dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 164
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 3276
  1. #341

    Domyślnie Czyszczenie

    Witam.
    Dzisiaj czyściłem piec, wszystko co możliwe ze wszystkich stron. Efekt ok 10 kg pyłu -wiaderko 12l.
    Czym - tym co dostarcza producent wraz z kotłem.

    Wnioski - trzeba kupić szczotkę metalową aby wyczyścić najwyższą półkę, kąty ponad nią oraz samo wejście/przejście z pieca do komina.

    Teraz widzę, że opał jakim dysponuję jest słaby. Zakupię inny ok 100 kg zasypię do zasobnika i zobaczymy.

    Nastawy prawie niezmienne od ostatnich:
    n - 60
    c - 55
    d- 8 do 13
    U- 13 do 15
    Zużycie "groszku" zwiększone do ok 25 kg na dobę, ale nie zawsze.

    Powiem/napiszę inaczej pierwsze miesiące z żoną po ślubie to Bajka w porównaniu z tak wymagającym urządzeniem. No, ale przecież całe życie nie będzie pod górkę
    PS. Mam nadzieję że nie nastąpi zamiana ról.
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  2. #342

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    jeszcze nie czysciłem. palę miesiac. ale kupiłem sobie drucianą szczotke z 50cm rączką.
    mozna taką?
    Ja taką dostałem z kotłem, ale wydaje mi się że druciana do sadzy to jak strzelanie do muchy z armaty. Rysuje blachę, a pyłu nie zbiera, szczególnie w zakamarkach. Za to zwykła mała zmiotka zebrała sadzę za jednym pociągnięciem. Musi być tylko wąska i na dłuższym trzonku

  3. #343
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    a nam znajomy w ostatni weekend szyber miedzy kotlem a kominem konkretnie przymknal bo mielismy na maksa otwarty. otworzyl nieco przyszlone wentylatora i zmniejszyl jego obroty z 60 na 30. podawanie wegla tez nieco zmniejszyl cos z 20 na 19 ale nie znam sie. myslicie ze dobrze?

    do 3 kondygnacyjny a uzytkowa 127m. 24KW i wegla na dobe do 15kilo bylo. z calego podajnika 1 pelniutki popielnik cal;kiem ladnego drobnego popiolu
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  4. #344

    Domyślnie

    Meczy mnie jeszcze problem spiekow. Zrobilem nawet zdjecia bo uwazam ze nie jest to "najlepszy" wynik, delikatnie mowiac. Ocencie sami i poradzcie co mam zrobic.
    http://s236.photobucket.com/albums/f...ent=abc126.jpg
    http://s236.photobucket.com/albums/f...ent=abc127.jpg
    http://s236.photobucket.com/albums/f...ent=abc124.jpg

  5. #345

    Domyślnie

    normalnie, jakbym widział swój piec. Mam dokładnie to samo.

  6. #346

    Domyślnie

    na forum pisali o "idealnym " popiole. Myslelm ze powienien miec strukture piasku prawie. A u kogos jeszcze jest podobnie?

  7. #347

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaguz
    Meczy mnie jeszcze problem spiekow. Zrobilem nawet zdjecia bo uwazam ze nie jest to "najlepszy" wynik, delikatnie mowiac. Ocencie sami i poradzcie co mam zrobic.
    http://s236.photobucket.com/albums/f...ent=abc126.jpg
    http://s236.photobucket.com/albums/f...ent=abc127.jpg
    http://s236.photobucket.com/albums/f...ent=abc124.jpg
    W tym worku to jest na pewno kamień, a szlaka powstaje od zbyt silnego strumienia, ale raczej całość to będzie 99% jakość ekogroszku, bo przy dobrej jakości eko nie powinno być szlaki nawet przy większym nadmuchu

  8. #348
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    phox

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Ja u siebie ( Elektromet 15 KW ) mam podobne spieki. Może mamy groszek od tego samego dostawcy ( Czaguz ).

    Niech mnie ktoś oświeci. Mam bojler 140 litrów też elektrometa - venus plus. Temperaturę wody użytkowej mam ustawioną na 43 stopnie. Co mnie niepokoi to fakt, że bardzo często dogrzewa mi wodę w bojlerze. Tak na oko raz na 15 - 20 minut, bo w tym czasie tem. wody spadnie o 2 stopnie i włącza się pompa od cwu. Problem jest taki, że w tym czasie nie grzeje mi wody w co. CO powoduje, podobnie jak u kolegi wyżej, że zanim znowu zacznie to woda w grzejnikach zbyt się ochłodzi i temperatura na piecu spada o 15 stopni. Piec ustawiony mam na 58.

    A może tak musi być ?

  9. #349

    Domyślnie

    Cytat Napisał phox
    Ja u siebie ( Elektromet 15 KW ) mam podobne spieki. Może mamy groszek od tego samego dostawcy ( Czaguz ).

    Niech mnie ktoś oświeci. Mam bojler 140 litrów też elektrometa - venus plus. Temperaturę wody użytkowej mam ustawioną na 43 stopnie. Co mnie niepokoi to fakt, że bardzo często dogrzewa mi wodę w bojlerze. Tak na oko raz na 15 - 20 minut, bo w tym czasie tem. wody spadnie o 2 stopnie i włącza się pompa od cwu. Problem jest taki, że w tym czasie nie grzeje mi wody w co. CO powoduje, podobnie jak u kolegi wyżej, że zanim znowu zacznie to woda w grzejnikach zbyt się ochłodzi i temperatura na piecu spada o 15 stopni. Piec ustawiony mam na 58.

    A może tak musi być ?
    Pewnie przy załączaniu CWU wyłącza się pompa CO. Musisz ustawić żeby pompa CO się nie wyłączała podczas pracy pompy CWU

  10. #350
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    phox

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Witam

    A pewnie, że się wyłącza. Działają naprzemiennie. Albo jedna albo druga.

    Maja działać dwie naraz ?

  11. #351

    Domyślnie Priorytety CWU CO lub jak powinno być na zimę CO CWU

    Witam co do 2 ostatnich postów, to pisałem o tym fakcie wcześniej. W ustawieniach E2 jest zmiana priorytetów
    standardowo jest
    CWU potem CO
    powinno być na zimę CO potem CWU.

    Ja w E1 ustawiłem sobie dodatkowo u-10 (standardowo jest u-5, u- -- wyłączona pompa CWU).

    Jeżeli w E1 wyłączymy u- -- to wtedy piec chodzi tylko z pompą CO. Ustawiając n-60 piec nie może nagrzać się do 52, 53 stC Cały czas pracuje bez przerwy. A jeżeli włączymy w E1 u-5 lub 10 to wtedy wszystko ok, ustawisz n-65stC dochodzi na podtrzymaniu do 70stC. Tyle że grzejniki zaraz się studzą. Może wydłużyć cykl, teraz mam b-60? Jest jak jest ale powinno zmienić się jednak priorytety CO względem CWU.
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  12. #352

    Domyślnie

    Cytat Napisał phox
    Witam

    A pewnie, że się wyłącza. Działają naprzemiennie. Albo jedna albo druga.

    Maja działać dwie naraz ?
    Sprubój na dwie i obserwój

  13. #353
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    phox

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    No to nastepne pytanie ...

    Jak to zrobic ?

  14. #354

    Domyślnie

    u mnie popiół to pył zmieszany z kruchymi drobinkami wielkości ziaren ryżu/pestek wiśni.

    chyba bardziej spalic sie nie da.

  15. #355

    Domyślnie

    Cytat Napisał phox
    No to nastepne pytanie ...

    Jak to zrobic ?
    Musisz poszukać w instrukcji sterownika, chyba że w ustawieniach sterownika nie ma takiej opcji

  16. #356

    Domyślnie

    w jakiej pozycji wajcha zamyka szyber a w jakiej jest on otwarty/????

    i czy zamknięcie zamyka światło w 100prc?

  17. #357

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    w jakiej pozycji wajcha zamyka szyber a w jakiej jest on otwarty/????

    i czy zamknięcie zamyka światło w 100prc?
    1 sposób- podczas czyszczenia pieca zdejmij górne zawirowywacze, weź latarkę i zaświeć nad najwyższą półką. Zobaczysz szyber i czopuch (wylot z pieca do komina/przejście). Następnie wajchą pokręć raz w prawo lub lewo na ostatni ząbek i zobaczysz na której stronie masz prześwit.
    2. sposób - wyłącz piec, zamknij szyber wajchą w prawo na ostatni ząbek, otwórz drzwiczki środkowe jeżeli pójdzie "z pieca dym" tzn. że masz na 100% zamknięty szyber, powtórz wszystko to samo tylko zamknij szyber w lewo itd jeżeli dym nie pójdzie tzn. że trafiłeś na pozycję w której szyber ma delikatne wycięcie przepuszczając wyziewy z pieca.

    Pozdrowionka. Polecam sposób 1
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  18. #358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszko
    Cytat Napisał phox
    Witam

    A pewnie, że się wyłącza. Działają naprzemiennie. Albo jedna albo druga.

    Maja działać dwie naraz ?
    Sprubój na dwie i obserwój
    WItam.
    Wpadłem na pomysł odnośnie ww. Zamontuję zewnętrzny sterownik z czujnikiem ciepła i podłączę do niego pompę CWU. Z kolei sterownik podłączę do urządzenia włączającego o określonym czasie napięcie.

    Po co tyle kombinacji?

    Ciepłą wodę potrzebuję tylko w określonych godzinach rano 5 - 7 i wieczorem 18 - 21. W tych godzinach włączy się sterownik czasowy, który dostarczy napięcie do sterownika CWU z czujnikiem ciepła.

    Poza tymi godzinami ciepła woda nie jest tak potrzebna zresztą chyba 120l bojlera powinno wystarczy. Należy pamiętać tylko o wcześniejszym wyprzedzeniu czasowym dla włączenia sterownika tak z 2 godz szybciej.

    Jak będę miał chwilkę to zmajstruję działający projekt i pokażę zdjęcia na forum.
    Jeżeli pompa CWU nie pracuje oszczędzamy prąd. 1 godzina pracy pompy to od 30 do 60 Watt x 12 godzin w ciągu doby pracy to od 360 do 720 Watt/doba x 30 dni to: od 10,8 kW do 21,6kW. Wszystko w zależności od ustawionego biegu pompy CWU. Pompy mają różne moce, moja ma zakres od 30W do 60W.
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  19. #359
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    przemo272

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam !
    Choć sledzę forum już od dawna,postanowiłem wreszcie zalogować się !

    Mam piecyk KWPm 25 (miałowy) nowy model ,palę w nim od października tego roku.
    Piec OK, chociaż przechodziłem z nim rózne momenty.
    Stwierdziłem jedno!
    W każdym domu ,kazdy użytkownik ma inaczej. Nie ma ustawień pieca które będą idealne dla Kowalskiego i Nowaka!!!

    Najważniejszą rzeczą jest jednak dobre paliwo.
    Ja przerobiłem 3 typy eko-groszku, pelet i teraz męczę miał węglowy.

    Jest ok, ale co dwa dni pełny piec popiołu z tego miału i czekam z utęsknieniem aż go spalę.

    Mieszam go w tej chwili z pelletem ze słomy lub drewna w ilości 20 % pelletu.
    To powoguje ,że miał się nie zawiesza i lepiej przewiewa go wentylator na retorcie.

    Mam też boiler 400 litrów Duo z Elektrometu przygotowany pod Solar w przyszłym roku.

    Całość działa ok.
    Dom 250 m kw, stropodach, dom ocieplony styropianem 5 cm, okna do wymiany. (planuję remont okna,dach, itp)
    od pażdziernika zauważyłem ze spalam eko groszku 800 kg na miesiąc (pogoda jak dziś) miału trochę więcej.

    Myślę ze przy mrozach -5,-15 w nocy spalę max 1,2 tony na miesiąc.

    Temp w domy od 21-25stopni. w zależności od tego ile jest żeberek w pomieszczeniu , bo to stara instalacja, też pod wymianę.

    Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.

    Służę radą i pomocą w razie pytań, bo kilka nocy nie przespałem i lubię eksperymentować z tym piecem. To nowy model więc może ktoś chce coś wiedzieć na jego temat.
    w końcu będzie ok!!!

  20. #360

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaguz
    na forum pisali o "idealnym " popiole. Myslelm ze powienien miec strukture piasku prawie. A u kogos jeszcze jest podobnie?
    U mnie identycznie.

Strona 18 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony