dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Mieszkanie 80m2 w kamienicy na poddaszu - jako ogrzać?

    Przede wszystkim chciałam się przywitać
    No i również prosić o radę.

    Jestem w trakcie kupowania mieszkania w kaminicy na poddaszu. Mieszkanie ma 80m2 i wszytko juz mamy mniej wiecej przemyslane, ale co do ogrzewania nie możemy dojść do porozumienia. Gaz odpada, zostaje ogrzewanie elektryczne i koza w salonie do ewentualnego dogrzania i tak "dekoracyjnie".
    Pierwsza myśl to były piece akumulacyjne, ale czy to dobry wybór? Może jest jakaś lepsza alternatywa? Będę wdzięczna za każda radę...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Pompa ciepła i podłogówka lub klimakonwektory

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam,
    ja również jak przedmówca zwróciłbym uwagę na pompę ciepła powietrze woda - tania, cicha, wygodna, bezobsługowa i ekonomiczna w użytkowaniu.
    Polecałbym jednak kontakt ze specjalistą, który oglądnie mieszkanie i oceni ewentualne warunki i możliwości do montażu - zachęcam do kontaktu z partnerami branzowymi firmy Viessmann, którzy chętnie i bez zobowiązań przyjadą i doradzą w kwestii doboru systemu grzewczego i nie tylko - zobacz co jeszcze mogą Ci zaoferować - TUTAJ.

    W razie pytań i wątpliwości pozostaję do dyspozycji!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4

    Domyślnie

    czemu nie gaz ? jak nie gaz to moim zdaniem pellet

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek21 Zobacz post
    czemu nie gaz ? jak nie gaz to moim zdaniem pellet
    Mieszkanie na poddaszu kamienicy i proponujesz pellet? To chyba nie jest zbyt komfortowe rozwiązanie....
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6

    Domyślnie

    na pewno lepsze niż węgiel' drewno sypiesz raz na tydzień i pa..
    nie każda kamienica ma 5 pięter moja ma 2 ...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek21 Zobacz post
    na pewno lepsze niż węgiel' drewno sypiesz raz na tydzień i pa..
    nie każda kamienica ma 5 pięter moja ma 2 ...
    Wszystko rozumiem, ale przyznasz, że jednak trzeba myslec o tym paliwie, kocioł zajmuje dość dużo miejsca, może nie wyglądać to zbyt atrakcyjnie....
    Są wygodniejsze sposoby na ogrzewanie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darek.ch

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-660
    Posty
    5

    Domyślnie

    witajcie, gazu nie polecam, sam używałem piecyka naftowego... to, że czuć woń gazu to tam jeszcze, ale dodatkowo strasznie brała mi wilgoć w mieszkaniu przez gaz.
    Od dwóch lat używam grzejnika atlantic https://wentsystem.com/pl/grzejnik-e...z-wtyczki.html , jest tani i wbrew pozorom mało zużywa prądu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony