dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1315 z 1521
Pokaż wyniki od 26.281 do 26.300 z 30404
  1. #26281
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Gdzie znajduje się taki zapis w dokumentacji Panasonic'a?
    Proszę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	defrost.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	365649
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #26282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czyli co z tego wynika ?
    To samo co z niemycia rąk po załatwieniu się. Są tacy to praktykują i nie chorują. Pewnie też do nich należysz - smakoszy bakterii kałowych i legionelli.
    Ostatnio edytowane przez muchenz ; 28-08-2016 o 11:57

  3. #26283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    To samo co z niemycia rąk po załatwieniu się. Są tacy to praktykują i nie chorują. Pewnie też do nich należysz - smakoszy bakterii kałowych i legionelli.
    Ale to wiesz bo zbadałeś czy tylko ze słyszenia lub tak Ci się wydaje.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #26284
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Dzieki Wihajster za odpowiedz. Tak jak wspomniałem w moim poscie moj instalator twierdzi ze jest wszystko ok. Konsultant go..no wie i odsyla do instalatora. Bledne kolo... Skad mam sie dowiedziec czy moj zasobnik jest przeplywowy i czy musze go wygrzewac czy nie. Onstalator twierdzil ze jak sie urzywa wody caly czas to nie trzeba wygrzewac...
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

  5. #26285

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ale to wiesz bo zbadałeś czy tylko ze słyszenia lub tak Ci się wydaje.
    Rozumiem, że ty też nie myjesz rąk po zrobieniu kupy, bo przebadałeś to na sobie doświadczalnie i stwierdziłeś że się nie choruje, a niemycie przynosi wymierne oszczędności w wodzie, energii, środkach czystości i ściekach więc po co przepłacać.

    Polska norma PN–92/B–01706 bazująca na niemieckiej DIN 1988 mów wyraźnie, że ma być 55*C. Po prostu wasza woda nie spełnia norm higienicznych i tyle.

    Nic nie badałem i nie zamierzam.

  6. #26286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Rozumiem, że ty też nie myjesz rąk po zrobieniu kupy, bo przebadałeś to na sobie doświadczalnie i stwierdziłeś że się nie choruje, a niemycie przynosi wymierne oszczędności w wodzie, energii, środkach czystości i ściekach więc po co przepłacać.

    Polska norma PN–92/B–01706 bazująca na niemieckiej DIN 1988 mów wyraźnie, że ma być 55*C. Po prostu wasza woda nie spełnia norm higienicznych i tyle.

    Nic nie badałem i nie zamierzam.
    Napisz jeszcze czego dotyczy ta norma. Potem zamiast czytać normy przeanalizuj zjawisko legioneli. Poczytaj kiedy, gdzie i jak powstaje. Potem wyciągnij wnioski. Podpowiem Ci że diabeł tkwi w szczegółach. Czytaj odpowiednim doborze.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #26287

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Napisz jeszcze czego dotyczy ta norma. Potem zamiast czytać normy przeanalizuj zjawisko legioneli.
    Zjawisko jest marginalne, podobnie jak zachorowanie jak ktoś nie umyje rąk po grubszym. Ale dobry obyczaj nakazuje umycie rączek podobnie jak okresowe (co kilka dni) podnoszenie temp. do powyżej 55*
    Poczytaj kiedy, gdzie i jak powstaje.
    Duży zbiornik CWU jest idealnym miejsce wzrostu. Zazwyczaj pobory wody są niewielkie i ciepła woda w zbiorniku ma tendencje raczej do stania niż do płynięcia.

    Potem wyciągnij wnioski.
    Wnioski ją tylko jedne i już je przedstawiłem.

    Doucz się bo masz braki:
    http://wsseszczecin.pis.gov.pl/pliki...%84%20Wody.pdf

    Na 302 próbki wody ciepłej ze szpitali legionella przekroczyła dopuszczalną ilość w 115.

    Pewnie kotłowymi w tych szpitalach też byli takie chłopki roztropki twojego pokroju co pozjadali wszystkie rozumy.
    Ostatnio edytowane przez muchenz ; 28-08-2016 o 19:20

  8. #26288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post

    Pewnie kotłowymi w tych szpitalach też są takie chłopki roztropki twojego pokroju co pozjadali wszystkie rozumy.
    Szanowny kolego jeszcze raz (w przeciwieństwie do Ciebie bez wycieczek osobistych) grzecznie Ci odpowiem.
    Po pierwsze sugerujesz się jakimiś tam badaniami z "ubiegłego wieku" _ uwzględnij przy czytaniu cudzysłów.
    A po drugie - jeszcze raz - "Podpowiem Ci że diabeł tkwi w szczegółach. Czytaj odpowiednim doborze."
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #26289

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Po pierwsze sugerujesz się jakimiś tam badaniami z "ubiegłego wieku" _ uwzględnij przy czytaniu cudzysłów.
    Badania są nowsze niż wiek umysłu który reprezentujesz. Podaj mi te szczegóły, które powodują rozrost legionelli w kotłowniach szpitalnych, a nie w domowych.

    Mam też nadzieję, że masz te tezy poparte naukowo i dasz linka do cwu poniżej 55 gdzie legionella nie wystąpiła.

    Ja cię jestem w stanie niemal zasypać dowodami na legionelle jeżeli cwu była utrzymywana w oklolicach 40*C - zerknij sam niestety większość po angielsku, a przedsionek tego dostałeś po polsku.
    Ostatnio edytowane przez muchenz ; 29-08-2016 o 00:15

  10. #26290

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Proszę:
    To jest tylko informacja o 2 trybach rozladzania, a gdzie jest informacja o buforze, który:
    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    umożliwia prawidłowe rozmrażanie.

  11. #26291

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    W założeniach pompa ma być podpięta bezpośrednio do rozdzielaczy podłogówek, ale CWU chcę grzać przepływowo, stąd planowałem podłączyć PC również do bufora z wężownicą CWU. Całość będzie stanowiła dość dużą ilość wody, więc chyba odpada naczynie przeponowe. Dodatkowo awaryjnie przewiduję możliwość ładowania bufora przez kocioł. Stąd też skłaniam się do układu otwartego.
    Dom jest piętrowy, pompa ciepła będzie w piwnicy, więc podejrzewam, że jakieś ciśnienie hydrostatyczne i tak będzie w układzie.
    Głównie martwię się, czy otwarty układ nie będzie w jakimś stopniu wpływał na przyspieszoną korozję wymiennika w PC.
    Do dużej objętości zładu dobierzesz większe naczynie. Zatem to nie problem.
    Jaką objętość ma mieć ten zbiornik CWU?
    Jeśli obawiasz się awarii PC, dodaj do układu grzałkę (prosto, tanio i może się przydać przy rozruchu zimnego układu).
    Jeśli ten kocioł ma być na wypadek braku zasilania, to mieszkając w granicach Żywca masz marne szanse na zanik napięcia powyżej 1 doby.
    W przypadku wyjątkowo silnego wiatru, dłuższy brak napięcia może dotknąć już prędzej okoliczne wsie zasilane liniami napowietrznymi biegnącymi przez obszary zalesione.

  12. #26292
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Badania są nowsze niż wiek umysłu który reprezentujesz. .
    Znów grzecznie odpowiedziałeś ale widać taka twoja natura. I ciągle zapominasz że rozmawiamy tutaj o domach jednorodzinnych a nie o molochach użyteczności publicznej do których się odwołujesz. Wynika z tego że nie myślałeś przed tylko po fakcie i teraz masz problem który tutaj starasz się uzewnętrznić ale twoja frustracja nic tutaj nie pomoże. Trzeba było jeśli twoje potrzeby są na poziomie 200l dziennie założyć baniak 150-200l i miałbyś problem z głowy a nie pakować się w dużo większy i teraz się stresować i uzewnętrzniać na forum. Z mojej strony koniec dyskusji.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #26293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Polska norma PN–92/B–01706 bazująca na niemieckiej DIN 1988 mów wyraźnie, że ma być 55*C. Po prostu wasza woda nie spełnia norm higienicznych i tyle.
    Tyle, ze ta norma nie jest obowiązująca (w omawianym zakresie/przypadku).

    Ale obowiązuje Rozporządzenie w sprawie WT....


    § 120.

    2. Instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać uzyskanie w punktach czerpalnych wody o temperaturze nie niższej niż 55°C i nie wyższej niż 60°C.

    2a. Instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać przeprowadzanie ciągłej lub okresowej dezynfekcji metodą chemiczną lub fizyczną (w tym okresowe stosowanie metody dezynfekcji cieplnej), bez obniżania trwałości instalacji i zastosowanych w niej wyrobów.
    Do przeprowadzenia dezynfekcji cieplnej niezbędne jest zapewnienie uzyskania w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 70°C i nie wyższej niż 80°C
    A że budować należy w zgodzie z obowiązującymi przepisami ..............................

    Ps. I tak na marginesie - nie ma znaczenia, czy instalacja CWU jest przepływowa, czy też "zasobnikowa".
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 30-08-2016 o 07:57 Powód: Ps. dopisałem.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #26294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    A że budować należy w zgodzie z obowiązującymi przepisami ..............................
    Nigdy nie miałem zamiaru tego negować zwróciłem tylko uwagę że to zjawisko można mocno ograniczyć. A nie lubię jak ktoś na moją grzeczną sugestię zaraz w pierwszej odpowiedzi insynuuje mi że " się z gównem bije i nie myje"
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #26295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Nigdy nie miałem zamiaru tego negować zwróciłem tylko uwagę że to zjawisko można mocno ograniczyć. A nie lubię jak ktoś na moją grzeczną sugestię zaraz w pierwszej odpowiedzi insynuuje mi że " się z gównem bije i nie myje"

    Ważniejsze jest to, że nie bardzo wie o czym pisze (pisał) - bo problem nie tkwi w "wygrzewaniu" zasobnika i nie w tym, że CWU musi zawsze mieć 55 stopni, bo inaczej nie spełnia wymagań "jakiśtamwydumanych".
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  16. #26296

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Ważniejsze jest to, że nie bardzo wie o czym pisze (pisał) - bo problem nie tkwi w "wygrzewaniu" zasobnika i nie w tym, że CWU musi zawsze mieć 55 stopni, bo inaczej nie spełnia wymagań "jakiśtamwydumanych".
    Czas rozwoju tych bakterii to kilka dni. Podnoszenie właśnie co parę dni do temp. 55*C pozwala na utrzymanie zbiornika CWU we względnej czystości mikrobiologicznej.

    Przypominam: na 302 próbki wody ciepłej ze szpitali legionella przekroczyła dopuszczalną ilość w 115.

    http://wsseszczecin.pis.gov.pl/pliki...%84%20Wody.pdf

    Prawdopodobieństwo zachorowania kiedy utrzymuje się temp. CWU np. 42*C jest bliskie zeru, podobnie jak zachorowania z powodu nie umycia rąk po załatwieniu się.

  17. #26297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    .

    Podnoszenie właśnie co parę dni do temp. 55*C pozwala na utrzymanie zbiornika CWU we względnej czystości mikrobiologicznej.

    Przypominam: na 302 próbki wody ciepłej ze szpitali legionella przekroczyła dopuszczalną ilość w 115..
    Tiaaaaa.

    Dalej nie kumasz.

    Gdzie napisano, że ten szpital ma zasobnik CWU ?
    Tych próbek nie pobrano z zasobnika/zbiornika CWU, tylko z punktów czerpalnych.


    Jak powszechnie wiadomo, najlepsze warunki do bzykania się tych bakterii, jest punkt poboru wody, czyli kran/bateria, a zwłaszcza perlator, gdzie się wstrętnoty jedne, tak się namnażają, jakby korzystały z programu pienset +

    Wniosek z tego taki, że samo wygrzanie zasobnika/zbiornika CWU jest niewystarczające, należy wygrzać (temp.70 - 80 stopni) krany/baterie, albo potraktować je chemią bakteriobójczą.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  18. #26298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post

    Prawdopodobieństwo zachorowania kiedy utrzymuje się temp. CWU np. 42*C jest bliskie zeru,.
    Doczytaj, bo akurat w takiej temperaturze bzykają się jak stado królików.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  19. #26299

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Doczytaj, bo akurat w takiej temperaturze bzykają się jak stado królików.
    No właśnie, dlatego trzeba utrzymywać 55*C lub okresowo (np. 2 razy w tygodniu) podnosić temp. O tym cały czas piszę.

  20. #26300
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jonek2

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nowy Świętów
    Kod pocztowy
    48-330
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś z forumowiczom może mi powiedzieć na temat indukcyjnej pompy ciepła? Czy ktoś może ma taką zamontowaną i czy ona naprawdę jest tak ekonomiczna?

Strona 1315 z 1521