dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 164
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 3276
  1. #461
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał laparia
    Napisz jeszcze ile metrów grzejesz i jakie ocieplenie chałupki.

    pozdrawiam
    wczesniej gdzies tam pisalem a projekt mam w podpisie

    3 kondygnacje po okolo 70m kazda

    w piwnicy wylaczone
    parter non stop 18-max 20
    poddasze sypialnnie jak komu pasuje - dzien wylaczone, wlaczamy popoludniu na nocke

    styro 12
    poddasze wata chyba 20
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  2. #462

    Domyślnie

    Schodzisz z parametrem U na 1. Wyłączasz piec. Trzymając przycisk + i - włączasz piec i masz dostęp do wszystkich parametrów.

    pozdrawiam

  3. #463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał laparia
    Schodzisz z parametrem U na 1. Wyłączasz piec. Trzymając przycisk + i - włączasz piec i masz dostęp do wszystkich parametrów.

    pozdrawiam
    ok

    jak pozniej wyjsc z tego menu?
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  4. #464
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beatris277

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie piec eko-groszek elektromet 20 kw.

    bardzo proszę o pomoc z ustawieniami tego pieca/elektromet 20 kw./ ,mamy go pierwszy sezon...w tej chwili spala nam 2,2 kg / h dowiedzieliśmy się ,że to jest troszkę dużo i można osiągnąć dużo lepsze wyniki - pow.grzewcza 140 m2-w tym ogrzewanie podłogowe jakieś10 m2 , nie mamy bojlera , dom ocieplony ,okna plastiki , pozdrawiam beatris277
    beatris277

  5. #465

    Domyślnie

    Wyłączyć piec i włączyć.

    pozdrawiam

  6. #466

    Domyślnie

    Ponawiam pytanko
    Czy ktoś z was zaobserwował po czyszczeniu złótawe wykwity (rdze) wewnątrz pieca na wymienniku. U mnie jest po prawej stronie wzdłuż półek.
    Dzieki za wszelkie info.

  7. #467
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    w nawiazaniu do moich wczesniejszych postow pisze co wyczytalem

    elektromet 25KW
    n 50
    c45 ostatnio zmniejszone z 40
    d19 ostatnio zostalo zmniejszone
    U30 i przeslona otwarta na 2 palce (U zostalo zmniejszone a przeslana bardziej otworzona)

    moze ktos podpowie jeszcze jakies ekonomiczne posuniecia?
    b 120
    o 30
    L 1
    u 10
    L w lustrze 5
    F 5
    P 25
    E 35
    H 90
    L do gory nogami 20
    blyskawica 60
    8 z przepalonymi 3 kreskami 40

    MILE WIDZIANA INTERPREACJA MOICH USTAWIEN I WYJASNIENIE CO TO JEST gyz mi to nic nie mowi ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  8. #468

    Domyślnie elektromet 25 kw

    witam ja od roku posiadam piec elektromet 25 kw i jestem z niego zadowolony średnio ogrzewam ok 300 m2, piec ustawiony mam na parametry
    n 53
    c 50
    d 20
    U 55 1,3 odsłonięta
    b 120
    piec przy takich ustawieniach spala mi ok 60kg/doba a tęperatura na nim waha się od 55 do 60 dośc zadko przechodzi w stan wstrzymania, wiatrak praktycznie non stop zasuwa, mam ok 21 grzejników próbowałem ustawień napisanych na forum i u mnie się one nie zabardzo sprawdzają

  9. #469

    Domyślnie

    witam
    podzile sie swoimi ustawieniami zaznaczam ze mam piec 15KW
    n-55
    d-19
    c-40
    U-12 i przysłona otwarta na maxa
    b-138
    l-2
    o-20

    grzeje dom okolo 140mk narzie smiga tylko podłogówka na parterze grzejniki na pietrze pozakrecane bo wystarczająco ciepło jest od ciepła z dołu.
    Spalam około 20 kg czeskiego groszku ( brunatnego) za który płace 320zl za tone

  10. #470

    Domyślnie

    witam!
    od miesiąca posiadam kocioł EKO KWP SOLEI 25 (jest to ten sam piec co ELEKTROMET) na nim mam zamontowany fabryczny okrągły termometr, który wskazuje mi o ok. 9 stopni wyższą temperaturę niż na panelu sterującym, czy to jest normalne?
    Podpowiedzcie które wskazanie jest prawdziwe? tzn. które brać pod uwagę przy ustawieniu parametru "n" ? Jurek.

  11. #471

    Domyślnie

    Cytat Napisał jur51
    witam!
    od miesiąca posiadam kocioł EKO KWP SOLEI 25 (jest to ten sam piec co ELEKTROMET) na nim mam zamontowany fabryczny okrągły termometr, który wskazuje mi o ok. 9 stopni wyższą temperaturę niż na panelu sterującym, czy to jest normalne?
    Podpowiedzcie które wskazanie jest prawdziwe? tzn. które brać pod uwagę przy ustawieniu parametru "n" ? Jurek.
    Umnie jest odwrotnie. Termometr elektroniczny pokazuje o okolo 6 stopni wiecej niz ten zwykły . Ja sugeruje sie elektronicznym.

  12. #472

    Domyślnie kocioł EKO KWP SOLEj 25

    mam pytanie dot. kotła EKO KWP 25 - czy jeżeli temperatura na powrocie będzie poniżej 55 stopni C - to czy to roszenie (jeżeli wystąpi) można zaobserwować w kotle? i jeszcze jedno pytanie: czy ktoś próbował w tych kotłach palić peletem? Jeżeli tak to jaki był efekt ? pozdrawiam jp.

  13. #473

    Domyślnie Re: kocioł EKO KWP SOLEj 25

    Cytat Napisał jur51
    mam pytanie dot. kotła EKO KWP 25 - czy jeżeli temperatura na powrocie będzie poniżej 55 stopni C - to czy to roszenie (jeżeli wystąpi) można zaobserwować w kotle? i jeszcze jedno pytanie: czy ktoś próbował w tych kotłach palić peletem? Jeżeli tak to jaki był efekt ? pozdrawiam jp.
    Ja też nie wiem czy można zaobserwować roszenie, też nie wiem ile u mnie może być na powrocie (nie ma termometra), temperatura zadana jest na 50st, to na powrocie jest zdecydowanie mniej niż u Ciebie. Prawdę mówiąc nie przejmuję się tym roszeniem

  14. #474

    Domyślnie

    u mnie term. elektr. tez pokazuje wyzsza niż analogowy.

    sugeruje sie elektronicznym, bo termometry, dwa, na buforze, pokazują taką samą temp. jak elektroniczny, wiec ten analogowy jest chyba zepsuty, albo mierzy nie tam gdzie powinien.

    ciekawe co na to producent, bo to juz kolejny taki przypadek.

  15. #475

    Domyślnie kocioł EKO KWP SOLEj 25

    ten producent to chyba ma wszystkich w d... bo jak by mu zależało to On powinien interesować się tą stroną internetu i chociaż czasem włączyć się do dyskusji. pozdrawiam wszystkich i jeszcze pytanko: czy w tych kotłach można palić peletem ? czy ktoś już tego próbował?

  16. #476

    Domyślnie

    Witam,

    Oto moje spostrzeżenia po 3 tyg użytkowania pieca elektromet 25KW.

    1. Po pierwsze - żeby piec był sprawny i żeby mało żarł paliwa musi być regularnie czyszczony, np. raz w tygodniu. Mam tu na mysli czyszczenie całgo pieca a nie wybranie tylko popiołu z popielnika. Należy dokładnie oczyścić górną część pieca tzn. wymiennik oraz zawirowywacze. Takie czyszczenie 1 raz w miesiącu, tak jak mi mówiono, to stanowczo za mało. Na wymienniku i zawirowyw. było około 7mm popiołu co znacznie zmniejszyło sprawność pieca i powodowało, że długo się bujał żeby dość do zadanej temp. Popiuł oblepiający wymiennik działa tu jak izolator. Po czyszczeniu efekt był bardzo zadowalający . Kupię sobie odkurzacz kominkowy, to sparwi że czyszczenie będzie efektywne i mało się przy tym upaskudzę.

    2. Po drugie - dla zdrowia pieca zadana temperatura tzn. n nie powinno być mniejsze niż 55 st. tak jak podaje producent, no chyba że macie dużo kasy i jak wam piec zerdzewieje to bez problemu kupicie sobie drugi. Aby zmniejszyć temp wody idącej na grzejniki regulujemy ją sobie za pomocą zaworu czterodrożnego. Ten zawór służy własnie do ochrony pieca przed tzw. korozją niskotemperaturową. u mnie woda w grzejnikach ma około 43 st natomiast na kotle cały czas 57-60st (n=57).

    3. co do nastawów to wciąż testuję różne kombinacje, lecz głównie opieram się na tabelce z instrukcji pieca, gdzie dla param. d przy b=120 podane są zakresy mocy.

    4. U - dmuchawa, jej wartość powinna być dostosowana do ilości podawanego paliwa tzn do d. większe d implikuje większe U i odwrotnie.
    U w okolicach 10 moim zdaniem to stanowczo za mało - obserwujcie płomień.

    5. przysłona wentyaltora - powinna być tylko trochę otwarta. Gdy dmuchawa nie pracuje przez szczelinę powinna dostawać odpowiednia ilośc powietrza do tego aby żar nie wygasał. Zbyt mocno otwarta może powodować że w podtrzymaniu węgiel będzie się szybciej wypalał. wszystko zależy jaki mamy cug w kotłowni, czy mamy zetkę i czy nie jest przypchana.

    6. wydaje mi sę że nie ma uniwersalnych nastawów, które mogłyby się sprawdzić u każdego. Wszystko zależy od naszego domu, jego szczelności, ocieplenia, energochłonności. Jak dom jest ciepły i wygrzany wtedy automatycznie potrzebuje mniej energi: d może być małe i mamy niskie zuzycie paliwa bo woda w instalacji sie wolno wychładza.

    7. wylączanie czasowe pompu CU - wydaje mi się że powinna chodzić cały czas, nie powinnśmy dopuszczać do całkowitego wychłodzernia kaloryferów, bo w monecie włączenia się pompy piec zostanie mocno schlodzony zimną wodą i jego temp. spadnie, a tego nie chcemy dla jego zdrowia - lepiej regulować na zaw. czterodrożnym lub termostatami w grzejnikach.

    Podsumowując: najważniejsza jest higiena, czyli częste czyszczenie pieca dla zachowania jego wysokiej sprawności.

  17. #477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    w nawiazaniu do wczesniejszych moich wypowiedzi

    ladowalem w ostatnia sobote - odajnik wystarczyl tym razem na 11 dni

    elektromet 25kw 140kg
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #478

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    w nawiazaniu do wczesniejszych moich wypowiedzi

    ladowalem w ostatnia sobote - odajnik wystarczyl tym razem na 11 dni

    elektromet 25kw 140kg
    u mnie wystarcza ostatanio na 3-4 dni

  19. #479

    Domyślnie

    Piotrulex napisz jakie masz w tej chwili ustawienia. Jak mocno otwarta przysłoa na wentylatorze.

    pozdrawiam

  20. #480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    w nawiazaniu do moich wczesniejszych postow pisze co wyczytalem

    elektromet 25KW
    n 50
    c45 ostatnio zmniejszone z 40
    d19 ostatnio zostalo zmniejszone
    U30 i przeslona otwarta na 2 palce (U zostalo zmniejszone a przeslana bardziej otworzona)

    b 120
    o 30
    L 1
    u 10
    L w lustrze 5
    F 5
    P 25
    E 35
    H 90
    L do gory nogami 20
    blyskawica 60
    8 z przepalonymi 3 kreskami 40

    MILE WIDZIANA INTERPREACJA MOICH USTAWIEN I WYJASNIENIE CO TO JEST gyz mi to nic nie mowi ...
    przypominam co napisalem powyzej ...

    wegielek dobrej jakosci i suchutenki

    komin bardzo dlugi z 10m lecz przekroj jedynie 14x14
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

Strona 24 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony