dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1300 z 1521
Pokaż wyniki od 25.981 do 26.000 z 30404
  1. #25981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    No właśnie, mnie obecnie starcza niecałe 50L na 3 os. (oczywiście grzane prądem do 50-55sC). Wbrew pozorom ilość wylanej (a raczej zmarnowanej) wody nie wpływa na higienę i czystość. Dlatego ja w nowym domu nie planuję zbiornika CWU większego niż 150L -- nawet gdy w planach jest drugi potomek.
    Kwestia przyzwyczajeń.

    Ja nie potrzebuje dużo ciepłej wody, ale moje Panie już tak
    W efekcie w sezonie grzewczym na grzanie CWU szło drugie tyle prądu co na ogrzanie domu (tej pseudo zimy)

    Za to aktywne chłodzenie jest za....ste. Tylko jeszcze nie udalo mi się odpowiednio krzywej chłodniczej ustawić bo za mało upałów było. Ale gruntowa PC z aktywnym chłodzeniem ma niesamowitą sprawność (oczywiście biorąc pod uwagę klimakonwektory na piętrze i podłogówkę na parterze). Brało to ok 0.3 kW/h a chłodziło cały dom nie pracując non stop (nie dobrana krzywa chłodzenia)

  2. #25982
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    jgrolik jak sprawują się klimakonwektory, planuję tak jak ty podłogówka dół góra klimakonwektory, ale naczytałem się o buczących transformatorach, wentylatorach, a jak już wybiorę to dupa blada a hałasu w sypialniach nie zniosę (mogę na noc wyłączyć), pytanie do innych czy można w miarę regulować podłogówką na noc bo też to było poruszane na forum i raczej opinie ze względu na dużą bezwładność mierne efekty, a teraz pytanko dla mądrzejszych każde konwektory mają tabele korekcyjne jeżeli zastosuję dużżżżży grzejnik z założeniem na parametry 35/30/20 czyli uwzględnię te współczynniki a obliczona moc pokryje zapotrzebowanie to chyba będzie ok?
    podpowiedzcie bo nie chcę paliwa stałego a w moim przypadku pc pw jedyna sensowna alternatywa, a zastanawianie się nad źródłem i instalacją już mnie męczy i wciąż jestem w tym samym pkt.

  3. #25983

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    jgrolik jak sprawują się klimakonwektory, planuję tak jak ty podłogówka dół góra klimakonwektory, ale naczytałem się o buczących transformatorach, wentylatorach, a jak już wybiorę to dupa blada a hałasu w sypialniach nie zniosę (mogę na noc wyłączyć)
    W moim przypadku sprawdzają się doskonale.
    Teściowa zanim wprowadziliśmy się jak usłyszała, że będzie wentylator w grzejniku, to stanowczo protestowała, że będzie jej przeszkadzać itd. itp. już nawet zastanawiałem się nad zwykłym konwektorem odpowiednio dobranym, ale jak już były założone, to zanim weszła do pokoju (teściowa) to włączyłem klimakonwektor i potem było pytanie czy coś jej nie przeszkadza np hałas czy coś w tym stylu. No i okazało się, że praktycznie nie słyszy pracy na najniższym biegu.

    Jak pracuje na najniższym biegu to ledwie słychać pracę kk, ale to ze względu na przepływ powietrza, natomiast żadnego buczenia autotransformatora nie słychać (jeśli to ma znaczenie, to ja mam kk MAXA -stosunkowo tanie ale dobrze się sprawdzają)

    Tylko jeśli byś instalował kk, to nie na styk (moc), bo potem będzie Ci chodził na pełnych obrotach przez większość czasu a w takim przypadku, to wiadomo, że musi być głośniej



    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    czy można w miarę regulować podłogówką na noc bo też to było poruszane na forum i raczej opinie ze względu na dużą bezwładność mierne efekty
    Jakie efekty sterowania chcesz osiągnąć ?
    Jeśli szybkie nagrzewanie (a zarazem wychładzanie się podłogi) to cienki anhydryt na podłodze będzie najlepszym rozwiązaniem (ale bezwładność takiej podłogówki to nadal godziny ).
    Natomiast, jeśli chcesz zastosować podłogówkę jako bufor, to tradycyjna wylewka jak najgrubsza.

    Ewentualnie możesz zdublować podłogówkę dodatkowym klimakonwektorem, wtedy uzyskasz efekt szybkiej reakcji a do tego odpowiedni bufor ciepła.




    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    a teraz pytanko dla mądrzejszych każde konwektory mają tabele korekcyjne jeżeli zastosuję dużżżżży grzejnik z założeniem na parametry 35/30/20 czyli uwzględnię te współczynniki a obliczona moc pokryje zapotrzebowanie to chyba będzie ok?
    Nawet zwykłe płytowe grzejniki odpowiednio przewymiarowane będą OK.
    W projekcie miałem właśnie takie przewymiarowane grzejniki a zastanawiałem się nad zwykłymi konwektorami (odpowiednio przewymiarowanymi) ale mój instalator przekonał mnie do klimakonwektorów i jestem bardzo zadowolony, bo w upały korzystam z dobrodziejstwa chłodzenia aktywnego
    Ibud Haus Family FIT 90, SmartHeat 008 BWi 4x100 m 32mm poz. Tichelmann, WG, Ociepl. ścian: 15cm styropian ryflowany(0.045W/m2K)/wiatroizolacja/OSB 12mm/20cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/... Parter 3.3cm wełna (0.033W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Piętro 5cm wełna (0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Dach Blachodachówka/wiatroizolacja/20cm wełna(0.035W/m2K)/10 cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/5cm wełna(0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF; Podłoga 10 cm wylewka/2x5cm styropian(0.031W/m2K)/7cm wylewka/płytki

  4. #25984
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź właśnie chodzi o to żeby w sypialniach na noc schłodzić tak też myślałem że takie cuda to tylko z klimakonwektorami, co do doboru to też chciałem dobrać z zapasem na I biegu, łączenie podłogówki z klimakonwektorem szkoda mi kasy, te twoje KK max to nazwa firmy czy modelu bo nie mogę znaleź

  5. #25985

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    dzięki za odpowiedź właśnie chodzi o to żeby w sypialniach na noc schłodzić tak też myślałem że takie cuda to tylko z klimakonwektorami, co do doboru to też chciałem dobrać z zapasem na I biegu, łączenie podłogówki z klimakonwektorem szkoda mi kasy, te twoje KK max to nazwa firmy czy modelu bo nie mogę znaleź
    MAXA to firma której dystrybutorem jest Fonko.
    Wpisz w google "Fonko MAXA" to znajdziesz

  6. #25986
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktoś z użytkowników PCi gruntowej położył kostkę na gruncie nad DZ lub jego częścią? Znam rozważania teoretyczne z tego czy też innego wątku, ale interesują mnie praktyczne spostrzeżenia użytkowników.
    Wkrótce będę robił podjazd i wyszło tak, że jego część ma być nad jedną z czterech nitek DZ i zastanawiam się czy położyć normalną kostkę, czy jakąś płytę ażurową, która przepuszczałaby wodę do gruntu.
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  7. #25987

    Domyślnie

    dolne źródło masz pionowe, czy poziome?

  8. #25988
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał elrow23 Zobacz post
    dolne źródło masz pionowe, czy poziome?
    Pionowo poziome, ale pod tym podjazdem będzie jedna z czterech poziomych nitek

  9. #25989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Pionowo poziome, ale pod tym podjazdem będzie jedna z czterech poziomych nitek
    Olej to. Dla "spokojnosci" mozesz nieco ograniczyc prxzeplyw na tej sekcji DZ. Kostka to nia sfalt. Szczelnie nie odetnie wody opadowej.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  10. #25990
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Olej to. Dla "spokojnosci" mozesz nieco ograniczyc prxzeplyw na tej sekcji DZ. Kostka to nia sfalt. Szczelnie nie odetnie wody opadowej.
    Dzięki Pyxis. Chyba właśnie tak zrobię, czyli oleję to. Co do ograniczenia przepływu na tej nitce to nie mam rotametrów na rozdzielaczu DZ.
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  11. #25991

    Domyślnie

    Czy jest osoba na forum Aquarea, która używa pompy powietrze-woda w klimacie górskim w Polsce? W regionach górskich w naszym kraju występują w zimie niższe temperatury niż np. we Wrocławiu czy Warszawie. U mnie w kotlinie kłodzkiej jest zawsze ok 5 stopni chłodniej niż we Wrocławiu. Zastanawiam się cały czas nad przyszłymi rachunkami za prąd.

  12. #25992
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Czy jest osoba na forum Aquarea, która używa pompy powietrze-woda w klimacie górskim w Polsce? W regionach górskich w naszym kraju występują w zimie niższe temperatury niż np. we Wrocławiu czy Warszawie. U mnie w kotlinie kłodzkiej jest zawsze ok 5 stopni chłodniej niż we Wrocławiu. Zastanawiam się cały czas nad przyszłymi rachunkami za prąd.
    Nie tylko w Polsce ale też w Szwecji,Norwegii itp gdzie klimat jest raczej chlodniejszy niż w Polsce a włosów z tego nie rwą i nie grzeją prądem tylko z COP większym zdecydowanie niż 1

  13. #25993

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Czy jest osoba na forum Aquarea, która używa pompy powietrze-woda w klimacie górskim w Polsce? W regionach górskich w naszym kraju występują w zimie niższe temperatury niż np. we Wrocławiu czy Warszawie. U mnie w kotlinie kłodzkiej jest zawsze ok 5 stopni chłodniej niż we Wrocławiu. Zastanawiam się cały czas nad przyszłymi rachunkami za prąd.

    temperatury brałbym pod uwagę głównie ze względu do kiedy pracuje pc i od kiedy załączą się grzałki
    u mnie jakby temeratura była cały rok o -5 st to pewnie rachunek wzrósłby mi o 30% na CO i z 10% za CWU
    czyli zamiast 1100na CO i CWU bym zapłacił z 1300-1400zł za rok

    grunt to OZC dla Twojej lokalizacji i wtedy z obciążeniem i zużyciem kwh/m możesz coś wnioskować
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  14. #25994
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Martas89
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-342
    Posty
    19

    Domyślnie

    Koledzy i Koleżanki

    Mam pytanie odnośnie ustawień pompy ciepła Panasonic 9 kW SDC 3 fazy (na taką się ostatecznie zdecydowaliśmy)- działa od 4 dni

    I pojawiają się pierwsze pytania dot. ustawień - instalator zostawił Nam ustawienia fabryczne tj. pompa załącza się jeżeli zmniejsza się temp. wody. Wczoraj temp. zew. spadła do 13 stopni i załączylismy podłogówkę - niestety nie dało się odczuć ciepła -jak długo nagrzewa się podłogówka ustawiona po raz pierwszy? jak prawidłowo ustawić krzywą? i jaką temp. dobrać do nagrzania podłogówki
    Dom jest ciągle wykańczany- właśnie są kładzione płytki, a z razcji tego ze dom jeszcze nie jest wygrzany jest zimno

    Poniżej przesyłam informacje z OZC i parametry domu:

    OZC:

    Normy:
    Norma na obliczanie wsp. przenikania ciepła: PN-EN ISO 6946
    Norma na obliczanie projekt. obciążenia cieplnego: PN-EN 12831:2006
    Norma na obliczanie E: PN-EN ISO 13790

    Dane klimatyczne:
    Strefa klimatyczna: III
    Projektowa temperatura zewnętrzna θe: -20 °C
    Średnia roczna temperatura zewnętrzna θm,e: 7,6 °C
    Stacja meteorologiczna: Warszawa Okęcie

    Grunt:
    Rodzaj gruntu: Piasek lub żwir
    Pojemność cieplna: 2,000 MJ/(m3·K)
    Głębokość okresowego wnikania ciepła δ: 3,167 m
    Współczynnik przewodzenia ciepła λg: 2,0 W/(m·K)

    Podstawowe wyniki obliczeń budynku:
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 124,8 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 348,0 m3
    Projektowa strata ciepła przez przenikanie ΦT: 5499 W
    Projektowa wentylacyjna strata ciepła ΦV: 992 W
    Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 6473 W
    Nadwyżka mocy cieplnej ΦRH: 0 W
    Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 6473 W

    Wskaźniki i współczynniki strat ciepła:
    Wskaźnik ΦHL odniesiony do powierzchni φHL,A: 51,9 W/m2
    Wskaźnik ΦHL odniesiony do kubatury φHL,V: 18,6 W/m3

    Wyniki obliczeń wentylacji na potrzeby projektowego obciążenia cieplnego:
    Powietrze infiltrujące Vinfv: 26,9 m3/h
    Powietrze dodatkowo infiltrujące Vm.infv: 0,0 m3/h
    Wymagane powietrze nawiewane mech. Vsu,min: 128,2 m3/h
    Powietrze nawiewane mech. Vsu: 128,2 m3/h
    Wymagane powietrze usuwane mech. Vex,min: 110,0 m3/h
    Powietrze usuwane mech. Vex: 128,2 m3/h
    Średnia liczba wymian powietrza n: 0,9
    Dopływające powietrze wentylacyjne Vv: 325,1 m3/h
    Średnia temperatura dopływającego powietrza θv: 8,2 °C

    Wyniki obliczeń sezonowego zapotrzebowania na energię wg PN-EN ISO 13790
    Stacja meteorologiczna: Warszawa Okęcie
    Sezonowe zapotrzebowanie na energię na ogrzewanie
    Strumień powietrza wentylacyjnego-ogrzewanie Vv,H: 183,2 m3/h
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 40,57 GJ/rok
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 11271 kWh/rok
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 125 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 348,0 m3
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 325,2 MJ/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 90,3 kWh/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 116,6 MJ/(m3·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 32,4 kWh/(m3·rok)

    Parametry obliczeń projektu:
    Obliczanie przenikania ciepła przy min. Δθmin: 4,0 K
    Wariant obliczeń strat ciepła do pomieszczeń w sąsiednich grupach:
    Obliczaj z ograniczeniem do θj,u
    Minimalna temperatura dyżurna θj,u: 16 °C
    Obliczaj straty do pomieszczeń w sąsiednich
    budynkach tak jak by były nieogrzewane: Tak
    Obliczanie automatyczne mostków cieplnych: Tak
    Obliczanie mostków cieplnych metodą uproszczoną: Nie

    Domyślne dane do obliczeń:
    Typ budynku: Jednorodzinny
    Typ konstrukcji budynku: Średnia
    Typ systemu ogrzewania w budynku: Podłogowe
    Osłabienie ogrzewania: Bez osłabienia
    Regulacja dostawy ciepła w grupach: Centralna reg.
    Stopień szczelności obudowy budynku: Wysoki
    Krotność wymiany powietrza wewn. n50: 4,0 1/h
    Klasa osłonięcia budynku: Średnie osłonięcie

    Domyślne dane dotyczące wentylacji:
    System wentylacji: Nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła
    Temperatura powietrza nawiewanego θsu: °C
    Temperatura powietrza kompensacyjnego θc: 20,0 °C

    Domyślne dane dotyczące rekuperacji i recyrkulacji:
    Temperatura dopływającego powietrza θex,rec: 20,0 °C
    Projektowa sprawność rekuperacji ηrecup: 85,0 %
    Sezonowa sprawność rekuperacji ηE,recup: 59,5 %
    Projektowy stopień recyrkulacji ηrecir: %
    Sezonowy stopień recyrkulacji ηE,recir: %

    Geometria budynku:
    Rzędna poziomu terenu: -0,20 m
    Domyślna rzędna podłogi Lf: m
    Rzędna wody gruntowej: -2,00 m
    Domyślna wysokość kondygnacji H: m
    Domyślna wys. pomieszczeń w świetle stropów Hi: m
    Pole powierzchni podłogi na gruncie Ag: 132,73 m2
    Obwód podłogi na gruncie w świetle ścian zewn. Pg: 49,30 m
    Obrót budynku: Bez obrotu

    Statystyka budynku:
    Liczba kondygnacji: 0
    Liczba stref budynku:
    Liczba grup pomieszczeń: 2
    Liczba pomieszczeń: 14


    Parametry domu:

    1. pow. zabudowy: 153,09 m²
    2. powierzchnia parteru: 99,80 + garaż 19,5 (120 metrów)
    3. niezagospodarowane poddasze - 30 m²
    4. kubatura: 750,00 m3
    5. budynek wykonany z cegły ceramicznej Wienenberger 25
    6. Ławy fundamentowe - żelbetonowe , ściany fundamentowe - murowane z bloczków betonowych fundamenty docieplone 8cm styropian do ław, na to naciągnięta siatka, klej oraz do powierzchni gruntu zabezpieczone abizolem
    7. budynek docieplony 15 cm styropianem
    8. podłogi docieplone 10cm styropianem +wylewka 5cm
    9. okna pięcio komorowe firmy VEKA
    10. Działka jest przy lesie; w krótkiej opinii geotechnicznej znalazłam że grunt jest naturalny, piaszczysty, rodzimy mineralny w stanie średnio zagęszczonym o wytrzymałości 150kPa .


    Na chwile obecną na działce jest nadal prąd budowlany.

    Będę wdzięczna za porady w temacie ustawień, ponieważ jestem jeszcze zielona

  15. #25995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.513
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martas89 Zobacz post
    ...
    Dom jest ciągle wykańczany- właśnie są kładzione płytki, a z razcji tego ze dom jeszcze nie jest wygrzany jest zimno
    A propo układania płytek bez wygrzewania, powiem tak jest ryzyko jest zabawa, czasami kosztowna.

  16. #25996

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A propo układania płytek bez wygrzewania, powiem tak jest ryzyko jest zabawa, czasami kosztowna.
    Jeśli posadzka jest sezonowana i prace odbywają się teraz to wygrzewanie można potraktować jako zbędny wydatek. Zawsze pilnować klasy kleju S1 lub jeśli finanse pozwalają S2 i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Wykona ; 11-08-2016 o 14:15

  17. #25997
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wykona Zobacz post
    Jeśli posadzka jest sezonowana i prace odbywają się teraz to wygrzewanie można potraktować jako zbędny wydatek. Zawsze pilnować klasy kleju S1 lub jeśli finanse pozwalają S2 i tyle.
    No tak. A potem - co prawda nie zawsze ale płacz bo tu coś pękło ,tam się wypaczyło, w jednym rogu podniosło a w innym opuściło a tu odpadło a tam skrzypi.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #25998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.513
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    No tak. A potem - co prawda nie zawsze ale płacz bo tu coś pękło ,tam się wypaczyło, w jednym rogu podniosło a w innym opuściło a tu odpadło a tam skrzypi.
    Łatwo jest dawac porady nie biorąc za nie odpowiedzialnosci, zawsze mozna napisac ze to tylko forum, a kazdy korzysta z niego na własną odpowiedzialnosc

  19. #25999

    Domyślnie

    Wygrzewanie ma na celu usunięcie wilgoci.

    Jeśli wylewka nie jest odpowiednio wykonana, jest za cienka, brak warstwy zbrojącej (czy to siatki czy włókiem polipropylenowe), odpowiedniej dylatacji to nic nie pomoże szczególnie jeśli zastosowano grubą warstwę styropianu układaną w 2-3 warstwach (klawiszowanie).

  20. #26000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.513
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wykona Zobacz post
    Wygrzewanie ma na celu usunięcie wilgoci.

    Jeśli wylewka nie jest odpowiednio wykonana, jest za cienka, brak warstwy zbrojącej (czy to siatki czy włókiem polipropylenowe), odpowiedniej dylatacji to nic nie pomoże szczególnie jeśli zastosowano grubą warstwę styropianu układaną w 2-3 warstwach (klawiszowanie).
    Nie tylko usuniecie wilgoci ale eliminacja napręzen również. Jak bez pomiaru stwierdzisz czy sezonowana wylewka jest odpowiednia do układania płytek?, widziałem przypadek gdzie wylewka była sezonowana ułozono płytki, uruchomiłem podłogówke i po dwoch trzech dniach wszystkie płytki odpadły. To odnosnie płytek, znacznie wieksze wymagania co do wilgotnosci ma parkiet i tu sezonowanie nie pomoze. Oszczednosci pozorne przy braku wugrzewania mogą sie obróci w calkiem realne koszty poprawek, inwestor musi byc tego swiadomy.

Strona 1300 z 1521