dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 164
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 3276
  1. #861

    Domyślnie

    czy mozecie przypomniec jak wchodzi sie w "glebsze"ustawienia sterownika?

  2. #862

    Domyślnie

    U na min. Włacz piec wciskająć + i -

  3. #863

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    czy mozecie przypomniec jak wchodzi sie w "glebsze"ustawienia sterownika?
    Jak dobrze pamiętam, a nie ma mnie w domu, to przy wyłączonym piecyku MENU i "+" lub "-"

  4. #864

    Domyślnie

    Żeby dostac się do parametrów E1, należy przełączyc sterownik w tryb "STOP" i ustawic na wyświetlaczu odczyt temperatury kotła. Następnie przycisnąc klawisz "+" i nie puszczając go klawisz "MENU". Sterownik wyświetli komunikat E1. Przyciśnięcie klawiszy "-" i "MENU" powoduje przejście do trybu "E0". Pozdrawiam.jp

  5. #865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    wegielek mam gorszy niz rok temu no i mrozow nie ma

    jak na razie na podajniku przejechalem 9 dni i jeszcze sporo jest wiec moze nie bedzie tak zle jak sie spodziewalem

    25KW
    starczylo mi na 11 dni z kawalkiem pelny na max podajnik

    popiolu z tego podajnika pewnie z 50-60 litrow a rok temu wszystko miescilem do 10l wiadra

    jednak nie ma co oszczedzac na weglu

    kosztowo wyjdzie moze na to samo tylko z "tanszym" weglem wiecej roboty
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  6. #866

    Domyślnie koszmar

    Witam ponownie. Już nie daję rady z tym moim piecem. Już sama nie wiem czy to cos ze mną jest nie tak czy znim ))
    Zmieniłam diametralnie ustawienia b=200 na b=100, u=60 na u=20, a węgla ile szło tyle idzie nadal. Żadnej poprawy w zużyciu. Zastanawiam sie na kupnem termostatu, choć na duże zimno mi się nie przyda, bo u mnie raczej jest problem, że jest w domu za zimno a nie za ciepło.

    Bardzo bym chciałą zejść do zużycia 1 t w mcu, bo jak na razie średnia to 1,5 (nie liczę teraz dwóch mcy bo jednak pogoda jest dosyć niestandardowa i zużywam troche mniej węgla. Jak na razie jakbym nie kombinowała (przy całkiem niezłej pogodzie) zasobnik nadal starcza mi jedynie na 4 dni. Chyba w końcu osiwieję przez ten piec (

    Mam jeszcze pomysł aby fabryczne ustawienie wskazane w książce, zmniejszyć proporcjonalnie do temp jaką chce osiągnąć.

    Boję się z tym termostatem, że wywalę kupę kasy, a niczego to nie zmieni. A u Was jak to chodzi? Ja mam dom nie ocieplony i stare okna więc straty są ogromne ale może chociaż trochę pomoze mi to w oszczędnosciach?

  7. #867

    Domyślnie

    "Trzeci rok walczę z gnojem.......Chyba popadnę w alkoholizm.....Myślę o zamontowaniu TV w piwnicy......... "

    Dobre, dobre. Nieźle się usmiałam )) Chyba zaczynam mieć tą samą chrobę. Dobrze, że mam kocioł w piwnicy to przynajmniej mam co robić w piwnicy Teraz myślę, żeby się tam przenieść z lapkiem, żeby nie marnowac czasu bo jest dosyć deficytowy ))

  8. #868

    Domyślnie Re: koszmar

    Cytat Napisał bonnieblue81
    Ja mam dom nie ocieplony i stare okna więc straty są ogromne ale może chociaż trochę pomoze mi to w oszczędnosciach?
    a kaloryfery są ciepłe, jak tak piec cały czas hajcuje?

  9. #869

    Domyślnie Re: koszmar

    Cytat Napisał bonnieblue81
    Witam ponownie. Już nie daję rady z tym moim piecem. Już sama nie wiem czy to cos ze mną jest nie tak czy znim ))
    Zmieniłam diametralnie ustawienia b=200 na b=100, u=60 na u=20, a węgla ile szło tyle idzie nadal. Żadnej poprawy w zużyciu. Zastanawiam sie na kupnem termostatu, choć na duże zimno mi się nie przyda, bo u mnie raczej jest problem, że jest w domu za zimno a nie za ciepło.

    Bardzo bym chciałą zejść do zużycia 1 t w mcu, bo jak na razie średnia to 1,5 (nie liczę teraz dwóch mcy bo jednak pogoda jest dosyć niestandardowa i zużywam troche mniej węgla. Jak na razie jakbym nie kombinowała (przy całkiem niezłej pogodzie) zasobnik nadal starcza mi jedynie na 4 dni. Chyba w końcu osiwieję przez ten piec (

    Mam jeszcze pomysł aby fabryczne ustawienie wskazane w książce, zmniejszyć proporcjonalnie do temp jaką chce osiągnąć.

    Boję się z tym termostatem, że wywalę kupę kasy, a niczego to nie zmieni. A u Was jak to chodzi? Ja mam dom nie ocieplony i stare okna więc straty są ogromne ale może chociaż trochę pomoze mi to w oszczędnosciach?

    Też mam ten problem odnośnie spalania, z tym,że ja mam prawie tonę na miesiąc. Piec mam od roku, w tamtym przesiedziałem chyba z miesiąc w kotłowni, w końcu udało mi się jakoś ustawić spalanie, ale i tak 5 dni to jest maksimum. Na zakup sterownika już się zdecydowałem, pytanie jaki. W domu mam cieplutko, bo wszystko w ramach potrzeb reguluję zaworem czwórdrożnym, tylko po co latać do piwnicy!

  10. #870

    Domyślnie

    Termostat oczywiście chciałbym podłączyć do pieca, bo wersja podłaczenia do pompy jakoś do mnie nie przemawia

    Pozdrawiam

  11. #871

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiff
    Cytat Napisał stiff
    Wczoraj napełniłem podajnik po 9 dniach pracy - czyli nie jest źle zwłaszcza że był to pierwszy podajnik w tym sezonie grzewczym i piec musiał się trochę namęczyć (w domu było już tylko 18 stopni ),przy porównywalnej temperaturze na dworze ten drugi podajnik powinien troszkę dłużej popracować.Piec 15kw.
    Drugi podajnik 12 dni
    Trzeci 11 dni - wiadro 20 kg popiołu.
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  12. #872

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorg1975
    Termostat oczywiście chciałbym podłączyć do pieca, bo wersja podłaczenia do pompy jakoś do mnie nie przemawia

    Pozdrawiam
    polecam radiowy, trochę droższy ale wygodniejszy w użytkowaniu.

  13. #873

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorg1975
    Termostat oczywiście chciałbym podłączyć do pieca, bo wersja podłaczenia do pompy jakoś do mnie nie przemawia

    Pozdrawiam
    Ja mam Auraton 2005 RX (radiowy) jast bardzo dobry a możliwość przemieszczania nadajnika bez wiercenia dziur i prowadzenia kabli jest wygodą. U mnie początkowo był podłączony do pieca obecnie steruje nim tylko pompe CO aby zmniejszyć spadki temp. Ale z tego co pamiętam kosztował ok. 350zł.

  14. #874

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonnieblue81
    "Trzeci rok walczę z gnojem.......Chyba popadnę w alkoholizm.....Myślę o zamontowaniu TV w piwnicy......... "

    Dobre, dobre. Nieźle się usmiałam )) Chyba zaczynam mieć tą samą chrobę. Dobrze, że mam kocioł w piwnicy to przynajmniej mam co robić w piwnicy Teraz myślę, żeby się tam przenieść z lapkiem, żeby nie marnowac czasu bo jest dosyć deficytowy ))


    Przerzucam się na prund.....jak mi wyjdzie tylko z dwa razy drożej to i tak będę do przodu........mniej flaszek opróznię to i dla zdrówka lepiej.......
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #875

    Domyślnie

    Ma ktos z was może REG-05 podłaczony do tego pieca ?

    I takie troche lamerskie pytanie, co oznaczaja n, c, d, U, b, o, L, u, J, F itd. ?

  16. #876
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amryta23

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    Ma ktos z was może REG-05 podłaczony do tego pieca ?

    I takie troche lamerskie pytanie, co oznaczaja n, c, d, U, b, o, L, u, J, F itd. ?
    Jak robiłam pierwszy odpał to napisałam do Elektrometu o wyjaśnienie pewnych zwrotów zawartych w niezrozumiałej ich instrukcji może coś ci pomogą.

    > Mamy piec EKO - KWPm25 z czujnikiem REG-05 i niestety ale instrukcja
    > obsługi sterownika nie jest wystarczająca dla laika. Prosze jesli to
    > mozliwe o wyjaśnienie pewnych zagadnień i czumu one służą?
    > 1.czas cyklu podtrzymanie.
    > 2. temperatura załączenia pompy Co
    > 3. czas wygaszenia kotła
    > 4. czas pracy pompy cyrkulacyjnej
    > 5. czas postoju pompy cyrkulacyjnej.
    > 6. nadwyżka temp. CWU
    > 7. Priorytet CWU
    > 8. Praca kotła

    A tu odp. z serwisu.
    1-czas cyklu podtrzymanie-czas po jakim kociol właczy podajnik i
    wentylator żeby nie wygasł mimo ze temperatura nie spada
    2- przy jakiej tem . na kotle w trybie praca automatyczna włączy się
    pompa CO
    3- czas po jakim kociol się wylaczy przy bezskutecznej próbie
    podnoszenia tem. do tem. zadanej kotła
    4-długość czasu pracy pompy obiegu ciepłej wody po obiekcie
    5-pompa cyrkulacyjna pracuje cyklicznie po wykonaniu czasu pracy
    wyłacza ja sie i czas postoju można okreslic.
    6-jest to tem o ile ma byc większa tem kotła podczas grzania CWU
    7-jest to funkcja która ustawiona na tak powoduje że w czasie grzania
    CWU staje pompa CO.
    8-praca kotła lato-centralne wylaczone chodzi tylko CWU właczona na zima
    chodzi pompa CO i CWU.

    Jak dla mnie to b.dużo mi to dało i pozwoliło zrozumieć pewne sytuacje zachodzące w piecu.


    Ja mam też ten sterownik REG 05 i w tym roku odpaliliśmy go po raz pierwszy.Z tego co udało mi się zorientować na naszym sterowniku nie funkcjonują tego rodzaju skróty. Nas chyba dotyczy całe nazewnictwo. Jedyne skróty to N- temperatura zadana, P temperatura jaka masz na piecu.

    Mam pytanie odnośnie termostatu pokojowego.

    Na piecu aktualnie mam ustawiona temperaturę zadaną N -50 stopni.W domu na tyle ciepło że termostaty mam przykręcone na 3. I teraz jaki jest sens żeby piec cały czas grzał sobie wodę jak ja i tak tej ciepłoty nie potrzebuje. Czy kumuluje się ciepło w piec, piec pobiera węgiel a ja i ta tego nie odbieram. Wytłumaczcie mi co dałby mi w tej sytuacji termostat pokojowy.
    Elektrometr EKO-KWPm25, sterownik REG-05

  17. #877

    Domyślnie

    Reg - 05 jest bardzo podobny do R501, różni się tym że Reg 05 ma opis słowny a R501 literowy
    tłumaczenie:
    n - TEMPERATURA WODY GRZEWCZEJ
    U - OBROTY WENTYLATORA
    c - TEMPERATURA ZBIORNIKA CWU
    d - ILOŚĆ PODAWANEGO WĘGLA
    P - POMIAR TEMPERATURY PODAJNIKA - podaje temp. podajnika - niergulowalne
    b - CZAS CYKLU PRACY
    o - CZAS CYKLU PODTRZYMANIA
    j - CZAS WYBIEGU WENTYLATORA
    f - CZAS PRZEDMUCHU WENTYLATORA
    u - NADWYŻKA TEMPERATURY CWU - inaczej temp. podgrzewania wody CWU w stanie podtrzymania kotła = c + u
    L - tego nie znalazłem w opisie REG05 - a jest to ilość cykli b w czasie o

    reszta to dodatkowe bajery, z których najfajniejszym będzie temp. załączania pompy CO w trybie praca, co pomaga piecowi szybciej dojść do zadanego n.

    jeśli potrzbujecie skryptu obsługi sterownika REG 05 dajcie znać to go wrzucę na http://gslaw.wrzuta.pl/plik/7gCR7MxD...strukcja_reg05.

    co do pyania o termostat, to chyba jego posiadanie ma największy sens właśnie w takich cipełych dniach jak teraz, dzieki niemu piec pracuje głównie w podtrzymaniu a to są ogromne oszczędności węgla. oczywiście, żeby zuzycie węgla było małe w podtrzymaniu, konieczne jest odpowiednie dobranie wszelkich parametrów

  18. #878

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    Reg - 05 jest bardzo podobny do R501, różni się tym że Reg 05 ma opis słowny a R501 literowy
    tłumaczenie:
    n - TEMPERATURA WODY GRZEWCZEJ
    U - OBROTY WENTYLATORA
    c - TEMPERATURA ZBIORNIKA CWU
    d - ILOŚĆ PODAWANEGO WĘGLA
    P - POMIAR TEMPERATURY PODAJNIKA - podaje temp. podajnika - niergulowalne
    b - CZAS CYKLU PRACY
    o - CZAS CYKLU PODTRZYMANIA
    j - CZAS WYBIEGU WENTYLATORA
    f - CZAS PRZEDMUCHU WENTYLATORA
    u - NADWYŻKA TEMPERATURY CWU - inaczej temp. podgrzewania wody CWU w stanie podtrzymania kotła = c + u
    L - tego nie znalazłem w opisie REG05 - a jest to ilość cykli b w czasie o

    reszta to dodatkowe bajery, z których najfajniejszym będzie temp. załączania pompy CO w trybie praca, co pomaga piecowi szybciej dojść do zadanego n.

    jeśli potrzbujecie skryptu obsługi sterownika REG 05 dajcie znać to go wrzucę na FTP.

    co do pyania o termostat, to chyba jego posiadanie ma największy sens właśnie w takich cipełych dniach jak teraz, dzieki niemu piec pracuje głównie w podtrzymaniu a to są ogromne oszczędności węgla. oczywiście, żeby zuzycie węgla było małe w podtrzymaniu, konieczne jest odpowiednie dobranie wszelkich parametrów
    Dzieki wielkie za opis!
    Wrzuć ten skrypt jak możesz

  19. #879

    Domyślnie

    prosze bardzo, link do instrukcji REG05
    http://gslaw.wrzuta.pl/plik/7gCR7MxD...strukcja_reg05

    jednakże żeby dobrze zrozumieć jak piec działa trzeba i tak przy nim troche posiedzieć

  20. #880

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    prosze bardzo, link do instrukcji REG05
    http://gslaw.wrzuta.pl/plik/7gCR7MxD...strukcja_reg05

    jednakże żeby dobrze zrozumieć jak piec działa trzeba i tak przy nim troche posiedzieć
    I tak też czynie. Jedyne co zauważyłem to to że na ruszcie tworzą mi się spieki tzn nie jakieś bardzo twarde ale taka otoczka wokół żaru z popiołu która po dniu palenia sięgała około 10cm nad ruszt. Pozatym z 2 workow węgla (60-70kg) mam około 8-10kg popiołu. Więc nie wiem czy to dobry wynik czy nie. Dom się dopiero nagrzewa - palić zaczałem w sobotę.

Strona 44 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony