dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    Dave dzięki, wielkie dzięki za zrozumienie innych.
    To bardzo miłe co piszesz!
    Pamiętaj jednak, że nie każdy z nas ma kopalnię złota czy drogich kamieni! A marzenia są piękniejsze, jeśli są realizowane własnymi siłami mimo, że nie z materiałów z tej najwyższej półki!

  2. #22

    Domyślnie

    Jola - drewno wcale nie musi oznacza wyzsza cene w stosunku do PCV wiec z ta kopalnia zlota nie przesadzaj. Wysokie ceny drewna to mit. Moja drewniana podbitka kosztowala mnie 12zl/m2 (18mm grubosci) plus Drewnochron do jej pomalowania. Z PCV kosztowalaby podobnie a efekt sadze ze jednak gorszy. Podobnie z oknami - robilem wyceny w roznych firmach i za okna drewniane z mahoniu, ktore kupilem zaplacilem mniej wiecej tyle samo co za okna PCV jako takiej jakosci. A skoro nie ma znacznej roznicy cenowej to ja PCV nie biore. Ja cenie naturalne piekno.

    D.

  3. #23

    Domyślnie

    A jak kładziecie podbitkę? Równolegle do krawędzi dachu czy prostopadle? I dlaczego?

  4. #24

    Domyślnie

    Ja te, które widziałem były równolegle do okapu.
    A co z wentylacją - stosuje się jakieś szczeliny?

  5. #25

    Domyślnie

    Znajomy ma zrobione prostopadle do krawędzi dachu i wg mnie wygląda to znacznie lepiej niż równolegle, jest natomiast chyba bardziej pracochłonne, a co za tym idzie droższe.
    W "co którejś" połączonej na wpust (jak w boazerii) deseczce ma wyfrezowany otwór, który spełnia role wentylacji.

    Pozdrawiam B.

  6. #26

    Domyślnie

    Mom zdaniem podbitka wygląda zdecydowanie lepiej ułożona prostopadle do krawędzi dachu. My natomiast mamy w projekcie i w planach "nadbitkę" - to rozwiązanie było już opisywane na forum -i wtedy nad krokwiami (widocznymi od dołu) deseczki równolegle do krawedzi dachu.

  7. #27

    Domyślnie

    My układaliśmy prostopadle do krawędzi przy ścianach szczytowych a równolegle przy ścianach kolankowych.
    Podbitka ma już rok. Z przyjemnością musze stwierdzić, że nie widać na niej żadnych zmian (mimo że wykonywana była z drzewa sosnowego bardzo niskiej klasy) Łączona na pióro i wpust, gwoździe wbijane we wpuście (niewidoczne). Takie łączenie pozwala drewnu przemieszczać się wraz ze zmianami wilgotności.
    Malowana trzykrotnie czeską wersją drewnochronu.

  8. #28

    Domyślnie

    Zakładam drewnianą - chciałem nawet porównać z PCV - byłem w Leroy Merlin, jak zapytałem o podbitke z PCV, sprzedawca pokazał mi coś takiego zakurzonego co leżało na podłodze. Nie miałem watpliwości.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja jzu mam zrobiona podbitkę z pcv... ale tego co sie nie odkształaca i nie odbarwia.. wygląda naprawde ok..robił mi ja ciesla. wiem ze wiekszosc robi podbitki z seidingu i wtedy wyglada to koszmarnie..

    Natomiast drewniana jest tez ok..ale nie chciałam miec problemow z konserwacją..

    i

  10. #30

    Domyślnie

    drewno wyglada ..super ...rodzina ma takowa podbitke i ja sie sklaniam rowniez w ta strone ......trochu sadolinu i czesta konserwacja z glowy ..ale wyglad ...hm...zaden plastik tak nie potrafi..
    nie znam sie na wszystkim wiec pytam

  11. #31

    Domyślnie

    U mnie właśnie kładą drewnianą, muszę przyznać że wygląda ładnie

  12. #32
    bolek
    Guest
    bolek

    Domyślnie

    drewno czy PVC to rzecz gustu
    najwazniejsze jest przestrzeganie zasad poprawnego montażu
    wiem coś o tym bo układamy kilka tysięcy mkw podsufitek w roku

  13. #33

    Domyślnie

    Bolek w Łodzi też ?
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  14. #34

    Domyślnie podbitka

    osobiście preferuje drewno:
    - nie odbarwia się
    - nie wygina się na słońcu (widziałem podbitkę pcv, która "zeszła" z dachu
    - wygląda naturalnie
    - dobry cieśla moze w nim wystrugać jakiś tam wzorek
    - malowanie nie sprawia większego problemu, gdyz podbitka jest zadaszona i wystarczy raz na około 10 lat przemalować i odnowić

  15. #35

    Domyślnie

    A jaki jest obecnie koszt materiału na podbitkę?
    W rozmowie z dekarzem dowiedziałem się, że można zrobić podbitkę zewnętrzną czyli nabijaną od spodu krokwi, w ten sposób, że ich nie widać lub też wewnętrzną nabijaną na krokwie od góry.
    Czy przy wyborze kierować się tylko tym, co się bardziej podoba, czy tez wpływa to jeszcze na inne rzeczy?
    pzdr.

  16. #36

    Domyślnie

    [quote="Metal"]A czy ktoś widział podbitkę PVC w kolorze innym niż biały lub odcień brązowego? Ja potrzebowałbym kolor pasujący do dachówki grafitowej, czyli szarej. Póki co - chcę czy nie - wybieram drewno, bo kolor nadam mu taki jaki zechcę.

    Pozdrowionka
    Metal

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Metal dnia 2003-03-06 16:33 ]</font>[/quote


    Mam siostrę która ma dach w kolorze grafitowym oraz podbitkę jasno szarą wygląda spuer.

  17. #37

    Domyślnie

    Ja wybrałam PCV brązowe ze względów praktycznych (nie trzeba konserwować ani myć) ponieważ dom mam dwupiętrowy
    Wygląda bardzo ładnie

  18. #38

    Domyślnie

    Jak ktoś ma podpitkę PCV w kolorze to niech przyzna sie szczerze czy mu nie wyblakło po niedługim czasie.
    Pozdrawiam
    walus1

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał walus1
    Jak ktoś ma podpitkę PCV w kolorze to niech przyzna sie szczerze czy mu nie wyblakło po niedługim czasie.
    przyjedz do mnie, zobaczysz brązową podbitkę po dwóch latach od założenia
    wg mnie nie wyblakło
    pozdrawiam
    m.

  20. #40

    Domyślnie

    Witam
    Mi zaproponowano za podbitkę 38.złza m2-robocizna
    Tu była reklama

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony