dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 164
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 3276
  1. #921
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #922

    Domyślnie

    Witam. Ja znowu jak zwykle z problemem. Zakupiłam jak już wcześniej mówiłam termostat pokojowy. Wczoraj go zainstalowaliśmy i byłam wniebowzieta że tak mi żadko piec pracuje. Moja radość niestety była krótka Przez noc w piecu zgasło a teraz nie mogę go uruchomić! Włączam go od nowa i restartuje. Komputerek działa ale nie chce mi się uruchomić podajniek. Lapka od podajnika miga ale cisza. Piec w ogóle nie chodzi. Czy to wina termostatu cz aż taki zbieg okoliczności, że mi poszła zawleczka? Czy ktoś z Was też miał też taki problem? Jak tak dalej pójdzie z z lekka przymarzniemy

  3. #923

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonnieblue81
    Witam. Ja znowu jak zwykle z problemem. Zakupiłam jak już wcześniej mówiłam termostat pokojowy. Wczoraj go zainstalowaliśmy i byłam wniebowzieta że tak mi żadko piec pracuje. Moja radość niestety była krótka Przez noc w piecu zgasło a teraz nie mogę go uruchomić! Włączam go od nowa i restartuje. Komputerek działa ale nie chce mi się uruchomić podajniek. Lapka od podajnika miga ale cisza. Piec w ogóle nie chodzi. Czy to wina termostatu cz aż taki zbieg okoliczności, że mi poszła zawleczka? Czy ktoś z Was też miał też taki problem? Jak tak dalej pójdzie z z lekka przymarzniemy
    to zwykły zbieg okoliczności
    pzdr

  4. #924

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturfilipczak2
    mam piec elektromet 15 kv sterownik R-501 testuję twoje nastawienia tylko że mam jeszcze nastawienie L od 1 do 5 i co mam z tym zrobić pozdrawiam gslaw
    witaj,

    rzeczywiście nie podałem tego paramettru,
    mam L=1

    pzdr

  5. #925

    Domyślnie

    Witam ponownie. Znam już przyczynę mojego problemu, i opowiem o nim ku przestrodze innym. Na szczęście wszystko jest ok, ale nie powiem okupione było to duzymi nerwami...
    Wczoraj zainstalowaliśmy termostat pokojowy. Bardzo się ucieszyłam, bo stopni było 25, na termostacie nastawione 22 a na noc 20. Myślę sobie - niezła oszczędność węgla i zacieram ręce

    Rano zdziwiłam się trochę bo piec się przez noc wyłączył. Więc pomyślałam, że to pewnie dlatego, że zadługo był w stanie podtrzymania i się wygasiło. Wyczyściłam zatem przy okazji kompleksowo piecyk i biorę się za rozpalanie - a tu ani rusz (

    Na szczęście zadzwoniliśmy do serwisu i co się okazało ... (przy okazji byłam mile zaskoczona że porady udzielili za darmo, a nie stwierdzili, że wymagana jest płatna wizyta).

    Okazało się, że z powodu że była za duża temp w pomieszczeniu piec się nie uruchamiał i nie wymompowywał wody do rur. W wyniku tego temp kumulowała się w piecu co spowodowało przegrzanie pieca i wywalenie bezpiecznika. Niestety mimo zapowiedzi, iż wystarczy odkręcić śrubkę i wcisnąć bezpiecznik, skończyło się na 2 h spędzonych w piwnicy i rozkręcaniu kabli. Tak czy siak piec znowu działa, ale boję się co znowu wydarzy się w nocy. Wolałabym to wszystko zrobić rano i mieć cały dzień piec pod kontrolą, a tak muszę mu zaufać Na dodatek, zapomniałam docisnąć zbiornik zatrzaskami i tak mi zadymiło całą piwnicę, że schodów nie było widać, żeby można było zejść. Nie wspomnie już o wydzielonym zapachu...Nie do końca rozumiem dlaczego tak się stało, bo trochę jest to bez sensu, ale widać jakieś tęgie głowy to wszystko wymyśliły i nie mnie to rozumieć Ciekawe co przyniesie jutro... Już się boję...

  6. #926

    Domyślnie

    wywalenie bezpiecznika termicznego - też mi sie to kiedyś przydażyło, powodem było złe ustawienie zaworu czterodrożnego - za dużo wody wracało wprost do pieca a za mało na instalację.

    co do tego, że piec się przegrzał w podtrzymaniu to jest jeszcze jedno zabezpieczenie przed taką sytuacją - standardowo przy temp 75st niezleżnie od termostatu pokojowego uruchamia się pompa CO i wypuszcza nadmiar ciepła na instalcję, tak żeby piec się schłodził - ważne jest jednak prawidłowe ustawienie zaworu czterodrożnego, w przeciwnym razie piec się przegrzeje i wyłączy całkowicie tak jak w twoim przypadku.

    pzdr.

  7. #927

  8. #928

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś może niech doradzi co zrobić by do popielnika nie przelatywał nie spalony węgiel. Moje d-16, u-20, b-120

  9. #929

    Domyślnie

    Cytat Napisał bata1
    Jeżeli ktoś może niech doradzi co zrobić by do popielnika nie przelatywał nie spalony węgiel. Moje d-16, u-20, b-120
    d : wypełnienie. Parametr określający jaki % czasu “b” ma trwać podawanie węgla przez
    podajnik. Jeżeli w kotle następuje przesypywanie niespalonego węgla parametr “d” trzeba
    zmniejszyć. Jeżeli natomiast następuje niedobór węgla w palenisku parametr “d” trzeba
    zwiększyć. (1..99%) [8%]
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #930

    Domyślnie

    ale jak zmiejszam d to nie chce dochodzić do zadanej temperatury

  11. #931

    Domyślnie

    Cytat Napisał bata1
    ale jak zmiejszam d to nie chce dochodzić do zadanej temperatury
    I tu jest pies pogrzebany.......ciężko znaleźć złoty środek......wiele godzin spędziłem przy tym dziadzie i głupszym jak kiedyś......
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #932

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlCapone
    Cytat Napisał bata1
    ale jak zmiejszam d to nie chce dochodzić do zadanej temperatury
    I tu jest pies pogrzebany.......ciężko znaleźć złoty środek......wiele godzin spędziłem przy tym dziadzie i głupszym jak kiedyś......
    zgadza się

    ja przykręciłem mocniej zawór czterodrożny, szybciej wchodzi na temp, ale trochę mniejsza temp idzie na kaloryfery. Jak masz sterownik Reg 05 to wystarczy podać temp załaczania pompy CO.

    powodem nispalania wegla może być również zbyt mały parametr U - prędkość dmuchawy - im więcej węgla tym U powinno być wyższe

  13. #933

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    wywalenie bezpiecznika termicznego - też mi sie to kiedyś przydażyło, powodem było złe ustawienie zaworu czterodrożnego - za dużo wody wracało wprost do pieca a za mało na instalację.

    co do tego, że piec się przegrzał w podtrzymaniu to jest jeszcze jedno zabezpieczenie przed taką sytuacją - standardowo przy temp 75st niezleżnie od termostatu pokojowego uruchamia się pompa CO i wypuszcza nadmiar ciepła na instalcję, tak żeby piec się schłodził - ważne jest jednak prawidłowe ustawienie zaworu czterodrożnego, w przeciwnym razie piec się przegrzeje i wyłączy całkowicie tak jak w twoim przypadku.

    pzdr.
    Nie mam takiego zaworu. Czy to może być duży problem? Ile coś takiego może kosztować?

  14. #934

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    Cytat Napisał AlCapone
    Cytat Napisał bata1
    ale jak zmiejszam d to nie chce dochodzić do zadanej temperatury
    I tu jest pies pogrzebany.......ciężko znaleźć złoty środek......wiele godzin spędziłem przy tym dziadzie i głupszym jak kiedyś......
    zgadza się

    ja przykręciłem mocniej zawór czterodrożny, szybciej wchodzi na temp, ale trochę mniejsza temp idzie na kaloryfery. Jak masz sterownik Reg 05 to wystarczy podać temp załaczania pompy CO.

    powodem nispalania wegla może być również zbyt mały parametr U - prędkość dmuchawy - im więcej węgla tym U powinno być wyższe
    U mnie z kolei jak zwiekszałem U to zaraz tworzyły się spieki......No ale trzeba próbować.Najważniejsze ale i zarazem najtrudniejsze to znaleźć symbiozę między D,B i U.......Trzeba powoli próbować zmieniać jeden wskażnik i zyrkać na rezultaty.....I tak po kolei........
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #935

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jak to jest. Mam ustawioną temperaturę (n) na 45stopni. W domu okolo 20stopni. I wychodzi na to że pełen zasobnik wystarczy mi na 9-10dni palenia przy pogodzie takiej jak teraz (3/12 stopni). Z całego podajnika wyszło mi popiołu około 8-10kg. Wyglada to jak spieki ale pod palcami się kruszy więc chyba jest ok. Nie mam termostatu pokojowego. Jedynie głowice termostatyczne na grzejnikach.

    Dom się dopiero wygrzewa i nie jest w pełni ocieplony (dach jest ocieplony narazie 18cm, będzie jeszcze 10cm wełny,folia,płyty KG).

    Czy jeżeli bym przestawił temperaturę wody grzewczej na wyższą np 50stopni to czy miałbym wieksze zużycie węgla ?
    Niby piec powinien być częściej w trybie podtrzymania niż pracy ?

  16. #936

    Domyślnie

    Jak dla mnie to spalanie masz rewelacyjne......

    Czy będzie spalał więcej.....????? Sam musisz sprawdzić.....Może być tak że jak ustawi się już na tych wyższych temperaturach to będzie tak samo spalał jak teraz......najważniejsze żeby jak najwięcej chodził w podtrzymaniu......

    Pzdr........
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #937

    Domyślnie

    [/quote]

    Nie mam takiego zaworu. Czy to może być duży problem? Ile coś takiego może kosztować?[/quote]

    bonnieblue81
    producent kotła zaleca stosowanie takiego zaworu, jako zabezpieczenia przed niskotemperaturową korozją pieca. czy to może być duży problem? hmm... trudno powiedzić, mój piec pomimo, że taki zawór posiadam jest i tak skorodowany , ale to głównie przez to, ze piec stał wygaszony przez całe lato - a tu zawór nic nie pomoże.

    zadaniem zaworu jest zawracanie częci ciepłej wody odrazu zpowrotem do pieca, co powoduje że nie jest zalewany całkowicie zimną wodą z instalacji gdy włączy się pompa CO. taki zawór chyba trochę kosztuje jakieś 300zł + do tego trzeba go wpiąć w instalację, a to powinen oczywiście zrobić hydraulik napisz jaki masz sterownik pieca R501 czy nowy REG05.

    pzdr

  18. #938

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    Powiedzcie mi jak to jest. Mam ustawioną temperaturę (n) na 45stopni. W domu okolo 20stopni. I wychodzi na to że pełen zasobnik wystarczy mi na 9-10dni palenia przy pogodzie takiej jak teraz (3/12 stopni). Z całego podajnika wyszło mi popiołu około 8-10kg. Wyglada to jak spieki ale pod palcami się kruszy więc chyba jest ok. Nie mam termostatu pokojowego. Jedynie głowice termostatyczne na grzejnikach.....
    chyba jest ok, chociaż 45 st to podobno granica dla korozji niskotemperaturowej. moim zdaniem chociaż 50st, ale zużycie może wzrosnąć.... a może i nie...

  19. #939
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    chyba jest ok, chociaż 45 st to podobno granica dla korozji niskotemperaturowej. moim zdaniem chociaż 50st, ale zużycie może wzrosnąć.... a może i nie...
    ostatnio mamy wlasnie na 45 a i tak w domku za cieplo. jak bedzie zimneij wjade na 50
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  20. #940

    Domyślnie

    napisz jaki masz sterownik pieca R501 czy nowy REG05.

    pzdr[/quote]

    Mam R 501. U mnie też piec strasznie zardzewiał - i też jak u Ciebie przez lato. Aż do takiego stopnia, że drzwiczki do popielnika mi się zaklinowały i był problem z ich otwarciem, a piec ma raptem 3 lata. Co do tego zaworu, boję się poprostu żeby znowu nie wywaliło mi bezpiecznika i żeby piec mi się nie rozwalił.

    Na razie termostat działa - zobaczymy jakie będą z tego oszczędności. Szkoda tylko, że jak jest zainstalowany termostat to piec nie może wejść w stan wstrzymania gdy osiągnie zadaną temp na piecu tylko chodzi non stop. U mnie w zimie termsotat będzie bezużyteczny bo mam raczej problem niedogrzanego domu a nie że jest zaciepło. Myślałam, że jak w domu będę miała niższą temp niż na termostacie, to mimo wszystko piec od czasu do czasu mi się wyłączy (bo uzyska zadaną temp na piecu) i będzie chociaż jakaś minimalna temp, a tak będzie zasuwać 24/7.

    Wiecie może czy przy włączonym termostacie i temp na piecu poniżej 30 st piec mi się wyłączy czy będzie się utrzymywał w stanie podtrzymania? Wydawało mi się, że się nie wyłączy - bo na noc jak szłam spać na piecu było 35 st (do tylu spadło z 55 bo piec był cały czas na podtrzymaniu bo było za ciepło w domu), a mimo to pół nocy wytrzymał jeszcze na podtrzymaniu? Słyszałam w nocy, że załączył sie dopiero o 4 rano jak spadła temp w pokoju. Hmm... nie do końca jeszcze to wszystko rozumiem

Strona 47 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony