dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 164
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 3276
  1. #901

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    ogólnie nie powinno się ładować zasobnika gdy pracuje dmuchawa - zawsze będzie dymił przez zasobnik.
    trzeba to robić jak jest w podtrzymaniu albo przełączyć go w tryb stop, a po dosypaniu znowu na auto.
    I jak się tego trzymasz to w ogóle nie kopci....?????
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #902

    Domyślnie

    tak, nic nie dymi.
    dla pewności zanim otworzysz zasobnik otwórz na maxa (godz 12) przesłone czopucha i odczekaj 20 sek., do tego możesz jescze delikatnie uchylić najniższe drzwiczki.
    warunek jednak jest taki, że piec albo przełączaszw tryb stop albo jest w podtrzymaniu, co oznacza że dmuchawa nie pracuje i nie jest akurat podawany węgiel.

  3. #903

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    tak, nic nie dymi.
    dla pewności zanim otworzysz zasobnik otwórz na maxa (godz 12) przesłone czopucha i odczekaj 20 sek., do tego możesz jescze delikatnie uchylić najniższe drzwiczki.
    warunek jednak jest taki, że piec albo przełączaszw tryb stop albo jest w podtrzymaniu, co oznacza że dmuchawa nie pracuje i nie jest akurat podawany węgiel.
    Teraz nie sprawdzę bo testuję prund....... Ale dzięki za poradę.....

    Piec mam całkiem inny niż wy tutaj ale z racji że taki sam sterownik to pozwoliłem sobie tutaj się udzielać.....czopucha żadnego nie mam ale się zastanawiam nad zamontowaniem (to jest coś takiego jak szyber...???? )

    Pzdr.....
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #904

    Domyślnie

    musisz mieć czopuch w swoim piecu, to tak jak każdy samochód spalinowy ma rurę wydechową.
    czopuch to rura która łączy piec z kominem, standardowo jest tam montowana przesłona, którą obsługuje się zgiętym drutem i można ją ustawiać pod rónymi kątami, w zleżności czy chcesz bardziej go zdałwić czy też otworzyć. tą przesłonę rzeczywiście można nazwać szybrem.
    sprawdź najlepiej w instrukcji pieca.

    pzdr

  5. #905

    Domyślnie

    Ni mam.....mówiłem że mam inny piec........
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #906

    Domyślnie

    Cytat Napisał jur51
    Widzisz wasko33 ja mam bardzo zły węgiel i jak wyłączam pompę od CO to szybciej piec dociąga do zadanej temperatury. Pozdrawiam jp.
    Witam
    Też palę kiepskim eko (czeskim syfem), idzie tego strasznie dużo, ale nie mam problemów ze spadkami temperatury. U mnie przy przejściu w stan pracy temperatura spada o ok 4 do 6 stopni.
    Tak jak pisałem wcześniej- wywaliłem przesłonę wentylatora mniej go dzięki temu męczę, mogę zmniejszyć obroty a powietrza i tak jest dostatecznie dużo
    Poza tym, co przeczytałem na tym forum mam jeszcze własną opinię- ciepło uzyskane podczas spalania jakie by nie było musi być odebrane przez wodę w wymienniku- więc obroty pompy (ilość przepchniętej wody musi być dostatecznie duża) pomimo różnych wynalazków typu zawory 4 drożne który również posiadam. Jeśli czopuch mamy gorący wniosek jest jeden- całe ciepło idzie w komin! a powinno w wodę na wymienniku. Jesli piec nie odbiera ciepła ze spalania nie pomoże nawet najlepszy eko-groszek.
    Jeśli są jakieś wątpliwości lub pytania- zapraszam do dyskusji

  7. #907
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasko33
    ... wywaliłem przesłonę wentylatora mniej go dzięki temu męczę, mogę zmniejszyć obroty a powietrza i tak jest dostatecznie dużo ...
    wiec sporo, byc moze za duzo powietrza dostaje sie na przestoju kotla, na zasadzie ciagu kominowego i byc moze za szybko wyzarza Ci sie groszek w podtrzymaniu
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  8. #908

    Domyślnie

    [quote="piotrulex"]
    Cytat Napisał wasko33
    ... wywaliłem przesłonę wentylatora mniej go dzięki temu męczę, mogę zmniejszyć obroty a powietrza i tak jest dostatecznie dużo ...
    wiec sporo, byc moze za duzo powietrza dostaje sie na przestoju kotla, na zasadzie ciagu kominowego i byc moze za szybko wyzarza Ci sie groszek w podtrzymaniu[/quowiel

    Wielkich spieków nie ma, ale za to małe czarne grudki spalone na biało w środku.
    Myślę że to małokaloryczny węgiel ponosi winę.
    Na dzień dzisiejszy d-10; u- 15. Wszystko jest ok poza zużyciem węgla.
    Czopuch jest ciepły i tylko ciepły, temp na piecu 60.
    Zasobnik spada w 5 dni- myślę że to zbyt szybko

  9. #909

    Domyślnie

    Wasko33, czy masz termostat pokojowy?

    ja mam i pomimo, że mam ustawione większe podawanie węgla d=17 lub nawet 20, to zasobnik wystarcza mi na 9 dni lub więcej. temp na piecu 65 do 75 st. piec do pracy załacza się przy obecnych temp. może 2x na dzień w sumie 2h. Cym więcej piec przebywa w stanie podtrzymania tym większe oszczędności, a wodę przy okazji nagrzeje bez przechodzenia w tryb praca
    moje ustawienia:
    n58
    d17
    b30
    L1
    U26 - w zależności od d
    o10
    c48
    u8
    f15
    j15
    czopuch na 10
    przesłona wentylatora 2 palce
    ustawienia zapodałem na podstawie ustawień Radzęsobiesama, przy okazji pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi
    jednakże jeszcze raz powtarzam korzystam z termostatu pokojowego, dzięki któremu przy ładnej pogodzie uzyskuje się duże oszczędności.

  10. #910
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amryta

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    gslaw
    a jaki masz termostat pokojowy mo0że bezprzewodowy.

  11. #911

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    Wasko33, czy masz termostat pokojowy?

    ja mam i pomimo, że mam ustawione większe podawanie węgla d=17 lub nawet 20, to zasobnik wystarcza mi na 9 dni lub więcej. temp na piecu 65 do 75 st. piec do pracy załacza się przy obecnych temp. może 2x na dzień w sumie 2h. Cym więcej piec przebywa w stanie podtrzymania tym większe oszczędności, a wodę przy okazji nagrzeje bez przechodzenia w tryb praca
    moje ustawienia:
    n58
    d17
    b30
    U26 - w zależności od d
    o10
    c48
    u8
    f15
    j15

    czopuch na 10
    przesłona wentylatora 2 palce
    ustawienia zapodałem na podstawie ustawień Radzęsobiesama, przy okazji pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi
    jednakże jeszcze raz powtarzam korzystam z termostatu pokojowego, dzięki któremu przy ładnej pogodzie uzyskuje się duże oszczędności.

    Jest mi niezmiernie miło,że mogłam służyć radą i że po niewielkich regulacjach do swoich potrzeb opanowałeś swoją bestię! Życzę powodzenia i pozdrawiam.

  12. #912

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    Wasko33, czy masz termostat pokojowy?

    ja mam i pomimo, że mam ustawione większe podawanie węgla d=17 lub nawet 20, to zasobnik wystarcza mi na 9 dni lub więcej. temp na piecu 65 do 75 st. piec do pracy załacza się przy obecnych temp. może 2x na dzień w sumie 2h. Cym więcej piec przebywa w stanie podtrzymania tym większe oszczędności, a wodę przy okazji nagrzeje bez przechodzenia w tryb praca
    moje ustawienia:
    n58
    d17
    b30
    U26 - w zależności od d
    o10
    c48
    u8
    f15
    j15
    czopuch na 10
    przesłona wentylatora 2 palce
    ustawienia zapodałem na podstawie ustawień Radzęsobiesama, przy okazji pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi
    jednakże jeszcze raz powtarzam korzystam z termostatu pokojowego, dzięki któremu przy ładnej pogodzie uzyskuje się duże oszczędności.
    Hej
    Termostatu nie posiadam- na wszystkim mam zawory termostatyczne.
    Mam bardzo ciepłe poddasze na pokojowym taki numer by nie przeszedł.
    Duże róznice temperatur- trudno by było wybrać pokój reprezentacyjny.
    Serdeczne dzięki za nastawy- pełen podziw- u mnie piec na podtrzymaniu przebywa połowę czasu pracy pieca.
    Zwiększę podawanie eko do d15.
    Dzięki za odzew- pzdr

  13. #913

    Domyślnie

    a jak z ustawieniami C b i L

  14. #914

    Domyślnie

    pies elektromet 15 kv steroenik r 501

  15. #915

    Domyślnie

    Dzięki za odzew- pzdrawiam

  16. #916

    Domyślnie

    przepraszam tylko chodzi mi o L

  17. #917

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturfilipczak2
    przepraszam tylko chodzi mi o L
    sprecyzuj pytanie,

    pzdr

  18. #918

    Domyślnie

    mam piec elektromet 15 kv sterownik R-501 testuję twoje nastawienia tylko że mam jeszcze nastawienie L od 1 do 5 i co mam z tym zrobić pozdrawiam gslaw

  19. #919

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturfilipczak2
    mam piec elektromet 15 kv sterownik R-501 testuję twoje nastawienia tylko że mam jeszcze nastawienie L od 1 do 5 i co mam z tym zrobić pozdrawiam gslaw
    L : liczba normalnych cykli pracy w trybie podtrzymanie.(1..5) [1]
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #920

Strona 46 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony