dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 164
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 3276
  1. #301

    Domyślnie Re: Ustawienia E2

    Cytat Napisał age1
    Właśnie dlatego chcę to zrobić. Bojler 120l. Ustawiłbym temp na piecu 60 a na bojler 50. Zlikwidowałbym nadwyżkę ciepła i byłoby GIT.

    A teraz jest tak samo jak wyzej i piec nie może bujnąć się do 60. Dochodzi do 55 56 i tak cały czas.
    wygląda na to, że piec nie wyrabia z mocą - mierzyłeś może temperaturę wody na powrocie pieca?

  2. #302

    Domyślnie

    Jest jakas masakra. Nawet recznie nie moge go w tej chwili wysterowac na zadana temperature. Robilam to wczesniej kilka razy, a teraz po prostu nie wyciaga nawet 50 st. ;(

  3. #303

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:ZABA:.
    Jest jakas masakra. Nawet recznie nie moge go w tej chwili wysterowac na zadana temperature. Robilam to wczesniej kilka razy, a teraz po prostu nie wyciaga nawet 50 st. ;(
    za mało podajesz węgla zwiększ podawanie na 30-35%, dodatkowo lekko zwiększ obroty wentylatora i bedzie ciepełko

  4. #304

    Domyślnie Re: Ustawienia E2

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał age1
    Właśnie dlatego chcę to zrobić. Bojler 120l. Ustawiłbym temp na piecu 60 a na bojler 50. Zlikwidowałbym nadwyżkę ciepła i byłoby GIT.

    A teraz jest tak samo jak wyzej i piec nie może bujnąć się do 60. Dochodzi do 55 56 i tak cały czas.
    wygląda na to, że piec nie wyrabia z mocą - mierzyłeś może temperaturę wody na powrocie pieca?
    Jeszcze nie mierzyłem. Ale jest znowu coś ciekawego. zmniejszyłem nastaw c-45, przy n-60 d-12 U18 całkowicie otwarta przysłona wentylatora, no i piec dochodzi do 47st C wyłącza się pompa CWU i załącza się pompa CO. Temp spada do 43 st C i tak w kółko. Wcześniej nastaw c-55 czyli blisko nastawu n -60 i było chociarz cieplej. Kurcze znowu nieprzespana noc z 4 - pakiem Żywca przy piecu
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  5. #305

    Domyślnie Re: Ustawienia E2

    Cytat Napisał age1
    Kurcze znowu nieprzespana noc z 4 - pakiem Żywca przy piecu
    nie jest źle - może powinienem wywalić sterownik PID i zakupić coś bardziej manulanego

  6. #306

    Domyślnie

    Witam. Ja mam ustawienia ghosta. Trochę kombinowałem wcześniej ale i tak jego są najlepsze. Mam piec 15kw. 130 m2 pow. użytkowej.
    n55
    c50
    d25
    u21
    b42
    o20
    L1
    u10
    j10
    f5.
    Wg moich obliczeń powinienem spalić jakieś 2,5 tony eko groszku (oczywiście przy znośnej zimie). U mnie jednak jest zamknięta na 3/4 przesłona czopuchu. Sporo daje, szybko temperatura dochodzi, a spaliny i tak mają jak uchodzić. Wczoraj jednak wyczyściłem go pierwszy raz od początku sezonu. Samej sadzy był cały pojemnik. Ale to chyba normalny przy tak przymkniętym czopuchu. Mimo wszystko myślę, że warto. Trzeba tylko co najmniej raz w miesiącu czyścić.

  7. #307

    Domyślnie

    Cytat Napisał marys888
    Cytat Napisał .:ZABA:.
    Jest jakas masakra. Nawet recznie nie moge go w tej chwili wysterowac na zadana temperature. Robilam to wczesniej kilka razy, a teraz po prostu nie wyciaga nawet 50 st. ;(
    za mało podajesz węgla zwiększ podawanie na 30-35%, dodatkowo lekko zwiększ obroty wentylatora i bedzie ciepełko
    Wielkie dzieki za sugestie Bardzo mi pomogles.

    W domu juz cieplo (20,5st), teraz musze popracowac nad spalanie, bo idzie mi tego strasznie duzo (60kg/doba). Musze sprawdzic czy uszczelnienie retory cos zmieni. Przy ustawieniach niby zimowych 1:3 czyli 15s podawania, 45 s przerwy U = 40 Nie uzyskuje jakis super osiagniec, bo potrafi 40-50 min pracowac a tylko 8 byc w podtrzymaniu. Plomien bardzo duzy, ale nie iskrzy za bardzo, wiec ok. Wczesniej nigdy nie ustawialam tak duzego nadmuchu, wiec faktycznie mocno wiejej
    Teraz zmienilam na ustawienia zblizone do Ghosta:
    N = 60
    C = 44
    d=20
    U=25
    b=42
    Czopuch otwarty
    Dmuchawa 1 cm
    Poopserwuje czy bedzie jakas poprawa.

    Mam sama podlogowke o pojemnosci 200l, czy piec 25kW moze miec takie problemy z utrzymaniem temperatury i zzerac tyle paliwa? Nawet nie chce tego przeliczac

  8. #308

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:ZABA:.
    Cytat Napisał marys888
    Cytat Napisał .:ZABA:.
    Jest jakas masakra. Nawet recznie nie moge go w tej chwili wysterowac na zadana temperature. Robilam to wczesniej kilka razy, a teraz po prostu nie wyciaga nawet 50 st. ;(
    za mało podajesz węgla zwiększ podawanie na 30-35%, dodatkowo lekko zwiększ obroty wentylatora i bedzie ciepełko
    Wielkie dzieki za sugestie Bardzo mi pomogles.

    W domu juz cieplo (20,5st), teraz musze popracowac nad spalanie, bo idzie mi tego strasznie duzo (60kg/doba). Musze sprawdzic czy uszczelnienie retory cos zmieni. Przy ustawieniach niby zimowych 1:3 czyli 15s podawania, 45 s przerwy U = 40 Nie uzyskuje jakis super osiagniec, bo potrafi 40-50 min pracowac a tylko 8 byc w podtrzymaniu. Plomien bardzo duzy, ale nie iskrzy za bardzo, wiec ok. Wczesniej nigdy nie ustawialam tak duzego nadmuchu, wiec faktycznie mocno wiejej
    Teraz zmienilam na ustawienia zblizone do Ghosta:
    N = 60
    C = 44
    d=20
    U=25
    b=42
    Czopuch otwarty
    Dmuchawa 1 cm
    Poopserwuje czy bedzie jakas poprawa.

    Mam sama podlogowke o pojemnosci 200l, czy piec 25kW moze miec takie problemy z utrzymaniem temperatury i zzerac tyle paliwa? Nawet nie chce tego przeliczac
    Tak na marginesie jeżeli chodzi o wentylator/dmuchawę przy piecu, zobacz czy warto przysłaniać wlot na 1 cm czy też lepiej otworzyć na full i zmniejszyć ilość obrotów U. Wypróbuj otwórz dolne drzwi pieca i ruszaj przysłoną w górę i dół. Potem zmniejsz obroty i tak samo down up. Mniejsze obroty = mniejsze zużycie energii. I może sprawdź pompy CO i CWU, a szczególnie tą drugą. Spróbuj przełączyć ją na wyższy bieg.

    Moje ustawienia
    Proszę się nie śmiać
    n-60
    c- --(dzień od 17 potem 60), c- 60
    d-10-12
    U- 18-20 przesłona otwarta na max

    b-80
    o-20
    L-44
    J-12
    F-10

    I wszystko chodzi. Piec 15KW, RETOPAL
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  9. #309

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:ZABA:.

    Czym uszczelniales?
    Uszczelniacz do pieców SOUDAL do 1500°C
    http://kotly.com/product_info.php?products_id=844

    przymknij czopuch, zaoszczędzisz dużo ciepła, może spalanie sie pogorszy i piec bedzie sie bardziej brudzić ale mniej spalisz węgla (a oto chyba w tym chodzi ). Ja w tej chwili mam podawanie na 16 i wentylator na 18 albo 19. Ale to dużo zależy od węgla. mój jest suchy ja wiór i pali sie nieźle. Płomień mam prawie na pól metra

    Pozdrawiam

  10. #310

    Domyślnie

    Cytat Napisał cheetah_max
    Jak uruchomiłem piec na ustawieniach fabrycznych, to myślałem że mi wydmuchnie deflektor przez komin. (d25 i U40). Płomień buchał jak z palnika acetylenowego. Codzienni chodze i kombinuje z ustawieniami.
    Wydaje mi sie ze najlepsze rezultay osiągnąłem przy zamknietym o 2 działki czopuchu (otwarty w 1/3). d=16 i U17.
    Wczoraj otworzyłem czopuch o jedną działkę (otwarty w 2/3) i wydaje mi sie że spalił przez noc więcej paliwa niż jak był przymkniety.

    Paliwo Ekoret a piec to Elektromet SOLEI 20kW

    Pozdrawiam
    Uzylam tego samego uszczelniacza
    Jak masz ustawiony parametr b? To dosc istotne ile w podajesz w stosunku do przestoju i jakie masz spalanie gorszku?
    Moj ekogroszek tez jest strasznie suchy, pyli sie, a zasobnik nie jest mokry, co opserwowalam na poczatku.

  11. #311

    Domyślnie

    b mam na 60 sekund. nie jest on az tak istotny wg mnie. a stosunek to on sobie sam wylicza . czyli np. jak masz b na 100 a d na 20 to podaje 20 s i czeka 80, a jesli masz b na 50 to podaje 10 i 40 czeka, czy;li stosunek zostaje ten sam. Stosunek podawania do postoju regulujesz parametrem d.

    A spalał mi około 20kg (jak były te przymrozki -4 w nocy -1 w dzień) .
    dom 150 m2. srednio ocieplony. w domu 21 - 22 stopnie

    Pozdrawiam

  12. #312

    Domyślnie

    Niech ktoś wytłumaczy po co jest ta przysłona regulacyjna na wentylatorze skoro jest regulacja obrotów za pomocą sterownika ?
    Chyba nie ma sensu dławić wentylator przysłoną jeśli można mu zmniejszyć obroty i chyba automatycznie płacić mniej za prąd.pzdr
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  13. #313

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiff
    Niech ktoś wytłumaczy po co jest ta przysłona regulacyjna na wentylatorze skoro jest regulacja obrotów za pomocą sterownika ?
    Chyba nie ma sensu dławić wentylator przysłoną jeśli można mu zmniejszyć obroty i chyba automatycznie płacić mniej za prąd.pzdr
    Żeby dmuchać to jeszcze musi być czym. Do spalania potrzebny tlen. Innej drogi jak dmuchawa nie ma. Chyba.

  14. #314

    Domyślnie Zacięcie

    Witam.
    Dziś ok. 5 rano miałem zacięcie podajnika/ślimaka.

    Czas naprawy (pierwszy raz w życiu) 90 minut

    Narzędzia: Młotek,przecinak (proszę się nie śmiać),mała łapka, długi gwóźdź, 2 x klucz roz. 17, kluczyk imbusowy chyba 6 lub 8, kawałek listewki drewnianej 2x3 dłudość dowolna w moim przypadku ok 90cm



    Od czego zacząłem;
    WYŁĄCZYĆ ZASILANIE 230V

    1.Odkręcić 4 nakrętki motylkowe w podajniku



    Wybrałem przez otwór resztki groszku (dzięki Bogu była już końcówka w zasobniku)

    2.Odkręciłem 4 śruby mocujące plastikowy kapturek u nasady podajnika kluczem imbusowym wypadły mi resztki zawleczki


    3. Długim gwoździem próbowałem ruszyć ślimakiem w stronę przeciwną aby ew. odblokować podajnik - niestety nic z tego

    4. Odkręciłem 4 nakrętki mocujące motoreduktor z podajnikiem, należy wybrać 4 śruby. Uwaga od strony nakrętek są podkładki. Widoczne są na zdjęciu obok klapki z nakrętkami motylkowymi.
    Ostrożnie zdjąć motoreduktor
    Wyjąć resztki zawleczki z wałka ślimaka
    Jeżeli można wyjąć ręką ślimak to proszę go wysunąć jeżeli nie przez otwór w podajniku (tam gdzie były 4 nakrętki motylkowe) włożyłem listewkę opierając delikatnie na zwoju ślimaka uderzałem młotkiem do momentu wysunięcia ślimaka.
    Następnie łapką i przecinakiem podważając od strony zamocowania motoreduktora wyjąłem ślimak.

    Co spowodowało zacięcie i jak wygląda zawleczka na zdjęciach poniżej.





    GWÓŻDŹ


    Sposób montażu jest dziecinnie prosty
    Tylko jedna uwaga na nie wsunięty do podajnika ślimak nakładamy motoreduktor i zgrywamy otwory pod zawleczkę motoreduktora i wałka ślimaka. Po włożeniu zawleczki wsuwamy całość do rury podajnika.

    To wszystko. Przepraszam za ew. błędy i składnię - nie jestem polonistą
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  15. #315

    Domyślnie

    stiff. przesłona jest bez sensu. wymontowałem. ilosc powietrrza reguluje sie parametrem U. tłumienie przesłoną, to strata energii elektrycznej

    cheetah, zamykanie czopucha to błąd i to powazny. prosta droga do zaczadzenia. pomyślności, ale taki rad nie dawaj tym co chcą życ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    moje parametry to:

    b 40
    d 8
    U 8

    idea jest taka:

    krótkie cykle, by często ruszać węglem na retorze, by spieki się lepiej kruszyły i wypalały do konca - mam idealny popiół.
    d 8 - mała ilość węgla, ale nie na tyle, by zgasł. Przy większej nie zdązy się wypalić i się przesypuje do popielnika

    U 8, mało powietrza, by ogien nie był za wysoki. wysoki ogien , dotykający pieca, to nie pełne spalanie i straty z tego wynikające, do tego strasznie się brudzi wtedy piec. Małe U, to mało powietrrza, dzięki temu powietrze nie wystudza pieca. Warunkiem dobrego spalania jest wysoka temp. paleniska.

    przy wysokim U palenisko się wychładza, ogien kopci, piec się brudzi a węgiel nie do konca spala.

    po 2 dniach zagrzałem w ten sposób bufor 750l do 60 st C.

  16. #316

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał stiff
    Niech ktoś wytłumaczy po co jest ta przysłona regulacyjna na wentylatorze skoro jest regulacja obrotów za pomocą sterownika ?
    Chyba nie ma sensu dławić wentylator przysłoną jeśli można mu zmniejszyć obroty i chyba automatycznie płacić mniej za prąd.pzdr
    Żeby dmuchać to jeszcze musi być czym. Do spalania potrzebny tlen. Innej drogi jak dmuchawa nie ma. Chyba.
    Chyba troszeczkę źle zrozumiałeś mój post - pisałem o bezsensowności stosowania przesłony na wentylatorze (przysłaniania wentylatora) a nie o potrzebie stosowania dmuchawy.pzdr

    qwert napisz proszę resztę nastawów i ile węgla spalasz.
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  17. #317

    Domyślnie

    reszta jest fabryczna, ale sprawdzę jak pojadęna budowę, moze coś pozmieniałem. nie pamiętam.
    spalanie węgla też spradzę.

    nie mam CWU. Piecem 15kw grzeję bufor 750l i z niego biorę wodę na podłogówki i cwu.

    dzięki temu piec nie pracuje dynamicznie, tylko jednostajnie. To jest optymalne rozwiązanie jego pracy. nadmiar energii gromadzi się w buforze.

    bufor jest z Elektrometu.

  18. #318

    Domyślnie

    U mnie w ciagu tygodnia poszly dwie zawleczki. Slimak zablokowal sie na rudzie zelaza w ekogroszku.

    Skad mozna zalatwic sobie nowe zwleczki, serwisanci z Wroclawia nie odbieraja tel, a seris tez milczy

  19. #319

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:ZABA:.
    U mnie w ciagu tygodnia poszly dwie zawleczki. Slimak zablokowal sie na rudzie zelaza w ekogroszku.

    Skad mozna zalatwic sobie nowe zwleczki, serwisanci z Wroclawia nie odbieraja tel, a seris tez milczy
    Sklep metalowy, SuperMarket Leroy Merlin lub inny. Ja po dzisiejszym zdarzeniu jadę do Stolicy i kupię całą garść na zapas.
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  20. #320

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiff
    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał stiff
    Niech ktoś wytłumaczy po co jest ta przysłona regulacyjna na wentylatorze skoro jest regulacja obrotów za pomocą sterownika ?
    Chyba nie ma sensu dławić wentylator przysłoną jeśli można mu zmniejszyć obroty i chyba automatycznie płacić mniej za prąd.pzdr
    Żeby dmuchać to jeszcze musi być czym. Do spalania potrzebny tlen. Innej drogi jak dmuchawa nie ma. Chyba.
    Chyba troszeczkę źle zrozumiałeś mój post - pisałem o bezsensowności stosowania przesłony na wentylatorze (przysłaniania wentylatora) a nie o potrzebie stosowania dmuchawy.pzdr
    Nie napisałem o potrzebie stosowania dmuchawy, ale o pobieraniu powietrza z kotłowni, którego ilosć reguluje przysłona, a nie stopnie nadmuchu...

    Age1, czy te zawleczki są uniwersalne, czy dedykowane do konkretnych kotłów?

Strona 16 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony