dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 164
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 3276
  1. #261

    Domyślnie

    ja dalej jechałem na usatwieniach ghosta. dzis po robocie przyszedłem no i niespalonego węgla masa.w domu mam 25st przy ustawieniach na 55 na piecu nie mam grzania podłogowego. ale z tych całych prób to mi zjadło cały zasobnik w 3 dni:/ a przy dobrych ustawieniach powinno być na 7,5 dnia:/ masakra... nie wiem jak zmienić te ustawienia. próbowałem zmniejszyć podawanie węgla ale wypadało by je zwiększyć żeby piec się szybciej nagrzał i szybciej przeszedł w stan wstrzymania ale pozostaje problem podtrzymania. Mi podtrzymuje góra 15 minut a to mało bo ten węgiel nie zdązy się spalić i w koło macieju:/ jakiś szpec musi być chodź i tak wiadomo że każdy dom a przy tym każdy piec reaguje inaczej na te same ustawienia ale jak byśmy mieli chociaż jedne dobre to już kwestia paru kliknięć i wszyscy by swoje piece dopasowali. ALE NIESTETY BRAK JEST TEGO JEDNEGO DOBREGO USTAWIENIA!!!! pozdrawiam Was. Borykajmy się z tym problemem dalej bo sezon grzewczy trza zacząć a wypadało by co zaoszczędzić kasy, rzadziej schodzić do kotłowni no i mniej wiaderek wysypywać przy czyszczeniu

  2. #262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Czy masz podklejony uszczelniaczem wysokotemperaturowym talerz retorty? To bardzo ważne. Jeżeli nie to nie ruszaj ustawień, ale podklej go i zobacz efekty.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #263

    Domyślnie

    W jaki sposob go podkleic? On jest ruchomy? Mozna go sciagnac? Ja tylko czyszcze komore pod retora.

    Wklejam zdjecia plomienia i spalania przy ustawieniach Ghosta
    - praca 30 min, podtrzymanie 10min a w podlogowke musi dac tylko 37st. Piec ma ustawiona temperature na 58st. Skad moze wynikac taka dluga praca?

    Przy obecnych ustawieniach jest gorzej, wiecej spiekow:

    Ale pracuje 20 min i podtrzymuje 15.

    Mam ekogroszek workowany, ale jest jakis taki rudy. Strasznie duzo sadzy zostaje po nim.

  4. #264

    Domyślnie

    zaba, roznice wynikają wyłacznie z termoizolacji, oraz z tego, ze u mnie nie ma wentylacji - żadnej. to stary dom. jest tylko wentylator na ruch w łazience i okap kuchenny. oba często wlaczane.

    w pokoju z podłogówką mam 19 st.

    co do płomienia, to u mnie jest bardziej niebieski i mniejszy.

  5. #265

    Domyślnie

    a moze moj wymiennik plytowy za malo podgrzewa wode z powrotu i stad te spadki temeratury na piecu juz po 10 min. Nie sadze, zeby podlogowka po 10 min potrzebowala kopa, zeby utrzymac temperature. Pompa CO chodzi caly czas pod czas pracy pieca, a robi sobie 10 min przerwy przy podtrzymaniu.
    Chyba musze zasiegnac rady jakiegos hydraulika

  6. #266

    Domyślnie

    ja dziś wyczyściłem cały piec w środku. załadowałem do pełna trochę zmieniłem ustawienia ładnie spala groszek.zobaczymy po 8 godzinach w pracy efekty opisze o 24:00 jak wrócę.Po czyszczeniu od 53 do 58 zadozował 2 razy węgiel i temperaturę uzyskał po około 4 minutach, bardzo szybko ale pozostaje kwestia tego że jak spadnie o 2 stopnie i zacznie rozruch to spada jeszcze o 5 stopni. Nie za bardzo wiem o co koledze chodzi z tym podklejaniem. Co mam podkleić gdzie to się znajduje i co to daje? jak możesz to odpiszzrozumiale, na pewno nie jeden na tym skorzysta.pozdro

  7. #267

    Domyślnie

    zaba, gdzie mierzysz te temp? ja mam 27 na wejsciu do podłogi, za mieszaczem.

  8. #268

    Domyślnie

    To czekam na wrazenia wieczorem. U mnie tez spada temperatura o 4 st, a wtedy potrzebuje z 30 min na podgrzanie.
    Znalazlam w sieci instukcje do kotla Galmet (z obrazkami) gdzie jest napisane "Przed przystapieniem do rozpalania należy uszczelnic palenisko.FOT1 Uszczelnienie talerzapaleniska retorty silikonem na temp.1400oC."
    Chyba tez musze to zrobic. W instrukcji Elektrometu nie ma o tym ani slowa. Mam wrazanie, ze po prawej stronie paleniska mam ladny popiol, a po lewej najczesciej robia sie zuzel/szlaka. Uszczelnienie ma na to pomoc?

  9. #269

    Domyślnie

    Mały napisz coś więcej na temat tego uszczelniania - wkleję fotę żeby było wiadomo o co chodzi.
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  10. #270

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    zaba, gdzie mierzysz te temp? ja mam 27 na wejsciu do podłogi, za mieszaczem.
    Dokladnie na rozdzielaczu na wejsciu za mieszaczem. Na powrcie mam temp o jakies 2 st nizsza, ale to normalne. Nadal nie wiem skad taka roznica u nas Na rurze do zasilania mam termostat z czujka przylgowa. I narazie tylko nim moge sterowac temperature na calej podlogowce. Pozniej zamontuje term. pokojowe.

  11. #271

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiff
    Mały napisz coś więcej na temat tego uszczelniania - wkleję fotę żeby było wiadomo o co chodzi.
    Nie wiem, czy w tym waku nie opisywano czegos takiego?
    Moge wkleic zdjecie z instrukcji Galmetu, moze to cos pomoze.


  12. #272
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Dokładnie o to chodzi - jesli nie ma uszczelnienia wiekszość powietrza idzie bokiem- raz wychładzając kocioł, a dwa zakłócając proces spalania. a im więcej się odpadów spalania nałozy na retortę tym jest gorzej.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  13. #273

    Domyślnie

    Mały
    ale te uszczelnienie to trza zrobic w kotłach z elektrometu czy innych ?

  14. #274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał opell
    Mały
    ale te uszczelnienie to trza zrobic w kotłach z elektrometu czy innych ?
    Najlepiej w każdym z tego typu palnikiem.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #275

    Domyślnie

    a co jak sie zepsuje? jest to rozbieralne? i co z gwarancją?

  16. #276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Co się zepsuje??? Tam jest metalowa pucha w której jest podawane powietrze.
    Co do gwarancji.... na co? Na podajnik ? Jest 12 m-cy. A nie wiem co trza by zrobić żeby retortę rozwalić.
    A jak trzeba będzie zdjąć talerz to wystarczy go mocniej uderzyć żeby skruszyć szczeliwo.
    Proponuję żeby zmniejszyc o połowę parametr "b", czyli czas cyklu podawania paliwa. Spowoduje to zmniejszenie grudek szlaki (opał częściej ruszając się w trakcie podawania, rozbija kawałki szlaki, nie pozwalając im się "krystalzować" w wieksze).
    Ale daję ów info tylko do przetestowania.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  17. #277

    Domyślnie

    jak już pisałem dzisiaj o 10:30 ustawiłem piec nie zapisałem ustawień więc napisze je jutro, bo nie chce mi się schodzić już do pieca. Powiem tak
    Po czyszczeniu pieca załadowałem do pełna groszku. po 10 godzinach w pracy przychodzę węgla ubyło może ze 4 garści,nie wiem jakim cudem ale jednak a w piecu żeby was nie okłamać prawie pył. Spalanie ELEGANCKIE. na piecu mam 57 w domu 24.jedyną zmianę jaką zrobiłem wieczorem to otwarcie przysłony komina na 2 dziurkę czyli prawie 75% bo za dużo się zbierało dymu w środku. Pozostaje jedynie spadanie. w 10 min spada z 57 do 55 potem 15 min podnosi z 53 do 57. Wynik średni ale przy takim spalaniu jakie mam teraz nic już nie zmieniam. Zostawię i zobaczę na ile mi starczy tego groszku. Palę retopalem czyli tańszy i ponoć gorszy no ale jak się nie ma co się lubi piec mam 25.około 170m do ogrzania+ bojler 300L.bez podłogówki. 16 kaloryferów po około 10 żeberek.

  18. #278

    Domyślnie

    podaje moje ustawienia. tylko radze wcześniej dobrze wyczyścić cały piec w środku sczególnie boczne ściany i w gónych grzwiczkach wszystko tak gdzie cały obieg ciągu jest.
    n-57
    c-44
    d-22
    U-46
    b-216
    o-24
    l-2
    reszta po 10. może komuś siądą te ustawienia.
    pozdro i czekam na wasze opinie.

  19. #279

    Domyślnie

    Nic nie zaszkodzi sprobowac Mam nadzieje ze nie wygasnie mi przy b ponad 3 minutowym. To nie pomylka? Jak masz ustawiona przeslone na wentylatorze?
    Mi od wtorku wieczorem spalil 5 workow Wczesniej palilam retopalem i bylam zadowolona. Okazal sie lepszy od drogiego Ekoretu, bo nie halasowal. Ekoret powodowal nieziemskie trzaski i zgniatanie wegla przez slimak.

  20. #280

    Domyślnie

    po przeczytaniu postów stwierdziłem, że mamy wśród nas szaleńców.
    Jak można przysłaniać czopuch??? Chyba że chcecie się zaczadzić lub conajmniej zadymić!!!
    Albo zasłaniać całkowicie wlot na wentylatorze? - jak kocioł ma się dobrze palić jak nie ma dostępu do powietrza????

    Mam kocioł 15 kW (Elektromet) i z własnych doświadczeń (oraz doświadczeń w pracy zawodowej z kotłami jakieś 10000 razy mocniejszych) mam przemyslenia:

    Przesłona czopucha powinna być całkowicie otwarta, zaslanianie wylotu spalin to jakby zatkac sobie usta oraz nos i probowac biegac - mowia potem o takich twardzielach w telewizji

    wentylator otwarty na ok. 1/3 - 1/4 (przy aktualnym zapotrzebowaniu na ciepło, natomiast jak będzie zimniej to można odsłonić więcej)
    obroty wentylatora "U" 50-60
    podawanie węgla "d"ok. 20

    zwiększenie podawania węgla wraz ze zwiększaniem dopływu powietrza do kotła (poprzez obroty wentylatora i regulację przesłoną) - powoduje zwiększenie mocy kotła. Oznacza to ze im więcej ciepła będziemy potrzebowali wraz z nadejsciem zimy tym wiecej wegla i powietrza trzeba dostrczyc do kotla.

    Temperatura zadana"n" wystarczy na 60
    jak moc kotła będzie dosc duza to po osiagnieciu tempreratury zadanej i przejsciu kotla w tryb podtrzymanie, temp. bedzie nadal wzrastala. Nawet o 10-15 oC.

    Jezeli kociol jest w trybie podtrzymania i temperatura spadnie ponizej temp. zadanej, spowoduje to przejscie w tryb pracy - ale normalnym jest ze temperatura jeszcze troche spadnie, bo kociol musi sie "rozbujac". Taki jest urok kotlow weglowych.

    Nie bardzo rozumiem jaki sens mam montowanie dodatkowego deflektora w kotle Elektrometu, skoro tam juz jest deflektor.

    Moze moje przemyslenia pomoga troche ludziom zaczynajacym przygode z kotlem weglowym.

Strona 14 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony