Póżno. Wszystko rośnie. Ale- jeśli z bryłą ziemi, bez jej rozsypania, dobrze podlać... Łatwo na glinie, jeśli gleba piaszczysta, to trudno.

  16. #1916
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    Panie Mirku ostatnio doczytałam ( trochę za póżno) że jodła kalifornijska lubi podłoże wapienne , ja kilka lat temu posadziłam ją razem z sosnami w torfie ( i zastanawiałam sie dlaczego nie rośnie ) Czy mogę jeszcze temu drzewku pomóc czy już dalej będzie tak zdechle rosnąć, zaznaczam że doły w które upchałam ten torf miały 70 cm/ 50 cm więc troche tego było , jak teraz zwapniować taka ilość?
    .
    Jeśli kilka lat temu, to pH już tam pewno takie, jak i gleby dookoła. Problem w tym, że torf przesuszony nie przyjmuje wody no i jałowy jest- zero składników pokarmowych. Jej potrzeba teraz chyba wody i nawozu- ale w granicach rozsądku tego drugiego.
    Tyle razy pisałem- po co ten torf. A swoją drogą kto to wymyślił, że bez tego nie można się obejść. Efekty opisałeś.

  17. #1917
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał agal-b
    Oglądałam wczoraj thuje, te które zamierzam w sierpniu przesadzić. Jedna z nich stała za blisko kontenera na śmieci i z jednej strony gałązki zrobiły się suche.
    Co mam zrobić;
    1. Czy wyciąć te suche i czekać aż wyspuści nowe?
    2. Poczekać aż je przesadzę i jak się przyjmą na nowym miejscu wtedy próbować "uleczyć" suche miejsce?
    Suche wyciąć, coby estetycznie wyglądało, ale póki tam ciemno, to nie zazieleni się.

  18. #1918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusia2006
    Mirku
    na wszystkich moich i nie tylko leśnych sosnach na igłach pojawiły się pomarańczowe grudki, kropki, w tym miejscu igły jakby schną
    Co to za badziewie? czy jest groźne? Duuuuużo mam tych sosen i opryski będą chyba niemożliwe
    W ubiegłym roku jesienią dużo igieł na młodych przyrostach uschło i opadło.
    Czy to co teraz się pojawiło spowoduje uschnięcie igieł tak jak w zeszłym roku?
    Prawdopodobnie Coleosporium tussilaginis- rdza pęcherzykowata igieł sosny. To żólte to ecjospory. Oprysk końcem lata i jesienią - Amistar, Bayleton, Saprol, Dithane, Pencozeb.

  19. #1919

  20. #1920

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cytat Napisał agal-b
    Oglądałam wczoraj thuje, te które zamierzam w sierpniu przesadzić. Jedna z nich stała za blisko kontenera na śmieci i z jednej strony gałązki zrobiły się suche.
    Co mam zrobić;
    1. Czy wyciąć te suche i czekać aż wyspuści nowe?
    2. Poczekać aż je przesadzę i jak się przyjmą na nowym miejscu wtedy próbować "uleczyć" suche miejsce?
    Suche wyciąć, coby estetycznie wyglądało, ale póki tam ciemno, to nie zazieleni się.
    Wielkie dzięki za odpowiedź
    Gapa ze mnie zapomniałam dodać - kontener już nie zasłania tej thuji.

Strona 96 z 192