dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rawa

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jak sądzicie, który materiał jest lepszy na podbitkę czy PCV, czy drewno (dąb)
    pozdrawiam rawa

  2. #2

    Domyślnie

    wszystko zależy od upodobań i gustu, oraz kto to będzie wykonywać.
    Drewno kupuje się gotowe ( takie na podbitkę ) ok. 20 zł/m2 trzeba malować i konserwować. Panele PCV mogą natomiast odbarwiać się.
    My wybierzemy pewnie drewno ze względu na bardziej naturalny i bliższy naturze materiał. Chociaż malowane, konserwowane solami itd, itp. tylko pewnie tak się wydaje ...

    Karina

  3. #3

    Domyślnie

    Dobre pytanie. Też się zasatanawiam, ale wszystko wskazuje na drewno. Nawet jak się zestarzeje to jest drewnem. PCV albo jest drogie ( to które trzyma barwę), albo sie odbarwia, albo - biały- brudzi się w oczach ( to z zeznań świadków). Materiał mozna kupić już za 18zł w II kl.
    Adam

  4. #4

    Domyślnie

    Dobre pytanie. Też się zasatanawiam, ale wszystko wskazuje na drewno. Nawet jak się zestarzeje to jest drewnem. PCV albo jest drogie ( to które trzyma barwę), albo sie odbarwia, albo - biały- brudzi się w oczach ( to z zeznań świadków). Materiał mozna kupić już za 18zł w II kl.
    Adam

  5. #5

    Domyślnie

    Chociaż nie jestem zwolenniczką drewna, w tym przypadku chyba lepiej się sprawdza. My zrobiliśmy PCV (panele). Wygląda super i nie odbarwia się jak na razie, ale listwy zewnętrzne pofałdowały się pod wpływem słońca i upałów. Najgorsze jest to, że nie bardzo da się je wymienić bo były kładzione jako pierwsze, na krawędziach podbitki. Dalaj już się nie odkształcą bo przeżyły już najgorsze upały. Ja teraz chyba zrobiłabym połączenie drewna (listwy) i PCV (reszta). Pamiętajcie, ze drewno wymaga jednak konserwacji i malowania.
    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja zrobie podbitke z PCV

  7. #7

    Domyślnie

    No cóż wybór nie jest łatwy. Ostatnio widziałem podbitkę zrobioną tynkiem strukturalnym (takim jak na elewacji) i wygląda to zupełnie dobrze.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    U mnie drewno. A co do fałdującej się podbitki z PVC to może była zbyt ściśle dobijana gwoździami? Powinna mieć pewien luz na odkształcenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja jestem zdania ze tylko i wylacznie drewno. Jezeli uzyje sie dobrej lazury i podkladu to tez dlugo wytrzyma. Dlamnie plastyk jest zbyt "idealny" tzn zbyt rowny i gladki. Ja mam wykonany zdrewna ktore wczesniej sluzylo do szalowania stropu pozyczylem heblarke oraz frezarke i doprowadzilem drewno do idealnej podbitki. Troche pracy bylo ale cos musialem wkoncu zrobic z drewnem. Pomalowalem to drewnochronem a nastepnie Glazuritem bialym (oczywiscie kolor to kwiestia gustu) ale wg mnie wyglada super i nigdy nie dalbym zadnego plastyku nawet jezeli wiem ze musze liczyc sie z ponownym malowaniem za kilka lat
    Pozdrawiam
    Wysle ci mailem moja podbitke jak wyglada

  10. #10

    Domyślnie

    wysle jezeli chcesz i oczywiscie jezeli mi podasz maila

  11. #11

    Domyślnie

    Grzes, czy noze i piły nie tępiły sie jak obrabiałeś drweno z szalunków? Przecież na pewno były w betonie.
    Wyślij mo też zdjątka: [email protected]
    Pzdr

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    U mnie także panele z PCV. Zalety:
    - nie odbarwia się
    - ściśle do siębie przylegają (mam dylatacje wentylacyjne)
    - nie będą "puchnąć" od wilgoci i pękać w upały
    - wygląd tych paneli jest całkiem, całkiem. W każdym razie mnie i mojej Ewie się podobają.
    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  13. #13

    Domyślnie

    Również zdecydowaliśmy się na panele z PCV. Jakie będą - to się okaże w praniu a póki co, cieszymy się pomysłem.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    WOWKA mozesz podac ile płaciłes za m2 podbitki ale tylko za robociznę..mi facet krzyknął 25 zł/m2 bez materiałów

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rawa

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Teska ja sam będę kład podbitkę ale z tego co wiem położenie dachówki na pomorzu ceni się 22zł/m2 to chyba podbitka powinna być tańsza

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Teska, to samo pytanie zadałaś na priv. Odpowiedziałem na priv. Czyżby nie dotarło?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    WOWKA dzieki, dotarło...ale po czasie.
    70 m2 podbitki robia za 1000 zł / bez materiałów

  18. #18

    Domyślnie

    A czy ktoś widział podbitkę PVC w kolorze innym niż biały lub odcień brązowego? Ja potrzebowałbym kolor pasujący do dachówki grafitowej, czyli szarej. Póki co - chcę czy nie - wybieram drewno, bo kolor nadam mu taki jaki zechcę.

    Pozdrowionka
    Metal

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Metal dnia 2003-03-06 16:33 ]</font>

  19. #19

    Domyślnie

    Tylko drewno. Zadnysz sztucznosci w domu. Z PCV to moze byc kubel na smieci.

    D.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Dave, nie przesadzaj .... rozejrzyj się po swojej budowie.
    Chyba, że zamiast stropów z prefabrykatów czy też żelbetu zrobiłeś konstrukcję z bali a potem tynkoując obłożyłeś sufity wikliną i tynkowałeś wapnem?
    Cyba, że rynny są nie plastikowe czy też metalowe tylko drążone w drewnie.
    Cyba, że pokrycie dachu też masz z gontu drewnianego czy też strzechę słomianą .
    Chyba, że ............ itd.


    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony