dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 107
  1. #41

    Domyślnie

    Oj tak, w tym roku wiosna szybko nadchodzi. U mnie też lada dzień zakwitną przebiśniegi, przebiły się żonkile, hiacynty, tulipany mają już ładne kilka cm. Na różach też już są pączki. U sąsiadów kwitnie pięknie jakiś krzak podobny do forsycji (żółte, pardzo podobne kwiatki), ale łodygi tego krzaka są zielone. Wie ktoś może co to za roślina?
    I mam jeszcze pytanie, czy taka przyspieszona wiosna ma wpływ na termin przycinania drzewek? Muszę tej wiosny przyciąć katalpę, czy marzec będzie odpowiednią porą?
    Pozdrawiam

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ninus
    Oj tak, w tym roku wiosna szybko nadchodzi. U mnie też lada dzień zakwitną przebiśniegi, przebiły się żonkile, hiacynty, tulipany mają już ładne kilka cm. Na różach też już są pączki. U sąsiadów kwitnie pięknie jakiś krzak podobny do forsycji (żółte, pardzo podobne kwiatki), ale łodygi tego krzaka są zielone. Wie ktoś może co to za roślina?
    I mam jeszcze pytanie, czy taka przyspieszona wiosna ma wpływ na termin przycinania drzewek? Muszę tej wiosny przyciąć katalpę, czy marzec będzie odpowiednią porą?
    Pozdrawiam
    ad1) pewnie jaśmin nagokwiatowy/Jasminum nudiflorum
    ad2) katalpa jest bardzo wrażliwa na przymrozki, możesz ciąć ale warto trzymac na podorędziu otulinę i założyć ją, gdy wrócą przymrozki
    Ech, Ty Szczęsciaro z Ciepłych Krain
    Ja dziś troszkę zgrabiłam z grządek rozmarzniete liście, reszta przyklejona jeszcze - została.
    Ale...śniegu już prawie nie widać !
    Cieplutko - hanka

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ninus
    U sąsiadów kwitnie pięknie jakiś krzak podobny do forsycji (żółte, pardzo podobne kwiatki), ale łodygi tego krzaka są zielone. Wie ktoś może co to za roślina?

    Hania ma rację, to jaśmin nagokwiatowy (Jasminum nudiflorum) na zdjęciu mój osobisty, teraz właśnie pięęęęęęknie kwitnie
    pozdrawiam ciepłolubnych
    Pozdrawiam Duśka

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Ech, Duśka, Duśka
    U nas to tego, nawet w kwiaciarniach nie sprzedają
    A u Ciebie, czyli u sąsiadów, naprawdę w ogrodzie rośnie ?
    Cieplutko - hanka

  5. #45

    Domyślnie

    Ooooo dokładnie o ten krzak mi chodziło! Jutro zrobię fotkę tego "sąsiadowego", prześłicznie obsypany kwiatami. Chyba sobie takiego sprawię
    Dzięki za radę odnośnie katalpy
    Pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Obiecana fotka "sąsiadowego" krzaka:


    Cudo! Najbardziej cieszą mnie takie pierwsze kwiatki po zimie, teraz przynajmniej wiem, o co w sklepie pytać

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Przepiękny !
    Aż milej się zrobiło po dzisiejszej nocy (-10C) i znów wszystko zamarznięte i lód na brzegach rzeki, ku uciesze kąpiących się psów
    A moim strapieniu.
    Rano przyszły pocztą, kłacza i cebule lilii, ziemia tak zmarznieta, że nawet ostrą sztychówką nie dała się wzruszyć, więc musiałam kupić w ogrodniczym worek ziemi i posadzić te nieszczęscia w doniczkach
    Cieplutko - hanka

  8. #48

    Domyślnie

    Ja czekam z zakupem cebulek i kłączy do marca, żeby je bezpiecznie już w ziemi posadzić No i w tym roku planuję już obsadzić do końca ogród, doczekać się już nie mogę wizyt w ogrodniczym W zeszłym roku mąż się ze mnie śmiał, że się w kreta zamienię jak tak będę ciągle ryć w ziemi
    Pozdrawiam wszystkich ryjących

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Chapeau bas, przed Mirkiem.
    Spełniają się Jego najgorsze przepowiednie.
    Po ociepleniu, ostry mróz bez śniegu, zielona trawa zmrożona, chrupie pod stopami, Rh. w rurkach. W dzień znów, pełne słońce i dodatnie temperatury, a w nocy - tęgie ochłodzenie...Co się rozhartowało, odchoruje lub padnie.
    W marcu, jak w garncu? Przecież to luty....
    Cieplutko - hanka

  10. #50

    Domyślnie

    Łoooo matko, wygląda na to, że zima rzeczywiście wraca Nie mogła sobie wybrać lepszego momentu, w przyszłym tygodniu wyjezdzam i nie będzie mnie do marca Ogrodem oczywiście nie będzie miał się kto zająć Tak sobie wykombinowałam, że przed wyjazdem poobkładam na wszelki wypadek to co delikatniejsze gałązkami świerkowymi, bo mam jeszcze lekko zmarniałą już choinkę ze świąt - ale grunt, że się jeszcze nie posypała. Jak mi tulipany szlag trafi, to się chyba wścieknę...

  11. #51

    Domyślnie

    O tej porze nie ma powodu do paniki, nawet jak będzie minus 15 stopni.
    Dobrze, że zima wraca teraz a nie np. za 3 tygodnie.
    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  12. #52

    Domyślnie

    Pinus, no trochę mnie uspokoiłeś A może ta zima przejdzie jakoś bokiem.... ehhh marzenia
    Pozdrawiam

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Nie bokiem, tylko wschodem..
    Pinusa zahaczy

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Nie bokiem, tylko wschodem..
    Pinusa zahaczy
    A jakoś za bardzo mnie to nie martwi
    Trzeba będzie (ewentualnie) przygotować więcej materiału
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Byłam dziś w Auchan bo kredki dla dziecka do szkoły.... no i kupiłam kilka host kredki na szczęście też Hosty mocno podpędzone, pewnie w cieple trzymali, mają już kilkucentymetrowe kiełki. Ja mieszkam w ciepłym rejonie, na weekend zapowiadali 15 stopi, ale sadzić je już, czy jakoś w domu przetrzymać? i jak?

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Do końca marca trwa kalendarzowa zima
    Jeśli jesteś pewna braku mrozów, to możesz je posadzic w ogrodzie i przygotowac włókninę do ocieplenia/ cieniowania w razie konieczności.
    Jeśli nie musisz wysadzać, zostaw te podpędzone , liściaste w chłodnej, jasnej piwnicy aż do czasu, kiedy ustabilizuje się pogoda.
    Teraz są rozhartowane, a to raczej nie wróży im przeżycia przymrozków ( jesli nadejdą)
    Cieplutko - hanka

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Piwnica jest, owszem chłodna, ale nie jasna garaż też ciemny... Lepsza zimna, ciemna piwnica czy jasny wiatrołap +15?

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Jasny wiatrołap.
    Funkie mają liście, więc wznowiły wegetację, czyli muszą mieć światło do fotosyntezy
    Cieplutko - hanka

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Dzięki Hanka, stoją w wiatrołapie w oczekiwaniu na ciepełko na dworze. Teraz jest u nas jakieś 8 stopni...

  20. #60

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony