dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 1521
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 30404
  1. #21

    Domyślnie

    muszę ich spytać nei wiem dokładnie lae montowała to jakas firma ze zgorzelca.jak się z nimi spotkam to napiszę jakie pompy
    już nie ma dobrych fachowców w tym kraju!!!

  2. #22

    Domyślnie

    Wydaje mi się że nie pompa jest ważna tylko jaki mamy rodzaj gruntu do schłodzenia i jaki rodzaj kolektora ziemnego, i dlatego właśnie zastanawiam się nad pompą która pracuje na studniach i ma blisko serwis. U mnie piasek luźny a jestem blisko zalewu 30 metrów, wiec woda pod ziemią powinna byc na 5-6 metrach. Sam piasek dyskwalfkuje kolektor poziomy mogę liczyc jedynie na odwierty pionowe lub studnie.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    I to się ma opłacać?! Mi za drewno wychodzi ok 200zł/mc.../180m2...
    Faktycznie warto zapłacić 50 tysc + droższa instalacja żeby oszczędzić jakieœ 50zł/mc...wolałbym zamontować kocioł elektryczny z taniš instalacjš na regulusach a za różnicę ...pić.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #24

    Domyślnie

    No racja , dlatego czekamy na wypowiedzi użytkowników co do rzeczywistych kosztów i jakie mają rozwiązania. Oczywiście że każda instalacja to praktcznie inne warunki.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    I to się ma opłacać?! Mi za drewno wychodzi ok 200zł/mc.../180m2...
    Faktycznie warto zapłacić 50 tysc + droższa instalacja żeby oszczędzić jakie� 50zł/mc...wolałbym zamontować kocioł elektryczny z taniš instalacjš na regulusach a za różnicę ...pić.

    Nie robie pompy zeby mi sie to miało opłacac czy nie bo nie o to chodzi zarówno przy pompie jak i paleniu czymkolwiek. Są warunki na to by miec tania energię i tanie użytkowanie domu wiec staram się je wykorzystać. A jezeli cena tego układu przekroczy moje zamierzone koszty to będę kombinował inaczej.
    Przecież sama pompa kosztuje około 18.000 zarównko jednej jak i drugiej firmy, w dodatkach tkwi diabeł. Wiele rzeczy można wykonac samemu np podłogówke : po dwa układy w każdym pokoju w zależnosci czy będzie to PC czy inny układ C.O.
    No ale czekamy na wyniki,... jak na rybach cisza nic sie nie dzieje....

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał Benkol
    Za listopad grudzien i styczeń czyli najzimniejsze miesiące(głównie styczeń)rachunek za prąd wyszedł 1100zł.Mają wszystko na prąd nawet kuchenkę.powierzchnia grzewcza 177m2.pompa na życzenie klienta przewymiarowana.Za wrzesień i pazdziernik zapłacili za prąd natomiast 570zł.Nie mają niestety podlicznika na pompę.Zaczeli pisać wyniki finansowe bo wszescy odwiedzający chcieli wiedzieć ile to coś kosztuje.
    Identyczna sytuacja, czyli wszystko w domu jest na prąd.
    Pompa Neuratherm.
    Powierzchnia grzewcza 135m2. Rachunki za prąd:
    - listopad, grudzień - 230 zł
    - styczeń, luty - 350 zł

    Niedaleko mnie sąsiad ma zainstalowaną polską PC z kolektorem pionowym. Jego skrzynka elektryczna ma "okienko" więc widać z zewnątrz wskazania licznika elektrycznego. Pompę instalował w sierpniu, jesienią ja uruchomił. Moja pompa pracuje drugą zimę, a jego licznik przegonił mój miesiąc temu.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał Benkol
    Za listopad grudzien i styczeń czyli najzimniejsze miesiące(głównie styczeń)rachunek za prąd wyszedł 1100zł.Mają wszystko na prąd nawet kuchenkę.powierzchnia grzewcza 177m2.pompa na życzenie klienta przewymiarowana.Za wrzesień i pazdziernik zapłacili za prąd natomiast 570zł.Nie mają niestety podlicznika na pompę.Zaczeli pisać wyniki finansowe bo wszescy odwiedzający chcieli wiedzieć ile to coś kosztuje.
    Identyczna sytuacja, czyli wszystko w domu jest na prąd.
    Pompa Neuratherm.
    Powierzchnia grzewcza 135m2. Rachunki za prąd:
    - listopad, grudzień - 230 zł
    - styczeń, luty - 350 zł

    Niedaleko mnie sąsiad ma zainstalowaną polską PC z kolektorem pionowym. Jego skrzynka elektryczna ma "okienko" więc widać z zewnątrz wskazania licznika elektrycznego. Pompę instalował w sierpniu, jesienią ja uruchomił. Moja pompa pracuje drugą zimę, a jego licznik przegonił mój miesiąc temu.
    rachunek za cały prąd czy tylko pompa?

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtad
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał Benkol
    Za listopad grudzien i styczeń czyli najzimniejsze miesiące(głównie styczeń)rachunek za prąd wyszedł 1100zł.Mają wszystko na prąd nawet kuchenkę.powierzchnia grzewcza 177m2.pompa na życzenie klienta przewymiarowana.Za wrzesień i pazdziernik zapłacili za prąd natomiast 570zł.Nie mają niestety podlicznika na pompę.Zaczeli pisać wyniki finansowe bo wszescy odwiedzający chcieli wiedzieć ile to coś kosztuje.
    Identyczna sytuacja, czyli wszystko w domu jest na prąd.
    Pompa Neuratherm.
    Powierzchnia grzewcza 135m2. Rachunki za prąd:
    - listopad, grudzień - 230 zł
    - styczeń, luty - 350 zł

    Niedaleko mnie sąsiad ma zainstalowaną polską PC z kolektorem pionowym. Jego skrzynka elektryczna ma "okienko" więc widać z zewnątrz wskazania licznika elektrycznego. Pompę instalował w sierpniu, jesienią ja uruchomił. Moja pompa pracuje drugą zimę, a jego licznik przegonił mój miesiąc temu.
    rachunek za cały prąd czy tylko pompa?
    Za cały prąd

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał irtad
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał Benkol
    Za listopad grudzien i styczeń czyli najzimniejsze miesiące(głównie styczeń)rachunek za prąd wyszedł 1100zł.Mają wszystko na prąd nawet kuchenkę.powierzchnia grzewcza 177m2.pompa na życzenie klienta przewymiarowana.Za wrzesień i pazdziernik zapłacili za prąd natomiast 570zł.Nie mają niestety podlicznika na pompę.Zaczeli pisać wyniki finansowe bo wszescy odwiedzający chcieli wiedzieć ile to coś kosztuje.
    Identyczna sytuacja, czyli wszystko w domu jest na prąd.
    Pompa Neuratherm.
    Powierzchnia grzewcza 135m2. Rachunki za prąd:
    - listopad, grudzień - 230 zł
    - styczeń, luty - 350 zł

    Niedaleko mnie sąsiad ma zainstalowaną polską PC z kolektorem pionowym. Jego skrzynka elektryczna ma "okienko" więc widać z zewnątrz wskazania licznika elektrycznego. Pompę instalował w sierpniu, jesienią ja uruchomił. Moja pompa pracuje drugą zimę, a jego licznik przegonił mój miesiąc temu.
    rachunek za cały prąd czy tylko pompa?
    Za cały prąd

    o w morde, to rewelka. jeszcze Jagna niech podliczy swój prąd i będzie wszystko jasne tylko ta cena Climakomfotu trochę zaporowa.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Markus, a o ile mogę zadać pytanie - jaki był całkowity koszt montażu PC wraz z instalacjš? Chodzi o stosunek inwestycji do kosztów użytkowania.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #31

    Domyślnie

    Markus napisz jeszcze jakie masz warunki gruntowe w których jest zakopany kolektor i jaki to jest piach czy suchy czy wilgotna glina, da rade ukulac bryłke czy sie rozsypuje "badanie gruntu" Bo ja mam luźny piach sypki i martwi mnie to ze kolektor poziomy odpada.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witos
    Markus napisz jeszcze jakie masz warunki gruntowe w których jest zakopany kolektor i jaki to jest piach czy suchy czy wilgotna glina, da rade ukulac bryłke czy sie rozsypuje "badanie gruntu" Bo ja mam luźny piach sypki i martwi mnie to ze kolektor poziomy odpada.
    My też BARDZO jesteśmy zainteresowani PC Neuratherm. I mamy piasek na działce i Climakomfort nie widzi w tym żadnego problemu.

    Jeszcze wtrącę: Czytając i rozmawiając o innych pompach z innymi czynnikami roboczymi (niż ma Climakomfort) należy się pytać co ile trzeba ten czynnik (ewentualnie!) wymieniać i ile to (ewentualnie!) kosztuje. Bo o tym głośno się nie mówi, ale są to spore koszty!

  13. #33

    Domyślnie

    Klienci Thermogolv wystąp. Jakie mieliście koszty ogrzewania tej zimy?

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witos
    Markus napisz jeszcze jakie masz warunki gruntowe w których jest zakopany kolektor i jaki to jest piach czy suchy czy wilgotna glina, da rade ukulac bryłke czy sie rozsypuje "badanie gruntu" Bo ja mam luźny piach sypki i martwi mnie to ze kolektor poziomy odpada.
    Ja mam również piasek i niczemu to nie przeszkadza. Po drugie, pamietaj, że będziesz robić (chyba będziesz ) ogród i dasz na wierzch warstwę ziemi, która będzie pełnić dodatkową funkcję izolatora.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał Witos
    Markus napisz jeszcze jakie masz warunki gruntowe w których jest zakopany kolektor i jaki to jest piach czy suchy czy wilgotna glina, da rade ukulac bryłke czy sie rozsypuje "badanie gruntu" Bo ja mam luźny piach sypki i martwi mnie to ze kolektor poziomy odpada.
    Ja mam również piasek i niczemu to nie przeszkadza. Po drugie, pamietaj, że będziesz robić (chyba będziesz ) ogród i dasz na wierzch warstwę ziemi, która będzie pełnić dodatkową funkcję izolatora.
    Markus ale ja mam piasek suchy a Ty piasek gliniasty. I martwi mnie to że jak wkopie w suchy to transport ciepła będzie żenujący.
    A sprzedawcy pomp pewnie by i w sianie zakopali w końcu są sprzedawcami i do ich porad podchodzę z duzą rezerwą.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Nie podejmuje się wiążącej oceny gruntu bo moja wiedza na to nie pozwala. Natomiast (wiem że zabrzmi to jak kryptoreklama), ale nie spotkałem się jeszcze z opinią żeby Climakomfort wpuściła kogoś w kanał.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Natomiast (wiem że zabrzmi to jak kryptoreklama), ale nie spotkałem się jeszcze z opinią żeby Climakomfort wpuściła kogoś w kanał.
    Między innymi dlatego biorę tę pompę pod uwagę priorytetowo.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    niestety rodzaj gruntu ma znaczenie dla wydajności PC. W klimacomforcie mają takie tabele - ile KW ciepła z m2 można załyżyć dla danego rodzaju gruntu. To się później przekłada na większą (droższą)pompę i ilość pętli wymiennika (więcej=drożej). Wiem, bo sama mam piasek i dlatego mimo wstępnych założeń, że wystarczy najmniejsza pompa 10 kW, to musiliśmy osoatecznie zamówić większą 14 kW a według sprzedawcy ta większa na naszym gruncie będzie pracować jak pompa 10kW do 12 kW. Optymistyczna wiadomość to ta, że mimo słabych warunków gruntowych pompa się sprawdza już drugi sezon.
    Nie mam jeszcze rachunkow za tę zimę, licznik jest na zewnątrz i mocno przysypany śniegiem, więc nie chce mi się sprawdzać zużycia. Rachunek przyjdzie lada dzień.
    Pozdrawiam,
    gaga2

  19. #39

    Domyślnie

    Gaga2 mozesz napisac jaki masz metraż do ogrzania i na jakiej powierzchni zakopany kolektor. I cos o scianach zewnętrzych i wentylacji. Mechaniczna czy grawitacyjna?

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witos,
    metraż do ogrzania: 186 m2, ale wysokośc pomieszczeń to 2,7 do 2,9 i duża kubatura bo dom parterowy.
    powierzchnia kolektora 380 m2.
    ściany: porotherm 25 cm plus 15 cm wełny
    wentylacja mechanicza o sprawności ok. 86 % (Bartosz).
    roczne zapotrzebowanie na ciepło 10 kW
    sezonowe zapotrzebowanie na ciepło ok. 24 000 kWh.
    Pozdrawiam,
    gaga2

Strona 2 z 1521