dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie brzozy samosiejki

    Mam na dzialce kilkanascie malych brzozek samosieje (okolo 170 cm wysokie), srednica pnia okolo 4 cm, jak okrslic ich wiek? do 5 lat nie trzeba nigdzie zglaszac ich wyciecia, ale skad wiedziec jak one dlugo tam rosna?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Trzyletnia siewka dorasta do 1,5 m. Jeśli musisz wyciąć załóż że mają 4 lata i 5 m-cy i wytnij. Ale może warto zostawić i wkomponować w ogród?

  3. #3

    Domyślnie

    Brzozowy lasek ! musisz wycinać ? a co posadzisz ? tuje ?

  4. #4

    Domyślnie

    no wlasnie musze, bo mi koliduja z postawieniem domu. moze nie wszystkie, ale wiekszasc, ysle, zeby kilka przesadzic w inne miejsca.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć ładny ogód to wycinaj póki czas. Potem nie pozbierasz się z grabieniem tych małych brzozowych listków z całego ogrodu. Jest przecież tyle fajnych drzewek ozdobnych, zimozielonych, ale też liściastych, które nie są tak upierdliwe jesienią.
    pozdro K

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Najmniejszy opad liści zaobserwowałem w supermarketach- tam są różniste drzewka plastikowe

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Najmniejszy opad liści zaobserwowałem w supermarketach- tam są różniste drzewka plastikowe

    Iglaste też. Przetrzymają każdą suszę i mróz

  8. #8

    Domyślnie

    sekatorem wolno ciapać! ja mam najlepszy. jak brzoza to biore te 10 cm. Nie wolno ścinać drzew !
    Przycinać wolno!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kadra
    Jak chcesz mieć ładny ogód to wycinaj póki czas. Potem nie pozbierasz się z grabieniem tych małych brzozowych listków z całego ogrodu. Jest przecież tyle fajnych drzewek ozdobnych, zimozielonych, ale też liściastych, które nie są tak upierdliwe jesienią.
    pozdro K
    A ja bede sadzic brzozy bo chce miec ladny ogrod - brzozy sa piekne
    renjul

  10. #10

    Domyślnie

    Ostrożnie z tym przycinaniem, zniszczenie spowodowane niewłaściwą pielęgnacją terenów zieleni, zadrzewień, drzew lub krzewów, też zagrożone jest karą.

  11. #11

    Domyślnie

    No wiedziałam, że się narażę tymi brzózkami...
    Ale to z doświadczenia. Kupiłam działkę, która byłą właściwie polem niużytkowanym od kilku lat, wiec wysiały się na nim samosiejki właśnie. Byłam przeszczęśliwa, doglądałam każdej, w trakcie budowy pilnowałam budowlańców, żeby nie niszczyli, co się dało to przesadzałam pod płot... bo przecież brzózki to takie piękne drzewa .... a teraz co roku jak przychodzi mi zbierać, co ja mowię - wydrapywać z trawy te p... małe listeczki - jesienią i jeszcze wiosną... Brzozy są piękne - w lesie!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kadra
    a teraz co roku jak przychodzi mi zbierać, co ja mowię - wydrapywać z trawy te p... małe listeczki - jesienią i jeszcze wiosną... Brzozy są piękne - w lesie!
    proponuję kupić odkurzacz do liści i po klopocie
    Natka

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kadra
    Jest przecież tyle fajnych drzewek ozdobnych, zimozielonych, ale też liściastych, które nie są tak upierdliwe jesienią.
    pozdro K
    A czy może ktos poradzić jakie drzewka sa ładne i nie upierdliwe? podobają mi się brzozy, ale mam ciut za małą działkę

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie Plant Pol radzi :

    Rośliny polecane do ogrodu:
    - Abies koreana (jodła koreańska)
    Dosyć wolno rosnące drzewo (po 10 latach 1,5 m.), pokrój szerokostożkowy. Igły krótkie, z wierzchniej strony zielone i błyszczące, od spodu białawe, szyszki długości 4-7cm koloru niebiesko-fioletowego. Preferuje gleby żyzne i wilgotne, może rosnąć na stanowiskach słonecznych i pół słonecznych. Idealna do małych ogródków przydomowych.
    - Picea glauca Laurin ( świerk biały odmiana Laurin )
    Miniaturka znanej odmiany Conica, jedna z najwolniej rosnących odmian świerka białego, ( po 10 latach 0,5 m. ) Pokrój wąskostożkowy, igły ciemno zielone delikatne. Odmiana o niewielkich wymaganiach glebowych. Idealna na skalniaki.
    - Picea omorica (świerk serbski)
    Odmiana szybkorosnąca (po 10 latach 2,5 m. ) Korona wąska strzelista, gałęzie przewisają się w dół. Igły dwubarwne z wieszchu ciemnozielone, od spodu niebieskozielone. Wymagania glebowe niewielkie. Polecany do nasadzeń pojedynczych oraz na nieformowane żywopłoty.
    - Picea pungens Glauca Globosa (świerk srebrny Glauca Globosa)
    Odmiana szczepiona, karłowa pokrój szerokostożkowy półkulisty. Wzrost powolny ( po 10 latach 1m), pędy krótkie , sztywne igły srebrzystoniebieskie . Wymagania glebowe niewielkie.
    - Pinus mugo Pumilio (sosna górska Pumilio)
    Niski, szeroki krzew o wzroście powolnym ( po 10 latach 0,5m), Pędy nisko rozłożone nad ziemią, igły ciemnozielone, krótkie. Wymagania glebowe bardzo małe. Polecana do grup roślinnych, do uprawy w pojemnikach oraz jako umocnienie skarp.
    - Tsuga canadensis (choina kanadyjska)
    Drzewo pokroju szerokostożkowatego. Wzrost dosyć szybki (po 10 latach 2m. ) Igły kródkie ciemnozielone, pędy lekko przewisające, cienkie. Wymagania glebowe niewielkie. Polecana do nasadzeń pojedynczych oraz na cięte żywopłoty.
    - Betula pendula Purpurea (brzoza brodawkowata Purpurea)
    Drzewo średniej wielkości, o wąskiej koronie. (po 10 latach 3-4 m.) Kora na młodych pędach czerwonobrązowa. Liście ciemnoczerwone, później jasnoszare, jesienią brązowoczerwone. Wymagania glebowe niewielkie. Polecana do nasadzeń pojedynczych lub w grupach.
    - Malus Royalty (jabłoń Royalty)
    Drzewo powoli rosnące zwarte nisko rozgałęzione o stożkowatej koronie. Wzrost powolny (po 10 latach 2-3 m. ). Liście koloru róbinowoczerwonego, błyszczące. Kwiaty ciemnoczerwone bardzo liczne pojawiające się przed rozwojem liści. Odmiana wymaga gleb żyznych, umiarkowanie wilgotnych. Polecana do małych ogrodów oraz zieleni osiedlowej.
    - Acer palmatum Atropurpureum (klon palmowy Atropurpureum)
    Niewielkie drzewko dorastające do 3 m wysokości. Liście ciemnoczerwone powcinane, wachlarzowate. Preferuje stanowiska osłonięte i słoneczne.

  15. #15

    Domyślnie

    pytanie było o wiek brzózek, ale jeżeli tych drzewek nie ma zaznaczonych na mapie to mozna ciąć, nikt nie powinien się przyczepić bo są to drzewa nie objęte ewidencją

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kangoo
    pytanie było o wiek brzózek, ale jeżeli tych drzewek nie ma zaznaczonych na mapie to mozna ciąć, nikt nie powinien się przyczepić bo są to drzewa nie objęte ewidencją
    NIEPRAWDA

  17. #17

    Domyślnie

    Skoro nieprawda, to dlaczego wszyscy tak robią i dlaczego nikt ich nie karze ??? Ja sam nie ruszałem większych brzóz (mam ich trochę na działce), ale gdybym chciał je ciachnąć, a potem bym sobie je spalił w kominku i nie byłoby po nich śladu, to jak mi ktoś udowodni że coś tam rosło i na jakiej podstawie wymierzą mi karę ???

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Nie wszyscy tak robią, tak jak nie wszyscy:
    - wyrzucają śmieci do lasu
    - wylewają szambo do nieczynnej studni
    - wywalają eternit z dachu na drogę gruntową
    - wyrzucają peta przez okno z samochodu itd,itp
    Ale niektórzy tak robią.
    A o zasadach wycinki drzew pisałem już kilka razy.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Nie wszyscy tak robią, tak jak nie wszyscy:
    - wyrzucają śmieci do lasu
    - wylewają szambo do nieczynnej studni
    - wywalają eternit z dachu na drogę gruntową
    - wyrzucają peta przez okno z samochodu itd,itp
    Ale niektórzy tak robią.
    A o zasadach wycinki drzew pisałem już kilka razy.
    Nie czepiam się, tak tylko rzuciło mi się w oczy, że większość tych, których znam (widuję na codzień), czy tez większość mieszkańców wsi tak właśnie robi. Może mieszkałem w złej okolicy, dobrze że teraz mieszkam w porzadnej . Aha, i wcale nie robię tych rzeczy o których pisałeś ...

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Nawet nie podejrzewałem.
    To tylko do słowa 'wszyscy'

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony