dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 164
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3276
  1. #1

    Domyślnie Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw

    witam wszystkich.noszę się z zakupem pieca na eko groszek i zainteresowałem się piecem zElektrometu.Niestety piec ten jest w sprzedaży dopiero pierwszy sezon i nie znam nikogo ktoby się z nim zetknął bliżej.Dlatego prosiłbym o pomoc-może ktoś ma ten piecyk i posiada juz pierwsze doświadczenia związane z jego użytkowaniem.Ze względu na to co mówił mi sprzedawca jest to niezły konkurent dla np.HEFa .Nawet troche tańszy proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie Re: Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw

    Cytat Napisał Makaramata
    witam wszystkich.noszę się z zakupem pieca na eko groszek i zainteresowałem się piecem zElektrometu.Niestety piec ten jest w sprzedaży dopiero pierwszy sezon i nie znam nikogo ktoby się z nim zetknął bliżej.Dlatego prosiłbym o pomoc-może ktoś ma ten piecyk i posiada juz pierwsze doświadczenia związane z jego użytkowaniem.Ze względu na to co mówił mi sprzedawca jest to niezły konkurent dla np.HEFa .Nawet troche tańszy proszę o pomoc.
    Taaak kiedyś w salonie Daewoo też mówili, że to niezły konkurent dla Mercedesa, tylko trochę tańszy.... No bo co ma powiedzieć taki sprzedawca, żeby komuś wcisnąć towar. A czy dobry - tego może nawet on sam nie wie

  3. #3

    Domyślnie

    A ja nadal czekam na kogos,kto podzieli sie ze mną swoimi uwagami odnośnie tego pieca i jego walorów użytkowych,a także prawidłowych ustawień sterownika itp.z góry dzięki

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdź wagę tego pieca. Jeżeli dla 25kW waga oscyluje w granicach 450-500kg to jest OK (czyt. wykonawca nie oszczędzał na materiałach). Ja mam Viadrusa, natomiast po zakupie dowiedziałam się że rzut beretem ode mnie jest lokalny producent piecy na eko-groszek. Gdymym to wcześniej wiedziała to pewnie wybrałabym tego producenta - ze wzlędu na bliskość serwisu . Tak na marginesie, dziś HEF to tylko składak (np.: Paleniska i śruby do jego piecy robi mój sasiad ).

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Makaramata
    A ja nadal czekam na kogos,kto podzieli sie ze mną swoimi uwagami odnośnie tego pieca i jego walorów użytkowych,a także prawidłowych ustawień sterownika itp.z góry dzięki
    A tak szczerze - powiedz jakie doœwiadczenie ma Elektromet (producent bojlerów i podgrzewaczy) w produkcji kotłów?
    Kupujšc samochód własnie wchodzšcy na rynek osobiœcie poczekałbym min 1 rok.Po co? Żeby fabryka pousuwała błędy których się nigdy nie uniknie (popatrz jakie sš "modyfikacje" w œwieżutkich autach po ok. roku eksploatacji).
    To samo z kotłami - nowy model, full wypas itp. A po roku "osz k...a to się p..., tamto wysiada" i trzeba poprawiać.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #6

    Domyślnie

    Co do wagi to ma 410 kg(np Zębiec 31wiem jeszcze tyle że odkąd tylko przyszły do pobliskiego sklepu,to sprzedano ich12 szt,a Hef-a 1 szt.Więc w sumie moje informacje o nim sa żadne,ale są ludzie (sądząc po niektórych postach)którzy go używaja i liczyłem na to że może któraś z nich się odezwie i coś mi opowie.pozdrawiam
    lubie ludzi

  7. #7

    Domyślnie

    Więc my dokonaliśmy zakupu tego pieca i użytkujemy go od 15 stycznia 2006. Zamontowaliśmy go w najgorszym chyba okresie, bo za moment były największe mrozy i niekończąca się zima. Właściwie to piec pracuje cały czas bez zastrzeżeń. Poprzez zbiornik z duzą pokrywą łatwo się groszek ładuje, również jest łatwy dostęp do wybierania popiołu i czyszczenia, chociaż my wyjęliśmy z niego ten zbornik na popiół, bo mamy za mało miejsca w kotłowni, a jest dość długi.
    Mieliśmy jedną awarię kiedy piec stanął. Przyczyną był spory tłuczeń w węglu, który zaklinował się w ślimaku. Musieliśmy wybrać węgiel ze zbiornika, wypchnąć tłuczeń i rozpalic piec. Z podobnego powodu (gwóźdź czy drut) u mojego wujka piec (Hef) też sie zatrzymywał (zrywały sie kliny), ale on musiał wzywać serwis, żeby to naprawić, potem jak się dokładnie przyjrzał jak oni to robią, to sam naprawił, ale mówił, ze sporo przy tym dłubania.
    Przez pierwsze dni czy tygodnie rozpracowywaliśmy nastawienia, bo martwiło nas duże zuzycie węgla, ale dowiedzielismy sie że tak na początku jest gdy dom jest wychłodzony, poza tym jakośc wegla jest różna i inne czynniki wpływaja na temperaturę wewnatrz i na pracę pieca.

  8. #8

    Domyślnie

    Od dwóch dni jestem posiadaczem tego pieca(czy szczęśliwym-sie okaże),kupiłem go jeszcze po starej cenie.Dziś pytałem w sklepie i cena już jest o 1300zł wyższa.Będzie to mój pierwszy piec, więc wszystko dla mnie jest nowe obczytałem się w instrukcji ale nie ma tam nic o pracy pompy-podłącza się ją i już.W sklepie dowiedziałem się tylko,że jeśli się podepnie termostat pokojowy,to on po obniżeniu temp.w domu załączy pompę.No dobra a jak nie ma pokojówki to kiedy ona wchodzi...razem a wentylatorem??? jaki zawór mieszający powinienem kupić trój czy czerodrożny oraz gdzie lepiej zamontować pompę przed nim czy za(w mojej okolicy jest pełno doradców)Dodam tylko że kocioł chcę zamontować dopiero za miesiąc lub dwa i do tego czasu chciałym trochę się dowiedzieć o problemie aby żaden z fachowców nie zrobil mnie w "bambuko",a sporo tu jak widzę ludzi którzy znają się na tym.Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc.
    lubie ludzi

  9. #9

    Domyślnie

    My zlecilismy podłączenie pieca hudraulikowi, co nam robił instalacje i również podłącza piece, sam tez ma na ekogroszek. Nie sądzę , że monter takiego pieca, czyli ktoś kto sie zna i montował podobne urządzenia może zrobić cie w bambuko.
    Wydaje mi sie,ze mamy zawor trojdrozny. Nie mamy jeszcze termostatu pokojowego, ale to nie jest konieczne do podłączenia. Pompa załacza sie chyba przy 37-45C. Instrukcja jest napisana dość niezrozumiale ale po kilku czytaniach i zabawie z nastawieniami będziesz wiedzieć co jaki parametr oznacza i jak to sie ma do pracy kotła.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafikus

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ...też stałem się właścicielem kotła elektromet 25 kw...nasza rzesza stale rośnie ...stałem się właścicielem ale jeszczenie przywiozłem kotła do domu...jeżeli możecie ( właściciele) to napiszcie coś o nastawach tego kotła...i czy macie podłączony regulator pokojowy...i jak ze stałopalnością w tych kotłach...no i ilę wam palą ...pozdrawiam iobiecuję że jak uruchomię swój to napewno podzielę się wrażeniami....

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a ja właśnie przymierzam się do zakupu tego kotła , jestem zdecydowany prawie na 100 % , ale chętnie przyłącze sie do tego wątku.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelurb
    a ja właśnie przymierzam się do zakupu tego kotła , jestem zdecydowany prawie na 100 % , ale chętnie przyłącze sie do tego wątku.
    Ja też za niecały miesiąc będę miała ten piec. Mam nadzieję, że to dobry wybór
    Rozumiem, że pylenia się przy groszku nie uniknie i stąd pytanie, czy w pomieszczeniach gdzie macie kotły macie kafle na podłodze i ścianach by łatwo było myć?
    ________________________________
    pozdrawiam,
    duende
    Dziennik przeBudowy
    komentarze do dziennika

  13. #13

    Domyślnie Piec na owies

    Ja zainstalowałem piec na owies nie pyli się z niego tak jak ma to miejsce przy ekogroszku.Na podłodze gres techniczny. Uważam, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest kratka ściekowa która umożliwia bezproblemowe mycie kotłowni.

  14. #14

    Domyślnie Re: Piec na owies

    Cytat Napisał Piotrek77
    Ja zainstalowałem piec na owies nie pyli się z niego tak jak ma to miejsce przy ekogroszku.Na podłodze gres techniczny. Uważam, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest kratka ściekowa która umożliwia bezproblemowe mycie kotłowni.
    widziałam na eko targach tydzień temu taki piec na owies - była też prezentacja spalania - całkiem ciekawe rozwiązanie.

    Kratka ściekowa to świetne rozwiązanie, niestety moja kotłownia jest w piwnicy, gdzie posadzki były wylane już miesiąc temu - za późno się chyba zastanowiłam jak to będzie z myciem...
    ________________________________
    pozdrawiam,
    duende
    Dziennik przeBudowy
    komentarze do dziennika

  15. #15

    Domyślnie witam ponownie

    choć już wiosną kupiłem ten piec, ale dopiero teraz zamierzam go podpiąć.Co do nastaw to poradzę się chydraulika i może coś razem sie wymyśli.Myślę,że tak naprawdę to dopiero jesienią jak się zacznie ogrzewać domek,będzie można stwierdzić jakie nastawy są dobre.Wtedy podzielę się swoimi spostrzeżeniami. pozdrawiam wszystkich zainteresowanych
    lubie ludzi

  16. #16

    Domyślnie

    Też zastanawiamy się nad tym piecem. Polecono nam też Galmet EKO-GT KWP 25 kw. Może ktoś coś o tym drugim słyszał?
    Pozdrawiamy
    I&A
    Nasz feniks i TU ciąg dalszy

  17. #17

    Domyślnie

    proszę uzytkowników tego pieca o dalszą wyminaę doswiadczeń w tym temacie jak sprawność kociaóków i czy polecacie je w 100 % ?

  18. #18

    Domyślnie

    no dobrze napisze o moim elektromecie
    troche go juz mam i cos moge napisac
    konstrukcja solidna wykonanie bardzo dobre
    bardzo dobry dostep do wymiennika - latwo sie go czysci
    zasobnik wykonany z blachy a nie z papieru uszczelnienie zasobnika bardzo dobre
    sterownik bardzo dobry
    posiada to czego nie posiada czesc sterownikow czyli mozliwosc ustawienia prędkości wentylatora - szczegolnie przydatne przy zmianie wegla
    bo zmieniamy tylko ten parametr nie ruszajac innych

    teraz wady - na razie znalazlem 1
    brak uszczelnienia palnika
    poradzilem sobie w ten sposob ze przykleiłem talerz na specjalny klei
    i od tego czasu dobrze pali sie nawet na dziadowskim ekogroszku
    latwiej rozpala sie i spala jakies 30% mniej wegla

    a nie przepraszam mam jeszcze 2 wade - troszke zamala szuflada na popiół
    szczegolnie przy gorszych ekogroszkach
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostt
    teraz wady - na razie znalazlem 1
    brak uszczelnienia palnika
    poradzilem sobie w ten sposob ze przykleiłem talerz na specjalny klei
    i od tego czasu dobrze pali sie nawet na dziadowskim ekogroszku
    latwiej rozpala sie i spala jakies 30% mniej wegla
    elektrometa właśnie wczoraj polecał mi instalator ze wzgledu na dobre wykonanie spawy maszynowe, i dobry serwis 24h od zgłoszenia (ale ma być bezawaryjny )

    ghostt a co to za usprawnienie wprowadziłeś może coś dokładniej opiszesz co z tym talezem mam tez pytanko czy uzywasz go tez w lecie do cwo jezeli tak to jaki masz zasobnk ile litrow na osobę

  20. #20

    Domyślnie

    jesli chodzi o usprawnienie to zrobilem to dlatego ze czesc powietrza
    z nadmuchu uciekala nie przez palnik tylko na zewnetrznym styku taleza z podstawa co powodowalo nierownomierne spalanie sie wegla w palniku
    srodek plomienia byl troche przesuniety w prawo
    a dadadkowo ciezko bylo tak ustawic piec zeby plomien byl wysoki i dopalal wegiel
    po uszczelnieniu plomien omiata deflektor tworzy sie na srodku sliczny maly kopczyk, wegiel mimo ze nie najlepszy spala sie na szary popiol
    i nie powstaje szlaka

    uszczelnienie wykonalem tak :

    zdiolem talerz, oczyscilem talez i podstawe w miejscu stypu a nastepnie posmarowalem talez w miejscu gdzie po zalozeniu styka sie z podstawa klejem ogniotrwalym nastepnie zalozylem talez na miejsce i wlaczylem nadmuch
    wsadzajac reke miedzy talerz a podstawe sprawdzilem czy niema przedmuchow
    a w miejscach gdzie wydawalo mi sie ze jest nieszczelnosc od zewnatrz nalozylem jeszcze troche kleju.
    klej mialem z zestawu ze sznurkiem do drzwiczek jaki kupilem do poprzedniego pieca ale mysle ze mozna użyć kazdego kleju ugniotrwalego
    widzialem takie do 1200C

    jesli chodzi o samo grzanie cieplej wody to prawie niemam doswiadczen
    bo piec dostalem w chwili jak sie ocholdzilo na poczatku sezonu
    niemniej jednak udalo mi sie uzyskac na fabrycznych ustawieniach jeszcze przed uszczelnieniem talerza zużycie 35kg na 6 dni
    z malym dogrzewaniem domu wiem bo kilka razy wlaczyl sie sterownik pokojowy ale ile tego bylo to niewiem

    zasobnik 150l na 2 osoby
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

Strona 1 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony