dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 164
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 3276
  1. #221

    Domyślnie

    Witek, ja wiem ze to moze nie jest skuteczne ale teraz szukam rozwiazania. Chodzi mi o to ze piec ( sterownik ) nie dogrzewa jednego pomieszczenia i jak temu zaradzic

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaguz
    Witek, ja wiem ze to moze nie jest skuteczne ale teraz szukam rozwiazania. Chodzi mi o to ze piec ( sterownik ) nie dogrzewa jednego pomieszczenia i jak temu zaradzic
    Ile masz kaloryferów w pokoju, w którym masz zainstalowany sterownik/termostat pokojowy? Jeżeli więcej niż 1 to zakręć jakiś. Jeżeli tylko 1 to skryzuj go - masz chyba w nim wkładkę pod głowicę termostatyczną, tam jest taki pierścień do kryzowania z numerkami - trzeba go skręcić, z tym, że musisz się dokładnie dowiedzieć jak to zrobić u fachowca (ja nim na pewno nie jestem )

    Ja tak zrobiłem w pomieszczeniu, w którym mam termostat pokojowy. Ponieważ podzieliłem to pomieszczenie drzwiami przesuwnymi i w pokoiku, który powstał chciałem mieć cieplej (małe dziecko). Udało się - jest cieplej.

    Witek

  3. #223

    Domyślnie

    Własnie tak myslem zeby wychlodzic to pomieszczenie tak by bylo reprezentatywne ( dla mnie . Czyli na glowicy dac na 1 i wystraczy? Dzieki

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaguz
    Własnie tak myslem zeby wychlodzic to pomieszczenie tak by bylo reprezentatywne ( dla mnie . Czyli na glowicy dac na 1 i wystraczy? Dzieki
    Nie wiem, czy nie za mało - musisz sprawdzić. Tak naprawdę, to możesz całkowicie zamknąć kaloryfer w tym pokoju i czekać, aż się ogrzeje z innych Ale wtedy po co Ci regulator/termostat pokojowy

    Witek

  5. #225

    Domyślnie

    No wlasnie, uwazam ze jest to bez sensu. Lepiej regulowac tylko glowicami. Z mozliwosci programowania bardzo rzadko kozystam a bezwladnosc ukladu jest duza. Ogolnie jak narazie ten termostat uwazam za blad.

  6. #226

    Domyślnie

    Witam Ponownie zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią informuję, że retopal-u, eko groszku brak.

    Jeżeli chodzi o cenę to na razie jest nieznana.......
    Z dowozem jest różnie czym więcej bierzemy tym jest taniej
    Możliwe warianty transportu to:
    5t
    15t
    30t
    Obojętnie czy luz lub worek. Jeżeli worek to może być na palecie, ale niekoniecznie. Więc jeżeli weźmiemy do spółki w kilka osób np 30t/worek to na pewno wyjdzie taniej. Przy piecu 15kw zużycie sezon wyjdzie ok 4 ton przy 25kw ok 5ton. Wartości są jednak orientacyjne w zależności od kubatury grzewczej oraz nastawów sterownika.
    Proszę też wziąć pod uwagę liczbę domowników, a więc zużycie ciepłej wody nie są to wartości marginalne lecz takie, które mają relatywny wpływ na większe zużycie opału.
    Czekam na tel. i cenę liczę że będzie taniej. Cieszę się że wcześniej kupiłem ponad 4 tony tak tanio.
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  7. #227

    Domyślnie

    No i sobie potestowalem ustawien pieca... Wylaczyli mi na 12 godz prad w domu. Ale sa i pozytywy. Bylem w domu po 6 godzinach sprawdzic stan i w domu ciagle 22 oC. Sprawdzilem jak wylacza sie piec. Plomien samoczynnie zgasl i bez zadnych powrotow plomienia czyy innych problemow.
    Ale wlasnie teraz mam problem i pytanie zarazem. Czy macie jakies zasilania awaryjne do swoich piecow i pomp? Jakies ups-y, generatory?

  8. #228

    Domyślnie

    Witam
    Odnośnie zasilania awaryjnego, za jakiś czas będę testował UPS 700VA tylko muszę wymienić baterie na nowe. Stare mają już 8 lat i UPS do wyłączenia działa z piecem tylko 10 20 minut. Ale co tam Kupiłem kiedyś generator 680W z wyjściem na 230V i 12V i czasem pracy na zbiorniku jakieś 8 godzin.

    Tylko ta benzyna jeszcze za droga.
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  9. #229

    Domyślnie

    5 ton sporo ...

    mam nadzieje że ten sezon zamknie sie spalaniem na poziomie ok 4 ton max (25kw - 200m2- 14 styro - 25 wełna)

    narazie piec pracuje od 13/10/2008 - 9.00 , temp w domu 22-23 C
    temp kotła 55 C
    zmieniłem troche ustawienia (zeszly sezon cały czas na ustawieniach dzidzi) obecnie bez cwu po drobnych modyfikacjach narazie spalanie jest ok 13,5 kg
    zobaczymy co dalej...

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał marys888
    Czy wiecie może jak wejść w tryb serwisowy "E2" ?
    Chciałbym zmienić priorytet CWU, ale niestety nie wiem jak się dostać do tego parametru. W serwisie nie chcieli powiedzić jak to uaktywnić
    Parametr "U" na "1", wyłączyć kocioł, włączyć trzymając "+" i "-" - pojawi się E2, a dalej "+" i "-" do żądanego parametru.
    Ale głowy nie dam , bo robiłem to jakiś czas temu.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #231
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mchdch

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczorek.
    5 ton sporo ...

    mam nadzieje że ten sezon zamknie sie spalaniem na poziomie ok 4 ton max (25kw - 200m2- 14 styro - 25 wełna)

    narazie piec pracuje od 13/10/2008 - 9.00 , temp w domu 22-23 C
    temp kotła 55 C
    zmieniłem troche ustawienia (zeszly sezon cały czas na ustawieniach dzidzi) obecnie bez cwu po drobnych modyfikacjach narazie spalanie jest ok 13,5 kg
    zobaczymy co dalej...

    Witam.
    Czy mógłbyś podzielić się swoimi ustawieniami ( mam również piec 25 kw i podobne parametry domu) a z tego co widzę na forum to masz już niezłe doświadczenie.

    I jeszcze jedno pytanie: czy istnieje taki węgiel pod nazwę EKORET o kaloryczności 31000 (niby mieszanka z kilku kopalń)
    Ja taki kupiłem na próbę, cena 800,- (okolice Gdańska)
    Może któś się już z tym spotkał?
    Z góry dziękuję pomoc.

  12. #232
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasia_flo

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    witam
    mamy piec 25kw, rozruch tydzień temu, paliło się ok przez 2 dni na ustawieniach fabrycznych pieca, ale juz nie jest tak kolorowo... Po ponownym rozpaleniu piec automatycznie się wygasza nie osiagając zadanej temp. i kombinacje z nastawami nic nie pomagaja. Wiem, ze cos nie tak musi byc z ustawieniami.... Nasz piec ma podobno nowy model sterownika, wyświetlacz jest w prawym górnym narożniku, jakby wbudowany w sam piec i nijak nie potrafię rozszyfrowac co jest czym, chcąc wpisać podawane na forum nastawy (u mnei nie ma d,b,c...) Moje pytanie, czy ktos ma też wspomniany, nowy sterownik? A może ktoś jest w posiadaniu instrukcji do tego nowego cuda ? Pan w serwisie obiecał przesłać nową wersję, ale może pomoc nadejdzie jak juz zamarzniemy na kość
    kasia

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał marys888
    Czy wiecie może jak wejść w tryb serwisowy "E2" ?
    Chciałbym zmienić priorytet CWU, ale niestety nie wiem jak się dostać do tego parametru. W serwisie nie chcieli powiedzić jak to uaktywnić
    Parametr "U" na "1", wyłączyć kocioł, włączyć trzymając "+" i "-" - pojawi się E2, a dalej "+" i "-" do żądanego parametru.
    Ale głowy nie dam , bo robiłem to jakiś czas temu.
    Ok - precyzuję:
    Parametr U ustawiamy na 1, wyłączamy kocioł WYŁĄCZNIKEM DOLNYM i włączamy trzymając + i -.
    A dane do E2 są tu:
    http://www.ekoenergia.eu/files/Instr...R501%20u6x.pdf
    Ważne wartości to próg zadziałania pompy E oraz czas wybiegu pompy .
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  14. #234

    Domyślnie

    Witam po dluzszej przerwie.

    Pale od zeszłego poniedzialku (wczesniej przepalałem drewnem) i spalanie ok 13 kg/dobe przy temp. 23-24 st (Zonka jest zmarźlakiem )

    Ustawienia
    d=9
    U=40
    C=45 (jezeli kogoś intereuje pełna tabelka nastawów to podam jutro)

    Czasami tylko muszę zajrzeć do pieca i pokruszyć grudki spalonego popiołu. Który zamienia sie w pył.
    Mam nadzieje, że spalanie jest na dobrym poziomie. Jak myślicie ?

    Pozdrawiam

    ps
    co do Retopalu to Age1 miałęś farta. U nas ceny powalają na kolana, tona paczkowanego 880 PLN Gość chyba chce sie dorobić na ekologach :
    Elektromet EKO-KWP 15

  15. #235

    Domyślnie

    A jak jest u was ze zmiana temperatur na piecu? Ja przy nastawie 58 mam zmiany od 55 do nawet 72 oC. Czy mozna to jakos wyeliminowac? Co tutaj ma podstawowe znaczenie?

  16. #236

    Domyślnie

    co do takich róznic dotyczących temp rozmawialiśmy wczesniej (strona chyba 3). Podobno takie spadki eliminuje zawór czterodrozny. A ci co go nie poiadają mają własnie takie hustawki temperatury.
    Ja tak przynajmniej mam.
    Pozdrawiam
    Elektromet EKO-KWP 15

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    phox

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Witam

    Ja też walczę z nastawami pieca Elektromet 15 KW. Jak na razie mam ustawione c=43, d=14 i u=45. Mam do tego bojler elektrometa 140 L. Temperaturę na piecu ustawiłem na 58 stopni. Mam sterownik pokojowy, wisi między piętrami. Niestety mam problem z dogrzaniem mieszkania. Strasznie wolno to się odbywa. I tak np. ustawiam, żeby piec zaczął dogrzewać dom o 14 ( wracam o 15.30 ), to nawet koło 16 mam 20,5 stopnia. Nadmienię, że temperaturę nocną mam ustawioną na 19,8 a dzienną na 21. W Kuchni i przedpokojach mam podłogówkę.

    Jak na razie pomysłów mi braknie.

  18. #238

    Domyślnie

    Krajes, ale wtedy chyba spalanie jest wieksze. Piec musi "nadrabiac" ???

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał krajes
    Witam po dluzszej przerwie.

    Pale od zeszłego poniedzialku (wczesniej przepalałem drewnem) i spalanie ok 13 kg/dobe przy temp. 23-24 st (Zonka jest zmarźlakiem )

    Ustawienia
    d=9
    U=40
    C=45 (jezeli kogoś intereuje pełna tabelka nastawów to podam jutro)

    Czasami tylko muszę zajrzeć do pieca i pokruszyć grudki spalonego popiołu. Który zamienia sie w pył.
    Mam nadzieje, że spalanie jest na dobrym poziomie. Jak myślicie ?

    Pozdrawiam

    Witam
    Ceny naprawdę szaleją. U nas na wsi węgla nie ma, ten co został na placu to już dawno sprzedany, podobno pod kopalniami z dobrym węglem trzeba czekać do 10 dni na załadunek ciężarówki.
    Nie chcę siać paniki, ale to mi coś przypomina jak byłem mały. 13 grudnia. Ale może tylko sobie tak myślę.
    Przestrzegam wszystkich, mogą się pojawić super oferty węgla, ekogroszku, retopalu i innych w SUPER CENACH.

    Najprostszy sposób na sprawdzenie wsadzić rękę do węgla i ją wyjąć na ręce powinno zostać tylko trochę pyłu koloru czarnego. Jeżeli ręka będzie cała czarna to znaczy, że to może nie być EKO tylko coś innego najczęściej z domieszką miału.
    Zapytacie dlaczego tak: ano bo wszelki eko- reto- musi być płukany a więc pozbawiony pyłów i zanieczyszczeń (ziemi śląskiej) czyli pozostają same "czarne kamyczki".

    Zaznaczam że nie jest to pewny sposób na sprawdzenie węgla (ekogroszku, retopalu i innych)

    Ale zapraszam do własnych prób. Opiszcie to na forum.

    ps
    co do Retopalu to Age1 miałęś farta. U nas ceny powalają na kolana, tona paczkowanego 880 PLN Gość chyba chce sie dorobić na ekologach :
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał krajes
    co do takich róznic dotyczących temp rozmawialiśmy wczesniej (strona chyba 3). Podobno takie spadki eliminuje zawór czterodrozny. A ci co go nie poiadają mają własnie takie hustawki temperatury.
    Ja tak przynajmniej mam.
    Pozdrawiam
    Dobiego pompy jest na 60 s, zwiększ go aby kociołek miał czas oddać ciepło do grzejników oraz podłogówki
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Strona 12 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony