dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie

    W jaki sposób ładnie ułożyć silikon w narożnikach wewnętrznych przy płytkach i urządzeniach sanitarnych stykających się z płytkami? Widziałem takie spoiny, na które aż chciało się patrzeć, ale widziałem również takie, że zbierało się na wymioty.

  2. #2

    Domyślnie

    W narożnikach mogłeś stosować profile maskujące, teraz jest już za późno, no chyba że obetniesz element mocujący i przykleisz je np. na Kropelkę albo Super Glue. Do wykonania spion silikonowych potrzeba trochę wprawy, jak zresztą do wszystkiego. Na początku oklejałem krawędzie taśmą malarską, nakładałem silikon i sciągałem go mokrym palcem. Efekt był średni, dlatego szybko porzuciłem tą metodę. Nowa metoda wyglądała mniej więcej tak: nakładałem silikon na łączenie, dozując raczej oszczędnie tak by nie było go za dużo a potem mokrym palcem, niewielkimi posuwistymi ruchami delikatnie formowałem spoinę. Raczej nie należy mocno przyciskać silikonu i sciągać jego nadmiaru. Bardziej należy spłaszczać go delikatnymi ruchami, dlatego tak ważne jast aby nie położyć go za dużo. Podobno niektórzy do wody ( w której moczysz palec ) dodają płyn do mycia naczyń, co poprawia gładkość spoiny. W niektórych miejscach zamiast silikonu możesz zastosować taśmę silikonową, która wg obiegowej opinii jest gorsza, ja jednak tego nie zauważyłem. Aha, spoiny należy formować tak by nie zbierała sie na nich woda, jeśli nie zaczną pleśnieć. Powyższa metoda wymago trochę cierpliwości i wprawy, ale w moim przypadku dała niezłe efekty

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    tak, wazne jest ulozenie spoin. u mnie po roku zrobil sie syf.

  4. #4

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Przestanie jak się wykąpiesz.

  6. #6

    Domyślnie

    Próbowałem, i nic !!!

  7. #7

    Domyślnie

    Silikon aby nie pleśniał musi być sanitarny, łatwiej się go formuje jeżeli palec jest zwilżony płynem do mycia naczyń (nie klei się).Można dać specjalne profile (nakładane na wierzch a nie między płytki) do nabycia w sklepach z listwami a nie tam gdzie glazura -we Wrocławiu przy ul.św Antoniego.baba

  8. #8

    Domyślnie

    Silikon, ułożenie, formowanie, gładzenie, łazienka, zwilżony palec, nie klei się, nakładanie na wierzch, a potem mokrym palcem, niewielkimi posuwistymi ruchami delikatnie - to wszystko kojarzy mi się raczej ze sztuką kochania, a nie budowania. Tylko po co ten św. Antoni.
    A teraz poważnie. Dzięki za wszelkie informacje.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Stendo dnia 2002-02-03 21:36 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Stendo dnia 2002-02-04 08:26 ]</font>

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gogo

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    jeżeli nie chcesz żeby silikon spleśniał przemyj spoiny acetonem apotem połuz silikon

  10. #10

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia wiem,że silikon sanitarny też pleśnieje. Ostatnio poradzono mi, aby zastosować silikon bezbarwny, który zawiera najmniej wypełniaczy bo to one podobno pleśnieją a nie silikon. Czy ktoś z forumowiczów może to potwierdzić ?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Pacul dnia 2002-02-08 23:41 ]</font>

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    to prawda ze po czasie plesnieje kazdy do spoin na krawedziach stosuje silikon akrylowy a przy wannnie wc i umywalce sanitarny (chyba najlepsze sa dyckerhofa) miejsce spoiny nalezy przemyc rozpuszczalnikiem a zamiast nakladania palcem, od ktorego potem plesnieje dany silikon bo przenosisz na niego syf z rak, nalezy zakupic specjalna lyzeczke do silikonu ( ha i tu jest problem dostepne w makro i innych sa do bani najlepiej sprawdza sie z ceresita ale kupilem ja w austrii) udanych poszukiwan

  12. #12

    Domyślnie

    Czy układając płytki w kabinie prysznicowej, robi się normalną szczelinę w narożu o szerokości fugi (i wypełnia ją silikonem), czy płytki kładzie się na styk, a na to silikon?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony