dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1317 z 1521
Pokaż wyniki od 26.321 do 26.340 z 30404
  1. #26321
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    Brawo
    projekt Tymek 135 użytkowych. ściany 24 keramzyt plus 20 styro, sufit 25-30 wełny, na podłodze 23 cm styro ogrzewanie całośc podłogówka 160 m kw 5,5 cm Agila Sols pompa ciepła Dimplex HPK9TEW, odwiert 2*100 m, okna MS 3 szybowe z roletami zewn,2 dorosłych 2 dzieci. Fotowoltaika 8,8 solaredge, produkcja 2020 9,86 mwh

  2. #26322
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    O czym tak właściwie majaczysz ? Uważasz, że masz większą wiedzę od tych którzy zajmują się tym na co dzień od wielu lat, od tych którzy doświadczenie budowali na wielu tysiącach jak nie setkach tysięcy przypadków ? Uważasz, że jesteś mądrzejszy od wszelkich instytucji, ludzi którzy na badania poświęcają ogromne środki pieniężne i nie tylko ?
    Po jakim czasie zatem te "mądre" głowy określiły skutki działania legionelli na organizm człowieka ?Od 4 lat nie wygrzewajac zasobnika mam już nie żyć ?

  3. #26323
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    kasprzyk majaczysz to ty i to dość ostro.... Twoj przedmówca napisał : takie jak: prysznice, wylewki baterii, nasadki sitkowe baterii umywalkowych.
    Robisz dezynfekcję termiczną kranów, wylewek itp? Siedlisko bakterii to nie sam zasobnik. A wypisujesz bzdury o moich szkodliwych poradach czy ja napisałem, że legionella jest niepotrzebna?? Moje rady człowieku uświadamiają, że albo robisz ją jak należy albo sobie nie zaprzątaj ją głowy i tyle. W podstawówce uczą czytania ze zrozumieniem ......

  4. #26324
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Temperatury są jakie są. mam pytanie z cyklu ogólne: mam pompe 11kW model alezio pompa powietrze woda, która przy obecnych warunkach pracuje 3 godz dziennie aby utrzymywać w domu temp na poziomie 24 st cel. Czy to dużo czasu czy mało czy norma? Dom ma 187m użytkowej, 230 metrów po podłodze - 100% podłogówki. (mam licznik na pompie - zjada około 2 kw na godzinę, ciekawe bo przy klimie tylko 1 kw) .
    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  5. #26325

    Domyślnie

    Czy ktoś może polecić jakąś sensowną ekipe która robi też instalacje pomp ciepła na śląsku? Brat szuka dość pilnie. Dobrze żeby robili też podłogówkę.

  6. #26326
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Czy ktoś może polecić jakąś sensowną ekipe która robi też instalacje pomp ciepła na śląsku? Brat szuka dość pilnie. Dobrze żeby robili też podłogówkę.
    W okolicach Gliwic masz sporo firm zajmujacych się pompami,OZE na Pszszczyńskiej i wiele innych z Gliwic,Bytomia,Rudy Śl,Przyszowic,Katowic,Rybnika itp itd.Podłogówkę od takiej firmy sobie odpuść chyba,że nie zależy Ci na kasie.Jeśli nie to spodziewaj się ceny 100zł/m2 i powyżej a można znaleść za 60-70zł/m2.I przy okazji zapytań,niech brat pyta o konkrety czyli niech ma już sprecyzowane dokładnie to co chce i o to się pyta bo inaczej będzie polowanie na owcę jak w zapytanie będzie brzmiało "chce pompę"
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-10-2016 o 14:29

  7. #26327

    Domyślnie

    Firm może jest sporo ale żadnej nie znam. Nie interesowalem sie nigdy pompami ciepła...
    Jak masz dobra firmę która zrobi podłogówkę za 50zł/m2 to chętnie wezme namiar. Jak szukałem takiej do swojego domku to chcieli co prawda 50zł ale za samą robociznę U mnie jest 92m2 i koszt okolo 10tys bez kotłowni więc wychodziło ponad 100zl/m2.

  8. #26328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Firm może jest sporo ale żadnej nie znam. Nie interesowalem sie nigdy pompami ciepła...
    Jak masz dobra firmę która zrobi podłogówkę za 50zł/m2 to chętnie wezme namiar. Jak szukałem takiej do swojego domku to chcieli co prawda 50zł ale za samą robociznę U mnie jest 92m2 i koszt okolo 10tys bez kotłowni więc wychodziło ponad 100zl/m2.
    Od 40 do 50 zł na m2 brutto srednio wychodzi materiał, a Ty chcesz za 50 zł całosc i jeszcze pewnie brutto, ech niektórzy to mają wymagania. Moze od razu poszukac takiej firmy która zrobi ponizej kosztów lub za darmo.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 24-10-2016 o 16:04

  9. #26329
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Firm może jest sporo ale żadnej nie znam. Nie interesowalem sie nigdy pompami ciepła...Jak masz dobra firmę która zrobi podłogówkę za 50zł/m2 to chętnie wezme namiar. Jak szukałem takiej do swojego domku to chcieli co prawda 50zł ale za samą robociznę U mnie jest 92m2 i koszt okolo 10tys bez kotłowni więc wychodziło ponad 100zl/m2.
    Pogadaj z fotohobby,on jest z Rybnika:
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mnie na 106m3 podłogówka wyszła 5.5tyś. Palcem nie kiwnąłem (oprócz zamówienia w necie materialów)
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205228-quot-Powr%C3%B3t-z-wielkiej-p%C5%82yty-quot-czyli-indywidualne-parterowe-106m2&p=6368019&viewfull=1#post6368019
    Jak tak szukacie pomp to na 40-50tys.zł będą wyceny
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Od 40 do 50 zł na m2 brutto srednio wychodzi materiał, a Ty chcesz za 50 zł całosc i jeszcze pewnie brutto, ech niektórzy to mają wymagania. Moze od razu poszukac takiej firmy która zrobi ponizej kosztów lub za darmo.
    asolt,jak widać jesteś bardzo drogi
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ostateczny koszt ogrzewania podłogowego (106m2):
    Rury do podlogówki Kan 800m - 2000zł
    Rozdzielacz 9-obw + skrzynka - 811zł
    Perlit do zasypki, 2x125l - 56zł
    Folia do podłogówki 110m -120zł
    Klipsy 800szt - 50zł
    Taśma dylatacyjna 125m - 125zł
    Drobiazgi (złączki, śrubunki, izolacja) - 200zł
    Robocizna - 2100zł
    RAZEM - 5462zł (51,50 zł/m2)
    Jedna z pierwszych wycen od dużej firmy instalatorskiej z regionu, która wystawiała się na lokalnych targach budowlanych opiewała na 95zł/m2...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-10-2016 o 16:39

  10. #26330
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Varmego

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    12

    Domyślnie

    W temacie legionelli

    W pompach ciepła na CO2 nie ma potrzeby specjalnie uruchamiać wygrzewanie zasobnika do niszczenia bakterii.
    Z racji ,że pompa od razu produkuje ciepłą wodę o temperaturze +65°C (w jednym przepływie przez wymiennik) niszczymy wszelkie bakterie "przy okazji".

    Są obiekty szpitalne w których pracują pompy ciepła CO2 gdzie utrzymywana jest temperatura 80-90°C własnie z powodu wysokich wymagań sanitarnych.

  11. #26331
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pogadaj z fotohobby,on jest z Rybnika:

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205228-quot-Powr%C3%B3t-z-wielkiej-p%C5%82yty-quot-czyli-indywidualne-parterowe-106m2&p=6368019&viewfull=1#post6368019
    Jak tak szukacie pomp to na 40-50tys.zł będą wyceny

    asolt,jak widać jesteś bardzo drogi
    Ja zapłaciłem 66,5 zł za m2, wszystko po stronie firmy, budowa pod Warszawą.

    Drogo / tani to pojęcie względne, asolt ma prawo zrobić taką wycenę jaką chce, a klient może ją zaakceptować lub nie. Po to człowiek ma rozum i wolną wolę, żeby z nich korzystać, choć mam wrażenie że ludzie idiocieją, nie potrafią sami podejmować decyzji.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #26332
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Drogo / tani to pojęcie względne, asolt ma prawo zrobić taką wycenę jaką chce, a klient może ją zaakceptować lub nie. Po to człowiek ma rozum i wolną wolę, żeby z nich korzystać, choć mam wrażenie że ludzie idiocieją, nie potrafią sami podejmować decyzji.
    Ma prawo,ale głupio pisze,że ktoś by chciał za darmo i dlatego przestawiłem mu,że jest bardzo drogim instalatorem.

  13. #26333

    Domyślnie

    ja dwa i pół roku temu otrzymałem ofertę na podłogówkę za 67 zł brutto (8% VAT). w sumie mamy deflację, więc raczej nie powinny ceny wzrosnąć przez ten czas.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #26334
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Firm może jest sporo ale żadnej nie znam. Nie interesowalem sie nigdy pompami ciepła...
    Jak masz dobra firmę która zrobi podłogówkę za 50zł/m2 to chętnie wezme namiar. Jak szukałem takiej do swojego domku to chcieli co prawda 50zł ale za samą robociznę U mnie jest 92m2 i koszt okolo 10tys bez kotłowni więc wychodziło ponad 100zl/m2.


    Zagadaj do GHS z Rudy Śląskiej
    zrobili mi całość dobrze i niezbyt drogo
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  15. #26335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    asolt,jak widać jesteś bardzo drogi
    Wycena z kiedy?, a gdzie podlaczenie rozdzielaczy miedzią z kotłownią, gdzie ułozenie styropianu, gdzie pianka montazowa do styropianu, nie wiem czy instalacja była zalewana i odpowietrzona w tej cenie, gdzie projekt?

  16. #26336
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wycena z kiedy?, a gdzie podlaczenie rozdzielaczy miedzią z kotłownią, gdzie ułozenie styropianu, gdzie pianka montazowa do styropianu, nie wiem czy instalacja była zalewana i odpowietrzona w tej cenie, gdzie projekt?
    Ułożenie styro nie wlicza się w wodną podlogowke no chyba że inwestor ma dwie lewe ręce lub jest tego typu człowiekiem że zakupioną szafkę z Ikei zleca złożyć u siebie w domu
    Z tego co wyczytałem z DB fotohobby resztę miał wykonaną przez firmę.

  17. #26337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ułożenie styro nie wlicza się w wodną podlogowke no chyba że inwestor ma dwie lewe ręce lub jest tego typu człowiekiem że zakupioną szafkę z Ikei zleca złożyć u siebie w domu
    Z tego co wyczytałem z DB fotohobby resztę miał wykonaną przez firmę.
    Jak sie wykonuje to sie wlicza, nie kazdy jest taki jak Ty , który wszystko u siebie sam wykonałes, są tacy którzy pracują do pozna, sa tacy którzy są za granicą itd. Samoróbów wbrew pozorom nie ma az tak duzo, a i zakres ich robót specjalistycznych nie jest az tak wielki. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

  18. #26338
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Czy ktoś może polecić jakąś sensowną ekipe która robi też instalacje pomp ciepła na śląsku? Brat szuka dość pilnie. Dobrze żeby robili też podłogówkę.
    Witam, TUTAJ masz listę firm autoryzowanych partnerów firmy Viessmann - pełna lista w najbliższej Ci okolicy z adresami.

    Gdybyś miał jakieś dodatkowe pytania - służę pomocą!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #26339
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jak sie wykonuje to sie wlicza, nie kazdy jest taki jak Ty , który wszystko u siebie sam wykonałes, są tacy którzy pracują do pozna, sa tacy którzy są za granicą itd. Samoróbów wbrew pozorom nie ma az tak duzo, a i zakres ich robót specjalistycznych nie jest az tak wielki. Nie mierz wszystkich swoją miarą.
    Wodna podlogowka to nie izolacja podłogi od gruntu podobnie jak wodna podlogowka to nie wylewka na niej.
    Są to dodatkowe roboty i nie wiem czemu nie doliczasz jeszcze wylewki.

  20. #26340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wodna podlogowka to nie izolacja podłogi od gruntu podobnie jak wodna podlogowka to nie wylewka na niej.
    Są to dodatkowe roboty i nie wiem czemu nie doliczasz jeszcze wylewki.
    Odpowiedz prosta, bo jej nie robię, jezeli wykonuję cos w całosci to po co rozdzielac poszczegolne koszty na czynniki pierwsze, co to da klientowi, przeciez i tak wszyskie czynnosci muszą byc wykonane.

Strona 1317 z 1521