dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 164
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3276
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dżidżi

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    hmmm ... niby śledzę ten temat, ale maili z powiadomieniami nie dostaję ...

    no cóż ... w pewnych kwestiach nie zgadzam się z przedmówcą, ale myślę, że są one na tyle mało istotne, że nie warto tego roztrząsać po raz trzeci ... ogólnie obaj zadowoleni jesteśmy z pracy naszych pieców i to jest ważne nie ma co robić z tego większej filozofii.
    U mnie temp. w domu nie schodzi poniżej 22 stopni ... tak lubimy
    później coś wymyśle

  2. #42

    Domyślnie

    no tak ... no tak...

    to ja tylko powiem że zamówiłem w środę elektrometa 25kw
    podajnik z lewej strony
    A CO !

  3. #43

    Domyślnie

    kaczorek.
    witaj w klubie
    a co masz miec lepiej od nas
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  4. #44

    Domyślnie

    ghostt ty uwazaj bo to też twoja zasługa że ten piec kupilem

  5. #45

    Domyślnie

    kurcze przecie ja go nie wychwalalem
    powiedzialem tylko ze ja jestem zadowolony a chwalic bede mogl po sezonie
    jednak dalej podtrzymuje ze wykonanie jedno z najlepszych jakie widzialem
    dobry sterownik no i sluszna waga oraz to ze zasobnik jest z blachy a nie z papieru
    jak to najczesciej bywa u producentow
    pare miesiecy juz go mam i 0 problemow
    a powiem wiecej jak juz sie naumialem to piec czyszcze bez wygaszania i zajmuje mi to max 5min
    aha no i po "usprawnieniu" spala naprawde malo (doszczelnienie taleza)
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jolla

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Witam
    Kupiliśmy w listopadzie piec elektromet 15 kw, ma ogrzewać docelowo 120 m powierzchni użytkowej w tym 5 grzejników i jedna drabinka (jeden grzejnik z tego w garażu bedzie działał na pół gwizdka albo wcale) i 90 m podłogówki.
    Rozruch nastąpił koło 15 grudnia , na początku chodziła sama góra czyli grzejniki , bo ze wzgledu na wylewki robione 30 listopada musieliśmy czekać. Pierwsze dni temperatura dochodziła do 16 st. Dom nie ocieplony na zewnątrz, w środku tylko wełna i folia jeszcze bez kartonów (budowa rozpocząta w kwietniu 2006)więc wszystko surowe i mokre. Piec spalał straszne ilości około 20-30 kg na dobę. Po świetach dołączylismy podłogówkę rozgrzewanie powoli . W domu jest cały czas zimno piec pali 25 kg na dobe, a temperatura jest w granicach 10-12 stopni. Bardzo duże spadki temperatur na piecu raz dochodzi do 65-70 stopni a potem potrfi spaść do 35 st , wymiennik na wodę 120 litrów narazie nie ogrzewamy , zawór trójdrogowy , nie ma termostatów na grzejnikach, ani sterowników do podłogówki. Chwilowo wyłączyliśmy całkiem piec bo nie mieszkamy, ale jak przyjdą mrozy to bedziemy musieli palić w tym smoku bo bedą trwały prace wykończeniowe. Na dzień dzisiejszy jestem przerażona i zrozpaczona jak osiągnąć temperaturę 23 st. przy małym spalaniu (znajomi mają hefa i twierdzą,że przy większym domu spalaja 3 tony węgla i 3 m3 drzewa ) my już spalilismy prawie 1 tone , a jeszcze nie było nawet 18 st i na dworze ciepło. Może będzie lepiej jak ocieplimy i zamontujemy drzwi przynjmnie do cześci dzielącej dom z garażem i kotłownią .

  7. #47

    Domyślnie

    jesli spala tak dużo to napewno jest zle ustawiony
    nieststy kotly retortowe trudno wyregulowac mnie regulacja zajela jakies 2 tygodnie siedzienia w kotlowni dodadkowo ustawiac trzeba na nowo jesli użyjemy innego wegla
    naszczescie teraz mysle ze umiałbym go wyregulować w 1 dzien

    jesli ustawienia na kotle sa fabryczne to prawie na 100% bedzie zle
    sa coprawda kotly w ktorych w sterowniku wpisuje sie tylko kalorycznosc wegla
    ale i z tymi kotlami bywaja problemy z wyregulowaniem
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostt
    jesli spala tak dużo to napewno jest zle ustawiony
    nieststy kotly retortowe trudno wyregulowac mnie regulacja zajela jakies 2 tygodnie siedzienia w kotlowni dodadkowo ustawiac trzeba na nowo jesli użyjemy innego wegla
    naszczescie teraz mysle ze umiałbym go wyregulować w 1 dzien

    jesli ustawienia na kotle sa fabryczne to prawie na 100% bedzie zle
    sa coprawda kotly w ktorych w sterowniku wpisuje sie tylko kalorycznosc wegla
    ale i z tymi kotlami bywaja problemy z wyregulowaniem
    specjalista od ustawień elektrometa na forum juz jest no i dobrze bo u mnie juz nie ma zlituj się piec stoji już w garażu wielkie bydle myslałem że jest troszkę mniejszy ...

    jolla poczytaj wypowiedzi ghostt-a tam jest sporo na temat ustawienia pieca
    ja napewno z tych wytycznych skorzystam a jak mi nie wyjdzie to fundnę ghostt-owi bilet na pociag do mnie

  9. #49

    Domyślnie

    taki zemnie specjalista od piecow jak z koziej d..... trąbka
    jednak w miare mozliwosci chetnie pomoge
    kaczorek najlepiej , najprosciej i najszybciej ustawisz piec jak bediesz mogl
    wstawic w czopuch miernik temperatury (minimum do 400C)
    ale jak niebedziesz mial takiej mozliwosci to tez se poradzimy
    a co do wielkosci to faktycznie spory jest i żonie sie podoba
    (jak by niepatrzec 2 kolejne plusy )
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  10. #50

    Domyślnie

    jako że piecyka wcześniej w zadnym "sklepie" nie widziałem to powiem szczerze że zrobił na mnie pozytywe wrawzenie a szczególnie ten napis elektromet
    chromowany "3d" co do samego podłączenia pieca to chyba do przyszłej zimy zabardzo działał nie bedzie chyba tylko prb zrobie i tyle

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostt
    i regulujemy tak nadmuch aby uzyskac jak najwieksza stablina temperature
    co znaczy stabilna ?
    ano znaczy to ze ta temperatura w skali czasu powinna glownie rosnac (bo wzrasta temp wody) a spadac pominna o max 10C
    A jaką temperaturę uzyskiwałeś na czopuchu?

  12. #52

    Domyślnie

    do 360C tuz przed wylaczeniem sie pieca
    tyle ze nie jestem pewny czy miernik pokazuje prawde
    jednak nie wartosc jest wazna przy ustawianiu pieca a szczyt stabilnej temperatury
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolla
    Witam
    Kupiliśmy w listopadzie piec elektromet 15 kw, ma ogrzewać docelowo 120 m powierzchni użytkowej w tym 5 grzejników i jedna drabinka (jeden grzejnik z tego w garażu bedzie działał na pół gwizdka albo wcale) i 90 m podłogówki.
    Rozruch nastąpił koło 15 grudnia , na początku chodziła sama góra czyli grzejniki , bo ze wzgledu na wylewki robione 30 listopada musieliśmy czekać. Pierwsze dni temperatura dochodziła do 16 st. Dom nie ocieplony na zewnątrz, w środku tylko wełna i folia jeszcze bez kartonów (budowa rozpocząta w kwietniu 2006)więc wszystko surowe i mokre. Piec spalał straszne ilości około 20-30 kg na dobę. Po świetach dołączylismy podłogówkę rozgrzewanie powoli . W domu jest cały czas zimno piec pali 25 kg na dobe, a temperatura jest w granicach 10-12 stopni. Bardzo duże spadki temperatur na piecu raz dochodzi do 65-70 stopni a potem potrfi spaść do 35 st , wymiennik na wodę 120 litrów narazie nie ogrzewamy , zawór trójdrogowy , nie ma termostatów na grzejnikach, ani sterowników do podłogówki. Chwilowo wyłączyliśmy całkiem piec bo nie mieszkamy, ale jak przyjdą mrozy to bedziemy musieli palić w tym smoku bo bedą trwały prace wykończeniowe. Na dzień dzisiejszy jestem przerażona i zrozpaczona jak osiągnąć temperaturę 23 st. przy małym spalaniu (znajomi mają hefa i twierdzą,że przy większym domu spalaja 3 tony węgla i 3 m3 drzewa ) my już spalilismy prawie 1 tone , a jeszcze nie było nawet 18 st i na dworze ciepło. Może będzie lepiej jak ocieplimy i zamontujemy drzwi przynjmnie do cześci dzielącej dom z garażem i kotłownią .
    I ja mam podobny problem, mam piec SEKO EKO-R z podajnikiem, a sterownik TECH-37, czy udało Ci się cos ustalić ??? A poza tym dom juz ocielpony i nijak nie można dojść do 20 st C, zazwyczaj mamy 12-13 stopni...


    Renka
    Gdańsk, a będzie jednak Przodkowo

  14. #54

    Domyślnie

    czesc
    kupiłem elektromet
    ustawiłem parametry ghost-a i jest CACY

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał strik5000
    czesc
    kupiłem elektromet
    ustawiłem parametry ghost-a i jest CACY
    bardzo mnie to cieszy

  16. #56

    Domyślnie

    witam jestem z powrotem
    mój piec chodził na ustawieniach ghosta około 2 tygodnie i działał dobrze ale
    właśnie był problem z ciepłą wodą bo gdy termostat pokojowy wyłączał pompkę to temperatura na piecu spadała nawet do 36stopni C a jak juz termostat się włączył to bardzo dużo czasu potrzeba było aby piec się nagrzał i CO ZROBIŁEM
    ano zrozumiałem co miał na myśli dżidżi
    ustawiłem jego parametry i teraz mam cały czas temperaturę około 50-55stopni i to na podtrzymaniu piec rzadko się włącza pracuje prawie cały czas na podtrzymaniu i okazało się że zużywa mniej węgla bo temp jest stała na piecu
    I CIEPŁA WODA JEST CAŁY CZAS
    n=55
    d=18
    U=16
    b=60
    o=15
    L=4
    pozdrawiam

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    pewnie za kilka dni i my dolaczymy do klubu elektromet w wersji 25KW

    cena pewnie 6800 z vatem 22% i gwarancja 3 lata

    dzieki kaczorek. za podeslanie tamatu

    u na 3 poziomy (piwnica, parter i poddasze z niewielkimi skosami) - kazdy po okolo 70m

    podlogowka tylko w kuchni i 2 lazienkach - razem jakies 35 metrow

    grzejniki pewnie purmo w ilosci okolo 10 sztuk + lazienki takie z rurek

    tylko 1 rozdzielacz

    twarda miedz
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #58

    Domyślnie

    cena wydaje sie ok - ja płaciłem 8 k ale dostałem zasobnik na wodę 200 l w cenie,
    kocioł jak narazie dalej nie uruchomiony ...juz będzie prawie10 miesiecy
    podlączony jest instalacja zrobiona ... prawie - czekam na pare kaloryferów juz 2 miesiące


    instalacja zrobiona jest na rozdzielaczach - 3 szt
    2 na kaloryfery -parter i pietro + 1 na podłogówkę 5 pętli
    3 pompy - kaloryfery, podłoga, cwu

    układ oczywiście otwarty jak

    pzdr

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał strik5000
    witam jestem z powrotem
    mój piec chodził na ustawieniach ghosta około 2 tygodnie i działał dobrze ale
    właśnie był problem z ciepłą wodą bo gdy termostat pokojowy wyłączał pompkę to temperatura na piecu spadała nawet do 36stopni C a jak juz termostat się włączył to bardzo dużo czasu potrzeba było aby piec się nagrzał i CO ZROBIŁEM
    ano zrozumiałem co miał na myśli dżidżi
    ustawiłem jego parametry i teraz mam cały czas temperaturę około 50-55stopni i to na podtrzymaniu piec rzadko się włącza pracuje prawie cały czas na podtrzymaniu i okazało się że zużywa mniej węgla bo temp jest stała na piecu
    I CIEPŁA WODA JEST CAŁY CZAS
    n=55
    d=18
    U=16
    b=60
    o=15
    L=4
    pozdrawiam

    Mam parę pytań co do tych nastawów.
    Czy nie robi ci się szlaka??
    Jak szeroko masz otwartą przesłonę??
    Skąd groszek?


    Sam mam elektrometa 15 kW i powiem szczerze że już 2 miechy testuję nastawy.
    Mój rekord to 100 kg ma 7 dni z tym że temp w domu 24-25*C i łazienki ciut wyżej. Ale to ma groszku z Sosnowca. Po zasypie innego groszku (na próbę piec wygasł nastawy zmodyfikowałem i efekt jest 100 kg w 4 dni ;(. przy tych samych temperaturach w domu.
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kryspin
    Cytat Napisał strik5000
    witam jestem z powrotem
    mój piec chodził na ustawieniach ghosta około 2 tygodnie i działał dobrze ale
    właśnie był problem z ciepłą wodą bo gdy termostat pokojowy wyłączał pompkę to temperatura na piecu spadała nawet do 36stopni C a jak juz termostat się włączył to bardzo dużo czasu potrzeba było aby piec się nagrzał i CO ZROBIŁEM
    ano zrozumiałem co miał na myśli dżidżi
    ustawiłem jego parametry i teraz mam cały czas temperaturę około 50-55stopni i to na podtrzymaniu piec rzadko się włącza pracuje prawie cały czas na podtrzymaniu i okazało się że zużywa mniej węgla bo temp jest stała na piecu
    I CIEPŁA WODA JEST CAŁY CZAS
    n=55
    d=18
    U=16
    b=60
    o=15
    L=4
    pozdrawiam

    Mam parę pytań co do tych nastawów.
    Czy nie robi ci się szlaka??
    Jak szeroko masz otwartą przesłonę??
    Skąd groszek?


    Sam mam elektrometa 15 kW i powiem szczerze że już 2 miechy testuję nastawy.
    Mój rekord to 100 kg ma 7 dni z tym że temp w domu 24-25*C i łazienki ciut wyżej. Ale to ma groszku z Sosnowca. Po zasypie innego groszku (na próbę piec wygasł nastawy zmodyfikowałem i efekt jest 100 kg w 4 dni ;(. przy tych samych temperaturach w domu.

    Nie szlaka mi się nie robi
    Węgiel mam obok ze składu węgla poność Juliusz czy Julian coś takiego
    Przesłona otwarto na około 1cm-1,5cm
    mój piec pracuje cały czas na tych nastawach
    dom parter + piętro (70m2) + poddasze(60m2 skosy)
    14 grzejników w instalacji jest 160litrów wody w sumie z piecem i wężownicą bojlera (piec-80litrów, wężownica-15litrów, grzejniki i instalacja 65litrów)
    jak na razie chodzi pięknie ani raz mi nie zgasł (jeden raz zgasł ale dlatego że ślimak został zablokowany przez kawałek drewna SZOK nie myślałem że takie gówno potrafi zablokować ślimak)
    od czasu do czasu zsuwam z retory popiół który zalega palę od 1 października
    w sumie popiołu około 1 wiaderko 25kg. to chyba nie wiele.
    W domu mam termostat który steruje mi temperaturę.

Strona 3 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony