dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał cekja
    Witam.

    W pracy, gdzie spędzam 10 godz./dobę, bezpośrednio nad budynkiem, w którym pracuję (trzy metry nad dachem) biegnie linia 400kV.
    Poważnie?

    400kV bezpośrednio nad budynkiem to jakoś mało realne mi się wydaje. Z ciekawości - nikt nie chce się wynosić z tego budynku?
    Buduje Dom w Groszku 2

  2. #42

    Domyślnie

    Rzeczywiście chyba przesadziłem z tymi kilowoltami.
    Jest to raczej linia 110kV. Niestety, na słupie nie ma tabliczki informacyjnej.
    A nad budynkiem około 5m. Budowane w latach pięćdziesiątych. Ciekawe co pierwsze, linia wys.napięcia, czy budynek. Dziś zapewne by to nie przeszło.
    .

  3. #43

    Domyślnie

    moj dom znadzie sie ok 12-15 metrow od 110V ..liczac od szczytu dachu od strony linii - tej zewnetrznej

    czy mozna sie budowac? czy sa jakies obostrzenia prawne, które mogą sprawić że nie otrzymamy pozwolenia na budowę ?

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jotce

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Z przepisów prawa jestem kiepski, więc poruszę kwestię zdrowia. Sam jestem wyjątkowo przewrażliwiony na tym punkcie i kiedy okazało się , że obok wymarzonego mieszkania stoi słup WN to zwątpiłem. Pracuję jako przedstawiciel medyczny i na powierzonym mi terenie jest elektrownia Rybnik (jedna z większych w kraju). Nietrudno się domyśleć , że pola dookoła elektrowni usiane są słupami WN. Zapytałem lekarzy, którzy opiekują się tym terenem. Żaden z nich nie obserwował szkodliwości WN na tamtejsza populację. Jeden (lekarz medycyny zawodowej, największe doświadczenie) stwierdził jednoznacznie, że bliskość słupów WN nie ma żadnego wpływu na zdrowie. Ciekawostką niech będzie to , że w tych okolicach mieszkają i lekarze, a w bliskiej odległości od słupów wybudował się dyrektor elektrowni ( stać by go było pewnie na działkę w centrum Warszawy.
    Co do spiskowej teorii , to zapewniam ,że żaden z doktorów nie chciał mi sprzedać działki
    Poza tym gdyby to pole było takie fe, to siadałyby na tych drutach ptaki? Przecież później powinno im się w głowie przewracać skoro kierują się polem magnetycznym, a jednak nie błądzą. Czytałem , że nawet zdarza im się budować tam gniazda, ale na tym się nie znam...

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mip82

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa, Ząbki
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałbym się was zapytać jakiego napięcia jest linia przedstawiona na tym zdjęciu:
    Czy odległość linia od budynku jest bezpieczna?


Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony