dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1364 z 1521
Pokaż wyniki od 27.261 do 27.280 z 30404
  1. #27261

    Domyślnie

    Dużo to pojęcie względne Wg mnie akustyka przy betonie komórkowym to porażka i tu na silikacie zyskasz na pewno. Na akumulacji też, ale nie wiem czy zauważalnie..

  2. #27262

    Domyślnie

    Mam takie pytanie do kolegów/koleżanek - poszukuję jakiegoś przepływomierza do mieszaniny glikolu z wodą i zakresem pomiaru do 2,5m3/godz. Optymalnie jak by nie kosztował majątku i nie wnosił za dużych oporów przepływu. Czy ktoś może coś polecić?

  3. #27263
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witam ,
    odnośnie zużycia , to na moim T-capie jest tak :

    -bazuję na podliczniku przed PC (sama PC mam swoje wskazania dla CO i CWU - ale pokazuje ok 10-15% większe zużycie w stosunku do podlicznika)
    -w pierwszym sezonie podawałem koszt za PC wg średniej dla całego domu tylko dla ceny brutto energii i przesyłu
    -w drugim sezonie pojawiły się dodatkowe opłaty do każdej kWh , więc obliczam średnią kWh dla PC wg półrocznej f-ry rozliczeniowej (tj dzielę cały koszt tej f-ry brutto przez wszystkie kWh w tym okresie). W przypadku pierwszym średni koszt kWh był ok 0,43pln , w drugim już 0,45pln

    Dodam jeszcze ,że miałem zafałszowane wyniki czasu pracy PC-okazało się ,że mój T-cap przy temp zewnętrznych od ok 18st ma po zagrzaniu CWU przełączony zawór 3D. Sterowanie licznikiem czasu pracy mam z dwóch przekaźników : od CO z Eurostera i właśnie spod zasilania zaworem 3D.
    CWU sobie odpuszczam-będę obserwował czas pracy mojego T-capa tylko przy trybie CO (taki chochlik mi się trafił...)

    pzdr
    Hej, ja teraz założyłem sobie i założę kilku moim klientom zestaw do monitorinku online.
    Czyli do licznika prądu podpinam licznik impulsów który przez neta wysyła mi wszystko na stronę PV monitor wygląda to potem tak:
    http://pvmonitor.pl/user_zuzycie.php?r=3&idinst=10108
    dość dużo statystyk można z tego zebrać.
    Zerknij może Tobie też się przyda, ponieważ jak ktoś ma Panasonic generację F to za dużo danych nie wyczyta. a tak jest cała historyczność na miesiące.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #27264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Dzięki CNC,
    na razie zostanę przy tym co mam-właściwie , to wiem jak rozwiązać problem zaworu 3D (wystarczy zastosować styk on/off w PC) , ale już mi się nie chce gmyrać w sterowaniu...

    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #27265

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Hej, ja teraz założyłem sobie i założę kilku moim klientom zestaw do monitorinku online.
    Czyli do licznika prądu podpinam licznik impulsów który przez neta wysyła mi wszystko na stronę PV monitor wygląda to potem tak:
    http://pvmonitor.pl/user_zuzycie.php?r=3&idinst=10108
    dość dużo statystyk można z tego zebrać.
    Zerknij może Tobie też się przyda, ponieważ jak ktoś ma Panasonic generację F to za dużo danych nie wyczyta. a tak jest cała historyczność na miesiące.
    A jaki licznik na coś takiego pozwala?

  6. #27266
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A jaki licznik na coś takiego pozwala?
    taki zestaw dla pompy 1 fazowej.
    http://pvmonitor.pl/sklep/index.php?...roller=product
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #27267
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczace grzania CWU - czy przy pompie ON/OFF jak w stopce, moc zuzywana przez pompe PC jest zalezna od temp. do ktorej grzeje wode? W tej chwili moc chwilowa to 2.04 KW z pompkami, a zaczynalo cykl od 1.74.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  8. #27268

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Mam pytanie dotyczace grzania CWU - czy przy pompie ON/OFF jak w stopce, moc zuzywana przez pompe PC jest zalezna od temp. do ktorej grzeje wode? (...)
    Moc pobierana przez sprężarkę rośnie wraz ze wzrostem temperatury na wyjściu skraplacza.

  9. #27269
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    no widze .... podpialem sobie moje liczniki do lan kontrolera i mam wszystko jak na dloni.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  10. #27270
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Chce to u siebie

    Zauważyłem, ze tam jest jeszcze info o możliwości podłączenia czujnika temp DS18B20. Miałem coś takeigo ogarnąć u siebie na Arduino bo puściłem sobie do każdego pokoju Rjke na zapas. Czy w takim razie ten box załatwi mi sprawę jednego i drugiego ? Wiesz jak to podpiąć i skonfigurować ?

  11. #27271
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Chce to u siebie

    Zauważyłem, ze tam jest jeszcze info o możliwości podłączenia czujnika temp DS18B20. Miałem coś takeigo ogarnąć u siebie na Arduino bo puściłem sobie do każdego pokoju Rjke na zapas. Czy w takim razie ten box załatwi mi sprawę jednego i drugiego ? Wiesz jak to podpiąć i skonfigurować ?
    tu jest taka wersja która ma podłączone czujnik temp:
    http://pvmonitor.pl/user_pc.php?r=2&idinst=13
    a akcesoria można zobaczyć tutaj:
    http://www.tinycontrol.pl/pl/akcesoria-3/
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  12. #27272
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Rozumiem, że jesteś zadowolony ?

    Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, ze PC PW to był bardzo dobry wybór
    Zdecydowanie
    1. Wygoda.
    2. Czystość.
    3. Cena - tutaj zakładałem sobie koszty na poziomie 2200-2500zł za pierwszą zimę i takie ogrzewanie, także w ogóle nie ma o czym mówić. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że PC podziała ładnych parę lat w dobrym zdrowiu

    Pozdr.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  13. #27273
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    To jest wlasnie jedyna niewiadomoma - ile lat to pociągnie. W zasadzie jak wytrzyma 10 lat to bede zadowolony. Po 10 spokojnie można wymienić na nową.

  14. #27274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    To jest wlasnie jedyna niewiadomoma - ile lat to pociągnie. W zasadzie jak wytrzyma 10 lat to bede zadowolony. Po 10 spokojnie można wymienić na nową.
    Ja swojej gruntowej nie zamierzam nigdy wymienić

    Już pracuje 8 lat.

  15. #27275
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Ja tez bym sobie życzył nie wymieniać Pieców na węgiel kiedyś tez nie wymieniali, albo wymieniali po 20 latach, a teraz jakość taka, że i po 5 się rozszczelniają.

  16. #27276

    Domyślnie

    To jest wlasnie jedyna niewiadomoma - ile lat to pociągnie. W zasadzie jak wytrzyma 10 lat to bede zadowolony. Po 10 spokojnie można wymienić na nową.
    Witam,

    Żywotność dobrej jakości pompy ciepła zależy głównie od trwałości sprężarki. W przypadku pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm zastosowane sprężarki mogą mieć przebieg do 80 000 godzin pracy, co przy rocznej pracy pompy wynoszącej ok. 2 500 godzin w przeliczeniu wynosi ok. 30 lat. Oczywiście istotna jest również ilość cykli włączenia i wyłączenia, co można ograniczyć poprzez zastosowanie bufora w instalacji. Kolejnym aspektem związanym z żywotnością pompy ciepła jest wykonywanie regularnych przeglądów przed sezonem grzewczym również po zakończeniu okresu gwarancji. Marka Buderus oferuje gwarancje na swoje produkty do 5 lat.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  17. #27277

    Domyślnie

    Mam pytanie czy ktoś może szuka fachowca od odwiertów pod kolektor pionowy PC z północnej polski (okolice Gdańska w promieniu powiedzmy kilkudziesięciu km)? Jeśli tak to proszę o kontakt na priv gdyż mam namiar na dobrego i bardzo rozsądnego cenowo fachowca jednak wolał by przyjechać do większej ilości odwiertów niż ja mu chcę zlecić.

  18. #27278
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Witam,

    Żywotność dobrej jakości pompy ciepła zależy głównie od trwałości sprężarki. W przypadku pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm zastosowane sprężarki mogą mieć przebieg do 80 000 godzin pracy, co przy rocznej pracy pompy wynoszącej ok. 2 500 godzin w przeliczeniu wynosi ok. 30 lat. Oczywiście istotna jest również ilość cykli włączenia i wyłączenia, co można ograniczyć poprzez zastosowanie bufora w instalacji. Kolejnym aspektem związanym z żywotnością pompy ciepła jest wykonywanie regularnych przeglądów przed sezonem grzewczym również po zakończeniu okresu gwarancji. Marka Buderus oferuje gwarancje na swoje produkty do 5 lat.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    To jak jest taka trwalosc to dlaczego nie dajecie 30 lat gwarancjii??? No tak glupie pytanie bo by Wam sie interes zwinal .....

  19. #27279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    jacentyy, a na ile człowiek ma gwarancje? Dasz komuś gwarancje, że pożyje 80, 50 czy 30 lat? Z każdym dniem ryzyko śmierci (choroby/awarii) rośnie i ono kosztuje. W życiu płacisz za to ubezpieczeniem, chciałbyś tak samo płacić za przedłużanie gwarancji?

  20. #27280
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    A po co przedstawiciel pierdzieli cos o 30 latach ? Skoro dsje 5 lat gwarancji to znaczy ze jest pewny ze w ciagu 5 lat koszty wymiany zepsutych czesci nie zjedza mu calego zysku jaki mial z pompy , ni oszukujmy w dzisiejszych czasach wszystkimi zalezy tylk na kasie; celowe planowanie konca zywota sprzetu to juz regula ......

Strona 1364 z 1521