dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 160 z 164
Pokaż wyniki od 3.181 do 3.200 z 3276
  1. #3181
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosik71 Zobacz post
    Rozumiem, że mam odkręcić 4 śruby do mocowania silnika ze ślimakiem do obudowy i wyjąć ślimak i popatrzeć. Z mechaniką sobie poradzę ale jak wygląda taki nadpalony slimak ? Będę wiedział, że jest do bani ? Nie bardzo wiem, co tam ma się nadpalać - końcówka ? Pamiętam pierwszej zimy, też kupowałem pieklorza ( ale w tedy tylko tak z doskoku - nie mieszkałem jeszcze) i było podobnie. Ale później z Chwałowicami kupowanymi w lecie było całkiem dobrze. Krótko : na co patrzeć na tym ślimaku ? Wszystkim bardzo dziękuję za rady. Dopale zasobnik i będę kręcił śruby. Jeszcze jedno : jezeli będzie źle to ślimak mam kupować w Elektromecie czy to jest jeden rozmiar dla ślimaków ? Kosik
    Węgiel musisz dopalić lub wybrać. Ślimak będzie "chudszy" bliżej palnika, a powinien być na całej długości, jednakowej grubości. Rym.
    Ja kupowałem w Elektromecie, bez problemu.

  2. #3182

    Domyślnie

    Witam,
    czy któryś z użytkowników wymieniał może sterownik pieca R501. Pytam, bo chyba mi padł,tzn napięcie do niego mi podaje, ale dalej niestety żadnych napięć, nawet na wyświetlaczu. Bezpieczniki też ok. CWU sobie grzałem a tu przychodzę do kotłowni a tu cisza. Pytam o koszt takiego sterownika, to mnie najbardziej interesuje i czy ktoś to sobie sam robił (bo to żadna filozofia) czy trzeba chłopa z uprawnieniami.
    Pozdrawiam

  3. #3183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Węgiel musisz dopalić lub wybrać. Ślimak będzie "chudszy" bliżej palnika, a powinien być na całej długości, jednakowej grubości. Rym.
    Ja kupowałem w Elektromecie, bez problemu.
    Witam,
    ja miałem nadgryziony w środkowej części, reguły nie ma. 5 lat mi wytrzymał. Można go też kupić w sklepach instalacyjnych, ja tam kupiłem.

  4. #3184

    Domyślnie

    Witam, ma problem z silnikiem do ślimaka, niby działa ale tak jakby go coś blokowało i wentylator zwalnia no i nie kręci wałkiem który napędza ślimak. Czy ktoś z was spotkał się może z takim problemem? Można się za to zabrać samemu czy lepiej oddać to fachowcom ? Może jakieś sprawdzone firmy na Śląsku??

  5. #3185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    sprawdzić kondensatory wymienić samemu jak padły
    koszta niewielkie rzędu 15zł /sztuka i chwila zabawy ze śrubokrętem
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  6. #3186

    Domyślnie

    Niestety kondensator nic nie pomógł. Ma ktoś jakieś namiary na firmę która coś takiego naprawia? Firma która wyprodukowała motoreduktor niestety nie naprawia tylko wymienia. Koszt? Ok. 680zł.

  7. #3187

    Domyślnie

    Próbowałeś wykręcić i sprawdzić bez ślimaka. Może coś zablokowało ślimaka po prosu mechanicznie. Wtedy trochu grzebania ale wyciągasz przyczynę i grzejesz dalej.

  8. #3188

    Domyślnie

    Tak, nawet luzem nie działa... tzn kręcie się ale bardzo bardzo wolno, słyszałem że można ponoć silnik rozebrać z reduktorem ale w moim przypadku chyba się coś przyblokowało... znalazłem firmę która przekazała mi że nie opłaca się tego naprawiać bo za ok 300zł można dostać nowy reduktor.

  9. #3189

    Domyślnie

    ADAMOJO za 300 zł silnik z reduktorem? czy do starego silnika reduktor?
    Jak komplet, to ja bym do darł na siłę - od mega kluczy, żabek itp. po szlifierkę. Jak nie siłą to - młotkiem! I tak nie ma nic do stracenia. Jeżeli silnik się kręci (jest sprawny) to tam są tylko łożyska, simmeringi i zębatki... zębatki by nie siadły, a już na pewno nie z dnia na dzień, więc przypuszczalnie łożysko się posypało... Koszt naprawy w takim wypadku do 30 zł (z simmeringiem). No chyba że jakaś ośka nie wytrzymała... Ale i tu dobry zakład tokarski chyba sobie poradzi. Byle przed zimą!


    A firmy - nie jedna tak powie żeby tylko sprzedać nówkę sztukę...

  10. #3190

    Domyślnie

    Nie, do starego silnika dopasowują reduktor. Ok ten gośc też mi powiedział że łożyska to może być koszt ok 50-60zł + robota, o ile to będzie tylko to... a co naprawy to chętnie dałbym to komuś do przejrzenia, ale gdzie nie zapukam to wszyscy mnie odsyłają z kwitkiem. Dziwi mnie tylko firma która sprzedaje to razem z piecem że nie naprawiają takich rzeczy, gdyby to było na gwarancji to oczywiście z miłą chęcią...a po gwarancji mają człowieka w d...

  11. #3191

    Domyślnie

    No serwisy niestety nie bawia sie w naprawy tanim kosztem, tylko "profesionalnie" wymieniaja kompletne moduly... Tak jest wszedzie - ostatnio chcieli mi w firmie wymienic modul sterowania wozkiem widlowym za 1300zl, a skoro nie dzialal to go rozebralem, wyczyscilem i zaoszczedzilem 100% tej kasy... 30min roboty.

    Ja bym uderzal do rozgarnietych mechanikow samochodowych...

  12. #3192
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ziutekt
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Kłobuck k/Częstochowy
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam Wszystkich "szczęśliwych" posiadaczy Elektromet 25 kw, puki co jestem w kotłowni

  13. #3193
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dertyh

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-499
    Posty
    1

    Domyślnie

    Posiadam kocioł Elektromet ECO-KWP 25kW ze sterownikiem R501, ogrzewa dom 250m2, dobrze ocieplony.
    Moje pytanie dotyczy sprawności tego pieca przy obniżonej mocy.
    Producent podaje, że przy mocy nominalnej (parametr d=30) piec ma sprawność 86%.
    Czy jeśli obniżam parametr d a tym samym moc pieca czy sprawność pozostaje na tym samym poziomie, obniża się, rośnie?
    Co jest zatem korzystniejsze: eksploatacja pieca z mocą nominalną, co powoduje, że przy malym zapotrzebowaniu na ciepło piec pracuje przez większość czasu na podtrzymaniu - ładuje CWU, CO, pomieszczenia są nagrzane do temp ustawionej na termostacie pokojowym, temp na piecu też nie przekracza wartości zadanej. Czy też lepiej obniżać moc pieca tak aby kocioł pracował bez długich przerw.

  14. #3194

    Domyślnie

    Cytat Napisał dertyh Zobacz post
    Co jest zatem korzystniejsze:
    Kolego, sprawdzenie tego jest nie możliwe - można tylko teoretyzować. Poprostu palić.
    Wiesz że nie zaleca się schodzenia z temperaturą poniżej 60°C? Tego bym się trzymał.

    Ja osobiście trzymałbym te 60 stopni, grzejniki ustawione wg tego co się lubi. Piec w podtrzymaniu (nawet jak trzyma 60°) bierze bardzo mało paliwa. U mnie podanie węgla w podtrzymaniu co 120min. Jak nie puszcza wody na grzejniki, to nawet te 120min potrafi utrzymać temperaturę 60 stopni.

    Nawet jak zaczniesz rozważać co bardziej się opłaca, potem weź pod uwagę jak odbija się to na czystości kominów, na rdzewieniu pieca, na wygodzie użytkowania itp itd.

    Pozdrawiam

  15. #3195
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ziutekt
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Kłobuck k/Częstochowy
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kupiłem taki termostat na Allegro
    STEROWNIK AURATON 2025RTH NOWA WERSJA
    z wysyłką 250 zł.

    http://allegro.pl/sterownik-auraton-...667835481.html

  16. #3196
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ziutekt
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Kłobuck k/Częstochowy
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    No nie wiem, tu już chyba nikt nie pisze, jest jakieś inne Forum na temat tego pieca ?

  17. #3197

    Domyślnie

    ziutekt nie było pytania, więc co tu pisać?
    Zimy też jeszcze nie ma....

    Cóż mogę napisać - fajnie że sterownik bezprzewodowy - ja wziąłem euroster`a. Nigdy w życiu nie wezmę przewodowego .

  18. #3198
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ziutekt
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Kłobuck k/Częstochowy
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010016.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	285429
    z lewej strony wyjście na grzejniki, w prawo wyjście z pieca, w dół nawrót,
    jak ten 3d ma być ustawiany, w którą stronę większy nawrót ?
    Bo już sam nie wiem, ma ktoś może podobny 3d ?
    Ostatnio edytowane przez ziutekt ; 20-10-2014 o 20:11

  19. #3199

    Domyślnie

    nawrot ma byc ustawiony tak, aby roznica pomiedzy zasilaniem a powrotem wynosila... yyyy... nie pamietam - w instrukcji jest napisane. Chodzi o to zeby zbyt zimna woda nie wracala na piec i zeby nie wykraplala sie woda na sciankach pieca. w zaleznosci od warunkow grzania roznie sie to ustawia. jak odpalasz grzanie, teoretycznie bardzo duzo czynnika powinno wracac na kociol, jak juz grzejniki sa mocno rozgrzane, na powrot wraca mniej czynnika - trzeba znalezc zloty srodek.

  20. #3200
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ziutekt
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Kłobuck k/Częstochowy
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Różnica temp. między wyjściem na grzejniki a nawrotem wynosi około 3-5 st.C.
    oczywiście na grzejniki wyższa, już się bałem, że to jest coś źle ustawiona ta dźwignia.
    założyłem termometry w tych miejscach i stąd wiem jakie mam te temperatury.
    ale do końca nie jestem przekonany, czy ta dźwignia jest ustawiona w tą stronę co powinna.
    Ostatnio edytowane przez ziutekt ; 20-10-2014 o 21:53

Strona 160 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony