dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 159 z 164
Pokaż wyniki od 3.161 do 3.180 z 3276
  1. #3161

    Domyślnie

    Witam.
    Mam piec elektromet ze sterownikiem EL480 zPID od miesiąca. Mam problem z ogrzewanie. Temperaturę zadaną ustawiłam na 60C. Paliło się, centralne też podniosło się do 60. Gdy tempratura CO wzrosła do 63 włączył się nadzór. Po 4 godz temperatura zaczęła spadać, zasypywało palenisko, a po 12 godz automatycznie piec zgasł. Groszek mam suchy, a piec nabiera temeratury i po dniu sam gaśnie. Czy ktoś ma podobny problem.? Czy to wina sterownika.? Jakie macie ustawienia na piecu.? Co myślicie o tym sterowniku.?

  2. #3162

    Domyślnie

    Agnieszka 345
    masz nowy sterownik wiec ciężko będzie pomoc, może zacznij od serwisu co oni powiedza

  3. #3163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldek 25kW Zobacz post
    Witam!
    U mnie pełny zbiornik (wypełniony na maxa) wystarczył na 5.5 dnia.
    Czy ktoś wie ile rzeczywiście wchodzi groszku do zasobnika? Wg instrukcji to 140 kg ,ale wydaje mi się że więcej.
    Pozdrawiam W.K.
    zważ sobie jedno pełne wiadro jakie pakujesz do podajnika, policz wiadra jakie tam wsypiesz, pomnóż i będziesz wiedział

    u mnie jak były kilka dni temu mrozy po -18 to też tylko na 5,5 dnia wystarczyło
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  4. #3164

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    zważ sobie jedno pełne wiadro jakie pakujesz do podajnika, policz wiadra jakie tam wsypiesz, pomnóż i będziesz wiedział

    u mnie jak były kilka dni temu mrozy po -18 to też tylko na 5,5 dnia wystarczyło
    witam

    u mnie wchodzi 200 kg ( 8 worków po 25 kg) w instrukcji piszą 180 kg, starczy na ok 12 dni, ale mój dual ma dodatkowe palenisko na drzewo, także jak mam czas to dokładam drzewo.

    pozdrawiam
    krzysztof

  5. #3165

    Domyślnie

    25 kw - 180 kg
    15kw - 140 kg

    25 kg to wynik dobry dla temperatur poniżej -25 stopni - przy obecnych temp. ( noc -7 dzień + 5) piec nie powinien spalac więcej niż 10-12 kg na dobę, i nie do końca jest to kwestia ustawienia sterownika - bardzo wielka rola samego układu i możliwości uzyskania wysokiej temp. na powrocie do pieca.

  6. #3166

    Domyślnie

    Min. zużycie węgla według producenta to: 1kg/h dla 15 kw i 1,5kg/h dla 25 kw - nie chciałbym mieć takiego minimalnego
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  7. #3167

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiff Zobacz post
    Min. zużycie węgla według producenta to: 1kg/h dla 15 kw i 1,5kg/h dla 25 kw - nie chciałbym mieć takiego minimalnego
    stiff przypuszczam ze producent nie mial na mysli "w podtrzymaniu" . 24kg/dobe dla 15kw, przy faktycznie takiej mocy przez 24h - chcialbym miec takie minimalne.
    Swoja droga, ciekawi mnie jak te kw przekladaja sie np. na kw grzejnikow, czy w 100% pracujacy kociol, da odpowiednia ilosc cieplej wody dla grzejnikow o mocy 15kw, tak ze temperatura zadana bedzie w 100% utrzymywana?

    Dobra... Zakrecilem.... Nie wiem czy rozumiecie o co chodzi.
    Pytajac inaczej, ile moga, lub ile powinny miec grzejniki dla kotla np 15kw?

  8. #3168

    Domyślnie

    odpowiedz <15000 W , ale dobiera się to odwrotnie ... tak ogólnie - najpierw grzejniki do powierzchni pomieszczeń, potem wynik całości zapotrzebowania W z grzejników przekłada się na moc kotła. Należy uwzględnić też czy będziemy grzać Cwo.

  9. #3169
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Ostatnio pakowałem do pełna w piątek 28.02. i widzę, że dziś mi się skończy czyli 14 dni

    Z kupionych w zeszłym roku na sezon 2,5 ton mam jeszcze na jakieś 2 pojemniki więc do połowy kwietnia powinienem dociągnąć

    W sumie mieliśmy 2,5 tony kupionego i maks 0,5 tony z poprzedniego roku
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  10. #3170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiff Zobacz post
    Min. zużycie węgla według producenta to 1,5kg/h dla 25 kw ...
    Niemożliwe, to daje 36kg/doba

    Jeśli mi teraz starcza na 14 dni to musiałbym mieć podajnik 504kg

    Dla wyjaśnienia dodam, że przez te 14 dni pewnie z 5 dni od rana do późnego popołudnia w słoneczne dni pompy były wyłączone i piec tylko na podtrzymaniu
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #3171

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Niemożliwe, to daje 36kg/doba

    Jeśli mi teraz starcza na 14 dni to musiałbym mieć podajnik 504kg

    Dla wyjaśnienia dodam, że przez te 14 dni pewnie z 5 dni od rana do późnego popołudnia w słoneczne dni pompy były wyłączone i piec tylko na podtrzymaniu
    piotrulex no producent mogę się założyć, że nie pisał o podtrzymaniu tylko o paleniu... Tak samo nie pisał o piecu w stanie spoczynku .

    u mnie na samo CWU latem idzie 125kg/ms co daje 4-4,5kg na dobę.

  12. #3172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Ostatnio pakowałem do pełna w piątek 28.02. i widzę, że dziś mi się skończy czyli 14 dni

    Z kupionych w zeszłym roku na sezon 2,5 ton mam jeszcze na jakieś 2 pojemniki więc do połowy kwietnia powinienem dociągnąć

    W sumie mieliśmy 2,5 tony kupionego i maks 0,5 tony z poprzedniego roku
    z 3 dni był wyłączony kocioł

    Pakowałem w środę 2 kwietnia wieczorkiem więc włączony ponad 2 tygodnie

    Zastało węgielka niewiele więc będzie w tym roku w lato gdzie wygodnie trzymać nasze jednoślady
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  13. #3173

    Domyślnie

    Powypalały mi się w piecu te podkładki w klapkach rewizyjnych - w tej pod zbiornikiem podajnika i pod rurą która juz wchodzi do komina .Czym te uszczelnienia zastąpić?W tej pod podajnikiem zrobiły sie szpary takie że wydostaje się dym na zewnątrz.pzdr
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  14. #3174
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dobry. Widzę, że wakacje. Mam małe pytanko - może ktoś odpowie. Kupiłem Pieklorza 6 worków i strasznie zrywa zawleczki. Poprzednie 6 worków zerwało mi 2 razy teraz cały zasobnik wywaliłem do worków z powrotem. Kamieni nie widzę, worki plastikowe, oryginalne - co jest ? Teraz kupiłem jakiś "młody węgiel" na ciepłą wodę i jest OK. Zimą do tej pory kupowałem Chwałowice - tez było dobrze. Może to ślimak już sie wyrobił ??? Ktoś ma jakieś rady ? Kosik

  15. #3175
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosik71 Zobacz post
    Dobry. Widzę, że wakacje. Mam małe pytanko - może ktoś odpowie. Kupiłem Pieklorza 6 worków i strasznie zrywa zawleczki. Poprzednie 6 worków zerwało mi 2 razy teraz cały zasobnik wywaliłem do worków z powrotem. Kamieni nie widzę, worki plastikowe, oryginalne - co jest ? Teraz kupiłem jakiś "młody węgiel" na ciepłą wodę i jest OK. Zimą do tej pory kupowałem Chwałowice - tez było dobrze. Może to ślimak już sie wyrobił ??? Ktoś ma jakieś rady ? Kosik
    Ja tak miałem przy zużytym, czytaj nadpalonym ślimaku.
    Pieklorz jest dość gruby i ślimak nie daje rady.
    Bez wymontowania raczej tego nie zobaczysz.
    Ile lat ma ślimak ?

  16. #3176
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    Ślimak ma 4 lata, ale właściwie to pochodził 3 pełne sezony - to dużo ? Na Custoramowym miękkim ekogroszku wodę grzeja jak miło. Chyba pojadę kupić Chwałowice na próbę. Nie bardzo chcę w zimie niespodzianek. Jak Chwałowice będą zrywać zawleczkę wymontuję ślimaka. Jeszcze tego nie robiłem - jakieś problemy moga być ? Pozdrawiam, Kosik

  17. #3177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosik71 Zobacz post
    Ślimak ma 4 lata, ale właściwie to pochodził 3 pełne sezony - to dużo ? Na Custoramowym miękkim ekogroszku wodę grzeja jak miło. Chyba pojadę kupić Chwałowice na próbę. Nie bardzo chcę w zimie niespodzianek. Jak Chwałowice będą zrywać zawleczkę wymontuję ślimaka. Jeszcze tego nie robiłem - jakieś problemy moga być ? Pozdrawiam, Kosik
    Widziałem ślimaki zajechane między 2 a 3 lata gdzie ludzie palili nisko i mokrym węglem, także jeśli u Ciebie faktycznie już padł to jest bardzo średnio, wytrzymują i po 7 lat.
    Ten Z Casto pochodzi z Taniego Opału ze Zgorzelca a ja nie chcę się publicznie wypowiadać o tym węglu
    Spaliłem w swoim starym kotle chyba dobrze ponad 12 ton czecha i wyleczyłem się z niego raz na zawsze.
    Tak, latem do CWU można sobie pozwolić na dwa góra 3 zasobniki ale nie więcej, siara swoje zrobi i pewnie nie zaprzeczysz co do ilości sadzy.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  18. #3178
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Kosik Ty dopal co masz w koszu i wywlecz ten ślimak - to proste jest, w trymiga się uwiniesz. Nie ma sensu odkładać i kombinować że może będzie podawał ten a może inny węgiel. Jak ten węgiel co zrywał zawleczki wygląda OK ( uziarnienie, brak kamieni ) to albo ślimak jest dojechany albo masz coś w rurze . Najfajniej się takie odłożone roboty później w zimie robi, na przykład w wigilię Bożego Narodzenia.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  19. #3179
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    . Jak ten węgiel co zrywał zawleczki wygląda OK ( uziarnienie, brak kamieni ) to albo ślimak jest dojechany albo masz coś w rurze . Najfajniej się takie odłożone roboty później w zimie robi, na przykład w wigilię Bożego Narodzenia.
    Wieczorem, koło 20-tej w Sylwestra to też niezła pora.
    Zwłaszcza jak rano zasypie się pojemnik na full.

  20. #3180
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    Rozumiem, że mam odkręcić 4 śruby do mocowania silnika ze ślimakiem do obudowy i wyjąć ślimak i popatrzeć. Z mechaniką sobie poradzę ale jak wygląda taki nadpalony slimak ? Będę wiedział, że jest do bani ? Nie bardzo wiem, co tam ma się nadpalać - końcówka ? Pamiętam pierwszej zimy, też kupowałem pieklorza ( ale w tedy tylko tak z doskoku - nie mieszkałem jeszcze) i było podobnie. Ale później z Chwałowicami kupowanymi w lecie było całkiem dobrze. Krótko : na co patrzeć na tym ślimaku ? Wszystkim bardzo dziękuję za rady. Dopale zasobnik i będę kręcił śruby. Jeszcze jedno : jezeli będzie źle to ślimak mam kupować w Elektromecie czy to jest jeden rozmiar dla ślimaków ? Kosik

Strona 159 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony