dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 259
  1. #1

    Domyślnie Kto budował z ekipą górali?

    Zwracam się z prośbą do wszystkich, którym budowała dom ekipa górali.Podzielcie się swoimi doświadczeniami.Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    witam

    moj domek wybudowala ekipa gorali
    pieknie wybudowali, w zasadzie robili wszystko, murowali, robili dach, ocieplali, kafelkowali, malowali

    nie wiem jak bedzie pracowac inna ekipa...ale za moimi to ciezko bylo nadazyc
    pracowali szybko i solidnie- zaczelam 10-tego wrzesnia i gdyby nie to, ze czekam na schody i parkiet to moglabym juz mieszkac

    pozdrawiam
    ula

  3. #3

    Domyślnie

    Witam Ulik!To faktycznie zawrotne tempo w budowaniu.Takiej ekipy tylko pogratulować.A jak wyszło Ci to cenowo i czy musiałaś zapiewnić ekipie wyżywienie i zakwaterowanie?Pozdrawiamy

  4. #4

    Domyślnie

    witam

    moi gorale na stale pracuja na śląsku i mają wynajęte mieszkanie. nic im nie zapewniałam- żywili sie sami, nawet wode sobie wozili- mam studnie- woda co prawda zdatna do picia ale niezbyt dobra w smaku

    kupowalam tylko na wieche- obowiazkowo trzeba z nimi opic...
    i tu ostrzegam...nie kazdy to przetrzyma

    Ula

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem piękna ekipe "highlanderów"
    Tydzień pili i ogniska palili,tańcząc przy tym i spiewając.
    Wszystko co nadawało sie do spalenia na placu budowy spalili,myslałem że i do krokwi sie dobiora,ale zostawili
    Później tydzień sie szukali,a jak w końcu sie "odnaleźli" to przez tydzień dach zrobili,nie moge powiedzieć,pikny,jak zyletka
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mwg

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ulik
    witam

    moj domek wybudowala ekipa gorali
    pieknie wybudowali, w zasadzie robili wszystko, murowali, robili dach, ocieplali, kafelkowali, malowali

    nie wiem jak bedzie pracowac inna ekipa...ale za moimi to ciezko bylo nadazyc
    pracowali szybko i solidnie- zaczelam 10-tego wrzesnia i gdyby nie to, ze czekam na schody i parkiet to moglabym juz mieszkac

    pozdrawiam
    ula
    Bardzo prosze o namiar na tš ekipę. Ja zaczynam budowę (też na Œlšsku )zaraz jak stopnieje œnieg i szukam ekipy.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję

  7. #7

    Domyślnie

    prosze bardzo
    poszla na priv

  8. #8

    Domyślnie

    Pytanie do Ulik czy oni tylko na Śląsku budują - chcę zacząć koło Rajczy - a jestem z Chorzowa
    Pzdr teekaa

  9. #9

    Domyślnie

    przykro mi ale tylko na slasku... i to nie na calym

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eskas7

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    hej
    Ulik,bardzo proszę o namiar naTwoją ekipę.A jak wycenili swoją robotę?
    pozdrawiam
    sylwek

  11. #11

    Domyślnie

    Ulik, ja też bardzo proszę o namiar na tę ekipę.
    Co z tego będzie...?

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Darkoo

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Poprosze tez o ekipe z gór mam do wybudowania dach na budynku zamieszkałym

  13. #13

    Domyślnie

    UWAGA TO NIE ŻART
    Poszukuję ekipy cieśli, która pomogłaby mi zbudować wieżę oblężniczą przy zamku, może też fragment hurdycji, a przy tym wszystkim umieli by opowiadać wycieczkom młodzieżowym na czym polega praca cieśli,- „zacios, jaskółczy ogon itd.”
    Dzięki za pomoc

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Uwaga na górali.
    Dzielą się na "górali" i górali.
    Ci pierwsi jadą budować ceprom - jak mi powiedzieli - po to żeby zarobić, bo za tanie pieniądze budują swoim.
    A tak naprawdę też miałem górali.
    Pracowici, pijący i nie do końca fachowcy.

  15. #15

    Domyślnie

    Poprawiam po Ukraincach , Polakach , Niemcach ( nawet wiezby komputerowo zrobione ) i po goralach niestety tez , chcialoby sie powiedziec , ze pochodzenie czlowieka nie ma znaczenia , a jednak ma - kazda z tych grup popelnia innego typu bledy.

  16. #16

    Domyślnie

    witam serdecznie!!!
    Pilnie poszukuje ekipe budowlana,a duzo dobrych słow słyszałam o ekipie górali, dlatego tez bardzo prosze o jakies namiary????
    Dziekuje bardzo i pozdrawiam

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie TYLKO GÓRALE !!!

    Dom nimal 200-letni, przegniłe murłaty i dach pod obciążeniem marsylska cementową.
    3 firmy z sążnistymi referencjami oglądające problem, jednogłośnie strwierdziły, że dach najpierw nalezy rozebrać, krokwie zdemontować i murłatę..wymienić.
    "Wypożyczeni" z PKZ-etów mistrzowie siekiery, przyszli, rzucili okiem na skos trzcinowo-wapienny, na sypiącą się z podpór próchnicę, na resztki zmurszałej murłaty...i zażądali napoju..hmmm...na rozgrzewkę. Siekiery poszły w ruch, a gładkość obrobionego ręcznie drewna, była wprost niewiarygodna.
    Potem bez rozbierania czegokolwiek wywalili mursz, zdrowe drzewo oczyścili, wstawili na zakładkę nowy kawał, skalmrowali poniemieckimi gigantycznymi klamrami, dali nowe podpory...i gwarancję na kolejne 100 lat. I tak faktycznie było. Nawet rysy na nowych tynkach nie ma!
    Do dziś błogosławię Antosia, Józia i Tadeusza, który dał namiar na PRAWDZIWYCH MISTRZÓW CIESIELKI .

  18. #18

    Domyślnie Co na temat górali.

    Mój dom wybudowały w dużym zakresie ekipy górali. Nie dam nic złego powiedzieć o ludziach. Mentalność , czy charaktery, jak każdego człowieka mogły być różne, ale sumarycznie ekipy górali zdecydowanie odstawały od moich "rodzimych",mazowieckich i to zdecydowanie i wyłącznie na duży plus.

  19. #19

    Domyślnie Górale budują solidnie

    Od lat nadzoruję budowy domów . Odbierałem domy różnych ekip z całego kraju i ze wschodu. Najlepiej wypadają górale . Konstrukcja budyków jest naprawdę solidna. Sciany są pionowe . Uwaga: zdarzają się nizinni "górale" nie polecam. W 2004 roku ekipa górali w warszawie postawiła dom 3 kondygnacje w stanie surowum /skomplikowany / z przykryciem dachówką szybko i solidnie. Bez uwag . Inwestor też był zadowolony. Wiosną i latem 2005 z inwestorem zmieniliśmy kilka brygad/ jak nie pijaki to partacze/. W sierpniu na budowę wrócili górale od stanu surowego. Na święta inwestor się wprowadził.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    A z jakiej częsci gór jest ta firma, bo znalazłam tylko taką w radomiu, a to raczej mało górzysta okolica..
    Współczuję Ci Madguś z całego serca!
    Do takich partaczy to powinno się (....- tu groźba karalna).
    A "mój majster Góral ze Skawy, Antoś tak mawiał, gdy rozdziawiałam gębę widząc przecyzję posługiwania się przez górali siekierami :" nie chciało się ucyć za młodu w szkole, Burkowi do budy książki się wrzucało, to teraz Burek mądry sobie leży, a ja z siekierą zap...ylam po caluśkiej Polsce"
    A tak w temacie górali budowlańców, to na Podhalu dzieli się budowniczych na tych pseudo i na "Prowdziwych góroli z drugiej strony Dunajco". Bierze się , oczywiście tylko tych z górskiej strony Dunajco!!!

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony