dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 163 z 164
Pokaż wyniki od 3.241 do 3.260 z 3276
  1. #3241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    U nas kociołek chodzi ustawiony n45 i spoko, tak już pewnie z 7 sezon. Zima mizerna wiec daje radę. Wegielek z roku na rok coraz gorszy. teraz z pełnego podajnika mam pewnie z 40 litrów popiołu, szlaki i czort wie czego jeszcze. Kupiłem jak zwykle ten droższy, niby lepszy węgielek ze sprawdzonego źródła
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  2. #3242

    Domyślnie

    sprzedam ślimak podajnika do kotła 25 kW /nowy nie używany/ oraz ruszt awaryjny kpl. do kotła 25 używane przez 3 doby
    Cena razem 350zł plus przesyłka

  3. #3243

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy ktoś grzeje w lato zbiornik ok 200l (lub 100l), chciałbym wiedzieć na ile wystarcza zasypany zbiornik przy normalnym użytkowaniu? ja testowałem i wyszło ok 3 tyg. Macie podobnie czy dużo dłużej?

  4. #3244

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADAMOJO Zobacz post
    Mam pytanie, czy ktoś grzeje w lato zbiornik ok 200l (lub 100l), chciałbym wiedzieć na ile wystarcza zasypany zbiornik przy normalnym użytkowaniu? ja testowałem i wyszło ok 3 tyg. Macie podobnie czy dużo dłużej?
    Witam.

    U mnie 140l na dwie osoby, temperatura 38, nadwyzka na grzanie +20, podtrzymanie 120minut - wychodzi 3-4 tygodni.

    Na ub. zimę kupiłem badziewny ekogroszek, teraz wystarcza bardziej na 3 niz 4 tygodnie :/ w ub. roku 4 tygodnie dokladnie, jedno uzupelnianie w miesiacu razem z czyszczeniem... Teraz popiolu tyle, ze na jedno uzupelnienie przypada dwa czyszczenia...

    A dodam ze cieplej wody nie oszczedzamy .

    I jeszcze jedno - piec mam 15KW, wiec u mnie zasobnik to 125kg. Moze taniej by bylo gazem grzac, ale uzywany piec nie rdzewieje - u mnie 3 zimy i powiedzialbym ze stan doskonaly...

  5. #3245
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    zużycie na potrzeby CWU u innych nic Ci nie da
    każdy ma inny węgiel ale przede wszystkim każdy ma inne zużycie CWU a od tego jest zależne na ile Ci zasobnik wystarczy
    no i jeszcze małe doprecyzowanie
    co oznacza zasobnik?
    u mnie wchodzi 100kg a w innych kotłach duzo więcej- np 130kg a są i takie gdzie się mieści 170kg opału
    jak to porównać?

    na podtrzymanie dobrze wyregulowanego palnika pójdzie około 1-1,3kg wegla na dobę
    reszta to ilość potrzebna na grzanie CWU
    moja średnia z letniego sezonu to 3,4kg/dobę czyli zasyp 100kg wystarczający na około 29 dni
    ale Ciebie powinno jedynie interesować czy popiół nie zawiera niedopalonego opału czyli czy nie marnujesz kasy i wegla a zużycie to jak napisałem na początku
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  6. #3246

    Domyślnie

    Ja mam KWP 25 ns i według moich wyliczeń zasobnik mieści ok 180kg. Przy dołączeniu całego domu a pozostawieniu tylko 2 bojlerów po 100l mi wytrzymał 3,5 tyg. Ustawienia oczywiście były takie same jak w zimie, spalanie tez było ok tzn nie było żadnych większych spieków ani niedopalonego węgla.

    Wiadomo że każdy ma inny węgiel inaczej zużywa ciepłą wodę itp. Ale chciałem mieć porównanie na ile mniej więcej powinien wytrzymać taki zasobnik. macie jakieś specjalne ustawienia pieca na lato ?? A jeszcze dopytam te 29dni to przy jakiej temp ? ja ustawiam 50 st.

  7. #3247

    Domyślnie

    Witam!
    Ja grzeję bojler 120l, w domu dwie osoby dorosłe i jedno dziecko, zasobnik (140kg) wystarcza na ok 6 tygodni (max 1.5 miesiąca). Ekogroszek b. dobry ustawienia takie jak zimowe.
    Pozdrawiam W.K.

  8. #3248

    Domyślnie

    Z sobotniej akcji wymiany ślimaka.
    Po prawej stronie ukręciło się , po lewej stronie ucięte w celu łatwiejszego wyciągnięcia.
    http://images66.fotosik.pl/1160/0419ba89362adf03gen.jpg
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  9. #3249

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiff Zobacz post
    Z sobotniej akcji wymiany ślimaka.
    Po prawej stronie ukręciło się , po lewej stronie ucięte w celu łatwiejszego wyciągnięcia.
    http://images66.fotosik.pl/1160/0419ba89362adf03gen.jpg
    stiff - ile piec przegryzł węgla? wagowo lub wiekowo? Mój przepracował 3 zimy, razem ok 10-11T węgla i jak zobaczyłem Twojego ślimaka, to zastanawiam się czy by przed zimą nie sprawdzić jak mój wygląda . A jeszcze bym spytał, jeśli można - ile taki ślimaczek?

  10. #3250

    Domyślnie

    Cytat Napisał archivi Zobacz post
    stiff - ile piec przegryzł węgla? wagowo lub wiekowo? Mój przepracował 3 zimy, razem ok 10-11T węgla i jak zobaczyłem Twojego ślimaka, to zastanawiam się czy by przed zimą nie sprawdzić jak mój wygląda . A jeszcze bym spytał, jeśli można - ile taki ślimaczek?
    Piec odpalony po raz pierwszy 04.12.2008 - latem palone drzewem czyli bez podajnika.Średnie zuzycie 2,5 t węgla na sezon.
    Cena ślimaka ok 130 zł- na allegro są
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  11. #3251
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stachu8005

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    drugi sezon jestem użytkownikiem kwp15 multi dual premium z podajnikiem rynnowym. pierwszy sezon był trudny. teraz gdy miał jest suchy jak pieprz wszystko gra.

  12. #3252
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie nastawy Wosku

    Cytat Napisał wosku Zobacz post
    Bardzo ci kolego dziekuje. Zmienilem juz wedlug twojej porady ilosc podawania i wydluzylem ten czas podtrzymania. Napisze jutro czy cos mi sie zmieniło. Pozdrawiam
    Cześć.
    Mam elektromet kw25 ze sterownikiem pokojowym. Idzie nowy sezon, więc chciałem się zapytać czy sobie poradziłeś zeszłej zimy i jak wyszło. 4 lata już pale w tym piecu i myślę, że mogę coś doradzić

  13. #3253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Witam. U nas pewnie już 8 czy 9 sezon grzewczy sie kończył. Na cały sezon grzewczy poszło mi pewnie z 2,5 tony groszku (CO+CWU). Moim zdaniem bardzo dobry wynik. Na dobre wyłączamy zwukle po weekendzie majowym, Od 1-2 tygodni chodzi głownie na podtrzymaniu i jedynie CWU
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  14. #3254
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kari7

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Przedbórz
    Kod pocztowy
    97-570
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam!
    Potrzebuje porady/pomocy.
    Mam piec Elektrometu 25 Kw. Podczas grzania na ciepłą wodę spada mi temperatura, tzn nawet jak prze dłuższy czas nie używam ciepłej wody to ona spada - oczywiście nie tak szybko jak w zimę ale mimo wszystko spada. Rozmawiałem z kumplem który ma 15Kw i mówi że u niego prawie cały czas na podtrzymaniu, natomiast u mnie 2-3 w ciągu dnia włącza się praca - piec podbija do 65 stopni i się wychładza. Prawie wszystko mam pozamykane, tzn zasilanie na poddasze, natomiast zostawiony mam powrót bo w rurkę od powrotu wpięta jest rura od naczynia wyrównawczego. Jak rozmawiałem z gościem który mi to robił czemu tak jest to mi powiedział że naczynie wyrównawcze jest tak zrobione żeby nie zamarzło w zimę i może pobierać wodę. Jak możecie to proszę o pomoc, jak potrzebne jakieś dodatkowe informacje to piszcie będę starał się dostarczyć odpowiedzi.
    Nastawy mam takie:
    - podawanie węgla 19
    - przedmuch 30
    - czas 120
    - wentylator 40
    - CWU 50
    - nadwyżka 4

  15. #3255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kari7 Zobacz post
    Witam!
    Potrzebuje porady/pomocy.
    Mam piec Elektrometu 25 Kw. Podczas grzania na ciepłą wodę spada mi temperatura, Jak możecie to proszę o pomoc, jak potrzebne jakieś dodatkowe informacje to piszcie będę starał się dostarczyć odpowiedzi.
    Nastawy mam takie:
    - podawanie węgla 19
    - przedmuch 30
    - czas 120
    - wentylator 40
    - CWU 50
    - nadwyżka 4
    Witam!
    Spróbuj przykręcić zawór czterodrożny (ale nie całkiem)
    pozdrawiam W.K.

  16. #3256
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dobry wszystkim. dawno tutaj nie zaglądałem, nic się ostatnio nie działo z piecem no i teraz mam zagwozdkę.
    W tym roku poszukałem na grupie ustawień na lato i znalazłem całkiem fajne :
    43 - CWU
    wentylator 25%
    b-94s ( czas cyklu pracy)
    d-14 (węgiel)
    u-12 (nadwyżka)
    40 min podtrzymanie
    wybieg i przedmuch wentylatora = 30s
    ustawienia = Lato
    ----
    Czasami mi się kocioł przegrzeje. Chłodzi się puszczając wodę na kaloryfery.
    Powiedzcie mi co może być przyczyną ? sterownik za dużo podaje ? coś nie tak z ustawieniami ?
    Teraz grzeję tylko ciepłą wodę ( 120l ).
    Przejrzę jeszcze grupę, ale może ktoś ma jakiś pomysł. Z góry dziękuję.
    /Kosik

  17. #3257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    kosik nie znam Twojego sterownika ale jeśli Ci przegrzewa aż tyle że awaryjnie włącza się pompka CO żeby rozładować temp. na kotle to kocioł za często "podtrzymuje".
    Dałbym dłuższy czas podtrzymania, u Ciebie to będzie chyba te 40min.
    Daj ze 60 i zobaczysz co będzie na drugi dzień, szkoda że niema rejestracji i podglądu temperatur dlatego też jestem zwolennikiem sterowników które rejestrują wszystkie parametry pracy kotła.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  18. #3258
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    Karoka65 - dziękuję bardzo . Zmieniłem ustawienia podtrzymanai na 60, ale oscylował w okolicach 72 stopni. To zmieniłem podtrzymanie na 70min. i teraz jest w okolicy 60 stopni. Zobaczymy jak długo. Moze masz racje. Nie wiem co mu się stało. Czasami jest wszystko ok 2 tyg. a później się gotuje. Sterownik normalny Elektrometu - reg-07 - piec 25kw. Wydaje mi się, że piec pod koniec budowy kupiłem za duży. Spokojnie 20KW by wystarczyło ( może nawet 15). W zimie piec działa prawidłowo, ale w lecie grzeję samą wodę i czasami coś mu wyskoczy.

  19. #3259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosik71 Zobacz post
    Karoka65 - dziękuję bardzo . Zmieniłem ustawienia podtrzymanai na 60, ale oscylował w okolicach 72 stopni. To zmieniłem podtrzymanie na 70min. i teraz jest w okolicy 60 stopni. Zobaczymy jak długo. Moze masz racje. Nie wiem co mu się stało. Czasami jest wszystko ok 2 tyg. a później się gotuje. Sterownik normalny Elektrometu - reg-07 - piec 25kw. Wydaje mi się, że piec pod koniec budowy kupiłem za duży. Spokojnie 20KW by wystarczyło ( może nawet 15). W zimie piec działa prawidłowo, ale w lecie grzeję samą wodę i czasami coś mu wyskoczy.
    Nie mając do dyspozycji wykresów pracy kotła jesteś zmuszony działać po omacku.
    Jeśli widzisz że teraz działasz z ustawieniami we właściwym kierunku, dąż do ideału
    Nie mam czasu "studiować" menu Twojego stera ale co jeszcze z doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć to zwiększaj ten czas co dobę po 5 minut, do momentu kiedy kocioł Ci się wygasi, gdyby tak się stało zmniejsz ten czas do wartości przy której nie wygasał i będzie cacy
    Zaś co do mocy kotła to na 20kW to trzeba mieć kawał chałupy i to nie "młodej" z dużymi stratami ciepła, nie mam wiedzy co do tego co ogrzewasz, mógłbym tylko ze swojego skromnego doświadczenia odnieść się do mocy kotła, żeby wiedzieć dokładnie trzeba by zlecić wykonanie OZC.
    Nie mając podglądu tylko tak możesz dojść do "ideału" wartości optymalnej.
    Powiem Ci że jeśli zmienisz paliwo zabawa może zacząć się od nowa.
    Wszystko zależy od węgla, jeden nie będzie Ci gasł przy czasie nawet 180min a drugi może wygasnąć przy czasie 30min dla podtrzymania.
    I być tu mądry
    Na lato kupować "lekkie" paliwo, czytaj o niskiej kaloryczności, lepiej trzymają żar i ten czas można mocno wydłużyć.
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 16-07-2016 o 21:47
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  20. #3260
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cześć. na forum pustki - czyżby wszyscy wymienili swoje kotły na nowsze ?
    ---
    Co do tematu mojego z lata o gotowaniu się kotła - znalazłem przyczynę. Trzeba go było wyczyścić - było dużo sadzy, był zapchany i źle odprowadzał spaliny.
    To tak dla tych co czytają.
    ---
    No i teraz - nowy problem.
    Może w nowym wątku.

Strona 163 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony