dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie MEC w domku jednorodzinnym

    Jeżeli ktoś ma C.O i CWU w domku jednorodzinnym to jak sie ma moc zamówiona do ciepła faktycznego? Jak sie maja wyliczenia do faktycznego zurzycia? Proszę o podanie powierzchni i mocy zamówionej. Czy sa problemy z brakiem ciepłej wody czy wydolności systemu C.O

  2. #2

    Domyślnie

    POZWOLĘ SOBIE WKLEIĆ ROZMOWĘ Z INNEGO WĄTKU MOZE KTOS SIĘ DOŁACZY.
    hawkmoon napisał:
    Współczuję wszystkim "gazownikom". Skusiłem się na ofertę spółki ciepłowniczej - przyłącze CO wysokoparametrowe, ich węzeł cieplny (zaleta działki w mieście, uzbrojonej we wszystko łącznie ze światłowodem). Rachunki - grudzień 340 zł, styczeń 440 zł, luty, jeszcze nie wiem, ale z licznika i ilości zużytych GJ wychodzi, że będzie gdzieś około 350 zł. Poza sezonem grzewczym płacę abonament 25 zł i za CWU ok. 30 zł. Łacznie ok 2,1 tys. zł rocznie.
    Dom z Ytonga 36,5 - 130 m2. W domu ciepło jak w bloku. Nie mam zaworów termostatycznych na kaloryferach, ani skomplikowanego sterowania na podłogówce, czyli nie oszczędzamy.
    Nie wyobrażam sobie innego systemu grzewczego.

    Witos napisał:
    Na takim ogrzewaniu to naprawde niewarto oszczedzac bo wysokie sa opłaty stałe. Stoję własnie przed dylematem czy robic gazowe czy też wziać z MEC-u Miejskiej Energetyki Cieplnej. Dom będe miał bardzo energooszczędny, ściana U=0,18 itp. Napisz jaką masz powierzchnie domku i jaka masz zamówioną moc cieplną .

    hawkmoon napisał:
    Chyba duzo zamówiłem, bo 24 kW. Tyle podobno trzeba, żeby wymiennik wyprodukował CWU. W praktyce wymiennik jest tak skuteczny, że z kranu potrafi lecieć parząca woda. Czyli moc zamówiona mogłaby być mniejsza. Dom ma 130 m.kw.

    Witos napisał:
    Ja zamawiam 22 kW na ogrzewanie i CWU. Zawsze to można zmniejszyc ale tylko raz w roku. Dom będzie miał 150 mkw npowierzchni do ogrzewania. Teraz w mieszkaniu tez mam ciepło z mecu ale nie wiem jaka to ma moc faktycznie woda jest bardzo gorąca. Wydaje mi sie ze moc mozna spokojnie jeszcze zmniejszyc ale wole to przećwiczyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony