dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 164
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 3276
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaguz
    Krajes, ale wtedy chyba spalanie jest wieksze. Piec musi "nadrabiac" ???
    wiesz, na zauważyłem - jak pisalem wczesniej spalanie, na dzien dzisiejszy mam ok 13 kg/dobę, (temp w domu ok 23-24 st.) Piecyk sie nagrzewa dosc sprawnie i szybko, pozniej wchodzi w uspienie i co pewien czas zalącza podtrzymanie zadanej temperatury.
    Wiem, że do tych temp. co teraz mamy nie są to miarodajne wyniki, ale zobaczymy jak temp. na zewnątrz spadnie poniżej zera.

    Widze, ęe prawie sami ludzie z mazowieckiego
    Pozdrawiam
    Elektromet EKO-KWP 15

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał phox
    Witam

    Ja też walczę z nastawami pieca Elektromet 15 KW. Jak na razie mam ustawione c=43, d=14 i u=45. Mam do tego bojler elektrometa 140 L. Temperaturę na piecu ustawiłem na 58 stopni. Mam sterownik pokojowy, wisi między piętrami. Niestety mam problem z dogrzaniem mieszkania. Strasznie wolno to się odbywa. I tak np. ustawiam, żeby piec zaczął dogrzewać dom o 14 ( wracam o 15.30 ), to nawet koło 16 mam 20,5 stopnia. Nadmienię, że temperaturę nocną mam ustawioną na 19,8 a dzienną na 21. W Kuchni i przedpokojach mam podłogówkę.

    Jak na razie pomysłów mi braknie.
    Moim zdaniem to, że dogrzewanie domu zaczynasz dopiero ok 14 to tylko pozorne oszczędności. Ja mam temp. ustawione na dzien i na noc. Wiec chyba lepiej ustawić zadaną temperaturę na caly czas niż tylko na kilka godzin. Bedziesz miał mniejsze spalanie bo piec nie bedzie "doganiał". To moje zdanie - ale popruboj moze cos pomoże.
    A dodatkowo, zauważyłem, ze priorytetrm jest najpierw dogrzanie wody CWU. Wiec moz tu jest pies pogrzebany. Dajmy na to, ze o 14 zalączasz dogrzewanie więc piec najpierw grzej ci wode, a dopiero pozniej CO.
    Pozdrawiam
    Elektromet EKO-KWP 15

  3. #243

    Domyślnie

    witam, jako Elektometowiec (15kW) podłączę się z pytaniem równiez tu:

    poradzcie. jaki sterownik i gdzie podlaczyc w ukladzie piec ekogr. 15kw ->bufor 750l->podlogowka 250m2.
    instalator proponuje silownik do zaworu mieszajacego na wyjsciu z bufora do podlogowki,czujnik w korytarzu.
    czyli sterowanie bedzie odbywac sie poprzez zmiane temp. wody do podlogowki w zakresie 27-35*.
    jakie urzadzenie byloby najodpowiedniejsze,niezawodne i dokladne? (tu nie umie mi doradzic)

    dom 15cm styro, 30cm wełny.

    najbardziej pasuje mi propozycja mishki: mieszacz + pogodówka , link w wątku:
    http://forum.muratordom.pl/sterowani...ka,t143877.htm

  4. #244
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wagi

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,
    ja również stałem się posiadaczem ELEKTROMETU 15kw, no i na początek proszę o POMOC!
    Zakupiłem eko groszek z firmy RETO-PAK ponoć Niemiecki wysokokaloryczny z którego miał pozostawać po spaleniu tylko popiół, a tutaj spieki taki, że mało zo mi nie zrzuciło deflektora. Moje ustawienia to n-58, U-18, c-1, d-18, b-100, o-20, l-4
    Przesłone na wentylatorze mam uchyloną na ok.1cm w najszerszym miejscu
    No i druga sprawa to to że piec nie może osiągnąć zadanej temp. posiadam zawór czwórdrożny, sterownik tem.
    Posiadam 7grzejników + 3 drabinki i podłogówki jakieś 30m2
    Czy ktoś może mi poradzić co mam zrobić w ustawieniach
    Zaznaczam że grzanie zacząłem 7.10.08 i na razie wygrzewam dom. Na sterowniku mam ustawioną temp.18,5C a na piecu temp. wacha się od 40-47C
    pozdrawiam Wszyskich i dziękuję za każdą podpowiedź

  5. #245

    Domyślnie

    Witam . Też mam Elektro 15 kW .

    Wczoraj rozpaliłem piec , gdyż wcześniej było stosunkowo ciepło .
    Zdziwienie moje nastąpiło , gdyż piec bardzo fajnie szybko sie rozpalił , no i tyle....
    Mial problemy z uzyskaniem zadanej temperatury .
    Nie wiem gdzie leży problem , groszek suchy wcześniej nim paliłem bez problemów , piec przed rozpaleniem przeczyściłem ( może nie zbyt dokładnie, ale zawsze ) , ustawień nie zmieniałem .

    Co do Twoich problemów , może spróbuj innych ustawień .
    Moje : d25, b42 , o10 , l3 , U25-28
    Nie są one idealne , jestem w fazie próbowania , chociaż nie miałem z nimi problemów ( oprócz tego wczorajszego ) groszku na popiołu niestety nie dopala aczkolwiek bardzo dużych grudek nie ma zbiera sie trochę na obwodzie paleniska,( na pewno nie pod deflektor )

    Możesz też np. spróbować trochę pomodifikować ustawienia , ja bym sprobował zwiększyć U aby przepalał węgiel , ewentualnie zmniejszyć d skoro nie zdąża dopalić i wyrzuca .

    Tak mi się nasuwa , no ale nie jestem specjalistą , sam pdo końca próbuje to rozgryźć.

  6. #246

    Domyślnie

    Witam jestem posiadaczem elektrometa 15Kw i mam pytanko do was czy mokry węgiel ma wpływ na dużą ilość spalania węgla czy raczej do kitu węgiel jak ostatnio miałem od tego samego dostawcy węgiel już w tym leju (na dnie) to palił mi prawie 2 dni a teraz prawie 100 kilo w 3 dni . Co myślicie o tym ? Pozdrawiam

  7. #247

    Domyślnie

    Mokry węgiel nie pomaga . Jeśli faktycznie wcześniej palił się lepiej i jest to ten sam groszek , przyczyna może leżeć w wilgoci . O ile nie zmieniane były ustawienia.

    Jeśli miałeś wygaszony piec problem może leżeć w nie dokładnym jego oczyszczeniu , sam miałem takie przypadki.

    od razu skorzystam i ja zadam pytanko , jakie masz ustawiania , gdyż również posiadam elektro15 kW .

    I czy w fazie podtrzymania wyłącz Wam się pompka c.o?
    Tzn. w ustawianiach E2 jest czas wybiegu pompki i czy ona powinna się po tym czasie całkowicie wyłączyć?

  8. #248

    Domyślnie

    Jutro podam bo nie pamiętam za bardzo.

  9. #249

    Domyślnie

    idzie zima

    tak jak pisałem wcześniej zmianiłem troszkę ustawiania i zmieniłem ustawienia głowic telp. wew dół 20,5 góra 21 na zasobniku - 18 dni i 14 godzin - wychodzi niecałe 10 kg/ dobe bez cwu

    ale jak napisał krajes zimy jeszcze nie ma

  10. #250

    Domyślnie

    Kaczorek możesz podac swoje ustawienia teraz?.

  11. #251
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Buczo

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    przeczytalem to forum niemal w calosci i wielkie dzieki wszystkim, ktorzy dziela sie swoimi doswiadczeniami. To bardzo pomocne dla nowych uzytkownikow piecy.

    Mam jednak jedno pytanie. Posiadam model z Leroy 20kW i niestety caly czas wystepuja spieki zamiast popiolu. Dom poki co nie jest zamieszkaly, wiec ustawienia mam nastepujace: n45, c35, d11, u16.

    Czy moze mi ktos podpowiedziec jak zmienic w szczegolnosci parametry d i u, aby postarac sie wyeliminowac te spieki i miec normalny popiol?

    Z gory dziekuje
    Buczo

  12. #252

    Domyślnie

    Witam wszystkich szczególnie znawców pieca elektromet25. Mam wielki problem. Piec posiadam od roku. Nigdy nie siedziałem przy nim i nie kombinowałm z ustawieniami zbytnio ale po przyczytaniu całego tego forum pomyślałem że czas najwyższy na podkręcenie tego i owego mam problem mianowicie taki i to naprawdę do znawców tego pieca dziś dałem ustawienia ghosta mniej więcej takie
    n-55
    c-50
    d-25
    u-21
    b-42
    o-20
    l-1
    u-10
    L-10
    F;5

    mój dom to około 160m2 do ogrzania ale mnijsza z tym . Przedstawie fakty!!
    Na tych ustawinieniach piec dochodzi do 55st wchodzi na podtrzymanie-jak do tej pory wszystko grapodczas podtrzymania dojedzie jeszcze jeden stopień no i zaczyna spadać co jest oczywiście normalnespada do 53 w czasie 15 minut no i się załącza podczas podawania sobie węgla spadnie do 50 no i musi przez to dojść do 55 a robi to w 30 minut. Strasznie długo nie sądzicie?? mało tego dziś zostawiłem piec i po 10 godzianach wpadam a tam TAKI wielki spiek i dymi. Powiedzcie mi jak dopasować ustawienia teraz do mniego na podstawie tych co mam. Za dużo podaje węgla to wiem ale zmianiająć podaż węgla zmienić muszę inne parametry. Na jakie??

  13. #253

    Domyślnie

    Witam,

    Rowniez staram sie ustawic piec 25kW. Ogrzewam ok. 150m2 podlogowki + 300l zbiornik CWU. Dom ocieplony 15cm styropianu, ale jeszcze nie ocieplilismy stropu.
    n = 60, c = 38, d = 25, b = 42, o = 20. Reszta bez zmian.
    Ta sa ustawienia Ghosta z moimi temp., z tym ze zmniejszylam przeslone czopucha na ok. 25%, bo duzo ciepla szlo mi w komin. Po tym jak temperatura spadnie o 2stC, to temperatura na piecu w trybie praca spada o kolejne stopnie i wolno sie podnosi. Zobacze czy zmiana przeslony czopucha cos pomoze.
    Przeslone wentylatora mam zamknieta calkowicie, a szybkosc wentylatora U = 30. Plomien bardzo fajnie omiata deflektor Ale jeszcze martwi mnie ten znaczy spadek temperatury pod czas pracy oraz niedostateczne wypalanie wegla.

  14. #254

    Domyślnie

    mam podobne problemy.

    Mam Elektromet, 15kW. Dom 250m2 dobrze ocieplony.

    Piec podłączony jest pod bufor 750l, z niego dopiero idzie na podłogówki i przez węzownicę CWU.

    pierwsze palenie zakonczyło się umiarkowanym sukcesem. nie zgasł. ale też z trudem osiągał 30stC.

    spawiłem 60stC na piecu i grzanie do takiej temp. bufora, a potem przejscie w podtrzymanie.

    i tu pytanie. jak optymalnie powinien wyglądać cykl podtrzymania?

    wydaje mi się,że senowne są krótkie cykle z małą iloscią podawanego węgla, przy niewielkich , stałych obrotach na wentylatorze???

    czy jest jakiś sposób na ocenę płomienia? jaki ma być? i jaka temp. spalin jest optymalna? czy to jest parametr, który coś mówi o wydajności spalania?

    u mnie, na dotykowym term. było ok 100st, na rurze wychodzącej z pieca.
    z komina prawie niewidoczny dym, ale komin 11m wysoki.

  15. #255

    Domyślnie

    A może tak ktoś zamieściłby zdjęcie jaki powinien być prawidłowy płomien a także posiadacze kotłów o mocach 15 i 25 kW podali swoje ustawienia mogło by to wyglądać tak np:
    kocioł 15kW moje ustawienia to ...
    Pozdrawiam

  16. #256

    Domyślnie

    Czy ktoś spotkał się z was z czymś takim że worki z ekogroszkiem są zaparowane?
    Czy to w czymś przeszkadza? Jeżeli tak to co z tym zrobić?
    Czy ma to wpływ na palenie się groszku?

  17. #257

    Domyślnie

    Ja sie spotkałem. Mokry wegiel byl pakowany i to normalne.

    Jeżeli ci to przeszkadza to zrob pare dziurek gwożdziem w worku i ci to wyparuje.
    Raczej wplywu na palenie nie ma, no moze tylko to, ze w zasobniku bedziesz mial krople rosy na ściankach.

    Pozdrawiam
    Elektromet EKO-KWP 15

  18. #258

    Domyślnie

    Ja szukam dalej ustawien.
    Ustawienia Ghosta - efekt, na poczatku spala sie nawet ladnie, ale wygrzanie pieca po podtrzymaniu zajmuje 30 min, a samo podtrzymanie trwa 10 min

    moje ustawienia wczesniejsze: d=30, U=25, b=70 szybciej osiaga zadana temperature, ale nie dopala wegla, bardzo duzo spiekow.

    W domu mam 19stC. temp wody w podlogowce 37stC. Jaka trzeba miec temp. zeby osiagnac 22 w pomieszczeniach?

    przymykanie wylotu czopucha niewiele daje, bo poczatkowy etap spalania jest fajny, ale jak juz sie rozkreci to ogien bucha jak szalony, w piecy jest duzo dymu, a temperatura nieznosnie wolno sie podnosi.

    Ile u Was mniej wiecej trwa praca i podtrzymanie? Moze macie jakies wskazowki.
    Dzisiaj czyszcze piec i dalej testuje.

  19. #259

    Domyślnie

    temp. w ponieszczeniu zalezy od temp. w podłodze i od ocieplenia.

    mam dobrze ocieplony dom, do podłogówki leję 27stC, pompa na najnizszym biegu i w domu 19stC na wysokości 180cm.

    19 st w pomieszczeniu z ogrz. podł. jest inaczej odczuwane jak w pom. z kaloryferami. w takim przy 19tu jest zimno.

    jak mam 22st w pomieszczeniu z podłogówką, to jest makabrycznie gorąco i trzeba w podkoszulku chodzic.

  20. #260

    Domyślnie

    Niezle osiagniecie. Ja mam 180 m2, 15 cm styropianu i leje w podlogowke 37st zeby miec 19 w pomieszczeniu Cos chyba u mnie nie gra? Fakt, ze nie mam jeszcze termostatow itp, ale skad moze wynikac roznica az 10stC?
    Podlogowke montowal autoryzowany spece od hydrauliki, cala instalacja ladnie chodzi
    Jakiej grubosci masz wylewke?

Strona 13 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony