dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie FUNDAMENT MONOLIT SCHODKOWY na raz czy na raty?

    Czy wylewając taki fundament możemy to zrobić za jednym razem, czy to zadziała jak naczynia połączone i cały beton mi wypłynie przez szalunki w niższej warstwie?


  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Bez problemu możesz to robić bez przerw ,których raczej należy unikać.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki Geno,
    Teraz idziemy dalej, więc który sposób układania fundamentu schodkowego będzie lepszy? Grunt piasek luźny, jak na plaży. Różnica wysokości to 60cm.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Ja miałem schodkowy strop, więc problem podobny.
    Wylane było za jednym razem, beton bardzo gęsty, więc nie było efektu naczyć połączonych.
    Tylko, że najpierw wylewany był poziom niższy, a na samym końcu element łączący poziomy.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witos
    Dzieki Geno,
    Teraz idziemy dalej, więc który sposób układania fundamentu schodkowego będzie lepszy? Grunt piasek luźny, jak na plaży. Różnica wysokości to 60cm.
    Zrobiłbym "1" nie ma co przekombinowywać.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6

    Domyślnie

    Trzeci wariant moim zdaniem.
    Schodki powinny miec konkretne wymiary.
    Ale akurat w Twoim przypadku nie wiem czy nie taniej byłoby zrobic wszystko na jednym poziomie - w koncu to tylko 60cm.

  7. #7

    Domyślnie

    To moze przedstawie wizje całosci w skrócie.
    Garaż będzie ponizej poziomu 0.00 jakies -60 cm a wejście do domu jakies +60 cm wyżej. Czyli mamy róznice 120cm To wszystko dlatego że ze spocznika klatki schodowej będzie wejscie do pomieszczenia nad garażem. Takie półpiętro.

  8. #8

    Domyślnie

    Maxymalna wysokosc schodka z tego co pamietam to 80 cm.
    Majac 120 cm różnicy nie jesteś w stanie wykonac fundamentu tak jak opisałes w punkcie pierwszym bo bedziesz mial co najmniej 2 schodki.

  9. #9

    Domyślnie

    Na fundamencie będzie róznaica wysokosci tylko 60 cm. Przy wejsciu do budynku będzie podsypka na 60 i schodki , stąd wzięło mi sie 120 cm w sumie.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinelli
    Trzeci wariant moim zdaniem.
    Schodki powinny miec konkretne wymiary.
    Ale akurat w Twoim przypadku nie wiem czy nie taniej byłoby zrobic wszystko na jednym poziomie - w koncu to tylko 60cm.
    Nie widzę za bardzo sensu dla 3 wariantu.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witos
    Na fundamencie będzie róznaica wysokosci tylko 60 cm. Przy wejsciu do budynku będzie podsypka na 60 i schodki , stąd wzięło mi sie 120 cm w sumie.
    Czyli róznica 60 cm.
    W takim razie wariant numer 1 (tak jak pisał Geno).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony