dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 111
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Pik 33

    Czy wiesz jaka jest przewaga stropu filigranowego z np. Terivą. Cena? Wytrzymałość? Łatwośc w konstrukcji i pracy?? Czy po jego wylaniu trzeba odczekac kilka tyg czuy mozna od razu ciągnąć piętro????

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc nie wiem - po prostu, filigran został mi zaproponowany w Praefie jako jedna z opcji. Strop robią na 3 sposoby. Oprócz filigranu, pełny prefabrykowany strop z płyt Praefa 16 cm oraz drewniany w więźbie dachowej. Dlaczego robią filigran, a nie np. Terivę, nie pytałem jeszcze.
    Na mój gust strop filigran tak jak każdy inny zalewany z gruchy musi swoje odstać żeby związał.

  3. #23

    Domyślnie

    Strop filgran jest prefabrykowany. Zalety: podobne jak elementy Praefa. Wady, między innymi, użycie dźwigu i konieczność dużej precyzji ścian. Ale to przy Praefie już jest.
    Więcej:
    http://www.malopolska.goldhome.pl/OFERTA/filigran.htm

    BTW. Jestem obserwatorem - sympatykiem tego tematu, bo też chcę spróbować z keramzytem.
    Pozdrawiam tych, co już zaczęli i przecierają szlak.
    Jaka piękna katastrofa ...

  4. #24

    Domyślnie

    Do Anonimowego . Firma robiąca domy z Optiroca http://www.dombud-3.com.pl Co dziwne firma wzięta z oferty którą przedstawiła przy budynku referencyjnym z Praefy w Czeladzi.

  5. #25

    Domyślnie

    Skoro padła nazwa firmy Dombud-3, to jestem na etapie przyglądania się jej. Jest troszkę "wirtualna" - na stronie nie ma adresu. Rozmawiałem telefonicznie z szefem - mówi rozsądnie, a obiecują niskie ceny. Ten wątek jest nieco ograniczony (ściany z keramzytu, a oni robią z różnych materiałów), ale może ktoś miał z nią do czynienia? Przyjdzie wiosna, zrobię obchód tego, co budują.
    Jaka piękna katastrofa ...

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Hej Pik.
    Czy mozesz mi laikowi wyjasnic co znaczy
    "No ale duże oszczędności daje zrobienie ścian kolankowych zamiast z Praefy, w więźbie dachowej"
    Czy chodzi o to, ze sciana kolankowa bedzie z drewna , czy o cos innego
    I jeszcze jedno pytanie. Czy liczyles ile Ci wyjdzie dom pod klucz w srednim standardzie wykonczenia.
    Dla porownania podam przyklad kolegi - 105m na parterze pod klucz i poddasze niewykonczone ok 40m - 205tys PLN - szkielet prefabrykowany drewniany, ogrzewanie elektryczne z rekuperatorem

    EMil

  7. #27

    Domyślnie

    Byłem wczoraj w Praefie z rysunkami domu Zacisze z garażem - można zobaczyć: http://apa-domy.com.pl
    Wstępne wyliczenie dla standardu developerskiego (bez podłóg i białego montażu, ale ze wszystkimi instalacjami) 230-260 kPLN.
    Dużo zależy od stropu i dachu. Strop filigran jest droższy, choć solidniejszy i szybszy do wykonania. Mogą zrobić prefabrykowany stropodach (również użytkowy). Wtedy strop i ścianki kolankowe są w drewnie. Czyli taki "półkanadyjczyk" na górze. Dokładniejsze wyliczenia (z rozpisaniem na poszczególne etapy)dostanę za dwa tygodnie.
    Jaka piękna katastrofa ...

  8. #28

    Domyślnie

    Do jprzedworski
    No nie, 240 kPLN za 100 m. kw. ? (i to nie calkiem pod klucz)
    To ja odebralem 160 kPLN za "na 102" za oferte racze wysoka

    Krzysiek

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Emil:
    Tak, ściana kolankowa z drewna. Po prostu system produkcji więżby prefabrykowanej pozwala na zrobienie więżby i ściany kolankowej "w jednym". Więźbę taką wycenili na około 11k (powierzchnia dachu 144 m2).
    Dzięki temu, dopłacając jakieś 2k do więźby, oszczędza się kilkanaście k na ściankach kolankowych.
    Można w ogóle zrobić dom w stylu: na dole Praefa, na górze Kanada. Jednak ze względów konstrukcyjnych niektóre ściany działowe poddasza pozostaną keramzytowe, pozostale można zrobić jako lekki szkielet. W ten sposób udało się zejść z 57k (wszystko z Praefy) do 40k (parter Praefa, strop filigran, ściana kolankowa drewniana zintegrowana z więźbą dachową).
    Można by zejść w dół jeszcze 2-3 k integrując z więźbą dachową.. strop. Jednak to jest już oszczędność pozorna. Trzeba wzmacniać wtedy konstrukcję parteru, poza tym strop drewniany ma swoje wady.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    "Zacisze" z garażem ma przy podłogach ok. 220 m2, a nie 100.

  11. #31

    Domyślnie

    Zacisze ma rzeczywiście ok. 220 m mierząc podłogi i stop (łącznie z garażem), choć użytkowo jest mniej ze wględu na dach (ściany kolankowe są tam raczej symboliczne). Wycena (zgrubna)dotyczyła całości tak, jak na rysunkach. Z tego można zjeżdżać np. zostawiając poddasze jako otwartą przestrzeń i zabudowując ją póżniej. Dół jest w pełni wystarczający dla np. 3-osobowej rodziny. A można zrobić go jako dom całkiem parterowy i wtedy ma 100m kw. + garaż. Wtedy wyjdzie zdecydowanie taniej. Czekam na rozpisaną wycenę, zobaczę, ile co kosztuje.
    Jaka piękna katastrofa ...

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Witajcie!

    Od roku interesuje sie systemem Praefa + Legalett. Strony na ten temat firm z Gdańska, Międzyrzecza, Warszawy i Sosnowca (od kilku miesiecy nieczynna) znam prawie na pamiec.
    Odwiedziłem IED w Sosnowcu i Praefe w Warszawie.
    Jestem zdecydowany budować w ten sposob dom o pow. uzytk. 120 m2 parter, bez poddasza uzytkowego + garaz 20 m2. Zamnierzam dom postawic w miesiacach maj - czerwiec 2003.
    Informacje z Praefa Miedzyrzecz i Legalett Gdansk dostaje via e-mail blyskawicznie.
    Mam tylko dwa problemy:
    1. Jestem z okolic Rzeszowa.
    2. Nie dostałem jeszcze wyceny mimo kilku miesiecy oczekiwania (Praefa Warszawa). Podano mi tylko 1350 d0 1500 zł za m2 pod klucz (co innego mowil architekt, a co innego wlasciciel firmy).

    Mam w zwiazku z tym do Was trzy pytania:
    1. W jaki sposob mozna ufac firmie, ktora jest nieslowna przez kilka miesiecy?
    2. W jaki sposob i od kogo uzyskaliscie wycene na Praefa + Legalett?
    3. Czy widzieliscie juz taki dom zamieszkały od przynajmniej roku i rozmawialiscie z wlascicielami czy rzeczywiscie ekspolatacja np. w okresie zimy jest przyblizona do tej opisywanej przez ww. firmy?

    Bede wdzieczny za wszelkie informacje i sam takze sluze informacjami, ktore na temat Praefa i Legalett posiadam.
    Pozdrawiam
    Paweł

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nie wiem czemu Praefa Warszawa nie odpowiedziała, ja wycenę mam od nich. Może jeśli posłałeś jednego maila, to go po drodze wcięło - po prostu zadzwoń do nich i zapytaj. Ale też do tego muszą mieć rysunki z przekrojem i najlepiej po prostu tam pojechać. A w Rzeszowie chyba jest ekipa która potrafi z tego stawiać domy.
    Jeszcze jedna rzecz, kosztowny transport Praefy. Mają oni w planach uruchomienie wytwórni w centrum Polski co obniży cenę w takich miejscach jak Białystok czy Rzeszów.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    A, jeszcze z wyceną, ona może znacznie się różnić w zależności od przyjętych założeń.

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Czy to prawda że ściany z keramzytu trzeba zbroić specjalnym zbrojeniem? I jeżeli tak to w jakim stopniu upływa to na utrudnienie i podrożenie budowy w stosunku do tradycyjnego murowania?

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ściany z keramzytu zbroi sie w fabryce "siatka" z pretow stalowych. WYglada to tak, ze mamy forme, w formie ukladamy siatke stalowa , poza miejscami gdzie beda dzwi i okna, a potem zalewamy to mazia przypominajaca normalny betoz. Tyle widzialem na filmie. Zapewme potem idzie to do pieca.
    Trudno wiec mowic o podrozeniu kosztow, bo to jest po prostu w cenie sciany.

    Od razu Pytanie Do kolegi od Zacisza z garazem. Bardzo jestem ciekaw czy zdecydujesz sie na budowe dwuetapowa ( poddasze wykonczone pozniej) bo sam o tym mysle, no i podobnej powierzchni domu. NO i ciekawi mnie cena uzyskana w Praefie
    Pozdrawiam
    Emil

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-02-14 16:56, pik33 wrote:
    Nie wiem czemu Praefa Warszawa nie odpowiedziała, ja wycenę mam od nich. Może jeśli posłałeś jednego maila, to go po drodze wcięło - po prostu zadzwoń do nich i zapytaj. Ale też do tego muszą mieć rysunki z przekrojem i najlepiej po prostu tam pojechać. A w Rzeszowie chyba jest ekipa która potrafi z tego stawiać domy.
    Jeszcze jedna rzecz, kosztowny transport Praefy. Mają oni w planach uruchomienie wytwórni w centrum Polski co obniży cenę w takich miejscach jak Białystok czy Rzeszów.
    Witajcie!
    Tak, racja. Wysyłałem kilka razy rysunki e-mail. Dzwoniłem i nawet ostatnio byłem w Warszawie i nadal czekam.
    Co do tej fabryki w centrum Polski, to słysze o tym juz od roku i pewnie jeszcze przynajniej z rok poczekamy na nią.
    O ekipie w Rzeszowie nic nie wiem. Nie wie też Warszawa, ani Sosnowiec.
    Coz, ostatecznie pewnie skorzystam bezposrednio z Praefy Miedzyrzecz i Legalettu Gdansk, bo sa slowni i solidni.
    Pozdrawiam.
    Paweł

    PS. Poszukuje Filo. Czy masz z nim jakis kontakt?

  18. #38

    Domyślnie

    Czym mogę służyć ?

    Filo

  19. #39

    Domyślnie

    Czym mogę służyć ?

    Filo

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-02-17 22:42, Emil wrote:
    Ściany z keramzytu zbroi sie w fabryce "siatka" z pretow stalowych. WYglada to tak, ze mamy forme, w formie ukladamy siatke stalowa , poza miejscami gdzie beda dzwi i okna, a potem zalewamy to mazia przypominajaca normalny betoz. Tyle widzialem na filmie. Zapewme potem idzie to do pieca.
    Trudno wiec mowic o podrozeniu kosztow, bo to jest po prostu w cenie sciany.

    Ale to chyba produkcja "wielkiej płyty"!
    Ja chcę mieć ściany murowane!
    Jeszcze raz ponawiam pytanie: Czy to prawda że trzeba wkładać pręty stalowe w spoiny pomiędzy bloczkami keramzytowymi? I w jakim stopniu wpływa to na podrozenie wykonania muru w stosunku do tradycyjnego murowania? Czym grozi niezastosowanie tego zbrojenia?

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony