dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: sadzawka

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuzaK

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    9

    Domyślnie sadzawka

    chcę zbudować sadzawkę w ogrodzie o głębokości max.10 cm. dno i brzegi chcę zasypać żwirkiem. myślę że sadzawka z betonu będzie optymalna nie wiem jednak czy musi mieć jakieś zbrojenie. proszę o doradztwo w kwestii konstrukcyjnej.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Obawiam się, że przy tej głębokości życie biologiczne ograniczy się do korzucha glonów.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Przy tej głębokości lepsza, tańsza i mniej pracochłonna jest specjalna folia do oczek wodnych, a jeśli ma być betonowe i nie pękać to siatkobeton.

    Według tego co wyczytałem i dokumałem.

    Siatkobeton robimy z dwóch lub lepiej trzech warstw siatki Rabitza zatopionej w betonie. Beton robimy z cementu hutniczego CEM III/32,5 normalnie wiążącego) w proporcjach cement - piasek - woda - plastyfikator wodouszczelniający: 1 - 3 - 0,5 - 0,01). Jako plastyfikator wodouszczelniajacy mozna użyć HYDROFLUX DPP. Następnie dla poprawy wodoszczelności "malujemy/smarujemy" to dodatkowo środkiem uszczelniającym np. CERESIT C65 lub HYDROSTOP lub XYPEX. Brzegi powinny być pod kątem, żeby zamarzający lód mógł się "wyślizgnąć" do góry nie rozsadzająć brzegów.

    Żeby sadzawka się nie zagloniła musi być obsadzona dużą ilością roślin wodnych. Ponadto woda musi być natleniona i w ciągłym ruchu. Przydałby się więc pompka z filtrem i jakaś kaskada lub fontanna. Temat dość szeroki. Więcej informacji znajdziesz na innych forach.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony