dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 111 z 111
  1. #101

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam ( a jestem technikiem przetwórstwa tworzyw sztucznych) polistyren rozkłada się kilkadziesiąd lat . Rozkłada się - jeśli jest dostęp do tlenu . Jak wiadomo dostęp jest utrudnionyJa sam mam jakieś polistyrenowe rzeczy typu linijki czy kubki z lat chyba 60 tych - gdzie nie ma śladów utleniania. W tym akurat problemu nie ma... Zaraz - nawet chyba w latach 30-tych używano chyba polistyrenu np. do klawiszy . zapewniam , że nie jest to cześć która się utleniła.

  2. #102

    Domyślnie

    Zgadzam się, że polistyren jest trwały. Ale utlenianie jest tym większe, im większa powierzchnia czynna. A styropian ma dużą powierzchnię jako spienione tworzywo. A wpływ gruntu, jakieś kwasy i zasady wymyte z gleby? Może martwię się na zapas.
    Jaka piękna katastrofa ...

  3. #103

    Domyślnie

    Zapewniam, że w gruncie jest o wiele mniej czynników aktywnych chemicznie niż np w powietrzu , a jest wiele budynkóe 20 letnich ocieplonych styropianem i nie wykończonych. No chyba że chce wylać kilka tysięcy litrów np oleju opaowego lub innych substancji ropopochodnych ( chyba szprycami) pod fundament. Ale ja w bazie CPN czy po wojskach radzieckich domu nie będe stawiał. Ael tak na marginesie. Dążymy do coraz lepszych parametrów ocieplania domu .myślę , że na wwspólczynniku 0,19 czy 0,18 się nie skończy. Wg. mnie z kilkanaście lat wszyscy będą porządnie ocieplać fundamenty- czym jeśli nie spienionym tworzywem . Być może zamiast PS bedzie PVC czy PU .. ale na pewno pianka z tworzywa.

  4. #104

    Domyślnie

    Dzięki za "wsparcie duchowe". Staram się zawsze podchodzić do sprawy racjonalnie i daję się przekonać. Gdy wprowadzano w Polsce styropian do ocieplania ścian, krążyły też opinie, że po kilku latach będzie z tego tylko pył. I jakoś się trzyma. Ale to ściana, którą można ocieplić jeszcze raz. Tu jest bardziej odpowiedzialne zadanie: styropian w roli ocieplenia i ławy fundamentowej. Zawsze lepiej się zastanowić i upewnić.
    Jaka piękna katastrofa ...

  5. #105

    Domyślnie


    Witajcie!
    Negocjuje wlasnie z Praefa cene scian. Proponuje zwrocic uwage na ich wysokosc. W standardzie Praefa proponuje 2,75 m. Jesli poinformuje sie o zamierzonym fundamencie Legalett mozna zejsc do 2,60 lub 2,55 i jest oszczednosc kilku tys. zł (u mnie prawie 3 kzł).
    Pozdrawiam.
    Piotr

  6. #106

    Domyślnie

    Witojcie!
    Jakos sie pustawo zrobilo. Pewnie wiekszosc zabrala sie za zalatwianie spraw papierkowych, bo do wiosny coraz blizej i nadchodzi godzina zero. Inni pewnie poszli szukac u zrodla, co cieszy, bo tak jest najlepiej.
    Ja nadal uparcie szukam i sprawdzam uzytkownikow Legalett i ...
    Dzwonilem ostatnio do Lublina, do wlascicila domu, ktory juz trzecia zime uzywa takie ogrzewanie. Pogadalismy sobie troszke i zwrocilem uwage na to, by np. na etapie planowania wybrac mocniejszy agregat (np. w moim przypadku Legalett proponuje dwa agregaty 4 + 2 kW, to zamowic 4 + 4 kW). Nie jest to konieczne, bo wystarczy ta pierwsza, tansza wersja zaproponowana przez Legalett, ale jak kogos na to stac ;-(, to drugie rozwiazanie mocno niweluje efekt bezwladnosci przy rozgrzewaniu.
    Koszty ogrzewania sa w Lublinie przyblizone do tych podawanych przez producenta.
    Dodatkowo w domu jest kominek i tu kolejna ciekawostka. Moj rozmowca, z praktyki ostatnich dwoch lat, zacheca do nielaczenia go z instalacja Legalett (kiedy go wykonywal nie bylo jeszcze znanej takiej mozliwosci), a zrobienie tradycyjnych, kominkowych rozprowadzen wraz z "turbinką" (znow korzysc, to szybki czas nagrzewania tym sposobem). Tak, tylko ze jednak trzeba poniesc koszty na wykonanie kominka i roprowadzen. W przypadku domku parterowego ze stropem drewnianym rozprowadzenia rur to raczej nie problem, gorzej z kasa na kominek ;-(( .
    Z drugiej strony ..., a jeszcze z trzeciej ... ) .
    No cóż - dom buduje sie zwykle na cale zycie i trzeba to wszystko dobrze przemyslec.
    Pan M szczegolnie zwraca nam uwage na dopilnowanie idealnie rownego zalania betonem (pisal o tym tez Filo). Sam tego nie dopilnowal i teraz sadzi sie z firma wykonawcza za partactwo.
    Ogolnie jest bardzo zadowolony z Legalett.
    O jego domu pisal "Murator" chyba w nr 1 /2001.
    Tyle wiesci na teraz dla zachety dla innych ...
    Pozdrawiam zyczac jak zawsze spokojnych przemyslen.
    Piotr

  7. #107

    Domyślnie

    Witajcie wszyscy i Ty, Piotrze :=)
    Nie bylo mnie przez chwile, bo mnie nie bylo, ale teraz znowu jestem
    Pewnie temu pustawo, bo paru kwestii nie wyjasniono do konca, nie ma kto
    ich wyjasnic
    Zamierzam sie ponownie skontaktowac z IED (chyba, ze mi przejdzie) i pogadac -
    a nuz (noz ?) - siekiera cos z tego wyjdzie (choc bez legaletu).
    Na razie

    Krzysiek

  8. #108

    Domyślnie

    Witam ,
    Myślę , że watek będzie się rozwijać - natomiast trudno jest zdobywac info codziennie .
    Czego ja się dowiedziałem ?
    1. Nieprawdą jest , że Praefa projektuje wysokość ścian na 2,70 czy 2,75. Wymiary ( wysokość) są brane z projektu . Ale , jak powiedział p. Łukasz z Praefy w Warszawie mogą bezpłatnie przeprojektowac dom na niższy - nie jest to podobno w żaden sposób powiązane z Legalettem.
    2. Kominek ogrzewjący płytę pls DGP. Podobno nył ktoś , kto zrobił w domu taką hybrydę . W ostatnią sobotę właśnie o to się zapytałem w Praefie - ale nie dostałem wiążącej odpowiedzi. CZY MOŻNA ŁĄCZYĆ KOMINEK PODGRZEWAJĄCY PŁYTĘ Z DGP I JAK TO WPŁYWA NA WYDAJNOŚĆ TYCH SYSTEMÓW? Może ktoś z forumowiczów zna odpowiedź?

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat:
    1. Nieprawdą jest , że Praefa projektuje wysokość ścian na 2,70 czy 2,75. Wymiary ( wysokość) są brane z projektu . Ale , jak powiedział p. Łukasz z Praefy w Warszawie mogą bezpłatnie przeprojektowac dom na niższy - nie jest to podobno w żaden sposób powiązane z Legalettem.

    Nie gniewaj sie Automik, ale nie lubie jak ktos tak zdecydowanie zaczyna pisac pierwszy punkt od słów: Nieprawda jest ..., a kończy słowami: nie jest to podobno.
    Jestes wiec pewien tej nieprawdy?
    A ja na to - a u mnie w projekcie było 2,60 i dla mnie autorytetem jest p. Adrian z Praefa IED w Sosnowcu, ktory przedstawił mi to inaczej.
    Co firma to inne doswiadczenia i nie wiem, kto ma racje, bo p. Łukasza nie znam i nie wykluczam, ze prawda lezy po jego stronie .
    Wystraczy, bo zaraz zapytam: A co to jest prawda?
    Najwazniesze, ze Praefa - matka czyli Miedzyrzecz szybko mi to przeliczyl i jest oszczednosc kilku tys. zł.
    Jestem po rozmowie z p.Wojtkiem N. z innej firmy matki - Legalett Gdańsk - takie rozmowy lubie: miło, konkretnie, na temat, ...
    Rozmawialismy m.in. o kominku polaczonym z Legalett i jednoczesnie z wyjsciem kanalami z kominka do pokoi. Zaden problem, by to zrobic.
    Wszystkim jeszcze raz polecam kontakt bez posredników z "matkami".
    Pozdrawiam.
    Piotr




  10. #110
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja po prostu dałem szkice do projektu z przekrojami i wyliczyli dokładnie takie ściany jakie były w tych szkicach - w moim przypadku 2.50

  11. #111

    Domyślnie

    PIK . Kiedy zaczynasz?
    Pytanie dotyczące schodów wewnętrznych w Praefie. Czy ktoś zdecydował się na betonowe? Jeśli tak czy na prefabrykowane czy lane i formowane na budowie?

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony