dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie warunki zabudowy a pozwolenie na budowę garażu

    Witam serdecznie.
    Mam już warunki zabudowy na swój domek i wlaśnie mapka u geodety sie rysuje - architekt czeka więc na swoją kolej by przystąpić do adaptacji projektu.
    Teraz do rzeczy:

    Podczas występowania o warunki zabudowy, zapomniałem wpisać że będzie garaż wolnostojący i teraz mam warunki na sam dom.
    Kupiłem juz projekt garażu(czekam aż przyjdzie) i teraz wiem, że będę musiał wystąpic ponownie o warunki zabudowy ale na sam garaż.
    W związku z powyższym mam kilka pytań:
    1. czy moge poprosic architekta (to znajomy) by wrysował od razu w mapke do celów projektowych dom i garaż (wtedy oszczędzam kasę na geodecie bo ni epotrzebuje nowych map na garaż)
    2. czy uzyskujac warunki na garaz bede miał później jedno pozwolenie na budowe czy osobno na garaz i na dom?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: warunki zabudowy a pozwolenie na budowę garażu

    Już wszystko wiem:]
    Architekt doradził mi, by na jednej mapce wrysowac dom i skompletowac wstkie dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę.
    Na drugiej mapce będzie już dom i wtdy wrysuje garaż.
    Będę więc miał 2 pozwolenia na budowę ale jedne koszty - nie będę miał problemów np z oddaniem domu do użytku w momencie kiedy nie skończyłbym jeszcze garażu.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli garaż wolnostojący o pow. bodajże nieprzekraczającej 10 m kw. to nie musi być pozwolenia na budowę ani warunków zabudowy. Tylko nie może być na trwałe zwiazany z podlożem tzn. bez fundamentow.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony