dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 1521
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 30404
  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Napisał swimmer
    No to jak obiecałam oferta Climy: dom 136 m użytkowej i po podłodze 186 m. Jeśli chodzi o same pompy to wg mnie jest chyba o.k. , ale cena za wykonanie podłogówki mnie poraziła. napiszcie co Wy na to? To norma czy przesada?
    Dolne źródło ciepła – pompa ciepła z materiałami kotłowni 40.015,00
    Podgrzewacz c.w.u. z materiałami montażowymi 7 900,00
    Ogrzewanie podłogowe 17.670,00
    RAZEM netto 65.585,00
    Całość brutto: 70.175,95 zł Pozdrawiam czekjąc na poradę Kacha
    ile tej podłogówki? mi na 180 metrów kw wyszło materiałów za 7000 (w tym siłowniki do zaworów itd) - robocizna 3000

    Pozdrawiam

  2. #1022

    Domyślnie

    Tak jak napisałam 186 m ! No to utwierdziłeś mnie w przekonaniu że nie warto. Będziemy szukali fachowców od podłogówki u nas. Od Climy weźmiemy tylko projekt i oczywiście pompy. Napisz mi jeszcze czy za tę kwotę robił Ci Pan "Kazio" czy firma? Dziękuję bardzo. Kacha

  3. #1023

    Domyślnie

    A czy w cenie masz rowniez wliczone roboty ziemne pod kolektor poziomy/pionowy + ukladanie kolektora?

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Napisał swimmer
    Napisz mi jeszcze czy za tę kwotę robił Ci Pan "Kazio" czy firma? Dziękuję bardzo. Kacha
    Pan Kazio po godzinach, który jest serwisantem w znanej firmie
    robił instalacje u wielu znajomych i wszyscy są zadowoleni

    Pozdrawiam

  5. #1025

    Domyślnie

    Kosiu za kolektor to ja mam oddzielnie w cenie pompy to te 40 z hakiem( bez wykopu - to moja sprawa wg firmy za ile sobie koparkę załatwię),a kwota o której pisałam to dokładnie: rura do ogrzewania podłogowego, rozdzielacze, szafki do rozdzielaczy, złączki, spinki, folia ogrzewania podłogowego, dodatek do betonu (plastyfikator), taśma dylatacyjna, materiały z miedzi, thermaflex, redukcje, nyple, peszel, łuki, zawory oraz robocizna wraz z ułożeniem folii ekranowanej.

  6. #1026

    Domyślnie DO SWIMMERA

    ja tez planuje ogrzewanie podlogowe. ciekawi mnie jakiej firmy bedziesz je mial. Mam prawie 300m pow. uzytk. Jesli chodzi o pc to sie rozmyslilam bo strasznie droga bez wzgledu na firme. Dostalam oferte od NATEO za bagatelka 70.000 oczywiscie bez podlogowki. Wiec teraz szukam dobry piec kondesacyjny na gaz. Przylacz to ok. 4000 + podlogowka +piec +wykonanie=razem mam nadzieje zmiescic sie w 45.000-50.000.

  7. #1027

    Domyślnie

    Podłogówkę miała nam robic Clima, ale ze względu na cenę damy sobie spokój. powieszchnia użytkowa to 136 m, ale po podlodze wyszło im 186. chcieli za to...17600 doszliśmy więc do wniosku po konsultacjach z " układaczami" u nas, że ułoży nam "pan Kazio" wg ich projektu za 35 zł za metr z materiałami + 800 zł za rozdzielacze. To wyjdzie zdecydowanie taniej, natomiast pompy waźmiemy od nich wraz z montażem. Tu wolimy jednak ich niż pana K

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał swimmer
    Podłogówkę miała nam robic Clima, ale ze względu na cenę damy sobie spokój. ułoży nam "pan Kazio" wg ich projektu za 35 zł za metr z materiałami + 800 zł za rozdzielacze. To wyjdzie zdecydowanie taniej,
    tylko zeby nie było później "zwalania" jednego na drugiego ze coś nie działa.
    konsultowałem te kwestie z instalatorem c.w.u i sam stwierdził (a był zainteresowany bo mógł zarobic) ze lepiej brać system od jednego niz oszczedzac np. 20 zł na m2.

  9. #1029

    Domyślnie

    a ja sie zgadzam ze SWIMMEREM. czytam coraz wiecej o podlogowce i wiem ze to tylko teoria ale to nie jest az tak skomplikowane jak sie wydaje. Zamierzam sama obliczyc moc pieca dla mojego domu potem ulozyc folie styropian a tylko zatrudnic speca od ulozenia rurek i podlaczenia tego do pieca.
    Czytalam duzo o pc z CLIMY i wydaje mi sie ze to solidna firma i nawet jesli nie zrobia podlogowki to po podlaczeniu jej z pc wszystko powinno byc w porzadku

  10. #1030

    Domyślnie

    dzięki za wsparcie. Ja po prostu nie mam kasy na zbyciu. Skoro ktoś może mi zrobic coś ponad dwa razy taniej to po co przepłacac. Niech oni dadzą mi gwarancje na układ pomp, a pan Kazio na podłogówke( na jej szczelnośc). Jeśli będzie połozona wg ich projektu to dlaczego nie ma byc ciepło? wtedy wadą nie będzie jej np. małe zagęszczenie, ale zły dobór mocy pompy no nie? Pozdro. Kacha

  11. #1031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tylko taka mała uwaga. Materiały na podłogówkę powinny być "pierwszej jakości". Pamietaj, że PC można naprawić lub wymienić - "podłogówkę" już nie (oczywiście, ze mozna wymienić i podlogówke - no ale te tony betonu do skucia )
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał swimmer
    dzięki za wsparcie. Ja po prostu nie mam kasy na zbyciu. Skoro ktoś może mi zrobic coś ponad dwa razy taniej to po co przepłacac. Niech oni dadzą mi gwarancje na układ pomp, a pan Kazio na podłogówke( na jej szczelnośc). Jeśli będzie połozona wg ich projektu to dlaczego nie ma byc ciepło? wtedy wadą nie będzie jej np. małe zagęszczenie, ale zły dobór mocy pompy no nie? Pozdro. Kacha
    Ja tez nie mam kasy na zbyciu ale bym sie dwa razy zastanowil jezeli juz pakuje w ogrzewanie ponad 40 kilo zlotych. Watpie czy Climakomfort da Ci gwarancje na calosc systemu, raczej tylko na pompy.
    Sam myslalem, zeby tak zrobic jak Ty, tym bardziej, ze moge taniej kupic rure na podlogowke ale dalem sobie z tym spokoj.
    Poczytaj dokladnie posty o pompach ciepla - zauwaz prosze, ze forumowicze, ktorzy wzieli caly system od jednej firmy sa zadowoleni i maja cieplo w domu. A Ci, ktorzy kupili pompy krzaki albo kilka firm oddzielnie robilo ogrzewanie maja klopoty.

  13. #1033

    Domyślnie

    No własnie - a dlaczego?

    Czy jak robi sie system na piecu olejowym/gazowym - to asystuje przy rozprowadzeniu podłogówki producent kotła - oczywiście nie. To dlaczego przy podłogówce do PC ma asystować producent??? Bez przesady. Rozumiem asystę przy dolnym źródle - to może wpłynąc na wydajność PC ale sama podłogówka nijak nie ma się do wydajności - co najwyżej może być źle dobrana/ działająca pompa. Firmy skrzętnie to wykorzystują jak widać chociażby na tym forum przedstawiając o niebo zawyżone koszta (nie zawsze) przy rozkładaniu "zwykłej" podłogówki (do której zaznaczam: był proekt). U mnie sprawa była jasna PC od jednego producenta - ogrzewanie i kotłownię robiła mi firma niezalezna aczkolwiek znająca te PC - a dolne źródło robiłem samemu. Sprawa jest prosta podłogówka ma być zasilana jakąśtam temperaturą załóżmy 35 stC jeśli jest taką zasilana a w domu zimno - winny projekt. Jesli w domu zimno a temperatura z PC wychodzi niższa skopana PC. I tu i tu znajdzie się winny.

  14. #1034

    Domyślnie

    no właśnie! wielkie dzięki Markog! Jeśli firmy od Pc chcą: 100, 85, 60 zł za ułożenie tej samej podlogówki to niech mi ktoś powie z czego ta różnica wynika? Mój "pan Kazio " twierdzi, że zrobi to samo za ...35, w tym 10 zł to robocizna, a 25 to materiał. załużmy, że do lepszego materiału trzeba będzie dorzucic. Napewno nie drugie 25 więc i tak będzie mniej niż najtańsza z ofert. Ja rozumien Vaty i inne koszta, ale bez przesady. Pan Kazio też u mnie nie mieszka. Pozdro. Kacha

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał swimmer
    dzięki za wsparcie. Ja po prostu nie mam kasy na zbyciu. Skoro ktoś może mi zrobic coś ponad dwa razy taniej to po co przepłacac. Niech oni dadzą mi gwarancje na układ pomp, a pan Kazio na podłogówke( na jej szczelnośc). Jeśli będzie połozona wg ich projektu to dlaczego nie ma byc ciepło? wtedy wadą nie będzie jej np. małe zagęszczenie, ale zły dobór mocy pompy no nie? Pozdro. Kacha
    dokładnie - jak zrobisz wg projektu to co to za różnica czy zrobisz to Ty czy oni? jak dasz dobe rurki to nic nie popęka bo nie ma łączeń w betonie - a sprzedawca materiałów poradził mi, żeby podczas zalewania podłogówki do rur wpuścić wode pod ciśnieniem , i jak posadzkarze coś uszkodzą to zaraz to "wypłynie"

  16. #1036

    Domyślnie

    Możecie mi powiedzieć, jaką macie wentylację grawitacyjną czy mechaniczną
    z rekuperatorem, bo mam problem i nie wiem co robić, oczywiście przy pompie ciepła.

  17. #1037

    Domyślnie

    Ja podobnie jak Ty mam z tym dylemat, ale ponieważ zdecydowaliśmy się na ofertę Climy z osobną popmą typu woda- powietrze do przygotowania c.u.w. to podarujemy sobie reku. Ona pochłania ciepłe powietrze z wnętrza więc rekupertor nie miałby już czego odzyskac... Tak myślę, alemoge się mylic.

  18. #1038

    Domyślnie

    Ja się tylko obawiam czy grawitacyjna da radę w łazience i nie chciałabym mieć
    zaparowanych okien, zastanawiałam się jeszcze nad wentylatorkami może coś
    by pomogły.

  19. #1039

    Domyślnie

    A nie boisz się o grzyby,pleśnie i tym podobne stwory w instalacji? My jeszcze o tym myśleliśmy. Do tej pory nie zdecydowaliśmy...bo mamy te same obawy co Ty! I juz sama nie wiem.

  20. #1040

    Domyślnie

    Boje się jak najbardziej, ale też grzyb i pleśń na ścianie może wystąpić i
    zastanawiam się czy went. grawitacyjna da radę.

Strona 52 z 1521