dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Grubośc ściany fundamentowej

    Jaka macie grubosc sciany fundamentowej? Mam niescislosc w projekcie i musze to wyjasnic u architekta ale do tego czasu chcialbym zapytac jaka szerokosc jest u Was. Sciana fundamentowa pod sciane 2W- Porotherm 30 + ocieplenie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    25 cm
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a jakiego typu masz nieścisłość?
    25 cm wystarczy spokojnie, można nadwiesić bloczek 30 cm nad bloczkiem 25 , jak jest fundament z bloczków , to grubość ściany wychodzi albo 25 cm, albo 38 cm , z tym że 25 jest ekonomiczniejsza , bo bloczek kładziony po długości.

  4. #4

    Domyślnie

    Ale ściany lane z betonu czy wymurowane z "kanoldów"? Standard to 24cm bloczek M-6 (24*38*12cm) lub 38 ten sam bloczek ale kładziony w "poprzek".
    A moze Ci chodzi o szerokość ław fundamentowych a nie ścian?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam 25 cm z "kanoldów" a ściany zewnętrzne 36,5 cm - nie martwię się o moment zginający bo (wg. mnie) grunt to dobrze wykonać górny wieniec. To co wystaje (11,5 cm) traktuję jako ocieplenie (tak by zresztą wyszło, gdybym ocieplał mur 24 cm). Na ściany daję BK odm. 400 i ten dodatkowy ciężar nie powinien zaszkodzić (widziałem już nadwieszony w ten sposób POROTHERM 38, a on ma przecież większą gęstość). Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Ściana zewnętrzna 30 cm i fundamentowa też 30 cm, ława 50 cm
    ściana wewnętrzna 25 cm i fundamentowa też 25 cm, ława 60 cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony