dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 164
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 3276
  1. #881

    Domyślnie

    wedle moich niezbyt długich doświadczeń z tym piecem, wydaje mi się że powstawanie spieków jest nieuniknione, gdyż spiek to inaczej koks, który jest naturalnym efektem spalania węgla - tak wyczytałem.
    zuważyłem również że powstaje on głównie jeżeli piec długo pozostaje w trybie praca, tzn. wtedy nastepuje duża podaż węgla a do tego duża ilość tlenu (powietrza) gdyż cały czas pracuje dmuchawa; w konsekwencji bardzo duża temp. płomienia pewnie około 1200 st. koks powstaje właśnie w wysokich temp. i chyba nazywa się odgazownym węglem.
    jeżeli piec dłużej pozostaje w stanie podtrzymania i węgiel na retorcie tli się tylko dzięki naturalnemi ciągowi kominowemu to wtedy spieki nie powstają.

    Są to moje osobiste obserwacje i nie każdy musi się z tym zgodzić.

  2. #882

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    wedle moich niezbyt długich doświadczeń z tym piecem, wydaje mi się że powstawanie spieków jest nieuniknione, gdyż spiek to inaczej koks, który jest naturalnym efektem spalania węgla - tak wyczytałem.
    zuważyłem również że powstaje on głównie jeżeli piec długo pozostaje w trybie praca, tzn. wtedy nastepuje duża podaż węgla a do tego duża ilość tlenu (powietrza) gdyż cały czas pracuje dmuchawa; w konsekwencji bardzo duża temp. płomienia pewnie około 1200 st. koks powstaje właśnie w wysokich temp. i chyba nazywa się odgazownym węglem.
    jeżeli piec dłużej pozostaje w stanie podtrzymania i węgiel na retorcie tli się tylko dzięki naturalnemi ciągowi kominowemu to wtedy spieki nie powstają.

    Są to moje osobiste obserwacje i nie każdy musi się z tym zgodzić.
    To chyba nie jest koks - to znaczy bardziej spieczony popiół, kruszy się w palcach nie zostawiając wiekszych kawałków. A to że piec pracuje w większości w trybie praca to zauważyłem. W 4dni poszedł mi cały zasyp. Dom nieogrzewany więc się nie dziwie

  3. #883

    Domyślnie

    dziś spotkała mnie niemiła niespodzianka,

    schodze do kotłowni a tam pełno dymu... wrr, co się dzieje.
    zaglądam do komory pieca, a tam pełno niespalonego tlącego się węgla.

    okazło się że zatkał mi sie czopuch....
    jak do tej pory nigdy nie otwierałem rewizji pod czopuchem, a wygląda na to, że jest to bardzo ważne, żeby przynajmniej raz na pół roku tam zajrzeć, bo inczej można np. zaczadzieć

    pozatym okazło się że piec zjada korozja i tak sobie myślę, że jak wytrzyma 6 sezonów to bedzie dobrze.

  4. #884

    Domyślnie

    No i właśnie dlatego mam dość tego dziadowskiego palenia które i tak kosztuje niezłe pieniądze.......a jak przyjdzie jeszcze zmieniać piec co jakiś czas to już w ogóle.......
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #885

    Domyślnie

    A ja myślałem że tylko mi zjada go korozja, przez lato wtrąbiła mi pojemnik na popiół i musiałem kupic nowy.

  6. #886

    Domyślnie

    Powiedzcie mi czy macie tez tak ze jak zostawicie otwarty zbiornik na wegiel to zaczyna sie z niego dymic ?
    Czy to tylko u mnie tak jest ?

  7. #887

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    Powiedzcie mi czy macie tez tak ze jak zostawicie otwarty zbiornik na wegiel to zaczyna sie z niego dymic ?
    Czy to tylko u mnie tak jest ?
    Nieraz to dymiło takim brązowym smrodem..........
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #888

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlCapone
    Cytat Napisał franzkru
    Powiedzcie mi czy macie tez tak ze jak zostawicie otwarty zbiornik na wegiel to zaczyna sie z niego dymic ?
    Czy to tylko u mnie tak jest ?
    Nieraz to dymiło takim brązowym smrodem..........
    Bingo, własnie takie coś leci.

  9. #889

    Domyślnie

    to normalne że dymi przez zasobnik - zdarza się to gdy piec akurat pracuje a czopuch jest przymkniety.
    dlatego zasobnik musi być zawsze dobrze zamknięty.

  10. #890
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    to normalne że dymi przez zasobnik - zdarza się to gdy piec akurat pracuje a czopuch jest przymkniety.
    dlatego zasobnik musi być zawsze dobrze zamknięty.
    wlasnie po to jest dodatkowo gumowa uszczelka na klapie
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #891

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    to normalne że dymi przez zasobnik - zdarza się to gdy piec akurat pracuje a czopuch jest przymkniety.
    dlatego zasobnik musi być zawsze dobrze zamknięty.
    Dobrze.....tylko że zanim załaduje to cała kotłownia zadymiona........
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #892

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlCapone
    Cytat Napisał gslaw
    to normalne że dymi przez zasobnik - zdarza się to gdy piec akurat pracuje a czopuch jest przymkniety.
    dlatego zasobnik musi być zawsze dobrze zamknięty.
    Dobrze.....tylko że zanim załaduje to cała kotłownia zadymiona........
    Ano cała zadymiona. W sumie mozna by czopuch otworzyć i wtedy ładować.

  13. #893

    Domyślnie

    ogólnie nie powinno się ładować zasobnika gdy pracuje dmuchawa - zawsze będzie dymił przez zasobnik.
    trzeba to robić jak jest w podtrzymaniu albo przełączyć go w tryb stop, a po dosypaniu znowu na auto.

  14. #894
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    Cytat Napisał AlCapone
    Cytat Napisał gslaw
    to normalne że dymi przez zasobnik - zdarza się to gdy piec akurat pracuje a czopuch jest przymkniety.
    dlatego zasobnik musi być zawsze dobrze zamknięty.
    Dobrze.....tylko że zanim załaduje to cała kotłownia zadymiona........
    Ano cała zadymiona. W sumie mozna by czopuch otworzyć i wtedy ładować.
    latwiej wcisnac raz czy dwa guziczek i wylaczyc na kilkanascie minut kociolek. ja tak robie i jest OK. czasami wpasuje sie w podtrzymanie a czasami wylaczam
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  15. #895

    Domyślnie

    Cytat Napisał jur51
    Ja mam zamontowany płytowy wymiennik ciepła z na stałe włączona pompą który mi daje ciepłą wodę (zamiast bojlera gazowego) .
    Pompę C.O. załącza mikroprocesorowy regulator temperatury pompy C.O (DELTA 100). Ten regulator uruchamia mi pompę od centralnego (pompa pracuje tylko w zakresie trzech stopni poniżej (tzn. jak ustawię go na 52 stopnie to zaczyna pracowac od 51 stopn. - w górę pracuje do opru a jak spada temp. na kotle to wyłącza pompę przy 49 stopniach). Myślałem, że we wszystkich kotłach macie zamontowany taki regulator. A to Wasze pompy od C.O chodzą na okrągło?
    Witam
    U mnie pompa C.O. pracuje na okrągło, wyłącza sie tylko na czas pracy pompy C.W.U.
    Piec 15kw ale myslę że tak mają wszyscy nasi przyjaciele z forum.
    Oczywiście z wyłączeniem własnych nie autoryzowanych poprawek.

  16. #896

    Domyślnie

    Widzisz wasko33 ja mam bardzo zły węgiel i jak wyłączam pompę od CO to szybciej piec dociąga do zadanej temperatury. Pozdrawiam jp.

  17. #897

    Domyślnie

    Też tak mam z tym dymieniem. Nawet myślałam ,że jest to kwestia zatkanego komina i wezwałam kominiarza żeby przeczyścił mi komin, bo już ze 20 lat nie był czyszczony. Ale to nic nie pomogło. Już myślałam, że to cos z piecem, ale skoro większość tak ma to pewnie tak musi być. U mnie strasznie dymi, że aż idzie się udusić. Dlatego na moment ładowania wyłączam piec i jest teraz ok.

    Co do pieca, to chodzi u mnie praktycznie non stop, teraz zmieniłam ustawienia i od czasu do czasu się wyłącza. Kupiłam ostatnio termostat pokojowy i planuję go na dniach zainstalować. Zobaczymy czo to da jakieś oszczędności. Mam nadzieję, że tak bo już nie wyrabiam z tym mega zużyciem...

  18. #898

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonnieblue81
    wezwałam kominiarza żeby przeczyścił mi komin, bo już ze 20 lat nie był czyszczony.
    kominiarze mają fajnie
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  19. #899

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiff
    Cytat Napisał bonnieblue81
    wezwałam kominiarza żeby przeczyścił mi komin, bo już ze 20 lat nie był czyszczony.
    kominiarze mają fajnie
    Ale żeby tak się zapuścić.....?????

    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #900

    Domyślnie

    Czy ktoś z was bawił się ustawieniami wartości - "Czas rozpoczęcia obniżania/Czas zakończenia obniżania". Jak rozumiem ma to działać tak że mogę sobie na noc ustawić załózmy 45stopni na kotle a na dzień 50stopni ?

Strona 45 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony