dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3276

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Witam wszystkich, przeczytałem sporą część tego wątku i trochę końcówki to nie jest łatwo Od tygodnia również mam piec KWPR 25kw, sterownik ecomax R1, na początku nic nie rozumiałem bo w moich instrukcjach nic nie było o parametrach o których piszecie czyli (U,d, B). Przez pierwsze 3 dni myślałem, że się załamię zjadało mi przy takiej pogodzie worek na dzień i spieków i nie dopałów tak, że przesypywało ruszt i cały szufladę na popiół. Potem podzowniłem trochę do ELektrometu czytałem instrukcje z 5 razy i już co raz wiec rozumiem
    Spalanie się poprawiało w domu miałem 19 stopnie ale ja chciałem mieć tylko 12-13 byli wykańczać pracę bo nie mieszkam jeszcze tam. Wszystko sie zmieniło odkąd udało mi się termostat uruchomić. To znaczy termostat miałem cały czas ale piec go nie wykrywał i okazało się że w piecu w ustawieniach serwisowych trzeba wykryć ten termostat. Wieć przez ostatnie 3 dni zbijam temperaturę stoponiowo i mam aktualnie 13 stopni w przez dni podejrzewam na oko że worka mi nie spaliło. Piec chodzi 2-3 cykle w podtrzymaniu czyli około 50 min potem dogrzewa i tak w kółko. Według mnie ważne jest również ustawienie aby pompy załączały się co jakiś czas i puściły coś na obieg zabezpiczenie przed zagotowaniem. Ja mam ustawione że co 5min pompy pracują 30 sek. Cały czas pracuję aby spalanie w pracy polepszyć bo robię różne testy a spieki mam dużo mniej ale są w jaka radość w końcu jak popiołu i buło trochę, to pewnie z trybu podtrzymanie. Atkualnie kupuję kilka termometrów opaskowych aby mierzyć temperturę powrotu i jeszcze parę inncyh rzecyz
    Krótko o mojej instalacji mam 3 grzejniki, aktualnie jedna drabinka i 80m podłogówki, nie mam 4di i 3d ale mam wymiennik płytowy, aktualnie podłgoówka skęcona przy pomie na 1 wcześniej było na 3. Dom docieplony 15 aktualnie wykańczam ocieplenie stropu wełna 27cm.
    Według mnie również ważne są 3 parametryczas podawanie, przerwy i nadmuch.
    Ja dzisiaj zmieniałem i nie pamiętam ale wiem, że cykl zmniejszyłem o połowę i chcę zobaczyć co sie będzie działo jak będe podawał mnie ale cześciej. Nadmuch 30%. Wazne jest też dobranie paraemetru podtrzymania dzisiaj zmienjszyłem że co 15 min ma podać nową porcję i dodatowe 2s nadmuch działać w ndazorze, być może uda mi się dłużej do trzymać na podtrzymaniu.
    |Ustawione mam również że jak termostat zadziała to tem. pieca ma spadać o 5stopni czyli 60 na piecu a jak w domu mam odpowiednią tempearaturę to zniża o 5 sopni czyli do 55, dzisiaj zrobiłem mały test i zwiekszyłem tempearaturę na termostacie piec miał 54 i musiał dogrzać do 60 i niestety szybko mu się nie udało stąd uważem że mam problemy w trybie praca (aktualnie 8 sek, podaje i 60 przerwy). Cieszy mnie że w podtrzymaniu długo pracuje co wynika na pewno z tego, że pompy nie pracują cały czas i ciepło się akumuluje. Bedę próbował dalej cały czas różnych nastawień aby z rok na zimę być już dobry w tym piecu

    ------
    przeczytałem swój post i zgóry sory za błędy
    chciałem jeszcze napisać że palę węglem z tani opał wysokoenergetyczny i według mnie jest straszny, spieków dużo i worki tak może że aż leci z nich czasem. Aktuanie węgiel przesypuję z jednego worka do taczki i po dniu wewntuallnie do zbiornika, dzisiaj w taczce miale 1cm wody. Palil ktoś tym gównem już i co o nim sądzicie?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez czerwinek ; 27-11-2012 o 22:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony